Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze ustroje.


Vinyl_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Micke 13

Czytałem twój opis, chodzi mi o akustykę, co byś tu zmienił, poprawił, etc...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23782-100004626 1242767583_thumb.jpg

post-23782-100004627 1242767583_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>we

 

Ustroje za słuchaczem niżej, na poziom uszu... a poza tym poprawić jak źle brzmi, jak dobrze to nie ruszać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli np: od sofy i wyżej tak?, lepiej w poziom czy w pion tak jak jest?.

Za głośnikami ma być cała ściana ( i ten kolor pomarańczowy na ścianach, ehhh) i rozpraszacze będą w szachownicę, czyli poziom i pion na zmianę.

Bas trapy więcej lub walce w narożnikach no i w kąt sufit - ściany, ale powoli.

 

Co myślisz o użyciu rur piankowych do ocieplenia rur miedzianych?, oczywiście ubrane w jakiś materiał, płótno czy coś takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli coś takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>we

 

Przesuń, posłuchaj, eksperymentuj kiedy będzie lepszy dzwięk.

 

Przesada w żadną stronę nie jest dobra więc nie dawaj za dużo tych pianek za kolumnami, bo scena zamiast głębi stanie się płaska i matowa.

 

A te rury od kaloryfera to zostaw w spokoju - ich wpływ na brzmienie jest w pokoju pomijalny ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->we

Na moje oko wygląda dobrze, ale nic nie pomogę jeśli nie będę wiedział jak gra ;)

Widzę że pokoik też niewielki, mam zdanie takie jak ganzz_gut, eksperymentować we własnym zakresie i słuchać co się zmieniło.

 

Nie widzę co jest pomiędzy kolumnami, zdaje się coś duże i płaskie, brrrr, wywalić ;P Sprzęt na płytę granitową i na podłogę ;)

 

Kolumny JM Laba, producent zaleca wygłuszyć część pokoju z słuchaczem, a cześć z kolumnami pozostawić żywą. Pewnie to dlatego że woofery Focala nie grzeszą basem i raczej nie powinny dudnić. Z tym ze to teoretycznie, Ty masz pokoik mały to się może nie sprawdzić. No ale słuchałeś jak grały gdy ściana za kolumnami była goła ? U mnie np. wszelkie kombinacje ze ścianą za kolumnami (wytłoczki, kocyki) powodowały zmulenie basu. Obecnie mam jedynie mocno zabudowane rogi pokoju. Eksperymentuje z przyczepianymi kawałkami styropianu na ścianie pomiędzy kolumnami (rozpraszacze), ale może dam je jednak na drugą stronę, za plecy słuchacza.

 

Zgadzam się z ganzz_gut, uwaga by nie przesadzić. Nie ma co szaleć z gąbkami i innymi miękkimi ustrojami bo one mocno tłumią górę pasma. Ja w pewnym momencie szyby pozdejmowane ze starej komody, poustawiałem sobie w miejscach pierwszych odbić, bo nieopatrznie przytłumiłem pomieszczenie. Obecnie nie mam nigdzie (no może poza panelami na bas trapach) żadnych miękkich ustroi, dywan też wywaliłem ;P Zdecydowanie chyba lepiej i bezinwazyjniej rozpraszać niż tłumić.

 

Napisz jak gra, z czym masz problemy, jeszcze podaj proporcje, jaki rozmiar pokoiku, jaki rozstaw kolumienek i jak daleko od słuchacza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero od niedawna bawię się w akustykę, pasje audio odnowiłem w tamtym roku.

Na początku pochłaniacze były tam gdzie rozpraszacze i wysokie sobie poszły na spacer, więc zmieniłem na rozpraszacze i jest dużo lepiej, bas jest dużo bardziej zróżnicowany, więcej szczegółów, łatwiej i przyjemniej się słucha, można właściwie cały dzień słuchać, ale czasem dźwięk w szczególności trąbki bywa uszczypliwy, na korytarzu słychać lepiej trąbkę czy saksofon niż w pokoju, po zastosowaniu gabki się to poprawiło ale wiem że może być lepiej.

 

Będę zmieniał kolumny na elektry 1007Be wkrótce mam nadzieje a tam wentylacja jest z tyłu.

Pokój ma 12,5 metra, ściana głośnikowa 310cm, głośniki rozstawione na 210cm ( baza pomiarów głośnik wysokotonowy). Boczne ściany o długości 400cm, głośniki od bocznych ścian 55cm, głośniki od tylnej ściany 70cm. od najważniejszego miejsca odsłuchowego do wysokotonowego 310cm.

 

W tym pokoiku te kolumienki grzeszą basem, uwierz mi, massive attack i basu jest na prawdę sporo.

Udało mi się uzyskać taki efekt że najlepszy bas mam w miejscu odsłuchowym , gdzie indziej jest słaby lub nie efektowny, a kolumny przecinają się za mną jakiś metr,

 

Wcześniej ściana była goła i huczało i wysokie raczej mało przyjazne były.

Obecnie jest więcej detalu, niesamowicie kontrolowany bas i zróżnicowany, tak z siłą jak i z tonami.

Czytałem na forum gdzieś ze lepiej jest rozpraszać niż tłumic bo nawet rozpraszacz coś pochłonie.

 

Elektronika stoi na płycie granitowej, tzn: deska do krojenia kuchenna ale ciężka, na podłogę nie mogę elektroniki postawić bo pies mi zaślini a żona w końcu zacznie narzekać. No chyba że za głośnikiem którymś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23782-100004619 1242776146_thumb.jpg

post-23782-100004620 1242776146_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna strona dla każdego, są tam też ustroje, dużo oglądania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli na fotce nie chce się otworzyć to na opis obok kliknąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy głośnik jest niedaleko okna, jest firanka, prawy niedaleko drzwi, puste, chce to okleić ładnie jakimś płótnem czy innym materiałem w ramach zrównoważenia, nie wiem, co o tym myślicie?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolega tak głośno słuchał, ze aż mu roślina zwiędła :o(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no! nareszcie jakis zywy pokoj, a nie muzeum...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->we

Widzę nareszcie Caspian z dobrymi kolumienkami ;) Kolega qman miał go z Viennami Acoustic i mi się podobało to granie, ale... z ostrym jak brzytwa CD Stelmacha. Caspianki do trzoszkę ostrzejszych kolumienek niż Vienny, tak jak tu, z JM Labami i jest gitara :)

 

Pokoik oczywiście też pierwsza klasa, Warszawa robi klimat i kolorki takie żywe :)

 

Z tego co piszesz widzę że niewiele jest do poprawiania. Jak góra trochę jazgocze to jakieś miękkie lub rozpraszające ustroje. Jakby były problemy z basem można by kolumny na granice jeszcze postawić, ale jak gra ok., to chyba nie ma sensu kombinować. Ewentualnie możesz od kogoś pożyczyć takie płyty i sprawdzić czy będzie lepiej. Docisnąć od góry kolumienki też można spróbować, choć już widzę coś na nich leży, ale na moje ucho dociążenie ponad 5kg dopiero się sprawdza. Aha, nie wiem czy to wykonalne, plazmę powiesić wyżej, ponad linią głośników, jak się nie da można ją czymś przykryć na czas odsłuchów. I chyba widzę stolik jakiś leży przed miejscem odsłuchowym, również podczas słuchania trzeba go przestawić w inne miejsce. No i kanapa na której słuchasz, spróbuj odsunąć ją od tylnej ściany, jak kolumny są rozstawione 2m to do miejsca słuchacza też może być z 2m.

Wszystko oczywiście badać empirycznie jak się nie sprawdzi, wracać do starych, sprawdzonych patentów :)

 

Dzięki we za świetny link. Jeszcze fajne fotki z zamontowanymi już profesjonalnie ustrojami są na stronie 4Sound (kliknąć na miniaturki fotek z lewej):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

PS. Nawet jest kilka fotek pokoi forumowiczów ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czas odsłuchu-

-przestaw kanape,

-wynies stolik

- wynies TV lub go zakryj lub powies pod sufitem

 

to sie robi chore- to odrazu napisz mu zeby wybudowal specjalny pokoj- a co do zmian to zakrycie tv i wyniesienie stolika wprowadzi tak male zmiany ze nie warte zmian aby posluchac przez godzine muzyki a potem wrocic do ogladania tv..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywne słowa o komplementy. Zanim zacząłem kleić te nastroje - ustroje to trochę poczytałem, pooglądałem...... sami doskonale wiecie jak to jest.

 

Myślę o pewnych zmianach, tzn, gdzie kanapa, 4 ustroje obniżę, będą od wysokości oparcia w górę a po dwa w narożnik pod sufitem, nie chcę ładować za dużo tej gąbki, a i mogę zamienić te za kanapą na te za głośnikami bo mam więcej takich i leża w kartonie, rozpraszających.

..

I teraz, za głośnikami, albo odjąć dwa i dać w narożniki pod sufitem, albo dołożyć dwie sztuki i chyba tak zrobię, dodatkowe dwa elementy mogą coś wnieść ale nie dużo a newralgiczny punkty w pokoju będą załatwione.

 

Wiem że musi być też jakieś odbicie dźwięku bo to wpływa na na prawdziwość brzmienia.

Ale dopiero się uczę i rozwijam słuch po długiej 10-letniej przerwie w audio.

 

TV wolałbym zostawić tak jak jest, ale mogę go przykryć czymś kiedy słucham, w przyszłości jak zmienię mieszkanie to może go zrobię na windzie, ale powoli.

 

Stolik jest szklany i ma duże powierzchnie 1m/1m jakoś, i to dwie szyby, ale zawsze coś na każdej szybie się znajduje, dzbanek z woda, papiery, płyty, piloty, podkładki pod szklanki, laptop, gazety, pufy się nawet mieszczą, a wysokość górnej szyby jest poniżeni poziomu wentylacji głośników o jakiś 20-30 cm.

 

Z wynoszeniem czegokolwiek niema raczej możliwości, muszę kombinować z tak jak jest.

 

Odnośnie Jmlab, słuchałem wczoraj elektry 1007Be, O MATKO KOCHANA!!!.

Zbieram 2,5 tys, funtów, elektra berylium i caspian się rozwinął, chorusy 807 są niezłe, ale to co pokazała elektra.......... ehhhh, trzeba posłuchać.

 

Dziękuje WAM za pomoc i porady, chętnie jeszcze poczytam więcej jeśli tylko chcecie pisać :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jazgotaniem to może tez do końca właściwie napisałem, ale to się składa na całość, mam wrażenie że te monitory są do większych pomieszczeń, bo wolumen maja taki że na godz 12 jest szok, a caspian ledwie ciepławy się robi. Uwielbia 8 ohm. głośniki, słuchałem tez monitor audio platinium 100 i tam był ciepły, nie gorący ale dobrze ciepły, 4 ohmy jednak mu go trochę uwierają, nie że sobie rady nie dawał ale tak jakby mu się za jakiś czas końcówka przydała, no i wstęgowy wysokotonowy to nie mój głośnik, berylium uwielbiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mala zmiana i duza poprawa- Audiomeca One Hybrid

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pecha do elektroniki, nawet nowy caspian mi się wysypał i dodatkowo miał krzywe chasis i się bujał, luz wynosił około 7mm, i po 4 godz. padł, w sklepie byli w totalnym szoku, od 10 lat sprzedają roksany i nikt nigdy nie miał takiego numeru.

A miałem już kiedyś z arcam alpha 7, 11 lat temu.

 

Dlatego wole przepłacić bo wiem że mam gwarancje, ostatnie głośniki żona mi kupiła więc działaja,a caspiana sam kupowałem.

 

Na elektre dostałem taka ofertę:

807 kupiłem za 550 w promocji świątecznej.

Oddam je do sklepu w którym kupiłem i wezme jeszcze od nich chord epic (normalnie 350funtów, policzył 300) 2#4 metry i dostałem cenę

2150 za elekte z kablami.

 

A elektra.......... no cóż, chociaż była nie wygrzana ( nie lubię tak) to mniej więcej wiedziałem czego się spodziewać, myliłem się, usłyszałem więcej, i wiem jak będzie grała gładko kiedy się wszystko dotrze/wygrzeje.

 

Co myślisz?, chyba cie kawa oferta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Blady99

Przecież pisałem że wydaje mi się u kolegi we jest wszystko w miarę w porządku, ale prosił o rady to udzieliłem mu takich dzięki którym może dopieścić jeszcze te duperele ;)

 

->we

Szklany stolik, jak nie możesz go wyrzucić z pokoju to sprzedaj i zastąp pufą do oparcia pod nogi ;P Choć może lepiej nie, cała przestrzeń w środku trójkąta kolumny – słuchacz, powinna być pusta ;) Stolik, laptop, szklanki i butelki na stole mocno zniekształcają brzmienie, tym bardziej gdy płyn z butelek został wypity, a był wysokoprocentowy ;P Mogę Ci poradzić byś akcesoria ze stołu położył po prostu na kuchennej desce, na kanapie obok siebie, będą pod ręka a nie będą jednocześnie stały na linii skąd dobiega dźwięk.

 

Zagospodarowanie rogów pomieszczenia to oczywiście kolejny rozsądny etap. Rogi i miejsca pierwszych odbić są najbardziej newralgicznymi akustycznie punktami w pokoju.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licytuje juz electry wiec do tego czasu wytrzymam z tymi maskownicami.mam male dziecko wiec maskownice musza byc.jak jestem sam doma to je sciagam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak śledzę ten wątek i widzę że około 3/4 osób zamieszczających swoje systemy ma źle ustawione kolumny itp. Skąd się to bierze? Zachwycacie się kablami po tysiące złoty, wzmacniaczami po parę tysięcy i cd a nie macie prawidłowo ustawionych kolumn. Większość z was miedzy kolumnami ma po 4 lub więcej metrów a siedzą od nich po 2 lub 3 metry. Nie wspominając, że większość kolumn stoi przy ścianach lub w rogach a co gorsza niektóre po komodach czy półkach. Ja nie rozumiem tego, mając tak wielkie pokoje, tak dobry sprzęt jak można tak skaszanić podstawowe zasady umieszczenia kolumn. Stoją za blisko ścian, rogów, lub nawet nie są skręcone o te parę stopni do środka (ale to tez od kolumn zależy). Wszystko to wpływa na odsłuch, na ilość basu, na stereofonie. P

Nie wymądrzam się tylko potem jest milion postów, że te kolumny lub tamte mają duży bass lub go nie mają, a ten kabel cuda u mnie zdziałał średnice mi upiększył itp jak tak można pisać jak się ma skaszanione ustawienie, scena rozjechana, kolumny w rogu, bass wyeksponowany i zamulony.

 

Osobiście mam mały pokój bo 12 m2 ale zrobiłem co mogłem żeby ustawić monitory tak aby zachować minimalne, bezpieczne odległości od ścian a także wybrałem optymalne miejsce odsłuchu. Musiałem pójść na parę kompromisów ale tak to bywa jak się nie ma metrażu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13

 

Dzięki OGROMNE za pomoc i instrukcje.

 

Zaczynam zmiany, oderwałem jeden rząd gąbki za głośnikami, przy tv zostało rząd w pionie i bass trap, położyłem jedną gąbkę wyżej na bass trapie, a drugą niżej pod bass trapem za każdym głośnikiem w narożnikach i ............... jest żywiej, nie ostrzej nic ale fajniej żywiej, ale jak zaraz żona przyjdzie i zobaczy ściany po silikonie ........., na szczęście dałem tylko w dwóch miejscach na każdą gąbkę i mam teraz takie dwu centymetrowe plamy, już pomalowałem, ale parą razy trzeba będzie.

 

A co tam, wszystko w imię dobrego dźwięku, ciekawe czy na bluetack gąbkę złapie.....

 

Stolik na razie musi zostać, i nie da się inaczej.

Pewnych rzeczy nie przeskoczę.

Świetna ta fotka z tymi ustrojami, u mnie na bocznej lewej ścianie w pierwszym odbiciu jest okno, a na prawej drzwi, i co z tym?, coś na drzwi by się przydało, bo po lewej firanki są i roleta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w hiszpanii 1007 za 1290e

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to elektry S, bez wysoko tonowego berylowego, a ze zwykłem aluminiowo magnezowym jak dobrze pamiętam.

Seria elektra Be jest droższa, później jest już utopia,a poniżej właśnie seria S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jako przeszedl bez wiekszego echa fakt ze jakis juz czas temu Focal dokonal downgrade linii modelowej Electra wprowadzajac, obok wersji 1xx7 Be, rowniez modele 1007S i 1027S ktore nie maja berylowego tweetera (ale zdaje sie TNC z tanszej serii Profile) i zdaje sie rowniez gorszej jakosci okleiny.

 

Te superatrakcyjne ceny Elektr moga zatem dotyczyc wersji "S" a nie topowej "Be". To tak na marginesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.