Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Schow 2003 - jak bylo ?


mirmur

Rekomendowane odpowiedzi

=>Andrea

100 zdjęć... znakomicie... przydałaby się osobna strona obok forum, podobna do tej ze zdjęciami ze spotkania :) Nawet jeśli wszystkie się nie zmieszczą to chociaż te najciekawszych nowości - np CD Sound Art, gdyby były...

Pozdrawiam,

JR :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS w tym roku bardzo udany. W wiele miejsc się nie dopchałem (ślimaki, Mac, Ancient Audio (?)), ale po prawdzie nie bardzo próbowałem.

 

Tzw. ciary przeszły mi przez krzyż trzy razy.

 

Po pierwsze w pokoju RCM gramofon-kolumny Isophon-wzmacniacz nie wiem jaki- a na talerzu chyba Stevie Ray Vaughn. Półka mi opadła, dźwięk był piękny.

 

Fast - dcs, Halcro, Eggleston Works dźwięk nie był piękny, ale wyczynowy. Moim zdaniem było bardzo dobrze, ale bez rewelacji na Usherach za 4 tys. podłączonych do tej elektrowni - pomijając specyficzne gusty widać było jak obiektywnie wiele można wyciągnąć z prawie-budżetowych kolumn.

 

Z rzeczy "niedrogich" fantastyczny zestaw Jadis-Thiel. Pięknie brzmiała moja płytka bynajmniej nie-audiofilska(Chris Potter, Gratitude, Verve).

 

Z ładniej grających a będących w zasięgu portfela przynajmniej niektórych melomanów (coś przecież trzeba wydać na płyty) był jeszcze zestaw lampka Audion, CD Myryad i najbrzydsze, największe Harbethy w Audiosystemie, zestaw Naima (ale tu prawie 60% kosztowały kolumny, co było rzadkością). Zestaw Audionet-Zollery brzmiał super wyraziście i dynamicznie, dla mnie może być, dla niektórych pewnie nie do przyjęcia. Gość puszczał taki pusty elektryczny jazz z krótkim basem, to i brzmiało nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominę milczeniem tych co chcieli zabijać basem w pokoikach w Sobieskim - bez sensu.

 

Audio Academy, do którego nic nie mam, a właśnie chciałem posłuchać ich nowego modelu wyraźnie jednak zwraca się ku nowej grupie odbiorców. Ta nisza rynkowa to obywatele ze średnim i znacznym ubytkiem słuchu. Kiedy wszedłem do ich pokoju było tak potwornie głośno, że nie słyszałem własnych myśli. Sądząc z liczby obecnych publiczności się jednak podobało.

 

Prezentacje Audioklanu - Marantz plus B&W 700 - ileś oraz Martin Logan i Krell - pierwsza do zapomnienia, druga - zastrzegam że dla mnie - wręcz żenująca.

 

Bardzo przeciętnie drogi Cyrus. W takim momencie czuję zawsze satysfakcję z tego co mam w domu.

 

Zaliczyłem znacznie więcej pokojów, może sie jeszcze podzielę wrażeniami dotyczącymi "średniaków".

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrazenia:

1. Mi osobiscie podobaly sie Legacy z B.A.T. -em. Nikt o tym nie wspomnial, czyzby sie nikomu nie sposobalo? Pomieszczenie bylo owszem za male, ale jednak...

2. Przypadl mi do gustu takze Audionet z Zollerami - zestaw posiadal kilka cech wibitnych - niestety niskie tony byly strasznie podbijane przez pokoj.

3. Dalej Verdier z Lowtherami szerokopasmowymi. Dzwiek inny niz wszedzie - co o tym sadzicie?

4. Podobnie jak wszyscy Sound Art z Responsami - swietna stereofonia, subtelne, dokladne brzmienie.

5. Utopie - banan mi sie zrobil na twarzy.

6. Naim - lubie ta firme - brzmienie ma "to cos".

Nie powalimy mnie natomiast wychwalane Thiele - moze po sobotnich pochwalach mialem zbyt duze oczekiwania, moze nie ten repertuar.

McIntosh - brzmienie duze, obszerne - i tyle.

Ushery z elektronika za 300tys zl - nie gralo to dobrze.

Niestety wiele zestawow nie udalo mi sie posluchac.

W RCM-ie wchodzili mi na glowe.

Slimaki - lepiej nie mowic.

Elaci - Panowie - gdzie one byly? Tak chcialem posluchac a widac przegapilem.

 

Pozdrawiam wszystkich tych, ktorych spotkalem, a takze tych, ktorych mi sie nie udalo. Szczegolne uklony za dobre checi i serce dla R.U.S.T`a . Niestety prezentacja Maca sie przedluzyla i mimo pomocy Teo (podziekowania) nie zdazylem dotrzec na 14 do Sobieskiego. Troszke potem biegalem i wypatrywalem karminowej kurtki. Niestety bezskutecznie. R.U.S.T. - w "o mnie" zaraz umieszcze moj mail - napisz jak mozesz.

Szkoda, ze warunki w knajpie nie byly zadowalajace. Brak miejsca, glosna muzyka. Nie moglem porozmwaic z prawa czescia stolika (Robson, Fadeover, rockfanolder ... ) - mam nadzieje, ze nastepnym razem sie uda. Wreczone mi do dystrybucji przez Fadeovera plytki dwa egzemplarze plytki testowej sprezentowalem siedzacym obok mnie uczestnikom spotkania, Osiekowi i...ujawnij sie prosze:) - byles chyba mile zaskoczony prezentem.

Fajna ekipa przyjechala z Lublina - Sova, KoRnik i Krzycho - pozdrowienia.

Krzychu - kup te Amphiony - podjade posluchac:)

 

No chyba przesadzilem z dlugoscia, ulatniam sie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr_32

(Konto usunięte)

Witajcie

 

mam problem, bylem wczoraj na AS i spodobaly mi sie mini-monitorki ktore graly tylko niestety nie wiem jaka to marka bo nie zdolalem sie dopchac a mialem malo czasu. moze wiecie cos wiecej, wiem tylko tyle ze wysokotonowy umieszczony byl ponizej sredniotonowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin 23

(Konto usunięte)

Wystawa ogólnie bardzo udana, dużo ciekawego sprzętu, chociaż przeważał ten droższy. Lepszy dźwięk był w Bristolu z powodu lepszej akustyki pomieszczeń. W Sobieskim większość pokoi to akustyczny koszmar. Organizatorzy i wystawcy spisali się dobrze, chociaż pokaz „ślimaków” to faktycznie była zgroza. Ja stałem pod salą około godziny i kiedy drzwi się otwarły tłum napierał tak jak by się paliło, szyby w wystawach wypadały.

Co na plus:

Świetny dźwięk Audiosystemu i kilku jego systemów- Harbeth-Audion-Maryard (przepiękna średnica, wokale, ciepełko lampy i odpoczynek), Audio Physic- Audio Aero (dobra precyzja, ładny bas, chociaż bardzo mało wychwalanej przez wszystkich przestrzeni ) i Avance- Cairn (nowa linia Magnum o przepięknych, perlistych wysokich tonach, których nie spotkałem chyba nigdzie indziej na wystawie nawet w sprzęcie znacznie droższym, może dlatego że Avance grały w rozsądnych granicach głośności w przeciwieństwie do większości sprzętu na wystawie).

Bardzo ładnie zagrał Audionet w towarzystwie Zollerów, Thiel+ Jadis, Sound Art+ ProAc. Całkiem ciekawe efekty można było usłyszeć w pokoju Naima (dziwnie pod ścianą ustawione głośniki trochę dudniły), Linna, HiFi Sound Studio, Living Voice, Legacy i BAT (chociaż tutaj wspaniała kontrola basu w dynamicznych utworach kłóciła się z bardzo przeciętnymi tonami wysokimi i średnimi), Sound-e-Motion (wspaniała przestrzeń wysokich tonów i straszne zagłuszanie przez kino JBL).

Na minus:

Koszmar w pokoju Piegi, sprzęt za 80 tyś złotych grający jak mini wieża za 1500 trzeba się było szybko ewakuować, tylko przeciętny dźwięk w pokoju RCM-u, w pokoju ESY mało sprzętu, tylko dwa nowe zestawy, chociaż w sumie ciekawa dyskusja na temat różnicy dźwięku dwu i wielokanałowego, Ancient Audio jakieś ostre brzmienie, może wina źle dobranego materiału, chociaż dobrze nastawiony na klienta sprzedawca.

Sprzęt ekstremalnie drogi- cóż po wysłuchaniu „ślimaków” można dojść do wniosku, że to zestaw faktycznie niesłychanie dobry, jednak milion złotych można zainwestować znacznie lepiej. Kino Martina Logana mogło zachwycić świetnym monitorem i co najwyżej ciekawą przestrzenią. Grande Utopia zabrzmiała świetnie tam gdzie potrzeba było mocnego dźwięku, organy naprawdę mogły robić wrażenie, chociaż przy głośnym odsłuchu berylowa kopułka kłuła w uszy.Zestaw Halcro-DCS-Eegleston Works zagrał pięknie i w sumie nie zawiódł oczekiwań, podobnie jak podpięte do tego zestawu małe Ushery, dobrze wypełniające dźwiękiem dużą przestrzeń. Warto podkreślić zaangażowanie wystawców, na zadawane pytania odpowiadali wręcz wylewnie. Czuć było pasję w tym co robią, a nie tylko zarabianie pieniędzy.

Bardzo dobry dźwięk można też było usłyszeć z zestawu Jadis. Najlepszy obraz zapewniły chyba monitory Bang&Olufsen „Matrix” na tym sprzęcie naprawdę robił wrażenie.

Podsumowując można powiedzieć, że warto było w tym roku odwiedzić wystawę, mnie osobiście żaden zestaw nie powalił na kolana, jednak można było znaleźć kilka miejsc w których warto było się zatrzymać na dłużej i obcować z dźwiękiem dobrej jakości. Pozdrawiam wszystkich audioholików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr_32

(Konto usunięte)

Hienka => tez mi sie trudno polapac, mialem za malo czasu a bylem na AS pierwszy raz. Mam nadzieje ze w nastepnym roku poswiece na to cale dwa dni. Sorki za lamerstwo

 

Byc moze ze to Audio Wave, macie jakies namiary gdzie moglbym ich zobaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na mnie zrobil bardzo dobre wrazenie zestaw: Nad 350, Nad 541 (chyba) i polskie kolumny Acoustic podajze. zasilanie z normalnego przedluzacza, kabelki kolumnowe tez raczej proste a sluchalo sie bardzo przyjemnie. Nad znowu pokazal klase (jako wzmak) dobrze sie tez sluchalo stoiska z Kefami... moim zdaniem miodzio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> pal55:

Zwróć uwagę czy AS jest nie lubiany jako całość, sprzęt, czy ludziska piją/pili do 1. osoby tylko...

Prezentacje AS w 4 pokojach były dobre.

* * *

Chciałem o tym napisać, ale marcin23 mnie upredził, więc tylko zacytuję:

 

"Bardzo dobry dźwięk można też było usłyszeć z zestawu Jadis. Najlepszy obraz zapewniły chyba monitory Bang&Olufsen "Matrix" na tym sprzęcie naprawdę robił wrażenie.

Podsumowując można powiedzieć, że warto było w tym roku odwiedzić wystawę, mnie osobiście żaden zestaw nie powalił na kolana, jednak można było znaleźć kilka miejsc w których warto było się zatrzymać na dłużej i obcować z dźwiękiem dobrej jakości".

 

To dla mnie najtrafniejsze podsumowanie AS'03, z tym, że tych miejsc było co najmniej 10.

Dodam jeszcze, że nie zetknąłem się z jakimś nie mile widzianym zachowaniem/odpowiedzią wystawcy, którzy generalnie byli cierpliwi i tolerancyjni dla kaprysów zwiedzających, co niniejszym z zadowoleniem odnotowuję : ))

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

chociaz bylem wczoraj tylko trzy godziny dostalem sie na glowna atrakcje jaka byly slimaczki, ale zaluje bo czas ktory poswiecilem na dostanie sie tam nie byl adekwatny to tego co uslyszalem i zobaczylem

 

moje typy:

1. audiowave

2. JM Lab Grand Utopia

3. Elac

4. Waterfall (chociaz kino to musze posluchac ich w stereo)

5. Martin Logan

 

PS. Gdzie mozna posluchac w Warszawie Audiowave??

Pozdrawiam forumowiczow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając się na Audio Show, myślałem bardziej o rozmowach z ludźmi piszącymi na Forum, niż o odsłuchach sprzętu.

Niestety nikogo z Forum nie spotkałem (być może mijaliśmy się, nie wiedząc o tym).

Nosiłem ze sobą płytę Ewy Demarczyk.

Jako płytę testową, zabrałem ze sobą płytę Krzysztofa Herdzina "Almost After".

W hotelu Sobieski byłem od 10:45 do 13:20.

Potem byłem w Bristolu (do 16?).

Ze sprzętu chciałem posluchać (m,in.): wzmacniaczy Jadis, jakiś kolumn tubowch, Grande Utopii, wzmacniaczy Halcro, CD CECa,...

Na Audio Show byłem po raz pierwszy.

 

 

Wrażenia: (oczywiście, są to moje, subiektywne opinie)

 

 

Najbardziej podobał mi się dźwięk zestawu:

kolumny: Jana Hedlunda (z Holandii) - Hedlundhorn (oparte na głosniku szerokopasmowym firmy Lowrher, jakim?, symbol?)

wzmacniacz (e): Consonance Opera ?

(stało kilka włączonych wzmacniaczy, nie wiem, które grały, wszystkie - lampowe, produkcji chińskiej)

gramofon: Clearaudio Champion

(z tagencjalnym ramieniem, kilka lat temu ten zestaw kosztował w Niemczech 10 000 DM-)

CD: Consonance Opera? (nie wiem, czy firma nazywa się Opera, czy też Consonance)

magnetofon zspulowy Studer (z profesjonalnej serii firmy Revox, symbol?)

kable i reszta: ?

 

System nie prezentował ultra szcegółowości, ultra przestrzeni i dynamiki, nieobecny był też niski (i najnizszy) bas.

A mimo to dźwięk tego zestawu był najbardziej zbliżony do brzmienia muzyki "na zywo".

Nie było podziału na dół, środek i górę pasma, bardzo podobała mi sie barwa instrumentów i wokali.

Także rytm wypadł bardzo dobrze.

Muzyka była prezentowana w sposób bardzo płynny, w ładnie wykreowanej przestrzeni, z dużą swobodą i oddechem.

Myślę, że innym słuchaczom też sie podobało - podczas odsłuchu nie było rozmów.

Muzyka była odtwarzana głownie z odtwarzacza CD, raz z magnetofonu Studera (kopia płyty CD).

Nie usłyszałem róznicy miedzy szpulowcem a odrwarzaczem CD.

Niestety przytrafiło mi się to moje "karmiczne" szczęście.

Dwukrotnie (przypadkowo, stałem pod ścianą) zgasiłem światło i wyłaczyłem prąd).

Na moje przeprosiny Pan z Dalekiego Wschodu odpowiedział (w czystej polszczyźnie) "nie szkodzi, nic się nie stało".

Przepraszam uczestników odsłuchu za krótką awarię.

 

 

Podobał mi się też zestaw:

kolumny: Focus 20 firmy Legacy

wzmacniacz: BAT 75 + przedwzmacniacz BAT (symbol?/

CD: Ancient Audio Lektor IV

kable i reszta: ?

Duża rozpiętość dynamiki, ładnie podany szczegół i barwa, nisko schodzący bas (pod pełną kontrolą).

Żadnego dudnienia, jęczenia i innych przykrych niespodzianek ze strony niskich tonów.

Bardzo dobrze oddana płynnośc dźwieku, rytm.

Prezentacja zywiołowa i tętniąca zyciem, pełmokrwista i pełnopasmowa.

W porównaniu z zestawem opartym na kolumnach Hedlundhorn, dźwięk był trochę syntetyczny.

Pokój odsłuchowy dla tej wielkości (i możliwosci) kolumn powinien być o te parę metrów większy.

Było za głośno (jak w większości pokojów odsłuchowych).

Mimo to bas (i jego jakość) był najlepszy na wystawie.

 

 

Trzecim zestawem, który zwrócił moją uwagę był zestaw w pokoju firmy RCM:

Kolumny: Heil A.R.T. Kithara

wzmacniacz: 2x monobloki Klimo Baltaire (1x 5 watt na kanał)

lampowy,.klasa A, osobne zasilacze (lampowe) dla każdego kanału - każdy zasilacz wiekszy od końcówki mocy.

gramofon SME 10

CD: CEC - transport TL0 + DAC - symbol?)

kable i reszta: ?

Prezentacja bardzo płynna, swobodna.

Nie było zadnych fajerwerków, nie było też żadnych przykrych niespodzianek (dudnienia. podbić,..)

Bardzo ładnie podana (w wysmakowany sposób) barwa, bardzo dobra równowaga tonalna.

Było wszystko to co lubię: barwa, rytm, pełna kontrola.

Dobra przestrzenność.

Słuchanie sprawiało mi diżo przyjemności.

Innym chyba też, rozmów było mało.

Różnicy między gramofonem, a odtwarzaczem CD tutaj również nie wyłapałem.

Zarówno płyty analogowe, jak i płyty CD, były nagrane bardzo dobrze, rasowe audiofilskie.

Nie było za cicho, nie było za głośno.

W sam raz, tak jak odsłuch w domu.

Myślę, że to zasługa prowadzącego pokaz (robił to bardzo umiejetnie i dyskretnie).

Wyszedłem z tego pokoju bardzo usatysfakcjonowany.

 

 

Również podobał mi się zestaw z kolumnami Ancient Audio (nie pamietam nazwy).

Było bardzo dobrze, ale tylko do "pasa".

Bas był (mimo wbudowanych wzmacniaczy) dudniący i paskudny, bez kontroli.

Gdyby nie bas, zestaw wyrózniałby się jeszce bardziej spośród innych.

 

 

Zestawem, który nie zrobił na mnie dobrego wrzżenia, był zestaw:

kolumny: Usher Dancer (cena: 24 000zł))

kolumny: EgglestonWork Andra II (cena: 80 000zł))

wzmacniacz: Halcro - 2x monobloki DM-68 + przedwzmacniaczDM-10

CD: zestaw firmy dcs - Elgar/Purcell/Verdi

gramofon firmy Nottingham

kable: NBS (14 000zŁ)

reszta:?

Pełna kontrola, ale dźwięk jakiś taki szary i kartonowy, bez życia.

Brak niskiego basu.

Smutny dźwięk.

Trochę lepiej grało z tańszyni kolumnami i z fitrem numer 2.

W pokoju odsłuchowym był odpowiedni poziom głośności.

 

Kolega opowiadał mi, że w tym samym pokoju, dwa lata temu, zestaw oparty na kolumnach ProAc i wzmacniaczack Ktrll zagrał pełnopasmowo i z życiem.

 

 

Również nie zrobił na mnie dobrego wrazenia zestaw:

(od tego pokoju zacząlem "zwiedzanie").

JM Lab Grande Utopia

wzmacniacz TacT + Room Correction System

CD: NAD S500 (S500+?)

kable i reszta: ?

Być może usiadłem w nieodpowiednim miejscu - odpowiedniku ciszy morskiej na morzu lub innej "dziurze" alustycznej.

Siedziałem na środku.

Kolega stojacy pod ścianą słyszał dobry, niski bas.

Nie słyszałem czegoś takiego.

 

 

Nie udało mi się posłuchać wzmacniaczy Jadis, Kolumn Martin Logan Prodigy, nowych kolumn firmy Thiel, ślimaków Nautilusów B&W, McIntosha i wielu innych.

 

Podobał mi się odtwarzacz CD (nie słyszałem jak gra, nie był podłączony) firmy Gryphon w pokoju Pana Jasika.

Pewnie jeszce byłoby parę zestawów, które były ciekawe, ale nie wybijały się szcególnie.

 

W wiekszości pokojów odsłuchowych było za głośno.

Nie miałem najmniejszego problemu z odtwarzaniem "mojej" płytytestowej, przez prowadzacyvh prezentacje.

Również nie zauważyłem, żeby ktokolwiek je miał.

W pokojach, które odwiedziłem mialem kontakt z miłymi i sympatycznymi prezenterami i przedstawicielami firm.

Byly też ładne babki....

 

 

Na wystawach tego typu byłem już kilka razy.

Nie nastawiam się na wielkie przeżycia, raczej chciałbym obejrzeć ciekawe zestawy, które ogląda się zazwyczaj na zdjęciach.

Na innych wystawach, na których byłem, dźwięk nie odbiegał ani na plus, ani na minus od dźwięku na Audio Show.

Kolega żartował, że takie wystawy urządza się po to, żeby po powrocie do domu móc powiedzoeć "a u mnie gra lepiej".

Chyba High End (na wystawach) tak gra.

I nie ma w tym żadnego spisku.

Nasze zestawy (tanie i drogie) są "dopieszczone", dobieramy komponenty z dużą uwagą,..

Dlatego w domu może zagrac bardzo dobrze.

 

 

W domu (Poznań) byłem o 20:30.

Jestem zadowolony, bylo fajnie, tylko szkoda, że nie spotkałem nikogo z naszego Forum.

Rozmawialem z innymi audiofilami, ludzie byli w przeważajacej większości zadowoleni i też im sie podobało.

Każdy znalazł coś dla siebie.

Na przyszłoroczne Audio Show oczywiście się wybiorę.

 

 

Hiena-podrobka

Dziekuję za pozdrowienia,

Również pozdrawiam.

Wysłałem Tobie maila.

 

Pozdrawiam wszystkich

(tych, którzy byli, i tych, których na wystawie nie było)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hedlungi były najprawdopodobniej wyposazone w głosniki Lowther EX-4 lub DX-4.Zazwyczaj konstruktor te modele tam wkłada (nie byłem na AS).Są to dość drogie napędy.Około 8000zł za parę.Ze brakowało góry i wysokich to oczywiste,ale widocznie przypadł ci ten dźwięk do gustu.Zainteresuj się tym,można we własnym zakresie i niewielkim kosztem zbudować tego typu kolumny (back loaded horn).Jeżeli nie stać cię będzie na LOWTHERY to polecam Fostexa,jest znacznie tańszy i niewiele gorszy (moze 10%).Np. FE206.Planów do tego typu skrzyń (nie koniecznie tak okazałych jak Hedlung) w internecie jest mnóstwo.Jak coś służę pomocą.Osobiście lubie pełnię dźwięku.Najniższe basy,najwyższą góre i super środek,czyli taki jak z Lowtherów i Fostexów,ale to już trochę kosztuje (nie tylko pieniędzy ale i wysiłku).

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bambus

Dziękuję za informacje.

Od jakiegoś czasu mój przyjaciel "rozpracowuje" te Hedlungi, jest troche danych w internecie.

Jan Hedlund - to jest chyba znana postać w świecie DIY, widziałem (w internecie) kilka modeli i wariantów jego kolumn.

Ja myslę o czymś takim, o czym piszesz, ale to sprawa przyszłości (finanse!).

Konstrukcje tego typu mają duże mozliwości rozbudowy.

 

Głośników Fostexa nigdy nie słyszałem (tylko bardzo dobre opinie o nich)

Lowthery są poza moim zasięgiem (finansowym).

Może Fostexy? - są tańsze.

W końcu pewnie będę miąl jakieś pełnopasmowe kolumny (DIY).

 

Chetnie skorzystam z porad.

Żałuj, ze nie byłeś na wystawie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin23

(Konto usunięte)

Na kolejnych wystawach należałoby tak ustawić wystawców kina domowego,żeby nie zagłuszali często bardzo dobrych prezentacji sprzętu stereo, tak było w tym roku. Zwłaszcza w pokoju Sound-e-Motion trzęsły się ściany od kina JBLa i strasznie zakłócalo to pokaz, przy mocnych tąpnięciach wręcz nie było słychać dźwięku białoruskich kuli. Wystawa z racji nazwy poświęcona jest sprzętowi audio i niech tak lepiej pozostanie. Kino domowe jak najbardziej, ale raczej w ramach ciekawostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS to przede wszystkim kiepskie warunki do odsłuchu. Zacznę od systemów na któtych mogłem skorzystać z płytki którą wziąłem ze sobą (Keb Mo' - "Just Like You" niby płyta komercyjna a dżwięk super).

1. Krell + Martin Logan - super przejrzystość, duża przestrzenność i dynamika. Dźwięk ogólnie mało angażujący, średnica pozbawiona ciała, przez co cudowne wokale Keb Mo' wypadły żle. Chyba czas największy skończyć z tym okablowaniem Siltecha. W tym systemie aż prosiło się o zastosowanie kabli Cardas Golden Cross.

2. Lampka Audion + CD Myryad + Harbeth - nie usłyszałem magicznych wokali! Dźwięk był przyciemniony jakby brudny (teraz wiem dlaczego Harbeth zastosował w modelu Super & dodatkowy super tweeter) Natomiast niezły był bas i przestrzenność.

 

3. W większości pokoi trudno było usłyszeć głębię w nagraniach co wynika z pewnością z trudności w ustawieniu. Dlatego szczególne brawa dla sytemu opattego o kolumny Abrax Audio Phoenix + monobloki Vincent.

 

4. Najlepszy fortepian

Pass + Dynaudio

 

5. Najlepszy dźwięk studyjny

Gryphon + Sonus Faber

Świetnie wypadła na tym systemie płyta testowa Fadeovera.

 

6. Macintosh + Macintosh

Dźwięk koncertowy ze znakomitym basem. Te kontury.

Nie wiem tylko dlaczego muzycy mieli po 3 metry wysokości.

 

8. Flagowych kolumn Usher słuchałem razem z KoRnikiem i nasze zdania w pełni się pokrywają.

 

9. Thiel + Jadis najlepsza realacja cena/jakość.

Pierwszy utwór, którego wysłuchałem na tym systemie tobył jakiś hip-hop. Od razu zadziwiła mnie ilość basu i b.dobra dynamika. Wcześniej znałem tylko dane techniczne modelu 1.6 (pasmo od 48 Hz) stąd moje zdumienie. Prowadzący nie przeją się uwagą, że zdarzyło się kolumno troszkę zadudnić.

 

10. Specjalne wyróżnienie dla pana pomagiera z HiFi Studio Nieporęt.

Na pytanie o charakter brzmienia wzmacniacz hybrydowego Unison Unico odparł " Panie, czy pan muśli, że ja mam czas tego słuchać".

 

Tym miłym akcentem kończę, ogólnie było dobrze także w Patryku. Szkoda, że musieliśmy z Sovą i KoRnikiem szybko wracać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>R.U.S.T

Pan Hedlung sam opracował te skrzynki jako konstrukcję amatorską i w internecie są dostepne pełne,dokładne i orginalne plany do tych skrzyń,nawet jakieś ich wariancje.Więc wystarczy tylko znaleźć i zbudować (łatrwo powiedzieć).Inna sprawa,że są bardzo wysokie i do wielu pokoi mogą po prostu się nie zmieścić.

 

Foestexy są naprawdę niedrogie.Zamawiając parę FE206 (coś ala Lowther,8" membrana) z zagranicy można się zmiescić w 1000zł.

Dobre jest też to ,że można sklecić niewielką skrzynkę bass-reflex (rekomendowane wymiary i pojemności są na stronie Fostexa) i od razu słuchać,a powoli zbudować coś bardziej ambitniejszego (co wspomaga się tubą w zakresie basu).Można tez później wzbogacić taki zestaw o kopułkę Fostexa,która doda tym szrokopasmowcom najwyzszych tonów.

Sam mam gdzieś na szafie parę Fostex FE-204 (poprzedniki FE-206,prawie identyczne,również bardzo dobre).Planuję je użyć,ale jako średnicę w obudowie otwartej,wspomagane kopułką u góry i 12 lub 15 calowym basem również w obudowie otwartej (to jest dopiero jakość basu).

Gdzieś miałem link do sklepu internetowego gdzie te Fostexy można najtaniej kupić,mogę poszukać.

Pozdr.

 

P.S.Jakoś nie żałuję,ale moze w przyszłym roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Muszę powiedzieć, żę jeden dzień to było za mało... Niestety, jak już pisałem wcześniej, nie mogłem być w Wawie w sobotę, wobec czego w niedzielę latałem po wystawie jak wybrakowany meteor, nie mogąc nigdzie dłużej zagrzać miejsca (no bo dwa pokoje dalej mogło grać coś ciekawego!). To, że w tych warunkach udało mi się napotkać paru kolegów z forum, zakrawa na cud. Których konkretnie - oni już sami wiedzą... A jeszcze udało mi się wrobić (wspólnie z Papamkiem) hienkę w spotkanie z MS. Co do dźwięku, to oczywiście idąc na wystawę nie spodziewałem się niczego, bo wystawa nie służy do słuchania. Tak że niezły dźwięk w pokoju StandArta, Ancient Audio, i paru innych stanowił bonus. Z ciekawych rzeczy odnotowałbym jeszcze piękne brzmienie magnetofonu Studera w RCM (a także gramofonu Acoustic Signature), oraz dużych Usherów u Fasta. Wcześniej grały jakieś standowce, i było bez wrażenia (może pokój za duży), ale te tam Compass, czy jak im było, zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Z rozpędu zakontraktowałem sobie na przyszłość do odsłuchu monitory tej firmy za 9 kzł (te co stały przy oknie najdalej od widowni).

Miałem też ciekawe spotkanie z właścicielem Audio Systemu, który rozpoznał józwę po identyfikatorze. Okazuje się że czyta on forum, i martwi go opinia niektórych uczestników o jego firmie. Uważa ją za generalnie niezasłużoną, i być może w niektórych wypadkach pochodzącą od anonimowych przedstawicieli konkurencyjnych firm. Ciekawe, kto wie?

Poza tym kawa z ciastkiem w Sobieskim kosztowała 40 złotych, ale już nie wypadało mi się wycofać...

Bardzo dobra wystawa, i oby ten kierunek się utrzymał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bambus

Dziękuję.

 

Myślałem, że te Fostexy są znacznie, znacznie droższe.

Słyszałem bas z obudowy otwartej i zrobiło to na mnie wielkie wrażenie.

To jest taki dźwiękowy (basowy) odpowiednik dobrze rozbudowanej perkusji (jazzowej).

Swoboda, barwa i mnóstwo szczegółów.

 

Byłbym wdzięczny za link do sklepu z głosnikami Fostexa.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zaciekawiły mnie informacje o głośnikach Fostexa. W zeszlym roku miałem okazję posłuchać kolumn Rethm (to zdaje się Lowther?), muszę przyznać, że ich brzmienie bardzo mi się spodobało... Nie przypuszczałem, że szerokopasmowe przetworniki Fostexa mogą współpracować ze wzmacniaczami większej mocy, a w dodatku są stosunkowo niedrogie... Chyba kiedyś zdecyduję się na eksperymenty. Dla innych zainteresowanych tematem proponuję stronę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Sporo informacji "w pigułce" dla początkujących...

->Bambus

Zastanawia mnie tylko, co sprawiło, że głośniki w końcu wylądowały na szafie? Czyżby po okresie fascynacji jakieś aspekty brzmienia zaczęły być denerwujące?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem galerię z Audio Show. Niestety zs powodu braku czasu nie zrabiłem zdjęć wszystkiego :(

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

CASKP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>CASKP

 

pięknie dziękuje! fotki miodzio! gdyby nie one, to wrażenia uleciałyby razem z audiofilskim powietrzem hotelowym :)

a tak każdy ma kawałek wystawy u siebie w domu :)

jeszcze raz wielkie dzięki i... czekamy na innych forumowiczów, którzy grasowali z aparatami :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne kolumny a Fostexy grają świetnie,tylko słuchanie ich solo mnie nie bawi.Nie należę do fascynatów Fullrange.

Jeszcze zagrają,ale ze wspomaganiem poniżej 200Hz i powyżej 15Khz.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->CASKP - ładne zdjęcia! MF z tym niebieskim wyświetlaczem przypomina mi wzornictwo tunera Symphonic Line Transparenz...

 

->R.u.s.t

Powyższy link byl do strony chyba amerykańskiego dystrybutora. Adres producenta-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.