Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer


gotyk1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Aaa i gdybys byl slepy:

 

discomaniac71

o mnie | ignoruj | PW

stat: 1291 / 5948 / 26

 

26 Sie 2007, 00:42

Naped to takze sekcja cyfrowa a ta w PD-S 505 trzeba budowac od nowa. Zreszta tutaj wszystko trzeba budowac od nowa bo cdek nie ma potencjalu. Jedyna jego dobra cecha jest laser i odwrocony talerzyk a to sporo za malo. CD do tuningu musi miec pewne cechy ktore da sie udoskonalic. Im lepiej bedzie gralo samo od siebie tym lepsze efekty. Tutaj nie ma nawet wyjscia koaxialnego. Najlepszym modelem Pioneera do upgrade jest PD 9700 lub 901. Przynajmniej moim zdaniem. Kazdy robi tak jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 26 Sie 2007, 00:42

 

>Naped to takze sekcja cyfrowa a ta w PD-S 505 trzeba budowac od nowa.

 

Nie rozumiem co to znaczy ze sekcje cyfrową trzeba budować od nowa. Co rozumiesz przez sekcja cyfrowa? Proszę jaśniej bez ogólników, co twoim zdaniem jest tu nie tak?

DAC mnie nie interesuje, reszta jest OK, jak już pisałem w planach jest nowy precyzyjny zegar z własnym zasilaniem. Co rozumiesz przez to że sekcja cyfrową trzeba budować od nowa. Mam wrażenie że nie wiesz o czym piszesz.

 

>Zreszta tutaj wszystko trzeba budowac od nowa bo cdek nie ma potencjalu.

 

Jakieś argumenty. Proszę jaśniej, skoro CeDek nie ma potencjału twoim zdaniem, to jak wyjaśnisz fakt, że Theta budowała na jego bazie swojego CDeka za 2100-2600 USD. Jesteś mądrzejszy od inżynierów z Thety ??

 

>Jedyna jego dobra cecha jest laser i odwrocony talerzyk a to sporo za malo.

 

To plus sterowanie motorem, wyświetlaczem i zdalnym sterowaniem wystarczy do budowy transportu, DAC wraz z zegarem i sekcją analogową zostaną odłączone.

 

>CD do tuningu musi miec pewne cechy ktore da sie udoskonalic. Im lepiej bedzie

>gralo samo od siebie tym lepsze efekty. Tutaj nie ma nawet wyjscia koaxialnego. Najlepszym modelem

>Pioneera do upgrade jest PD 9700 lub 901. Przynajmniej moim zdaniem. Kazdy robi tak jak chce.

>Zwroty typu mozesz sie zamknac itp schowaj sobie chloptasiu do kieszeni.

 

Mój PD-S505 już ma wyjście koaksjalne (to niezbędny element przeróbki), a do klasycznego tuningu to faktycznie się nie nadaje 505ka bo ma kiepski DAC i stopień analogowy dlatego ja będę robił transport a nie tuning w sensie usprawniania CDeka. Dlatego ja staram się nie mówić o tuningu a o przeróbce na transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ogólne są te twoje wypowiedzi Disco... szczególnie interesuje mnie dlaczego twoim zdaniem sekcja cyfrowa jest zła... (nie chodzi mi o DAC i zegar) tylko o układ kontroli serwa, dekoder oraz procesor sterujący. Co z nimi jest nie tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 26 Sie 2007, 00:42

 

>Zwroty typu mozesz sie zamknac itp schowaj sobie chloptasiu do kieszeni.

 

A tak na marginesie to pamiętaj Disco że twoje wypowiedzi świadczą o tobie.

Ja nie napisałem „zamknij się” tylko (cytuję) „jeżeli jednak masz jakąś wiedzę dlaczego PD-S505 nie nadaje się na transport to proszę podziel się tą wiedzą, albo zamilknij w tym temacie.”

 

Ps. A nazywanie mnie „chłoptasiem” pozostawię bez komentarza, w każdym bądź razie informuje cię Disco, że ja wole kobitki więc jakby co to raczej nie licz na nic więcej poza dyskusją :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam jako napędu PD-S 504, bez prblemu dało się wyprowadzić wyjście koaksjalne. Oczywiscie, żaden super-ultra-hiper-hi-end to to nie jest, ale jak na urządzenie za 200 PLN to jest OK, na pewno lepiej się sprawuje niż napędy Philipsa, w bezpośrednim porównaniu wypadł niewiele gorzej niż EAD T1000, troszkę gorszy był pod względem rozdzielczości. Poza tym dobra jest równowaga tonalna, bas przyzwoicie kontrolowany, dobrta barwa i głęboka scena. IMO nic mu nie brakuje biorąc pod uwagę sianko, jakie trzeba na niego położyć, w zestawieniu z bardzo szczegłowym przetwornikiem i całą reszta sprzętu może być to docelowy napęd, który złamie troszkę zbytnią sterylność dźwięku, tak własnie zrobiłem u siebie, nie zawsze większa rozdzielczośc oznacza bardziej naturalny dźwięk. Wszystko zależy od systemu w jaki masz zamiar wkomponowac to urządzenie, jak ze wszystkim zresztą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARGOS, 26 Sie 2007, 01:24

 

A jakich dokonałeś modyfikacji, robiłeś coś przy zasilaniu, czy ograniczyłeś się do dodania wyjścia koaksjalnego? Bardzo mnie interesuje ten temat.

Ja na razie mam coś w rodzaju prototypu z dwoma zasilaczami, jeden zasila sekcję cyfrową (w tym i DAC Pioneera) a drugi zasila mechanikę i stopień analogowy. Wyjście koaksjalne jest dorobione. W przyszłości planuję (o ile mi się to uda) odłączyć DAC i stopień analogowy oraz dać precyzyjny zegar z własnym zasilaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja akurat jestem zwolennikiem albo budowania czegoś od zera, albo zostawiania w takim stanie jak wymyślił to producent, jeśli bawie się w tuning to raczej maksymalnie prosty dający stosunkowo duże efekty. Jak jest jakiś elektrolit w torze sygnału to wymieniam go na polipropylen, ale jak mam zakładać drugie trafo to wolę wymienić całe urządzenie, tak jest bardziej ekonomicznie. Ogrniczylem się wiec tyko do wyprowadenia sygnału spdif bo toslink rzeczywiście wprowadzał duże ogrniczenia, głównie na przestrzenności dźwięku i lokalizacji źródeł pozornych poza tym jest to całkowicie seryjne urządzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARGOS, 26 Sie 2007, 01:44

 

No ja mam oryginalne trafa (2 szt.) Pioneera (za darmola, to historyczne trafa, które zostały sprowadzone w 90 albo 91 roku w celu dopuszczenia sprzętu Pioneera do sprzedaży w Polsce !!! - bez jaj - jakiś instytut musiał wydać jakieś tam zaświadczenie), koszty dorobienia koaksjala nie przekroczyły 20 zł tak więc na razie to całe koszty :) Drożej będzie z zegarem bo to już będzie koszt ok 90-120 zł. Tak więc nie będą to jakieś wielkie koszty.

Pozdr.

 

ps. zajrzałem na twoją stronę ARGOS i jestem w szoku - kolumna podstawkowa 40 kg/szt. wow !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARGOS, 26 Sie 2007, 01:44

 

No ja mam oryginalne trafa (2 szt. jedno jest już w Pioneerze drugie na załaczonym obrazku) Pioneera (za darmola, to historyczne trafa, które zostały sprowadzone w 90 albo 91 roku w celu dopuszczenia sprzętu Pioneera do sprzedaży w Polsce !!! - bez jaj - jakiś instytut musiał wydać jakieś tam zaświadczenie), koszty dorobienia koaksjala nie przekroczyły 20 zł tak więc na razie to całe koszty :) Drożej będzie z zegarem bo to już będzie koszt ok 90-120 zł. Tak więc nie będą to jakieś wielkie koszty.

Pozdr.

 

ps. zajrzałem na twoją stronę ARGOS i jestem w szoku - kolumna podstawkowa 40 kg/szt. wow !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt niby nie jest duży w liczbach bezwzględnych, ale widzisz, za 200 PLN to można całą 505tkę kupić, a dłubaną to sprzedasz w najlepszym razie po tyle samo co nie dłubaną. Oczywiscie wszystko zależy kto jak podchodzi do tematu, bo jeśli ktoś przerabia dla frajdy i ma świadomość że wysiłek i kasa nigdy mu się nie zwrócą to jest OK, gorzej jak ktoś traktuje to jako drogę do zbudowania sobie hi-endu za kilkaset PLN. Ja akurat bawię się raczej głosnikami i mam z tego póki co wystarczającą satysfakcję i konsumpcę energii życiowej :) Nie mam czasu ani chęci żeby eksperymentować jeszcze z cedekami dla samego eksperymentowania, stąd właśnie taka a nie inna filozofia - wolę coś wymienić niż przerobić.

 

Co do samej 505tki to IMO powinien to być wdzięczny temat do rozbudowy, jako całość i jak na swoją cenę ten CD gra bardzo przyzwoicie lepiej od przereklamowanych marantzów CD-x3, a przy tym jest prawie pusty w srodku i ma śmieszniutki zasilaczyk - pewnie sporo da się w nim poprawić bo widać że księgowi cięli co sie dało, ale pomimo tego gra to to bardzo porządnie, bez fajerwerków, ale też bez koślawych manier.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrka, ale wiesz co, własnie sobie przypomniałem że mam jeszcze drugiego pionka, tyle że z niesprawnym laserem, to własnie tak po tych oryginalnych pioneerowskich trafach. Kasy z tego drugiego to kuż nie wyciągnę, bo bez laserta to nie jest nic warte, ale zasilacz to ma sprawny heh... Obudziłeś u mnie instynkt poznawczy, jak znajdę chwilkę czasu to spróbuję zrobić osobne zasilanie dla cyfry i analogu, dużo z tym roboty raczej nie powinno być...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARGOS, 26 Sie 2007, 02:18

 

>Co do samej 505tki to IMO powinien to być wdzięczny temat do rozbudowy

 

W tym względzie to zgadzam się z tobą ARGOS w 100%

szczególnie do przebudowy na transport ;-))

 

Ps. O Marantzu CD53 nie wiem za wiele bo go jeszcze nie mam (ale nabyłem taki na allegro), na razie oglądnąłem sobie jego schemat (nie kupowałem go w ciemno, uważam że ma potencjał jako transport).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARGOS, 26 Sie 2007, 02:23

 

>qrka, ale wiesz co, własnie sobie przypomniałem że mam jeszcze drugiego pionka, tyle że z

>niesprawnym laserem, to własnie tak po tych oryginalnych pioneerowskich trafach. Kasy z tego

>drugiego to kuż nie wyciągnę, bo bez laserta to nie jest nic warte, ale zasilacz to ma sprawny

>heh... Obudziłeś u mnie instynkt poznawczy, jak znajdę chwilkę czasu to spróbuję zrobić osobne

>zasilanie dla cyfry i analogu, dużo z tym roboty raczej nie powinno być...

 

No jakby co to służe schematem PD-S505/506 (niestety nie mam serwisówki).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

zoltar7

o mnie | ignoruj | PW

stat: 117 / 540 / 0

 

26 Sie 2007, 01:17

discomaniac71, 26 Sie 2007, 00:42

 

A tak na marginesie to pamiętaj Disco że twoje wypowiedzi świadczą o tobie.

Ja nie napisałem "zamknij się" tylko (cytuję) "jeżeli jednak masz jakąś wiedzę dlaczego PD-S505 nie nadaje się na transport to proszę podziel się tą wiedzą, albo zamilknij w tym temacie."

 

 

 

Mam skopiowac epitety z priva? Bo jak slusznie zauwazyles kultura swiadczy o nas.

 

 

Zajmuj sie nadal tuningowaniem smieciowego cdeka bo to wylacznie twoja sprawa. Ja tylko chce zebys przestal na mnie najezdzac i nie zamierzam sobie pozwolic na takie zagrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwałem cię Chamem i prostakiem i to podtrzymuję... ale nie są to epietety lecz określenie twoich wypowiedzi.

Ja to nie Min. Sprawiedliwości, nie będę kłamał :))

Zresztą człowieku nie masz argumentów to zamilkinij!!! Robisz się nudny tak skomląc :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

zoltar7 na takich jak ty jest na tym forum ignor. Nie napisales ani jednego slowa o klockach Pioneera poza tym swoim PD-S 505 wiec wychwalaj go dalej i modyfikuj na dziesiata strone. Na szczescie Pioneer w swojej ofercie mial duzo lepsze klocki. Modyfikacja 505-tki to jak modyfikacja dowolnego szrotu z Allegro za grosze ale za to z dobrym trwalym laserem (de facto tworzenie zupelnie nowej konstrukcji). Nic wiecej. Sam fakt ze zajmujesz sie w ogole takim klamotem swiadczy o tym ze o audio wiekszego pojecia nie masz. Efekty uzyskane nie sa warte wlozonej pracy. No ale modyfikuj sobie a ode mnie WARA. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoltar, discomaniac:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoltar7

 

Czytając twoje wypowiedzi zaczynasz być irytujący oraz arogancki ja wiem ,że każdy ojciec kocha swoje dziecko w twoim przypadku zapewne jest tak również ponieważ czas pracy oraz twojej myśli technicznej ,którą włożyłeś w swojego Pioneeka nikt Tobie zapewne nie odbierze , ale ja wolałbym abyś nie przywoływał tutaj swoich uzdolnień technicznych wręcz okultystycznych tylko naprawdę wniósł coś ciekawego np co takie przeróbki dały cos o dźwięku itp...

A wszelkie stricte techniczne niuanse dawaj do zakładki DIY...

 

Ponieważ zarzucasz innym wiedzę katalogową , która cię nie interesuje a mnie oraz zapewne innych nie interesuję Twoja wiedza z serwisówek która nic nie wnosi do tego wątku .

Jedyne co wniosłeś do niego to rozszyfrowanie Enigmy produktów Pioneera oraz możliwość rozbudowy swojego nomen omen cienkiego jak barszcz więzienny cdeka PD-S505 do Perpetuum mobile i tak jak sam napisałeś cyt" jak to się mówi bata nie ukręcisz" a ja inaczej bym to powiedział " z gówna przez duże G bata nie ukręcisz" , ale przecież to jest tylko moja opinia mogę taką mieć?

 

a efekty jakichkolwiek przeróbek to tak naprawdę powinny Ciebie zadowalać a nie nas !!!!

I jeżeli ta dyskusja ma tak wyglądać , którą sam sprowadziłeś do takiego poziomu to lepiej zamknąć ten wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie - wracajmy do meritum. Moja przygoda z Pioneerem - to przede wszystkim moj pierwszy w życiu CD PD-201, bardzo budżetowy grat. Poza tym równie budżetowy tuner F-204. Zetknąłem się też z PD-S 507 jak zmieniałem PD-201 na cosik lepszego - niestety zagrał słabiutko w porównaniu z nie pamiętam już jakim modelem TEAC-a, ale wyraźniej przegrał z moim ówczesnym wybrańcem - Onkyo Integra DX-6850 (obecnie na sprzedaż). Wyższych klocków Pioneera było mi dane słyszeć tylko w sklepach, ale nawet w tak niesprzyjających okolicznościach dało się zauważyć, że grają lekko, przestrzennie i detalicznie - przyjemnie dla ucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barni, 26 Sie 2007, 12:25

 

>Panowie, a może koniec osobistych wycieczek i wracamy do Pioneera ?

 

Słusznie... barni, podpisuję się pod tym obiema łapkami !!!

 

ps. Musiałem na Disco założyć ignora i trochę mnie to martwi bo fajne zdjęcia wklejał, ale ile można czytać o wyższości Świąt Wielkiejnocy nad Świętami Bożego Narodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer w Polsce to szczególna marka, wiele osób zaczynało przygodę z hifi od Pioneera.

Pioneer w Polsce (jeżeli mnie pamięć nie myli) pojawił się w oficjalnej dystrybucji na przełomie lat 89/90 lub 90/91 i z tego co pamiętam zajmowały się jego sprzedażą dwie firmy w Polsce, jedna chyba z Pomorza brało sprzęt od generalnego dystrybutora z Niemiec, a druga od firmy Niszo (tak się czytało ale nie pamiętam jak to się pisało, pewnie coś w stylu Nicho), która teoretycznie była uprawniona przez Pioneera do dystrybucji sprzętu na terenie Centralnej Europy, a jej siedziba mieściła się na Węgrzech. I tak Pioneer stał się alternatywą dla nieśmiertelnych Technicsów i Sony z Pewexu oraz Fishera i Yamahy z Baltony :)))

Sam zaczynałem od magnetofonu Pioneera chyba CT-656MkII (ale już nie pamiętam).

Już nie pamiętam dokładnie ale jako ciekawostkę podam, że na Targach w Poznaniu chyba w 91 lub 92 roku była prawie cała oferta hifi Pioneera z ówczesnego katalogu, sprowadzono wtedy po dwie sztuki wszystkiego włącznie z tzw. „serią królewską” (z drewnianymi boczkami), wszystkie te egzemplarze zostały sprzedane w Polsce i mój CT-656MkII też pochodził z tego źródła. Na targach chyba nie było tylko A-09.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>na Targach w Poznaniu chyba w 91 lub 92 roku była prawie cała oferta hifi Pioneera z ówczesnego katalogu

 

Miałem wtedy 7 lat i mnie temat jasne że nie interesował, dziś zapłaciłym za bilet na takie targi ze sprzętem pionera z tamtego okresu grube pieniądze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wrócę do swojego pytania - co zagra sporo lepiej od PD-75, ale zachowa jego muzykalność i fizjologiczność brzmienia.

CEC TL51xxx (ew. który z modeli CEC-a warto posluchac)

Meridian 506.20/24, 563, G08 .....

 

Czy stuningowany Pioneer moze sie zblizyc brzmieniem do w/w. Problem w tym, ze aby posluchac tych klockow trzeba bedzie zjechac pol Polski, a w sumie i tak szanse na posluchanie tych klockow w swoim domowym zestawie sa niewielkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotyk1, 26 Sie 2007, 13:29

 

>>na Targach w Poznaniu chyba w 91 lub 92 roku była prawie cała oferta hifi Pioneera z ówczesnego

>katalogu

>

>Miałem wtedy 7 lat i mnie temat jasne że nie interesował, dziś zapłaciłym za bilet na takie targi ze

>sprzętem pionera z tamtego okresu grube pieniądze

 

Taaa to były piękne czasy, w trakcie targów w Poznaniu była jakaś awaria i zabrakło w połowie miasta wody, nie było podatku VAT (!), dolar kosztował coś ok 11.500 zł (a taki Pioneer CT-656MkII to był wydatek coś ok. 4,5 do 5 milionów złotych (!)), dzisiejsi multimilionerzy to handlowali wtedy niemiecką czekoladą i orzeszkami na bazarach, było fajno :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

barni nie wiem jak do CECa ale do Linna nietuningowany PD 75 zblizyc sie jednak nie potrafi bardzo blisko poniewaz slychac przewage tego drugiego. Meridian gra nieco bardziej neutralnie i jest to cdek ktory potrafi obronic sie w kazdym niemal systemie. Na Twoim miejscu posluchalbym Accuphase. Brzmienie dosc sporo podobne. Czy porownywales bezposrednio PD 75 do Rotela RCD 991 AE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku o magnetofonach ktoś wkleił link do katalogu Pioneera '92

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że zróznicowane brzmienie Pioneerów (ampli) mogło wynikac z róznych IC stosowanych jako wzmacniacze operacyjne. Zwykle w sztandartowych seriach wstawiano JRC 4570.Natomiast te niższej kalsy w sekcji pre RiAA miały Matsushite 5220. .Jeżeli macie schematy zerknijcie w jakich modelach co siedzialo w pre i napiszcie.Może wymiane Op ampów to droga do poprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.