Skocz do zawartości
IGNORED

hi-end za gosze czyli sluchawki


patefon

Rekomendowane odpowiedzi

poniewaz w zyciu nie bedzie mnie stac na sprzety w cenie samochodu umyslilem sobie ze moze z okazji swiat szarpne sie na sluchawki

i potem jakis wzmacniaczyk co tez radosnie oglosilem w moim miejscu pracy

w koncu za tysiaka-dwa mozna miec fajny dzwiek

niestety jak to zwykle bywa znajomy czlowiek troche mnie przysadzil bo uswiadomil mi ze nawet super hiper sluchawki nie zastapia glosnikow

bo czlowiek poza uszami slucha tez cialem. chodzi o odbieranie drgan cialem jak rowniez tzw przedownictwo kostne dzwieku tzn dzwiek nawet

ten odbierany przez nasz mikrofon w uchu niekoniecznie bierze sie z tego co wpadlo przez malzowine. w sumie wydaje sie to rozsadne ale

ciekawy jestem wszych opini na ten temat

bo w sumie malo wiem o konfrontacjach tak roznych urzadzen jak np sluchawki kontra glosniki

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

No to w czaszce, ganc pomada. Ja tam prosty biolog jestem, nie znam się za bardzo. W każdym razie nie widzę powdu dla którego akurat fakt przewodzenia dźwięku przez inne ośrodki niż powietrze miał dyskwalifikować słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->patefon

Mam dla Ciebie rozwiazanie! Aura Bass Shaker! :o)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam :o)

Parsec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prawdę pan mówi....

Przewodnictwo kostne i owszem ma zanaczenie w odieraniu dżwięków ale nie na poziomie audiofilskich "feneberii"

A w uchu środkowym rzeczywiście są kości a w zasadzie kostki, trzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słuchawkach usłyszysz wszystkie detale (facet w trzecim rzędzie otworzył paczkę z Pringlesami)słuchawki to taki muzyczny mikroskop. Zestawy głośnikowe to emocje ( no i niespocone uszy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odbieranie całym ciałem dotyczy głownie basu, im niższego, tym bardziej. Z drugiej strony nawet niezbyt drogie słuchawki bez problemów schodzą do 20 Hz, o co trudno w przypadku całkiem drogich kolumn, nie mówiąc o wymaganiach wobec pomieszczenia.

 

Druga rzecz problematyczna w przypadku słuchawek to dość specyficzna stereofonia, taka miniatura sceny nie wychodząca za bardzo poza uszy. Może w przypadku Staxów jest inaczej, nie słuchałem.

 

Natomiast pod względem dynamiki i detaliczności słuchawki biją kolumny na głowę.

 

Reasumując, jedno nie zastąpi drugiego w całości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze cos od siebie ... mam sluchawy i sprzet

 

+ sluchawek

* brak wplywu na dzwiek pomieszczenia

* mozna sluchac po nocy

* jakos dzwieku, kolorystyka powala na kolana ... trzeba miec niezly

sprzet zeby cos takiego ulyszec wszytkie cambodze i inne takie sie chowaja

 

- sluchawek

* slychac duzo wiecej i przez to mozna szybko zmienic zdzanie o kablach i o posiadanym CD

* potrzebny wzmacniacz

* brak przestrzeni i sceny ... lepsze CD lepiej kontroluja rozmieszczenie muzykow ale w glowie :)

 

Zestaw sluchawkowy nie jest tani

- sluchawki 700-1000 zl

- wzmacniacz od 50zl- iles tam

- CD no tu ciezko cos powiedziec, mozna reanimowac cos starego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz tak gleboko w tym siedze, ze kupuje 2 pare sluchawek i mysle o lampie ... do nich.

 

Dla mnie sluchawki musza miec klase. Ostatnio sluchalem SH jakiegos 400 cos tam za prawie 500 zl ... graly beznadziejnie 0 kolorystyki bardzo glosno i jasno ... z przyjemnoscia przesiadlem sie na stare BD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co powyzej dodam jeszcze coś takiego:

 

Miksuje trochę i z praktyki wiem, ze miks vocalu z muzyką wypada inaczej na słuchawkach i inaczej na głośnikach. NA słuchawkach zawsze vocal będzie miksowany głośniej. Nie wiem dlaczego tak się dzieje.

 

Czyli wg mnie odbiór dzwięków na słuchawkach i glosnikach różni się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, bo na słuchawkach każde ucho słyszy tylko swoje, a przy głośnikach następują przesłuchy. Rusz trochę głową (dosłownie), a wysokie tony zmienią głośność, a nawet barwę.

Czasami we wzmacniaczach słuchawkowych stosowany jest specjalny układ rezystorów do kontrolowanego przesłuchu między kanałami, wtedy każde ucho słyszy swoje + stłumioną część sygnału z drugiego kanału. Daje to szerszą panoramę dźwiękową. Dźwięk z głowy wychodzi przed nos, czyli najbardziej skorzysta właściciel ogromnego giniola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEEeee panowie to doradzcie..to jakie kolumny zagraja z taką jakoscią jak Sh-Hd600??

Wiecie chodzi o to zebym wiedział na co składać pieniązki..sa tacy co mowia ze pro-aki..czy to prawda???...pytam powaznie na..kolumnach bardzo słabo sie znam ..kolumny jakie miałem ostatnio to były Phonary P20...w sumie brardzo fajne..a napewno bardzo ładne..ale do HD600tek to im troche brakowało...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy ja wiem ze za takie grosze. Dobre sluchaweczki potzrebuja dobrego zrodla na wzmaka sluchawkowego np Forum608 ktory na czarnym rynku chodzi za 10 kzl:))) A tak powaznie to jak sie ma dobry CD i sluchawki do 1 Kzl + wzmak sluchawkowy to mozna osiagnac brzmieni jak na kolumnach za pare tysiakow no ale zawsze scena dzwikowa jest inna niz na kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek- to zalezy czego szukasz. jak w moim domu zamieszka trzecie i najmłodszy członek rodziny to pewnie też docenię słuchawki. dla mnie najważniejsze są emocje jakie niesie muzyka i wrażenia przestrzenne jakie dają kolumny. na koncercie w klubie jazzowym tez do uszu mi prosto nie gra eric marienthal czy ada wendt (taki teraz mam smooth jazzowo-bepowy nastrój...:) a w filharmoni muzycy jednak ciągną się jakies kilkanaście metrów przede mną. słuchawki są dobre jak musisz wyłapać pewne detale, szczegóły - jak rozbiuerasz muzykę na czynniki pierwsze. albo jak w domu nie możesz słuchać muzyki z kolumn. w moim przypadku ani jedno ani drugie nie zachodzi, a jak mawiali starozytni tertium non datur. wolę kupić za 3k kolumny niż słuchawki i wzmacniacz - momo, iż wiem, ze za tę kasę mógłbyć mieć słuchawkowy raj, a głośniki to raczej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>parmenides

Albo jak masz w domu ludzi, ktorzy muzyki nie lubia a jazz'u to juz wogole. W moim wlasnym domu bedzie muza lecic ciagle zeby mi dzieci nie wyroslu na "gluche paly" chodowane na mp3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Frycu

W większości zgadzam się z Twoimi plusami i minusami słuchawek, ale...

Wśród minusów słuchawek wymieniłeś * potrzebny wzmacniacz. Ale dla kolumn też jest potrzebny wzmacniacz.

Napisałeś, że zestaw słuchawkowy nie jest tani. Ale zestaw głośnikowy jest o wiele droższy - kolumny są droższe od słuchawek, a wzmacniacz "głośnikowy" jest droższy od wzmacniacza słuchawkowego.

Ergo... faktycznie zastaw słuchawkowy nie jest tani, ale zestaw głośnikowy jest jeszcze droższy.

Jednak "zestaw głośnikowy" ma te swoje zalety, z powodu których ogromna większość z nas ma jednak taki zestaw. A ewentualnie oprócz tego jakieś słuchawki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dzień dzisiejszy grają:

1. NAD C541i + ProJect Headbox + HD600 - 3700zł

2. Naim Nait5 + CD5 + B&W DM705 - pewnie ze 20.000

 

Można dyskutować o charakterach obydwu zestawień, ale "obiektywnie" system numer 1 jest lepszy. I to ze źródłem, które jest - sowieso - budżetowe. Aż strach pomyśleć co by było, gdybym zamiast NADa wstawił coś w stylu Ikemi, albo Meridiana...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Harvi.....zaczynam ze spokojem od jutra przegladać katalog samochodów marki Leksus..jeszcze z cztery wzmaki i nareszcie zegnajcie zimne przystanki tramwajowe:):):):):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>KoRnik

A nie mozesz "5" wstawiac w sluchawki ???

Ja juz nie moge sie doczekac na moje nowe DT150 ... to Wam powiem co to sa dopiero sluchawki .... Ale musze przyznac ze Mieszko II nie sa takie zle przy BD990 ... obie bestie trafiaja w moj gust ... ciemniej wolniej nizej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>parmenides

za "gluche paly" przepraszam wszytkie dzieci i inne biedne stworzenia.

 

Ale tak na powaznie ... zaproscie znajomych co lubia muzyke i zyja w przeswiadczeniu ze dobrze im gra ... moja siostra juz wie, jak graja jej plyty i jak mnie nie ma uzywa sluchawek ... smiejac sie z drugiej "ze glucha pala" i nie slyszy jak ich "wiaderko" w pokoju gra. Kolega zaczyna sluchac kabli i juz zapisal sie na DIY z Kynara ....

 

Mysle, ze to jest misja jaka musimy niesc w zyciu ... pokazywac ludziom jak brzmi ich muzyka ... 10% z nich moze zachorowac ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.