Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer


gotyk1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kiedys bylem maniakiem tej marki, powstalo nawet male www opisujace najwyzsze modele, dawno nieaktualizowane, obecnie to co z niego zostalo mozna obejrzec tutaj (kurcze ale ten czas ucieka)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w zasadzie z kolegami mialem wszystkie wysokie modele europejskie (poza exclusive) ciagle cos tam jeszcze pozostawalo, chociaz obecnie uzywam jedynie tunera F-93, jednak cala reszta juz mocno ustepuje wspolczesnym urzadzeniam z wysokiej polki, ale i tak sentyment pozostaje, a jezeli chodzi o solidnosc konstrukcji to teraz juz sie takich rzeczy nie robi, wystarczy powiedziec ze moje PD-75 z 92 roku z orginalnym nigdy nie ruszanym laserem do dzisiaj bezblednie czyta nawet plyty chodnikowe z dziurami na wylot (gdzie dzialania mojego super-hiper krella KAV-300cd w tej materii w ogole nie skomentuje)

 

 

pozdrawiam goraco wszystkich pioneer maniakow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

ba78

o mnie | ignoruj | PW

stat: 709 / 969 / 2

 

21 Sie 2007, 17:17

Pozwolicie, że jako antyfan tej marki też trochę popiszę w tym wątku?:) dzisiaj już dokonałem z 4 wpisów anypioneerowskich - nie mam sił na 5. Ale może jutro;)

 

 

Seba78 juz Ci udowodnilem ze male masz pojecie o w/w marce.

 

 

zoltar7 Pioneer PD 71 to nic innego jak PD 9300. Jest ich kilka na forum (moj po gruntownym upgrade). Jego cena wynosila dokladnie tyle samo co modelu PD 75 czyli 2.000DM i w tamtych czasach bylo to znacznie wiecej niz 4.000zl. Moj egzemplarz jest bardzo pozny (1993rok) i ma laser zalozony kilka miesiecy temu przez stp adamhiend'a ktory go tuningowal. Przetwornik to PCM 58 PK. Nie jest moze tak dobry jak PD 93 (fabrycznie) ale po tuningu mozna uzyskac niezle efekty. Prawde mowiac nie chce mi sie juz niczego szukac. Wzialem sie za tuningowanie tego co mam. Efekty mozna uzyskac bardzo porzadne pod warunkiem sprzetu z wyzszej polki a PD 9300 niewatpliwie takim jest. Ktos tu napisal o PD 65 - bardzo fajne urzadzenie (inaczej PD-S 901). Mialem ale nieupgradowanego rozjechal w/w. Teraz ma go zdaje sie bartasxx i z tego co wiem jest bardzo zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

kaviter jesli chcesz uscislic pewne informacje na stronie daj mi znac na priva bo masz kilka bledow w opisach

po 1: Pioneer PD 71 to nie jest amerykanska wersja PD 73 - sa to dwa zupelnie inne urzadzenia - PD 71 jest na PCM 58 PK i o nim pisalem powyzej natomiast PD 73 jest na PCM 63 PK - te cedeki roznia sie takze zasilaniem ale generalnie PD 73 to nastepca PD 71 (katalog 1990 - katalog 1989) cena obu byla identyczna tak jak i pozniejszego PD 75. PD 71 oferowany byl w Europie pod nazwa PD 9300.

po 2: PD 93 nie byl oferowany do roku 1989 a kilka lat dluzej - dysponuje katalogiem z 1991 roku gdzie mozna go znalezc - poza tym Pioneer mial taka zasade ze produkowal niektore udane modele cdekow mimo ze wyszly one z katalogu (np PD 65 do 2001 roku a inny przyklad to moj 9300 z data 1993)

 

Poza tym mala uwaga: Pioneer PD 77 gra jasnym jazgotliwym dzwiekiem i jest to bardzo nieudany cdek. Dlatego jego cena na rynku wtornym jest sporo nizsza od 75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Widac wiec ze to sa dwa identyczne urzadzenia.

 

A teraz cos dla Seby78 z cytatem ze strony kavitera:

A-09

 

Topowa integra kosztująca tyle co legendarny Gryphon Tabu. Konstrukcja bezkompromisowa pod każdym względem

 

* Wzmacniacz klasy A

* Konstrukcja Dual Mono

* Moc ciągła 45 + 45 W (8 om)

* Współczynnik zniekształceń harmonicznych 0,05 %

* Wymiary 440 x 198 x 480

* Maksymalny pobór mocy 400 W

* Waga 28,8 kg

post-1457-100006337 1187795681_thumb.jpg

post-1457-100006338 1187795681_thumb.jpg

post-1457-100006339 1187795681_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wątek o sprzęcie Pioneer'a to pytanie jakie Op Ampy wstawiał w torze pre zaraz za wejsciami.Szczególnie intereuje mnie w tym wycinku schemat A-305R(ampli).Czy uPC4570 to ogólny standard

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71,

 

a masz może zdjęcia monobloków Pioneera z początku lat 90 (nie pamiętam oznaczenia, był to prawdziwy hi-end, tranzystorowe, widziałem tylko na zdjęciu) były w pięknym :-) szampańskim kolorze i chyba był do nich też dedykowany pre?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem PD-S901 i faktycznie klocek spełnia całkowicie moje oczekiwania uważam ,że gra on rewelacyjnie bez tuningu jestem zadowolony wczesniej miałem styczność tylko z cedekami klasy mega niski budżet także zmiana była ogromna a obecnie porównywałem co do poniektórych modyfikowanych oraz niemodyfikowanych starszych oraz współczesnych klocków i nie wzbudziły one u mnie entuzjazmu tyle co ten Pd-S901 na dzień dzisiejszy nie mam zamiaru szukać niczego innego - no chyba ,że lasera do PD-9300 , którego mam i który ogromnie mi sie po prostu podoba a jak znajdę już laser to chciałbym go konkretnie zmodyfikować , podobno drzemie w nim ogromny potencjał - może będzie nawet latał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Ta 901-ka ze zdjecia to moja byla:) Jest to fantastycznie brzmiacy cdek i gdyby nie fakt posiadania 9300 po tuningu z nowym laserem nigdy bym jej nie zmienial. Dlugich lat uzywania panie Bartku:):) (zdaje sie ze nie przeszlismy jeszcze na "ty")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoltar7

 

Kavitar podał linka tam sa monobloki.

 

Mam nadzieję, że kavitar sie nie obrazi i wkleję tutaj te monobloki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8986-100006315 1187808403_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronce są tez rozbierane zdjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie rysa tylko lekkie przebarwienie które jest widoczne tylko pod pewnym kątem , a fotka oczywiście to bardzo uwypukliła a faktycznie jest mało widoczne :)

 

Disco mam pytanie orientujesz się jak mogę rozpoznać z , którego roku jest mój PD-9300?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na imbusy!!! ale nie ma sprawnego lasera:(

Sprawdzałem w serwisach w Polsce, Belgi,w Dönberg Electronics LTD z Irlandii , i nic lipa laserów brak !!!!

Ale jest nadzieja dzisiaj lub jutro być może będę miał potwierdzenie dostępności laserka w USA do PD 71 (PD-9300)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 22 Sie 2007, 17:07

 

>kaviter jesli chcesz uscislic pewne informacje na stronie daj mi znac na priva bo masz kilka bledow

>w opisach

>po 1: Pioneer PD 71 to nie jest amerykanska wersja PD 73 - sa to dwa zupelnie inne urzadzenia - PD

>71 jest na PCM 58 PK i o nim pisalem powyzej natomiast PD 73 jest na PCM 63 PK - te cedeki roznia

>sie takze zasilaniem ale generalnie PD 73 to nastepca PD 71 (katalog 1990 - katalog 1989) cena obu

>byla identyczna tak jak i pozniejszego PD 75. PD 71 oferowany byl w Europie pod nazwa PD 9300.

>po 2: PD 93 nie byl oferowany do roku 1989 a kilka lat dluzej - dysponuje katalogiem z 1991 roku

>gdzie mozna go znalezc - poza tym Pioneer mial taka zasade ze produkowal niektore udane modele

>cdekow mimo ze wyszly one z katalogu (np PD 65 do 2001 roku a inny przyklad to moj 9300 z data

>1993)

>

>Poza tym mala uwaga: Pioneer PD 77 gra jasnym jazgotliwym dzwiekiem i jest to bardzo nieudany cdek.

>Dlatego jego cena na rynku wtornym jest sporo nizsza od 75.

 

 

temu koledze dziekujemy, juz sie z nim scielem w jakims innym watku i nie widze sensu na wdawanie sie tutaj rowniez w jakies bezsensowne dyskusje

 

wszystkie modele pionka znaczone elite byly przeznaczone na rynek amerykanski, i w sumie to kolega ma racje pojawiajace sie pozniej na runku urzadzenia to czesto byly "czarne" modele w ladniejszej "fortepianowej" obudowie, ale niewiele ich trafilo w moje lapki wiec trudno oceniac, pioneer w tej serii elite wydal bardzo duzo sprzetu lacznie z 100plytowimi zmieniarkami i wielokanalowymi koncowkami mocy, na rynek amerykanski rowniez trafialy urzadzenia z europejskim oznaczeniem ale o innej funkcjonalnosci, np preamp A-90 z pilotem i wejsciami AV, ktorego zreszta BTW niedawno sprzedalem z koncowa M-90a, aktualnie z tych wszystkich urzadzen zostal mi tylko tuner F-93 ktory jest super i raczej nie ma sensu go na nic zamieniac i PD-75 ktorego tez sie nie pozbede bo zainwestowalem mase pracy w jego tuning i ma dla mnie duza wartosc sentymentalna :)

 

PD9300 ma tyle wspolnego z PD73 co np PD9700 czy PD901 z PD75 sa najwyzszymi "czarnymi" modelami z linii pod tymi fortepianowymi, pomimo podobienstwa fizycznego dzieli je przepasc dzwieku - zupelnie inna klasa

 

mam wszystkie katalogi pionka z tamtych lat i jakos sie tego nie doszukalem, zreszta jezeli chodzi o dystrybucje to rzeczywiscie niektore rzeczy mozna bylo kupic na dlugo po zniknieciu z katalogow

 

rzeczywiscie PD75 jest odsluchowo lepszy niz PD77 moim zdaniem rowniez

 

A-09 ktos tez cos o nim wspominal - kaszana zachwyca tylko w katalogu, jak sie go dostanie w lapki to sie okazuje ze wzmacniacz za jakies 20k nie jest w stanie praktycznie niczego napedzic, najfajniejsza integra jest A-91 :))

 

kurcze ten sprzet to niezly kawal mojego zycia, az lza sie w oku kreci

 

od jakiegos czasu obiecuje sobie porzadna aktualizacje mojej strony, mam mase zdjec i materialow, ale jakos ciagle brakuje czasu

 

poz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy cd pd-s705 jest warte kupowania? Jak gra i jak ma się do pd-s703 (tak samo wygląda tylko bez tej wysuniętej kwadratowej "szczęki" na środku)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaviter wszyscy cię zachęcamy do znalezienia czasu na podreperowanie strony - mógłbyś poszerzyć ją także o dobre budżetówki :) - no co nie każdy chce wywalać kase na wciąż drogie reference pzdr for all

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotyk1, 22 Sie 2007, 23:22

 

>Witam. Czy cd pd-s705 jest warte kupowania? Jak gra i jak ma się do pd-s703 (tak samo wygląda tylko

>bez tej wysuniętej kwadratowej "szczęki" na środku)

 

 

niestety z tymi liniami zaczela sie degradacja marki i te pozniejsze urzadzenia nie sa takie dobre, jezeli chodzi o budzetowe modele CD to wg mnie:

 

1) PD-901

2) PD-9700

3) PD-801

 

i potem cala reszta, jezeli chodzi o zakup CD w ogole to najlepszy stosunek cena/jakosc ma PD-75 szczegolnie ze w tej chwili mozna go kupic za naprawde male pieniadze, roznica w dzwieku w stosunku do "czarnych" modeli jest ogromna tylko trzeba uwazac bo laser kosztuje bardzo duzo i jest trudno dostepny, chociaz np moj egzemplarz z 92 roku ma sie wysmienicie, fakt ze kupilem go od pierwszego wlasciciela w perfekcyjnym stanie, pomimo bardzo intensywnej eksploatacji dziala idealnie, no i oczywiscie PD-95 ale to juz inna bajka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

kaviter nie przypominam sobie zatargow miedzy nami ale byc moze Ty masz lepsza pamiec. Jesli nawet tak bylo dlaczego nie zakopac topora wojennego? Laczy nas sympatia do produktow jednej firmy.

Seria Elite byla na rynek amerykanski a cdeki europejskie oznaczone byly Reference i w takiej tez wersji byl oferowany PD 71 (nie tylko jako 9300) ale na rynek brytyjski. Dziwi jednak pozycja 9300 dostepnego np na rynku niemieckim bez lakieru fortepianowego i boczkow choc jest to de facto PD 71. F 93 to rzeczywiscie swietny tuner - jeden z najlepszych jakie znam. Jak pisalem PD 9300 i PD 73 to dwa rozne cedeki ale nie dzieli ich IMHO przepasc brzmieniowa. PD 71 (9300) nie jest wcale "czarnym" modelem pod tym topowym ale jednym z topowych (nawet jako 9300). Fakt ze 75 jest znacznie lepszy od 901 czy 9700 (miedzy tymi ostatnimi tez sa roznice na korzysc 901). Nie zgodze sie tylko jesli chodzi o A 09. Wg mnie gra naprawde niezle ale oczywiscie masz prawo do wlasnego zdania. Nie podoba mi sie natomiast ani A 90 ani A 91.

Reasumujac Pioneer mial wiele swietnych klockow. Moim zdaniem glownie cdeki i raczej koncowki mocy. Nie nalezy zapominac o magnetofonach w tym o swietnym CT 95 nalezacym do Referenzklasse i bijacym na glowe wiele modeli Nakamichi. Kiedys wydawalo mi sie ze CT 93 jest lepszy - niestety mylilem sie.

 

kaviter porownywales Krella z tuningowanym 75? Obawiam sie ze to dwa rozne brzmieniowe swiaty a co za tym idzie inny typ brzmienia. Krell gra jasno i do bolu detalicznie. Pioneer odwrotnie. Ja bym chetnie porownal Twojego 75 do Linna zyzia:)

post-1457-100006301 1187819483_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

kaviter

o mnie | ignoruj | PW

stat: 125 / 19 / 0

 

22 Sie 2007, 23:38

gotyk1, 22 Sie 2007, 23:22

 

>Witam. Czy cd pd-s705 jest warte kupowania? Jak gra i jak ma się do pd-s703 (tak samo wygląda tylko

>bez tej wysuniętej kwadratowej "szczęki" na środku)

 

 

niestety z tymi liniami zaczela sie degradacja marki i te pozniejsze urzadzenia nie sa takie dobre, jezeli chodzi o budzetowe modele CD to wg mnie:

 

1) PD-901

2) PD-9700

3) PD-801

 

i potem cala reszta, jezeli chodzi o zakup CD w ogole to najlepszy stosunek cena/jakosc ma PD-75 szczegolnie ze w tej chwili mozna go kupic za naprawde male pieniadze, roznica w dzwieku w stosunku do "czarnych" modeli jest ogromna tylko trzeba uwazac bo laser kosztuje bardzo duzo i jest trudno dostepny, chociaz np moj egzemplarz z 92 roku ma sie wysmienicie, fakt ze kupilem go od pierwszego wlasciciela w perfekcyjnym stanie, pomimo bardzo intensywnej eksploatacji dziala idealnie, no i oczywiscie PD-95 ale to juz inna bajka :)

 

 

Widac ze pisal ktos kto zna swietnie Pioneera:) Dokladnie taka kolejnosc cdekow:) Chetnie porownalbym PD 75 ze swoim po upgrade. Ich cena byla identyczna: 2.000 DM. Laser do PD 75 to koszt 580zl brutto plus wymiana. Sluze kontaktem. Szkoda ze tak drogo:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy z linii budżetowych jest PD S901 czy PD S801 ? Czy starsze wersje - 9700 i 7700 są bezpośrednimi poprzednikami - czy jeszcze coś między tymi modelami było w produkcji ?

Coś się zmieniło w tych liniach, z wyjątkiem przetworników; w których był legato link i stable plater mechanism ?

Po ile one teraz chodzą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

PD-S 901 nie jest do konca budzetowym cdekiem poniewaz de facto jest to PD 65 Elite ktory byl produkowany na rynek amerykanski pomiedzy 1992 a 2001 rokiem. Jego konstrukcja zostala oparta na modelu PD 9700 - oba sa identyczne z tym ze 901 posiada uklad Legato Link Conversion. Pomiedzy 7700 (bardzo kiepskie CD) a 9700 byl jeszcze 8700 (mialem dwa) i z perspektywy czasu powiem ze byl duzo gorszy od 9700. Stable Platter zaczynal sie od 7700 (katalog 1991). Legato Link zaczeto produkowac od 1992 roku. Przetworniki tak do konca sie nie zmienily. Od 1991 roku zaczeto produkowac jednobitowki przy czym najwyzszy wowczas model PD 93 mial 20-bitowy DAC PCM 63 P w selekcjonowanej wersji K. Jednobitowe DACs to naogol PD 2028 w wersji A lub B i analogicznie PD 2029. Potem Pioneer zaczal robic wlasne 24-bitowe DACs (PDS 507). PD-S 801 to model nizej od 901.

Ceny obecne:

PD-S 901 - 500-800zl

PD 9700 - 500-700zl

PD 8700 - ca 350zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

I jeszcze jedno: Pioneer bardzo szybko chlonal wszelkie nowinki. Kiedy opracowywano PD 91 (1986/87) mial juz na swoim pokladzie 18-bitowego PCM 58 a inne firmy do konca lat 80-tych robily 16-bitowe przetworniki. Podobnie szybko pojawily sie 20-bitowe odtwarzacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku, 23 Sie 2007, 00:02

 

>Najnowszy z linii budżetowych jest PD S901 czy PD S801 ? Czy starsze wersje - 9700 i 7700 są

>bezpośrednimi poprzednikami - czy jeszcze coś między tymi modelami było w produkcji ?

>Coś się zmieniło w tych liniach, z wyjątkiem przetworników; w których był legato link i stable

>plater mechanism ?

>Po ile one teraz chodzą ?

 

 

901 jest najnowsza, 9700 to jego starsza bardzo podobna wersja (na mojej stronie jak sie dobrze poszuka sa obok siebie wnetrza bebechow 901, 9700 i PD75), jednak 901 jest dosc wyraznie lepsza szczegolnie jezeli chodzi o dynamike, na bazie 901 byl robiony oferowany w stanach model ELITE PD65 - ale dokladnie w takiej kolejnosci amerykanskie modele sa chronologicznie pozniejsze i byly oparte na "czarnych" klockach europejskich

 

7700 i 8700 to nizsze modele z linii 9700 - znacznie gorsze nie polecam, i poza tym mi sie nie podobaja sa upstrzone niewiarygodna iloscia przyciskow

 

801 to nizszy model z linii 901 - bardzo przyzwoity (BTW 801 to byl pierwszy CDek pionka jaki mialem)

 

poz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Moj pierwszy cdek to byl (niestety) PD-S 604 w roku debiutu czyli 1996. 801 to inna klasa. Kaviter w zasadzie tylko powtorzyles to co napisalem:) Nie wiem dlaczego unikasz polemiki i powielasz to co juz zostalo napisane byc moze trzymasz w sobie jakas dawna uraze (tylko jaka bo ja sobie nie przypominam). Nie zareagowales tez na propozycje zakopania (rzekomego) toporu wojennego. I co za tym idzie nie odpowiedziales na moje pytania. Coz jesli tak bedzie wygladal dialog z Toba w tym watku ogranicze sie jedynie do podawania i uscislania pewnych faktow bez polemik personalnych. Mialem nadzieje na luzna rzeczowa dyskusje dwoch ludzi ktorzy sporo wiedza o sprzecie Pioneer'a.

 

PD 65 Elite i PD-S 901 to dwa IDENTYCZNE cdeki. Jedyna roznica to lakier fortepianowy i drewniane boczki w tym pierwszym. Poniewaz byl niesamowicie atrakcyjny cenowo (800 USD) produkowano go na rynek amerykanski do 2001 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 22 Sie 2007, 23:51

 

>Seria Elite byla na rynek amerykanski a cdeki europejskie oznaczone byly Reference i w takiej tez

>wersji byl oferowany PD 71 (nie tylko jako 9300) ale na rynek brytyjski. Dziwi jednak pozycja 9300

>dostepnego np na rynku niemieckim bez lakieru fortepianowego i boczkow choc jest to de facto PD 71.

>F 93 to rzeczywiscie swietny tuner - jeden z najlepszych jakie znam. Jak pisalem PD 9300 i PD 73 to

>dwa rozne cedeki ale nie dzieli ich IMHO przepasc brzmieniowa. PD 71 (9300) nie jest wcale "czarnym"

>modelem pod tym topowym ale jednym z topowych (nawet jako 9300). Fakt ze 75 jest znacznie lepszy od

>901 czy 9700 (miedzy tymi ostatnimi tez sa roznice na korzysc 901).

 

 

 

nie wiem skad masz takie informacje

 

 

linia PD-71 i najwyzszego wtedy PD-91 siega polowy lat osiemdziesiatych, wywodzily sie one z japonskich linii od PD-3000 (na zdjeciu), wtedy PD-9300 byl po prostu nizszym "czarnym" modelem opartym na PD-71, potem kolejny w tej linii PD-7300 o innym design opartym na PD-91 (zdjecie), w usa wtedy byly najwyzsze modele odpowiednio w wersjach ELITE + cala masa wynalazkow opartych na europejskich czarnych modelach (np nawet oczywiscie duzo nowsza karuzelowa zmieniarka na 100 plyt na zdjeciu)

 

w bodajze 88 (albo 87 nie pamietam dokladnie) nastapila zmiana generacji, PD-71 zostalo zastapione przez PD-73 (BTW wczoraj z kumplem odsluchiwalismy reanimowany egzemplarz tego CDeka) i wtedy najwyzszy czarny model PD-8500, rok pozniej powstal PD-93

 

i kolejna zmiana generacji i pojawienie sie stable platter czyli PD-75 i korespondujace z nim nizsze "czarne" modele PD9700 i kolejny rok PD-95 :)

 

 

poz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15513-100006299 1187852187_thumb.jpg

post-15513-100006300 1187852187_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.