Skocz do zawartości
IGNORED

Śliczne Tunery


mlodylukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Co polecacie z poniżej wymienionych tunerów:

REVOX B760

KENWOOD KT-1100

DENON TU-850

 

a może jeszcze coś innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefanB=>

a może już czas najwyższy założyć osobny dział pt. Tunery i własną listę rankingową ???

Co o tym myślisz ??

Zebrałoby się trochę opinii porównań , doświadczeń ???

 

A chodzi mi to od pewnego czasu po głowie. Jakies bardziej kompleksowe ujęcie tematu tunerów, ranking, tipy, sleepery. Może się za to zabiorę.

 

Dla mnie też szereg pozycji w rankingu TIC jest kontrowersyjnych, no ale lepszego na razie nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-savage:

 

>Apropo rankingów. Poleciłby mi ktoś jakieś tunery Yamahy?

 

Używałem TX 530/550 RS, teraz mam TX 930 RS. To ostatnie serie przed wprowadzeniem RDSu, bardzo mi te tunery przypadły do gustu. Grają bardzo przyjemnie, 530/550 z nieco powiększonym basem, 930 bardziej neutralnie. 930/950 mają bardzo bogate wyposażenie, m.in. wejścia na dwie anteny i kilkustopniowe ograniczanie szerokości pasma (bodajże DX się to nazywa), przydatne przy słabszych stacjach. We wszystkich jest możliwość wpisywania własnych nazw stacji oraz obsługi pilotem.

 

Polecam, 530/550 znajdziesz bez problemu poniżej 200 zł, z 930/950 może być trudniej, to był szczytowy model.

 

Ze starszych polecane są modele T-900/T-1000, nowszych - już z RDS - jest bez liku, ale chyba żaden nie miał już takiego wyposażenia co TX 930/950.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kolei ze starszych "analogowych" tunerów polecam Yamahę T-2 (na fot. z fmtunerinfo - u dołu ;-)

Świetny dźwięk, 7-gangowy model "nie do zajeżdżenia", problemem jest dostępność - niełatwo ją kupić, zazwyczaj nie jest też tania. Mam T-2 obok kilku innych niezłych tunerów "vintage" i nie chyba sprzedam jej nigdy, za bardzo lubię jej dźwięk i... wygląd ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefanB, 26 Sty 2009, 11:58

 

>A chodzi mi to od pewnego czasu po głowie. Jakies bardziej kompleksowe ujęcie tematu tunerów,

>ranking, tipy, sleepery. Może się za to zabiorę.

>

>Dla mnie też szereg pozycji w rankingu TIC jest kontrowersyjnych, no ale lepszego na razie nie ma.

 

Twoja wiedza Stefan jest bardzo cenna i sporo wniósłbyś w "edukację gawiedzi", ale pierwsza moja myśl jest negatywna - taki wątek mógłby stanowić pole do nadużyć. "Handlowcy" z allegro wprost nie mogą się doczekać powstania "firmowanego" wątku z godnymi polecenia urządzeniami, żeby dopisywać w nim to co mają akurat do wypchnięcia. Tym bardziej że należy się spodziewać na liście godnych polecenia tunerów takich które ostatnio można kupić za przysłowiową "dychę".

To trochę inna sytuacja jak z "magnetofonami" Korwina, czy "Słuchawkami wysokiego lotu" Ryki.

 

To musiałby być felieton, artykuł - tekst zamknięty, bez miejsca na uzupełnienia. Alek to pewnie chętnie opublikuje na forum.

 

W formie dyskusji to niech lepiej pozostanie wątek ze "Ślicznymi tunerami". Przy tym co nam ostatnio serwują z anteny (poza PR2) to wystarczy że tunery będą śliczne i sprawne.

 

Tak mi się wydaje, Ty zrobisz jak będziesz uważał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś nadgorliwy zgłosił do allegro opis" możliwość zakonczenia przed czasem" i allegro usunęło aukcje , wystawiona ponownie :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

PS. za chwile się posypie ze co to ja odwalam i wogule, będą mnie oduczać , ja tylko informuje....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tuner Denon TU-850 niestety brzmieniowo prezentuje się kiepściutko, szczególne słaba prezentacja basu. Miałem okazje go posłuchać u znajomego i wypadł blado. Porównywałem go też do swojego sansui i braki w stereofoni też były zauważalne. Jedyne co przemawia za nim to wygląd - jest inny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia zestawienia sprzętu , każdy to wie nie wszystko ze wszystkim współgra , z resztą ja nie pisze i nie wychwalam go ponad niebiosa jest bo jest tyle, ma opinie dobre i te złe jak wyzej tak jest relatywnie z każdym sprzetem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze grać nie będzie. Jest ładny i to tyle. Wnętrzności TU-850 i Yamahy T-85 ( ja jej nie sprzedaje )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18431-100005508 1233162728_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje tylko tuner cyfrowy i analogowy to troche inna bajka i okres nie sądzisz, ale może masz racje , przez moje ręce przewinęło się raptem kilka tunerów i to nie jakiś top modeli wiec jestem nie obiektywny i dlatego ten gra zdecydowanie najlepiej także pewnie masz racje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kiedyś obiecałem rozbierane fotki Pioneera TX9100

 

Lekko rozebrane z nie zdemontowanymi ekranami na następnych fotkach góra i spód ...

Kiedyś ktoś pytał o ustawienia de-emphasis ... ten tuner ma przełącznik 50us i 75us ... czyli może chodzić w europie i US .... oczywiście mój ma przełaczony na 50us

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4300-100004527 1234035188_thumb.jpg

post-4300-100004528 1234035188_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ponieważ dostaję od kolegów z forum sporo maili i PW z pytaniami o informacje o tunerach, szczerze sie przyznam, ze nie zawsze pamiętam na nie odpowiedzieć. Zwłaszcza te z PW, bo tam zaglądam bardzo rzadko.

Przepraszam więc wszystkich, którym odpowiedzi nie udzieliłem.

Na forum ciągle bywam i szybciej pewnie odpowiem w wątku. Ja, albo inni koledzy.

Pozdrawiam wszystkich "wspólników w zajobie"

 

 

 

 

 

Locked

Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych modny był wyłącznik ARC podczas strojenia "zamontowany" w gałce.

Polegało to na tym, ze po złapaniu gałki, gasło "tuned"- wyłączało się się arcz i muting (ten nie we wszystkich modelach), można było precyzyjnie dostroić się do stacji. Po zakończeniu strojenia, czyli po puszczeniu gałki, układ załączał się znowu i zapalała się sygnalizacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ja też zamieszczę fotkę ślicznego tunerka T3, którego najprawdopodobniej tutaj jeszcze nie ma. Jest to tuner zza wielkiej wody przystosowany do odbioru sygnałów bardziej odległych stacji. W kraju, w którym powstał odległości pomiędzy przekaźnikami są troszkę większe niż u nas... .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Parasound, ale wydaje się, że to konstrukcja niekoniecznie amerykańska. Niemal identyczny jest Magnum DT-5, podobny Classe CT-10, nie wykluczone, ze wszystkie zostały zaprojektowane w jednej firmie, np Larsholt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż Pasasound nie amerykański, Scott to też importowana firma najprawdopodobniej z chin ich samochodami Mustang tuningowanymi tam przez nijakiego Scherbiego. Założyli też swoje firmy jak Klipsch czy JBL. A w bitwie pod Gettysburgiem to też walczyli cudzoziemcy.

Ludzie nie piście głupot. Proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam, czy faktycznie jest taka wielka różnica w dźwięku między różnymi tunerami ??

Chodzi mi o to że np. jeden gra ciepło inny ostro itp. Czy da się to zauważyć słuchając radia??

Zawsze wydawało mi się, że skoro odbiera i nie szumi to jest ok :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> czołgista778

Nie da się zauważyć różnicy. Szczególnie jak się słucha w chełmofonie ... ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak powiedział pewien ślepy koń, stając na starcie Wielkiej Pardubickiej: "Nie widzę przeszkód" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

....nie wiem czy się nie powtórzę ale zapytam...Jak za dwa lata stacje przejdą na sygnał cyfrowy to nasze tunerki będziemy mogli sobie wsadzić....za szybkę?!!:((((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak SamoBiBo@. nasze stacje radiowe już się tratują biegnąc jedna przez drugą do hurtowni ze sprzętem cyfrowym. Wszystko będziemy mieli cyfrowe w systemie DAB, DAT i podobnych. Nawet już montują nowego Kopernikusa, żeby go wystrzelić na orbitę.

Jednak zanim się to stanie to najpierw muszą znaleść kogoś kto za to wszystko zapłaci!!! Dlatego do wymiany idzie tylko kierownictwo. I to jest jedyny pewny scenariusz zmian peronalno technicznych w naszym radiu przez nalbliższe kilkanaście lat. Tak, że spoko!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też trudno mi sobie wyobrazić, żeby w ciągu kilku lat w Polsce dotychczasowy przekaz FM przestał istnieć. Oczywiście nie wykluczone, że za kilka lat niektóre pojedyncze stacje będą dostępne cyfrowo z naziemnych nadajników - ale raczej będzie to alternatywa a nie nowa wyłącznie obowiązująca norma.

Nie wydaje mi się też żeby coś nagle mogło skłonić każde godpodarstwo domowe do wyrzucenia wszystkich posiadanych radioodbiorników (dużych, małych, kieszonkowych, amplitunerów, radiomagnetofonów, odtwarzaczy samochodowych - które przecież dobre są i jeszcze parę ładnych lat na pewno będą sprawne).

Nawet jeśli jakość dźwięku podawanego cyfrowo okazałaby się znacznie wyższa niż dotychczas (w co wątpię), to w czasach mp3manii nie będzie to argument dla każdej gospodyni domowej za tym, żeby pozbyła się swojego starego kuchennego odbiornika...

A jaki interes miałyby radiostacje w przestawianiu się wyłącznie na system, w którym będą mogły dotrzeć tylko do kilku procent swoich potencjalnych słuchaczy?

 

Podobnie jak przedmówca myślę (i mam nadzieję), że jeszcze co najmniej kilkanaście lat będzie można kręcąc gałą przesuwać wskazówkę między 87,50 a 108 MHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według zaleceń Komisji Europejskiej, państwa członkowskie powinny przejść na cyfrową technologię nadawania programów radiowych i telewizyjnych do 2012 r.

Rada Ministrów ds. Telekomunikacji przyjęła nieco łagodniejsze stanowisko stwierdzając, że do 2012 większość państw członkowskich zakończy proces.

Polska uzyskała zgodę na przedłużenie terminu ostatecznego wyłączenia sygnału analogowego do roku 2014.

Zgodnie z międzynarodowymi ustaleniami od czerwca 2015 roku w całej Europie przestaną być chronione częstotliwości fal radiowych, na których obecnie nadawane są programy. I ta data jest tak naprawdę datą graniczną dla biedniejszych krajów. Choć Euro2012 nie można pominąć w rozważaniach

Według ekspertów Instytutu Globalizacji w Polsce jest brak spójnej strategii cyfryzacji kraju. Polska znajduje się wśród najmniej zaawansowanych technologicznie krajów Europy. Podczas, gdy w Polsce zaledwie niewiele ponad 10 proc. obywateli ma dostęp do telewizji cyfrowej, we Francji wskaźnik ten wynosi 95 proc., a nasi sąsiedzi - Niemcy i Czesi będą gotowi do pełnego wyłączenia przekaźników analogowych już w 2010 r.

Instytut Globalizacji ocenia, że w obecnym stadium Polska nie ma szans na dorównanie państwom europejskim do 2012 r., a tym samym na spełnienie zaleceń Komisji Europejskiej. Według Europejskiej Unii Nadawców w 2012 r. w Polsce będzie tylko 25 proc. gospodarstw, które będą używały odbioru cyfrowego.

Ministerstwo Infrastruktury jak dotychczas nie zakończyło prac nad rządową strategią przejścia z nadawania analogowego na emisję cyfrową radia na terenie Polski.

Polska ma plany, by całkowicie przejść na nadawanie cyfrowe tv najwcześniej latem 2014 roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefanB@ Ty jesteś za bardzo doświadczonym forumowiczem i miłośnikiem radia, żebyś sam wierzył w te bzdury, które wkleiłeś.

Jakie plany? U nas nie dosyć, że nie ma żadnej porządnej stacji nadawczej DAB to nawet nie ma radia cyfrowego na rynku. Nie ma nawet fabryki, która mogłaby takie radio stworzyć i wyprodukować. Nie ma nawet wydzielonego placu na którym można by było zbudować taką fabrykę. Nie ma pozwolenia na taką budowę i.t.d, i.t.d.

I najważniejsze. Nie ma na dziś frajera, który za to wszytko zapłaci. A plany. My mamy najlepsze plany autostrad w Europie i co z tego?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z forumowiczów ma doswiadczenie z odbiorem Syriusa ? toretycznie powinno sie pobierac sygnał z tych satelitów na terenie Polski ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też chciałbym byś miał rację HM.

Na pewno to wszystko wyciągnie się w czasie w Polsce, bo rzeczywiście mamy bardzo wysoki procent ludzi, których nie będzie stać na zmiane odbiornika. Jest prawdopodobne, ze wynegocjujemy jakiś kolejny okres przejściowy, jak miało miejsce w innych dziedzinach. Ale:

1. wejściem standartu zainteresowany jest najbardziej duży kapitał

2. gdy w Europie przestaną być chronione w 2015 częstotliwości radiowe-zostaną przekazane na inne cele- to w powietrzu będą fruwać wszystkie śmieci

 

Dwa nadające na teren Polski multipleksy-jeden pokrywający 100% kraju, drugi 85%- w założeniach rządowych mają być gotowe na 2012r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieci nie muszą fruwać jeszcze jako państwo istniejemy i Państwowa Inspekcja Radiowa też funkcjonuje i nie takie rzeczy były decydowane na poziomie zarządzeń poszczególnych ministerstw. Fale UKF maja to do siebie że zasięg jest raczej ograniczony do ok 110kilometrów w płaskim terenie i "skażony" moze być tylko teren przygraniczny,ale jak się dobrze żyje z sąsiadami to nie koniecznie.Sądzę że duży kapitał tylko straci na tej zamianie, sporo osób nie wróci do radia (czytaj reklam)-po prostu nie tylko z przyczyn ekonomicznych.Sporo gospodarstw domowych ma po kilkanaście odbiorników radiowych,ostatnio doszły tak że te w komórkach-które za 3 lata też mamy wyrzucić? Inne media są na tyle silne-choćby internet że,nikt nas nie zmusi do nowych zakupów a dlaczego? BO TAK! Mamy coś takiego w naturze że nie lubimy jak nam ktoś w garnkach miesza.W sumie obszar nad ziemią którą posiadamy też hipotetycznie należy do nas, tak że nie rozumiem dlaczego ktoś obcy ma o tym decydować jakie fale lubię a jakie nie i w którą stronę mają lecieć.Ktoś stawia miedzy nami a nadajnikiem wieżowiec i nic go nie obchodzi że do nas sygnał radiowy nie dociera i jest na prawie bo przestrzeń ponad gruntem jest jego.Tak że moim skromnym zdaniem Unia przekracza swoje kompetencje gdyż do tego co jest nad nasza ziemią decydują osoby ją użytkujace prawnie.Unia nie użytkuje prawnie tych terenów ani nie jest ich właścicielem, wiec jest uzurpatorem i należy mu dać po łapkach, dalej nadajac i odbierajac to co MY uwazamy za odpowiednie dla nas nie dla biurew unijnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wpisać sobie hasło DAB do wyszukiwarki i już widać jak ta technika jest popularna w Polsce. Nie ma nic! Dlatego sama dyrektywa UE to za mało. Nie wierzę, że to zostanie zbudowane w jakimś przwidywalnym terminie.

W 2004 roku kupiłem sobie do auta radio Pioneer P90DAB. Kosztowało górę pieniędzy. Wtedy jeszcze szczątkowo w kilku miejscach kraju nadawano testowy sygnał w DAB. MIneło 5 lat i co? Pustynia!!!

Jeżeli nawet stanie się cud i za 10 lat będzie radio cyfrowe to jakie ono będzie i czyje? Zobaczcie co jest w Anglii. Komercja i tylko komercja. Transpondery zapchane jak cholera. wąziutkie pasma, żeby się więcej zmieściło. To jest bardziej spakowane niż Mp3 tylko nie ma szumów. Doszło do tego, że firmy audio produkują tunery standartowe jako dwupasmowe, a najwyższe modele tyko odbiornik FM bez DAB. przykład Arcam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bedąc zachowawczym na szczęście mineła nas era DAB teraz jest "podobno"nowy niekompatybilny z poprzednim standardem DAB+ grajacy coś prawie jak MP2 .Tak ze może zaczekajmy aż wejdzie DAB+++cos tam i wtedy powoli zmieniajmy sobie tunery na nowe a nie jak chcą biurwy z UE, żeby nam zamknąć chamsko nadawanie audycji na UKF-e w 2012 roku.

 

Na zdrowy rozum to jak życie uczy; gorszy standard wypiera lepszy a nie oto nam przecież chodzi żeby słuchać podanego obsranego cyfrowo dżwięku w "cudownych " kodekach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.