Skocz do zawartości
IGNORED

Skrzynki proac ukończone... piękne??


dialer

Rekomendowane odpowiedzi

KonradRak

Jeżeli nie odpowiedziałem, to wybacz, czasem zalewa mnie korespondencja. Jeżeli możesz, to wyślij jeszcze raz, musiałem gdzieś zagubić Twojego maila. Podaj nicka w mailu.

Zaokrąglenia się frezuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 grosze: na fali są forniry brzozy, klonu i b. egzotyczne. Ten na fali są zdecydowanie jasne, jednorodne. Moda na aluminiowe kolory towarzyszące sprzętowi trwa...., można i to wziąć pod uwagę.

Zatem mahoń wygląda dziś archaicznie i jest jakby nie z tej epoki.

Osobiscie nic do niego nie mam, ale "należy sień z duchem czasu iść" ;))

Życzliwy.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrea, a co mam zrobić jak już takie są? Nie będę przecież zrywał forniru. Następne już będą w innych kolorach. A moda na aluminiowe kolory za wszelką cenę, zwłaszcza jeżeli jest to lakierowany plastik, jest IMHO tandetna i pozbawiona wszelkiego gustu. Oczywiście nie czepiam się szlachetnych aluminiowych paneli, ale lakierowany plastik-precz!!! Zwłaszcza na pilotach, bo to kretyństwo, po niedługim czasie się ściera i wygjąda ohydnie i żałośnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>McGyver

Pamietasz w Wa-wie rozmawialismy - mahon troche kolorystycznie ostry, mocno wpadajacy w czerwien, troszke gorzej pasujacy do roznych mebli wystepujacych przewaznie w roznych odcieniach brozow, bezow itp.

Sugerowalem okleine debowa w rustykalu (taki ciemniejszy miodowy). Elegancki a zarazem cieply kolor, ktory bedzie lepiej wspolgral z roznymi zestawami popularnych mebli, jakie naogol posiadamy w domu, no i idealnie z kwiatami. Jak bys byl tak uprzejmy i rowniez przekazal Grzegorzowi, co do tego mhoniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver: spoko. Nie o taką modę mi chodzi, bo też tego nienawidzę. Wybrałeś skrajny i tandetny przykład.

Popatrz na serię chwalonych kolumn KODY czy innych, z AS np. LINNA, KEFa.

Dla mnie klasa.

 

Pozdr.

 

PS. Może jak znajdę, podeślęCi kilka zdjątek to się przekonasz. Twoje kolumny u pala55 były ładne. ni eczepiam się, bo i nie ma czego ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrea, jasne, połączenie drewna brzozowego ze srebrnym lakierkiem ma swój urok, sam popełniłem wczoraj takie kolumny. Tylko wiem z doświadczenia, że niestety to srebrne lakierowanie jest delikatne i wrażliwe na uszkodzenia. Wszelkie inne lakiery na MDFie lepiej się trzymają i są twardsze.

[obrazekLUKASZ-256328_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>McGyver

Oczywiscie - tak jak mowi andrea29 - " Twoje kolumny u pala55 były ładne". Wprawdzie duzo jasniejsze jak sugerowany ciemny miodowy ale kolor ladny, cieply - rowniez pasujacy do wiekszosci mebli. Tylko mowiles, ze one sciemnieja i beda takie jak klony Rogusa - przynajmniej na zdjecu widac, ze te klony to rowniez mahon. Dziwie sie, ze one do tego stopnia - jak powiadasz- moga sciemniec i tak zmienic kolor.

A co do mebli debowych w rustykalu, to zapewne zgodzisz (zgodzicie) sie, ze jak w sklepach ogladamy rozne meble, to te debowe wyraznie wyrozniaja sie na tle innych (rowniez cena :-)) elegancja, dostojenstwem itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Lutek

"A co do mebli debowych w rustykalu, to zapewne zgodzisz (zgodzicie) sie, ze jak w sklepach ogladamy

rozne meble, to te debowe wyraznie wyrozniaja sie na tle innych (rowniez cena :-)) elegancja,

dostojenstwem itp."

 

Może jak przekroczę pół wieku to takie meble mi się spodobają. Póki co to na dąb patrzeć nie mogę zwłaszcza, że wiele tanich firm robi podróbki drewna dębowego - tragedia. Dębowy rustykal to dla mnie taki grobowy klimat. Dobre na trumnę a nie kolumny. Bez obrazy Panowie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sensowny wniosek to robić pod gust klienta. I tak powino być w DIY niszy ;)

 

McGyver, obiecałem Ci katalog ONKYO. Oni z designem wnętrz (a nawet klocków ) są na fali. Widzę, że im, to zwyczajnie wychodzi. (Mojej żonie też się podoba :-) W Wa-wie zapomniałem Ci dać. (Zdobądź sam, albo Ci prześlę - daj znać. BTW: kabelki fade mi wysłałeś ?)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Lutek

Coś mi 'intuicja' podpowiada, że wiekiem bardziej zaawansowany od Ciebie jestem :)

O gustach się nie dyskutuje tylko ... krytykuje :). Jak to jeden z moich nauczycieli powiedział "Jeden lubi pomarańcze a drugi kozy z nosa"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>KonradRak

" Może jak przekroczę pół wieku " - stad wywnioskowalem co do wieku.

 

" O gustach się nie dyskutuje ..." - tak...jest takie powiedzenia. Ale czy mozna powiedziec np., ze dobry gust ma kierowca u ktorego w samochodzie za szyba cos sie " dynda " ? - mie mowiac juz o ograniczaniu widocznosci przez to "dyndajlo" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzonka zwiazane z gustem sa rozne. Wlasnie tez przypomnialo mi sie takie:

 

" Jedel lubi Chopina, drugi kaszanke, a trzeci jak mu sie nogi poca " :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

A oto moja i Grzegorza wersja Response 2,5 :

[obrazekLUKASZ-272787_1.jpg] [obrazekLUKASZ-272787_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3550-100009363 1170265256_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kopułki ScanSpeaka D2010 zastosowaliśmy lepiej nadającą się do konstrukcji dwudrożnych Vifę D25AG. Oczywiście zwrotnice są inne niż w zwykłych klonach, inne jest też strojenie skrzynki.

Chętnie porównamy je odsłuchowo z "ortodoksyjnymi" klonami. Poza tym, jak ktoś ciekawy jak to gra, to zapraszam na odsłuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w katalogu intertechnica można zobaczyć jakieś gotowe kity do montażu wraz ze szczgółowym rozpisem wielkości obudowy jak i o zwrotnicach jest nieco, katalog zamówisz sobie w firmie Qba, kiedyś dostałem za darmo ale osobiscie u nich byłem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

Jestem tutaj pierwszy raz i przecieram oczy ze zdumienia, jak świetnie sobie radzicie. Bardzo ładne ProAc'i wam powychodziły, pewnie i człowiek, który projektował zwrotnice do ProAc'ów mógłby też coś z tego wątku dla siebie uszczypnąć.

Sam też wykonałem już wiele obudów głośnikowych na indywidualne zamówienia, jak i dla firm, co prawda żadne "skrzynki" nie były klonami i jeśli miałbym ochotę na fajne kolumienki, to na pewno zrobiłbym sobie coś w oparciu o dobre przetworniki i własną wyobraźnię. Powodzenia!!!

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.