Skocz do zawartości
IGNORED

Skrzynki proac ukończone... piękne??


dialer

Rekomendowane odpowiedzi

Dateko to rzecz względna. Wkrótce będzie odsłuch w Tychach, śledź wątek "odsłuchy w Gliwicach lub okolicy". Twoich Morel-Aców też bym posłuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj kolego gdzie Gliwice gdzie B-stok - a long way away - jak mawia poeta (chociaz nie wiem który) Chyba żeby kiedyś jadąc w jakieś góry po drodze zahaczyć albo ty po drodze na Mazury.

 

Na jakich głośnikach zrobiłeś te skośne skrzynki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaszo, ale chyba zdajesz sobie sprawę, że sam materiał w oryginalnych Proac Response 2,5 jest wart co najwyżej te 500 USD?

Przy zakupach grupowych w kilkanaście osób (w gruncie rzeczy to są zakupy nadal detaliczne) można głośniki SS do Proaców kupić za mniej niż 1000 zł.

Podejrzewam, że przy produkcji seryjnej firma Proac za komplet głośników do Responsee 2,5 płaci ScanSpeakowi ok 500 zł., nawet jeżeli te głośniki są "specjalnie modyfikowane" dla firmy Proac.

Zwrotnice na porządnych elementach kosztują ok 300 zł za komplet - zamawiane indywidualnie w Prolinku.

Zwrotnice oryginalne Proac na podobnej (lub nieco wyższej) jakości elementach kosztują pewnie połowę mniej, jeżeli się ich zamawia tysiąc sztuk na raz na podstawie umowy Proac z dostawcą.

Skrzynki takiej jakości jak w oryginalnych to koszt przy produkcji seryjnej nie przekraczający na pewno 400-500 zł za parę, nawet jeżeli wykonywane są w relatywnie drogiej Europie Zachodniej.

 

Podsumowując: DIY za 500 USD może być nieco lepsze od Response 2,5, dlatego, że w kosztach DIY nie liczy się robocizny, tylko całe 1500 zł przeznacza się na komponenty: głośniki, zwrotnice, ewentualnie sam materiał na skrzynki (tu z tego co się zdążyłem zorientować: MDF na Proac ok 100 zł, ładny fornir naturalny ok 60 zł. Do tego kleje, wkręty, lakiery - ok. 100-200 zł, i wystarczy na to kilka kompletów skrzynek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może Proac ustawił zaporową cenę, żeby ludzie nie podłączali kolumn to tanich systemów, bo w takich te kolumny nie grają najlepiej, a wiadomo, że jak ktoś wydaje na kolumny 16 tys. zł to ma odpowiednio wysokiej klasy towarzystwo. Tak tylko sobie gdybam :-) Bo biorąc pod uwagę wartość materiałową Response 2.5 to Tyler wychodzi na niezłego zdziercę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość co do cen. Podejrzewam że Tylor płaci jeszcze mniej. Chociaż skrzynki go pewnie trochę kosztują ręczna praca i wysoka jakość kontroli. Wiesz ale przy okazji takich kolumn cena to nie tylko wartość materiału. Facet, który zaprojektował ariele, obliczył że kosztowało go to mnóstwo kasy, koszt materiałów to zaledwie ułamek. Godzina pracy konsulntanta w tej materii kosztuje duuuuużo. Gościu projektował te kolumny przez ponad pół roku - tyle czasu je odsłuchiwał i ustawiał zwrotnicę. Wiadomo głośniki SS czy Vify w Usa kosztują pół ceny a nawet mniej. Wiesz bo oni muszą je z Europy przewieźć do USA i z powrotem a u nas tylko z Danii do Polski a to dużo drożej ;). Witamy w Unii. Ale wracając do rzeczy w cenie takiej kolumny zawarte są koszta projektowania, reklamy i masełka dla Tylora, nie mówiąc już o marży hurtowni i sklepów audio. Dlatego też zwyczajowo twierdzi się że kit kosztuje jedną czwartą tego co w sklepie - pod warunkiem (zgadzam się z McGyver) że jest dobrze zaprojektowany. Ale zdeklasować, powtarzam - zdeklasawać porządne drogie kolumny za drobne pieniądze jest naprawdę ciężko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zwrotnice wyszły trochę drożej niż 300 za komplet. Cewki i kondensatory z Polinka to koszt 680 PLN, rezystory 90 czyli 770 PLN za komplet. Aha do tego sklejka na której je zmontowałem 12 PLN, plastikowe paski do mocowania 8 PLN. Razem będzie ok 800 PLN. Cewki firmy Polink (wszystkie taśmowe), kontensatory Jantzen, rezystory Mills.

Reszta kosztów:

 

- głośniki ok 1100 PLN (nie pamiętam dokładnie)

- wykonanie skrzyń (MDF + fornir + konfirmaty+ robocizna [fornirowanie, wycinanie otworów itp.]) = 650 PLN

- lakier + bejca = 30 PLN (lakierowałem sam)

- kolce = 30PLN

- rura PCV jako tunel BR - 12 PLN

- maty bitumiczne - ok 120 PLN

- tkanina wytłumiająca - 30 PLN

- maskownice (materiał - drweno mam własne) - 20 PLN

- wkręty do głośników - 8 PLN

 

W sumie klony kosztowały mnie 2000 PLN

 

Z dziwięku jestem zadowolony. Grają już ok miesiąca, z tygodnia na tydzień coraz lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dodałem na kalkulatorze to wyszło 2750 ;) Ale i tak udało ci się kupić tani głośniki. Ja zamówiłem SS 18-tki w polsce i zapłaciłem za nie 1300 złociszów - morele też nie były tanie - chociaż i tak kolega wziął odemnie po chrześcijańsku (pozdrawiam) reszta kosztów podobnie - skrzynki 700 zł bez maskownic kabel ponad 200 (silitech) zwrotnice podobnie.

 

I też wrażenia odsłuchowe podobne ;) Rozgrywają sie z czasem bardzo. Są niesamowicie muzykalne i za to je cenię - chociaż można znaleźć bardziej detaliczne czy z większym kopem - ich po prostu chce się słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaszo> Racja, chcę się słuchać, noga sama przytupuje w rytm muzyki. Co na prawdę potrafią okaże się dopiero po tuningu CD oraz zakończeniu budowy przedwzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa, jak ja wstawiłem przedwzmaka Audio Research to mi szczena opadła. Wcześniej dokładałem DAC - było fajnie - poprawa była. A potem wstawiłem jakiegoś pasywnego Amerykańca no i przepadłem - pasywny nie pasował do końcowki więc SP-7 wstawiłem AR. Gra oj gra. Niestety do dziś pamiętam jak kolega (chwała mu) pożyczył mi na tydzień Transparent Audio kabelki. O matko ale to grało i jeszcze przedwzmaka i swoich IC nie miałem - strach pomyśleć co by było gdybym to teraz włożył ;) Gostek z AudioAsylum poradził bym albo sobie TA kupił albo czym prędzej oddał - ze wzgledu na kasę zrobiłem to drugie - pamiętam jednak pamiętam. Są to po prostu świetnie grające skrzyneczki i potrafią pokazac to co w sprzęcie dobre ( i co złe niestety).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Madzia.

McGyver napewno zna ale nie jest zwolennikiem Vify PL. Duzo może Ci powiedzieć Gipsy2. Właśnie kończy mi kolumny na Vifie PL18 4 ohm i SS 9300.

Pozdrawiam, Konrad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są rozwiązania, trzeba wyciąć filtrem podbicie na średnicy, wtedy brzmienie nie będzie "wrzaskliwe", ale straci na swej bezpośredniości i otwartości. Ja wolę stosować ten głośnik tylko na bas, do tego się nadaje. A SS9500 to głośnik zaledwie przyzwoity, z pewnością za taką cenę istnieje co najmniej kilka lepszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>McGyver

Ciekaw jestem jaką sugerujesz alternatywę dla SS9300. Oczywiście w tej cenie. W moim przypadku już za późno na zmiany ale chciałbym wiedzieć na przyszłośc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no nie ma tragedii, to przyzwoity głośnik, i będzie grał prawidłowo, ale ja w tych granicach cenowych kupiłbym raczej choćby Seasa KT28 albo Vifę D25AG, albo Morela. Obojętne którego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>McGyver

A jaka jest różnica w cenie (nie mogę znaleźć cennika Seasa) pomiedzy SS9300 a KT28. Jeśli różnica pomiędzy SS a Seas przy porównywalnym jakościowo głośniku wysokotonowym jest 100 PLN za parę, to dla mnie ta różnica jest nieistotna. Natomiast gdyby to było 200 PLN to juz bym się zastanawiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tdrozd>

 

Jesli masz mozliwosc odzielnie zasilic sekcje wysokotonowa i nisko, to podlacz i sprawdz. Nisko podlaczasz w fazie natomiast wysoko oddzielnym kablem odwortnie.

U mnie roznica ogromna na plus gdy jest w przeciwfazie. Cale pasmo sie wyrownalo. Pojawila sie stereofonia. Pojawil sie dalszy plan.

Ogolnie przepasc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>KonradRak

W Twoim przypadku to będą podłogówki czy monitory?

>McGyver

Takie rozwiązanie stosuje vifa w swoich kitach,

a jest raczej niechętnie stosowane w rasowych aplikacjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->KonradRak.Nie Słuchaj Mc Gyvera jak wyroczni,bo tylko teoretyzuje.PL -ka i SS-9300 to b. dobre połączenie.Sprawdzone w praktyce ,osobiście,NIE w TEORII.

[obrazekLUKASZ-256205_1.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salmo,

co Ty wiesz o mojej teorii i praktyce?

 

KonradRak

Fornir to wiśnia amerykańska.

To pewnie rzecz gustu, ale mnie się podobają skrzynki z zaokrąglonymi krawędziami, i smuklejsze:

[obrazekLUKASZ-256242_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.