Skocz do zawartości
IGNORED

Electrocompaniet ECI-1


sonaria
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicze... forumowiczki ;)

 

Jakiś czas temu pytałem tu o różnice pomiędzy dwoma pierwszymi modelami integry Electrocompanieta... kilka dni później, zachęcony rekomendacjami znających sie na rzeczy, dokonałem zakupu ECI-1 i... razem z dostarczonym kilka godzin temu wzmacniaczem, pojawił się też mały problem :( Okazało się bowiem, iż urwane są kabelki zasilające diodkę znajdującą się w potencjometrze głośności, ja zaś zielonego (ani żadnego innego zresztą ;)) pojęcia nie mam, gdzie / jak powinienem je przylutować... !? Bardzo wdzięczny byłbym za pomoc któregoś z (niewatpliwie obecnych na forum) byłych / obecnych posiadaczy ECI-1... mogę na nią liczyć ;) ? Z góry dziękuje :)

 

 

Serdeczności

 

Tomasz

 

 

[dane kontaktowe do mnie w 'o mnie']

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno eci nie lubią transportów.... - potrafi się cósik "urwać"

 

A tak na marginesie jak gra ECI-1 w porównaniu do ECI-2 ? Sam w tym momencie "męczę" ECI-3 i muszę powiedzieć że to ciekawy wzmacniacz jest... całkiem miło to mi gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika że w transporcie nastąpiło zerwanie.Radzę dac jakiemuś "dorosłemu" elektronikowi bo dostep na płycie jest nieciekawy .Ja juz nie pamiętam ale kabel jest w parze i jeśli jeden jest urwany to drugi musi być w poblizu lutowany.Jest jeszcze kwestia czy nie ma złącza na wtyku (białe).

 

Adamo...

ECI 1 : z ust jednego klienta usłyszałem " ECI 1 gra inaczej niż 3 ". I nie kupił 3 . Szukał 1 , która juz nie była produkowana .

Różnica jest podstawowa - w zasilaczu: 1 to dwa monobloki w jednej obudowie - 2trafa itd. ECI 3 ma jeden wspólny zasilacz i jedno trafo.To musi grać inaczej.

W ogólnym zarysie to chyba cała seria opiera sie na podobnej aplikacji , a 1 była dość solidnie złożona od strony zasilania (jeśli tak mogę opisać )

Specyficzny jest stopień wyjsciowy , stopień napięciowy i pojęcie "sprzężenia "zwrotnego w tych konstrukcjach.

Na stronie www.producenta są fotki . ECI 1 jest nieprodukowany i 2 chyba także .

Dzwięk nietuzinkowy , szybki , z ukazaniem słodkiej "średnicy" i zaokrąglonej górze , ale bas jednak nieco suchy . Na małych i srednich poziomach swoboda i rozmach(prawie SET) , powyżej pułapu mocy nieco blednie .

Dziwne .. bo w stopniu mocy jedna para Toshiby , a w jakimś piśmie (dość idiotycznie ) "handlowiec" napisał że schodzi z obciążeniem do 4ohm.

Raczej nie należy w to wierzyć .Tylko 8 ohm i tak było w opisach firmowych ( 100W 8 ohm ).W dodatku to jest płytka klasa A i bez rezystorów emiterowych (!) .Przy tym zasilaniu należy uważać na przeciążenie .

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

divaldi - widzę że masz pewne "doświadczenia" z ECI - podpowiedz mi jak uzyskać lepszą "konturowość" w dziwęku ECI-3 ? mam cd naima 5i oraz spendory 2/3 - średnica bajka - przestrzeń bardzo dobra, ogólna "barwa" też mi się podoba ale kontury mogły by być wyraźniejsze - może coś pokombinować kablami albo spróbować z innym źródłem? - chciałbym zobaczyć co ten ECI potrafi póki go jeszcze mam u siebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z upgradem w takich konstrukcjach należy uważać .

Nieopatrzne "przegięcie" w aplikacji i mozna nie miec juz końcówki . To jest stopień w kl.A i w wyżyłowanych warunkach pracy (szybkość ).

Jesli ulegnie uszkodzeniu to można mieć problemy z uruchomieniem ( lub z awaryjnością ) .

Należy uwazać na kolumny o niskich impedancjach ( "ostre" zwrotnice ) bo mogą prowokować przesunięcia impedancji przy takich szybkościach jakie ta integra wyzwala .

Jedynkę znam na wylot gdyz kiedyś poprawiałem zmieniając po kilku samouszkodzeniach stopień mocy na podwójny.Własciciel miał 4 ohmowe kolumny które schodziły wg.producenta poniżej 2,8 ohm' .

 

Ogólnie dzwięk jest nieco suchy na dolnym zakresie i brak fundamentu "barwowego"na basie może byc odbierany z niedosytem . Dla tych wzmacniaczy należy starannie dobierać kolumny . Jest to konstrukcja która może świetnie pracować z głośnikami które z innym sprzętem wypadają przeciętnie .

Dla innych słuchaczy prezentowane wysokie tony są zbyt miękkie i są ..... zawiedzeni .

Ja nie odczuwałem niedosytu w tym zakresie ; w pewnych wzmacniaczach wysokie tony są zabarwione zniekształceniami od przełączeń i ta ostrość jest zwieńczeniem dzwieku wysokich tonów . Ten efekt jest przez takich słuchaczy "pożądany" .W tej konstrukcji jest nieco inaczej i efekt słodkiej średnicy z głębią jest nierozerwalny z pewnymi elementami akcentowania-konturowości (czytaj braku konturowości) jako całość .

W 3 z powodu wspólnego zasilacza efekt "dzwieku" jako całości będzie słabszy jak np. w 1.

Spróbuj z okablowaniem .

Mam wrażenie że dobry byłby mariaż z duzymi monitorami o zabarwieniu basowym i ostrą górą na najwyzszym zakresie (wstęgi) .

Nie polecam przypadkowo kupowanych dużych kolumn podłogowych .Takie należy z tym wzmacniaczem dobierać indywidualnie .

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

BlueMax....

 

Ok.

Dawno tu nie zaglądałem.

Miło, że ktoś czyta także inne rzeczy.

Nie tylko o tych "seniczopodobnych".

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Adamo

 

spróbuj z ciekawości zaaplikować dobrej klasy sieciówki

druga sprawa to porównanie innego cd

o IC i głośnikowych nie wspomnę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaaplikowałem - dźwięk się "oczyścił" w górze pasma - ale teraz trza dobrać głośniki - pogoniłem spendory - muszę coś kupić... na Harbeth może braknąć kaski... niespodziewane wydatki

W ogóle tak poza tematem to chyba trafiłem na wzmacniacz dla siebie - podoba mi się on - ma wszystko co oczekuje - barwę, przestrzeń ogromną kulturę - w bezpośrednich odsłuchach "pogonił" Jolidę 502B - ta sama barwa ... ale dziwęk ECI-3 ma więcej finezji... powietrza kultury jest bardziej zróżnicowany no i bas kontrolowany.

 

Chętnie coś bym pokombinował z CD na XLR - podobno ECI gra lepiej po XLR -ach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Witam

Czy ktoś z użytkowników mógłby podać opis wejść/wyjść wzmacniacza ECI1

i czy w waszych egzemplarzach widać coś w rodzaju bąbelków powietrza na przednim panelu(coś w rodzaju przetarcia tej czarnej powłoki)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-7222-100006400 1220351526_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The rear panel

The rear panel of the Ampliwire ECI 1 contains all input and output connectors. The

printed rear panel clearly indicates the functions of each connector. The preamplifier

section of the ECI 1 is designed for line levels only, and a turntable can not be

connected to the unit. A separate phono stage must be connected between the

turntable and the ECI 1. Any input can be used.

A separate power amplifier may be connected to the connector marked OUT .

This output is controlled by the volume/ balance control."

 

Z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tylko nie wiem czy to dokładnie Twoja wersja, ale nie powinno być za dużo różnic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ppred, ale angielski znam z filmów i nie mogę się doszukać tam dokładnego opisu poszczególnych konektorów. CD, TUNER, AUX to wiem jak działa.OUT to zapewne wyjście na końcówkę z przedwzmacniacza, ale co dokładnie oznaczają REC1, VCR, DAT czy ktoś ma wiedzę w tej materii ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Rec to zapewne od Recording, prawdopodobnie wyjście na magnetofon. DAT to DAT, cyfrowy rejestrator. Nie pamiętam, co to było VCR. Video Cassette Recorder, jak sądzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla redaktora, już wiem wszystko :-D

no i dla Seby, śmiał się, że zadaje takie pytania, jak mialem wieżę diory :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te nowe (aktualne) podstawowe wzmaki electrocompanieta grają tak "nijako" ja piszą w teście AV bodaj z IX/07 czy raczej gazeta nie preferuje tego producenta, tam napisano że grają nie tyle neutralnie co nijako i dostały "mało gwiazdek" - a tu cztam o straszych że ładna barwa dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qman ->

 

też mam takiego :)))

numer seryjny 2103.

różni się tym od Twojego, że ma terminale głośnikowe WBT. I zaśniedziałe imbusy na przedniej ściance :)

Ciekawa sprawa, gdy go kupiłem, podłączyłem go w domu kablami głośnikowymi Mogami (koncentryczne, o dużej pojemności). Po odpaleniu wzmacniacz się załączał, ale bardzo się grzał, transformatory brzęczały i bardzo cicho grał. Myślę sobie - uszkodzony - wystraszony go pod pachę, i do sklepu. Podpinają go jakimś tanim Monsterem, i gra bez problemów. Czary?

Dzwoniłem do dystrybutora, który potwierdził takie rzeczy, że nie ma cewek, czy coś takiego, na końcówce, więc nie należy ECI-1 obciążac dużymi pojemnościami. Powiedział też, że miałem szczęście, że końcówka to przeżyła. Ale chyba konstrukcja jest solidna, bo gra bez problemów, tfu :)) już parę ładnych lat.

Dojrzałem do wymiany sprzętu. Moja Micromega już nie spełnia oczekiwań. Chcę się umówic na odsłuch, puzczę ją jako napęd, i sprawdzę jak się sprawuje z Dac Electrocompanieta. Jeśli słabo :((

to kupię chyba jakieś źródło w podobnej cenie. Albo inny przetwornik?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

a koledzy może doradzą jakie kolumny do tego wzmacniacza i jakie kable kupić elektrokompanieta eci-1

 

trafiają się używki na allegro. Pamiętaj jednak, że to 10-letni sprzęt jest już w tej chwili. Jedynki lubią twarde membrany, tytan, aluminium, kevlar itp. z innymi może być za spokojnie. Dobre rezultaty można uzyskać z Focalami z lepszych serii, Elacami z głośnikiem Jet. Należy podłączać raczej głośniki szybkie, analityczne i dynamiczne. Nawet takie znane powszechnie jako ostre czy suche, eci-1 to wszystko naciągnie. Tylko słuchać i wybierać...

 

co do kabli, to Siltech, Tara Labs, itp. unikaj VdH.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez benek1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Znajomy ostatnio zlecal naprawe drobnej usterki + konserwacje potencjometrów, wymienili wszystkie male + 4 srednie, (3300uF)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.