Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników chińskich lampowców


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Therion, 11 Gru 2009, 23:05

 

>Ludzie! napisałem, że fajniej gra małe składy! a wy z tego robicie nadużycie, że innej muzy nie da

>sie słuchać. Poza tym nie mówmy tylko o wzmacniaczu lecz o całym torze audio. Bo dlaczego mniej

>winne są kolumny i CD?

>

(...)

>Dla mnie brzmienie lampy jest niczym... zapalenie cygara. Wszyscy kojarzymy je z chwilą relaksu,

>refleksji. Podobnie jest ze wzmacniaczem lampowym -fajnie brzmi na nim jazz, muzyka etniczna,

>poważna, filmowa, w których wz.lampowe wybrzmiewają soczyście do ostatniej nuty bijąc tym na głowę

>wzmacniacze tranzystorowe. Jasne, że można na lampie słuchać także metalu, disco, czy innego

>łojenia. Mozna tez palić cygaro podczas odkurzania. Tylko... po co?

 

No ja akurat dość często na lampie, na bezpośrednio zarzonej triodzie w single ended, na systemie w którym ścieżka sygnałowa w analogu nie zawiera żadnego elementu półprzewodnikowego - słucham heavy metalu, prog-metalu, gotyku, hard-rocka i innego ciężkiego łojenia. Sugerujesz że postępuję bez sensu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McG

Sugeruję, przy tych gatunkach muzycznych, najmniej skorzystasz z uroku lampy.

Nie napisałem że to jest bez sensu. Zapytałem - po co? Ale skoro Ci sie podoba, to Twój czas, twoja satysfakcja i Twoja radość. Nie mi ją oceniać ani ją krytykować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion, 11 Gru 2009, 23:56

 

>McG

>Sugeruję, przy tych gatunkach muzycznych, najmniej skorzystasz z uroku lampy.

>Nie napisałem że to jest bez sensu. Zapytałem - po co? Ale skoro Ci sie podoba, to Twój czas, twoja

>satysfakcja i Twoja radość. Nie mi ją oceniać ani ją krytykować.

 

 

No to ja sobie też pozwolę coś zasugerować. Wpadnij do mnie, napijemy się kawy, pogadamy, a ja Ci zademonstruję owo "po co?" Dobrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McG :) Bardzo chętnie. Jestem otwarty na wszelkie nowe doświadczenia.

 

Widzisz, ja jestem tradycjonalistą. Dla mnie lampa to coś więcej niż tylko kilkadziesiąt elementów wzmacniających sygnał. Dla Ciebie (jeżeli się mylę, to mnie popraw) to po prostu dobry wzmacniacz, który za pomocą kilku dodatkowych elementów może być jeszcze lepszy, szybszy, dokładniejszy. A dla mnie to zaklęcie. Czar, urok, relaks, refleksja, ciepło, soczystość itd.

 

Znowu robiąc analogię, tym razem do motocykli - chopper, to pewien styl. Choć potrafią przyspieszać i jeździć naprawdę szybko, to rzadko mozna zobaczyć je ścigające sie z plastikami. Ba, najnowsze cruisery są nawet szybsze niż większość ścigaczy. Mało tego, są jeszcze w prosty sposób czipowane, by były jeszcze szybsze. I znowu rodzi sie pytanie - ale po co? A co z duchem jazdy chopperem, gdzie nie chodzi o to, by byle szybciej do celu lecz wręcz przeciwnie - im dlużej tyl piękniej. Poza tym gdzie piękny, rasowy gang niewysilonego silnika? Gdzie powiewające frędzle - symbole wolności?

Symbole... Będę bronił ich upadku :))))

pozdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion, 12 Gru 2009, 00:59

 

>McG :) Bardzo chętnie. Jestem otwarty na wszelkie nowe doświadczenia.

>

>Widzisz, ja jestem tradycjonalistą. Dla mnie lampa to coś więcej niż tylko kilkadziesiąt elementów

>wzmacniających sygnał. Dla Ciebie (jeżeli się mylę, to mnie popraw) to po prostu dobry wzmacniacz,

>który za pomocą kilku dodatkowych elementów może być jeszcze lepszy, szybszy, dokładniejszy. A dla

>mnie to zaklęcie. Czar, urok, relaks, refleksja, ciepło, soczystość itd.

 

Widzisz, dla mnie lampa gto też coś więcej niż tylko dobry dźwięk. Poza dźwiękiem to jest też pewnego rodzaju magia, czar, coś niematerialnego. Na przykład uwielbiam słuchać lampy po ciemku, gapiąc się na bursztynowo żarzące się katody oraz na pełgający po szkle blue glowing (jak mi ktoś powie że jakaś lampa ma piękniejszy blue glowing niż 2A3 to się wścieknę!). Poza tym jest to dla mnie też pewna ideologia, i dlatego dążyłem u siebie do wyeliminowania z analogowej ścieżki sygnałowej wszystkich półprzewodników na rzecz lamp.

Tylko że poza tymi wszystkimi pozamaterialnymi sprawami, ja jeszcze w dodatku wiem jak to działa. przynajmniej mniej-więcej ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion

 

Spokojnie nikt tu nie twierdzi ze mowisz cos nie tak po prostu Nasze lampki chyba wola spokojniejszy klimacik ja ostatnio wlaczylem sobie plytke Metallica The Black Album kawalek Nothing else matters i bylo calkiem fajnie moze troszke za lekko za maly kop basu przy takiej muzyce jak dla mnie ale dalo sie posluchac no a inne kawalki z tej plyty to juz za ostra muzyka nie wytrzymalem za dlugo ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim odsepraowanie dziwiekow i brak balaganu przy ostrych dynamicznych zle nagranych plytach to po pierwsze musza byc dobre kolumny 3 drozne i dobry wzmacniacz. Nie oczekujcie cudow ze lampa za 1,3k zl i kolumny z glosnikiem srednio-niskotonowym nie beda sie gubily przy duzym natezeniu dzwiekow. Takie jest moje zdanie. Stad jak przypuszczam nie tylko przy yaqinie atrakcyjniej beda brzmiec bardziej kameralne kawalki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

hmmm, :) a ja tam odkryłem, że lampa wcale nie gorsza w ekstremalnym graniu death/blackmetalowym od tranzystora! ani motoryki ani drajvu nie brakuje!!!, no przynajmniej na KT88 :)

właśnie wyjeżdżam odebrać bewitcha! :)))) wieczorkiem obiecam się wkleić może jakie fotki ew. rano jutro :D z nadzieją, że zostanę przyjęty do grona "zlampizowanych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soro, 12 Gru 2009, 04:34

 

>Przede wszystkim odsepraowanie dziwiekow i brak balaganu przy ostrych dynamicznych zle nagranych

>plytach to po pierwsze musza byc dobre kolumny 3 drozne i dobry wzmacniacz.

 

Że dobre kolumny muszą być, to się zgadza, ale że trójdrożne to już niekoniecznie. Muszą być po prostu dobre. A najlepiej bardzo dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 12 Gru 2009, 09:37

 

>Że dobre kolumny muszą być, to się zgadza, ale że trójdrożne to już niekoniecznie. Muszą być po

>prostu dobre. A najlepiej bardzo dobre.

 

Masz jakieś konkretne kolumny dobrze zgrywające się z lampą KT88 na myśli?

Które dają dobrą przejrzystość i odseparowanie instrumentów?

Czy coś z rodzimej produkcji czy może ze "starych", sprawdzonych firm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kolumny projektowałem pod współpracę z KT88. Teraz grają z sześciowatowym SETem, i robia to bardzo dobrze. Wczoraj trochę grały z modyfikowanym Music Angelem, i grały świetnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem MC-10L - po kilkunastu sekundach strzeliło w lewej kolumnie, gdy podszedłem lewa para lamp się nie paliła, sterujace to nawet nie wiem, ale chyba nie. Po wyłączeniu i ponownej próbie uruchomienia nie działa w ogóle. Wczoraj sieknęły mi korki, ale wzmak był wyłączony.

Co to moze być - bezpiecznik?

I jak ew. sie do niego dobrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik masz w gniazdku z tyłu wzmacniacza, tam gdzie wtykasz końcówkę kabla sieciowego. Możliwe że jest tam też zapasowy. Jak nie ma, to wyjmij ten spalony i idź z nim kupić taki sam (albo dwa). Jeżeli po wymianie bezpiecznika znowu go sfajczy, to już nic nie kombinuj tylko daj wzmaka do naprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest - w poniedziałek ide kupić zapasowe bezpieczniki - w szufladce na szczęście był zapas.

Gra muzyka :) a to najwazniejsze.

Dzięki jeszcze raz Mac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ibanezq, 12 Gru 2009, 14:03

 

Ale to coś nie tak z tym wzmacniaczem, jest jakieś przeciążenie. W którym momencie to strzeliło - jak grał głośno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj lampy. Mi paloło cały czas bezpiecznik bo jedna z 6N1p była walnięta. Wymieniłem kolejny bezpiecznik wsadziłem komplet lamp 6N1p i wszystko grało jak należy

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Ibanezowi tylko mnie;)

Kilkanaście sek. po włączeniu seria strzałów w lewym głosniku - jak dotarłem to juz lewa para nie swieciła - i sterujace chyba też nie. Później trup.

Spalony bezpiecznik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bewitch 2A3 daje lepszą barwę, nasycenie średnicy, "smaczki", mikrodetale, aurę i poczucie obecności, a także czystszą i dłużej wybrzmiewającą górę. MA KT88 z kolei daje szybszy, lepiej kontrolowany bas. Ale z kolei na Bewitchu 2A3 bas niżej schodzi i ma więcej "ciała". Generalnie wolę Bewitcha 2A3 za całokształt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Witam!

Zwracam się z uprzejmą prośbą o oficjalne przyjęcie do grona "lampowych"!

Pierwsze fotki na szybciorka - w ciemności coś mi nie wychodzi :( trza będzie poćwiczyć chyba...

Dziś już nie podłączam bo za dużo wrażeń :D

A i przy okazji pozdrówki dla PiotrJ za odsłucha w bardzo zacnej atmosferce :))

post-10320-100008028 1260652521_thumb.jpg

post-10320-100008029 1260652521_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również pozdro i niech służy i daje dźwięk jakiego oczekujesz.Właśnie skończyłem walkę wręcz z karpiem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.