Skocz do zawartości
IGNORED

CD~LP


senicz

Rekomendowane odpowiedzi

Wesz łonowa (Phthirius pubis), czyli menda, osiąga długość do 2,5 mm, pasożytuje głównie w okolicy łonowej, charakteryzuje się silnie rozszerzonym tułowiem i odwłokiem oraz masywnymi narządami czepnymi odnóży.

Samiczka mendy składa dziennie do dwudziestu pięciu jaj, zwanych "gnidami". Zapłodniona samiczka składa jajeczka, z których po tygodniu wylęgają się larwy, osiągające dojrzałość w ciągu następnego tygodnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jar

trafne okreslenie i jeszcze zdjecia do tego,zajebis panie!

zolw! ty i twoj wredny mniejszy brat zostaliscie zdemaskowani i odpowiednia naklejka zostala przyklejona.

pozdrawiam wszystkich z jednym nickiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

When it comes to A Class amplifiers . I am totally biased.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem zdemaskowany i co ?

Ja nadal bede uczestniczył na forum i nie interesuje mnie zbytnio co bedzie robic moj braciszek :)

to co teraz bede uwazany za innego czy co jeszcze ?

A ta wesz to co niby miala oznaczać ?

 

Otoz ja dalej jestem kim jestem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheheh

No dokładnie.

 

Da się zauważyć jedna rzecz.

W wątkach sencza jeśli rozpoczyna sie jakaś kłutnia, odbieganie od tematu to senicz zaraz zadaje odmienne, ale powiązane z wątkiem pytania na siłe utrzymujac swoj watek itp. Inaczej jest jeśli to nie jest jego watek, tu wcina się przepstawiając swoje często bezpodstawne argumenty, częst sprowadza też gówną dyskusje na drugi tor... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty dobrego cd to dzisiaj poziom 150zl a LP? aby dorownac jakoscia dzwieku Lp np. Maranciuniu (jesli to mozliwe) to sprzed musi kosztowac 4-15tys zl. Ramiona stacjonarne sa wyraznie gorsze od ruchomych. Ramie ruchome przypomina tor nacinarki. A stacjonarne sa obarczone bledem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senicz, czyli już można uzyskać podobną jakość do maranciunia ?

Pamiętam jak kiedyś mówiłeś to niemożliwe, ale dobra tam.

A więc jeśli to możliwe i taka zmiana w przekonaniach, więc nic się nie sprawdzało, a innym się zarzuca, że nie znają się. I kłamią. Oj senicz nie ładnie tak kłamać, że sie wszystko wie, a nawet się nie ma elementarnej wiedzy na niektóre tematy ! Coraz to większe wpadki. Nie ładnie tak !

 

Tor nacinarki nie ma nic wspólnego z rodzajem ramienia, zawsze rylec musi być pochylony pod kątem 25* i nie ma innej możliwości. Liczy się sam rodzaj rylca, oraz odpowiedni tor nacinarki i dobrze przygotowany materiał.

I tak w ogóle to nie można porównywać, ze CD zagra dokładnie na takim poziomie jak LP bo to są inne systemy.

I nie mozna oceniać brzemia według utartych już szablonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze LP sa nacinane matryce laserem. No chyba nie wyobrazacie sobie ze wspolczesny czlowiek uzywa jakiegos kretynskiego rylca!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Senicz, Tungsol, Qubric, Arku, żółwik, i inni

Ten wątek powstał jak wyjeżdżałem na urlop 2 tygodnie temu. Jakoś przeżyłem wypoczynek, wróciłem szczęśliwie, a Wy się dalej napierdalacie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Senicz,

To wszystko przypomina mi pewne zdarzenie z czasów studenckich. Kiedyś, po zimowej sesji egzaminacyjnej, wyjeżdżałem prosto z akademika na tydzień na narty. Zamykając za sobą drzwi od pokoju, zapamiętałem taki obraz kolegów: stolik, karty (roberek !), flaszka, chmury dymu papierosowego. Po tygodniu wróciłem, chwytam za klamkę, otwieram drzwi, i co widzę ? Koledzy, stolik, karty (roberek !), flaszka i chmury dymu papierosowego. Pomyślałem, że doznałem jakiego deja vu. Z pojedynkiem CD kontra LP jest podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też próbuke wyperswadować co niektóre problemy.

A że senicz ma olbrzymie problemy z dopuszczenie do siebie jakiejkolwiek informacji, bez względu, czy to sprawdził i wie czy nie. to juz na to nic nie poradzę.

Oj sencz. Musisz się dużo o tym nauczyć, plyty, a rczej matryce nacina się laserowo, lecz szczególnie wydania "dyskotekwe" dla DJ, ze względu iż rylec miałby problem i szybcjej się złużywał w płytach z materiału o większej twardości.

I to nie jest zdaje mi się, ja przypuszaczam, jak większość twoich wypowiedzi, a odpowiedź usłyszana od samego pana Nowakowskiego, który miał z tym do czynienia przez wiele lat. I co tu dużo mówić brał udział przy produkcji wynyli nie tylko w Polsce.

A co do rylca, to widać iż nie słuchałeś jeszcze winyla dobrze "nagranego" i na dobrym sprzęcie.

 

Ręcze wręcz, że zmieniłbyś natychmiast o nim zdanie, tak jak zmieniłeś zdanie o znienawidzonym na poczatku twym Maranciuniu, pamiętam jak jezscze drwiłeś z nas, że zachwycamy się tym padłem.

Przemyśl to, żeby znowu nie było: klapki na oczy, bez względu na wszystko nie warto się tym zajmować, wszystko jest złe, liczą się tylko moje opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co maja powiedzieć ci co mają muzę na woskowych walcach i nie mają nowych tłoczeń :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami puszcam takiego baka wibrayjnego. A to po to aby sprawdzic stan waszej wiedzy technicznej i ogolnie technologii produkcji plyt. Panowie spokojnie. Nie macie jak widze pojecia o produkcji plyt a sie madrzycie. A Maranciunio i tak wam sie dobierze do dupska i to juz niedlugo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobudka! Zamykamy ten antykwariat! Jest 2. połowa 2007 roku a wy się zastanawiacie czy do wycinania winyla używa się rylca czy lasera. Puk, puk, jest tak kto?! Ten wątek nie prowadzi do niczego sensownego.

Jest jeszcze kilku użytkowników tego zapomnianego wynalazku, ale to i tak garstka nawet w porównaniu z użytkownikami magnetofonów kasetowych (walkman!, hehe).

Teraz w urządzeniu mniejszym niż telefon komórkowy można zmieścić gigabajty nieskompresowanej muzyki w jakości lepszej niż LP i takiej samej jak CD bez jakiejkolwiek mechaniki - która tu już nie jest żadnym problemem, bo jej nie ma. Stała się wreszcie całkowicie zbędna!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tlumacze im jak chlopu na miedzy ze nie maja racji a oni swoje. nareszcie cos zaczyna sie dziac w dziedzinie muzy niemechenicznej. Mysl ze za 20 lat wszystkie LP swiata zmieszcza sie na w jednym bateryjnym pudelecku na snurecku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może to wyjaśni spór w jakimś tam małym ułamku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Obejrzyjcie może komuś sie przyda :P

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden, 27 Sie 2007, 00:33

 

>Teraz w urządzeniu mniejszym niż telefon komórkowy można zmieścić gigabajty nieskompresowanej muzyki

>w jakości lepszej niż LP i takiej samej jak CD bez jakiejkolwiek mechaniki - która tu już nie jest

>żadnym problemem, bo jej nie ma. Stała się wreszcie całkowicie zbędna!

 

Zdradzisz źródło dostępu do tej nieskompresowanej muzyki?

Chyba nie myślisz o płytach CD zgranych do wav.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tungsol, 27 Sie 2007, 08:55

 

>Zdradzisz źródło dostępu do tej nieskompresowanej muzyki?

 

SACD, DVD

 

>Chyba nie myślisz o płytach CD zgranych do wav.?

 

Chyba nie myślisz np. o płaceniu 150zł za płytę nagraną w formacie 96/24?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość DVD Audio jest czasem degradowana poprzez zastosowanie kompresji w przypadku utworów wielkonanałowych, co subiektywnie mimo rodzdielczości 24Bitów, brzmi dużo gorzej niż CD.

Do SACD nic nie mam ;-) Brzmienie b. dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden

>>Zdradzisz źródło dostępu do tej nieskompresowanej muzyki?

>SACD, DVD

>Chyba nie myślisz np. o płaceniu 150zł za płytę nagraną w formacie 96/24?

 

:)))) Proszę Cię:) miej litość... Tacy jak ja płacą niejednokrotnie wielokrotność tej sumy za płyty o których się większości audiofili zasłuchanych w Jacinthii na SACD, DVD-audio i bóg wie czym jeszcze nie śniło.

Bynajmniej nie kieruję się "audiofilizmem" a raczej muzykoholizmem.

Powiedz mi proszę jak to się dzieje: kupujesz płytę SACD, DVD-audio, zgrywasz na dysk i sprzedajesz ją na allegro?

Rozumiem, że jej nie odsłuchujesz? Pożyczasz od kolegów? Zasysasz z P2P?

Poza tym z tego co się orientuję to raczej na w/w nośnikach wydawano tytuły "znane i lubiane".

IMO gęste formaty to melodia przyszłości. Uczestniczyłeś Molibdenie w RCM-owej prezentacji różnic pomiędzy formatami w Sobieskim? Ciekawe wnioski można było wyciągnąć. Poczekam na moment kiedy będą dostępne nośniki z zawartością konsolety mikserskiej. Bez kompresji... wtedy nie będzie dyskusji o wyższości formatów.

Pozostanie sprawa dostępności historycznych nagrań i sensowności ich remasterowania.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.