Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników chińskich lampowców


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kb1014, 10 Gru 2009, 08:14

 

>Ja mam jakieś trefne te ruskie chyba ;) Bo to, że grają zimniej to się w pełni zgadza, ale tego

>wykopu i życia to jakoś nie wykryłem w ich organizmie ;) Grają detaliczniej, z nieco szerszą sceną

>(ale płytszą), dają lepszą lokalizację źródeł (za to o wiele gorszą separację teł) ale bas się

>znacznie odchudził w średnim i wyższym zakresie, tak samo niedoważona została średnica a wokal stał

>się podbity w górnym zakresie średnicy, przez to zniekształcony i nieprzyjemny momentami. A zatem

>wróciły do pudła. Także w moim przypadku wygląda to podobnie jak porównanie 6v6 względem MC 10L,

>które ktoś kilka stron wcześniej przeprowadzał, gdzie 6v6 to chinole.

 

A biasy ustawiłeś? Regulacja biasu daje całkiem spore możliwości - Mac słuchał z ustawionym biasem na poziomie 5, a wiec przekraczającym skalę podaną na janku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos - w jakim czasie od włączenia mierzyć bias? 20 -30 min?

Potencjometr głośności na 0.

I czy źródło ma być włączone, czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skynyrd, 10 Gru 2009, 16:19

 

>Tak a propos - w jakim czasie od włączenia mierzyć bias? 20 -30 min?

 

Po 20 min. starczy.

 

>Potencjometr głośności na 0.

 

Tak.

 

>I czy źródło ma być włączone, czy nie?

 

Bez znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że bawiłem się biasem. Z moich obserwacji wynika, że wysoki bias daje jaśniejszy dźwięk (na obu kompletach lamp sterujących), bias w okolicach 3,6 V jest dla mnie idealny (na obu kompletach lamp daje najlepszy efekt).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest bias, tylko napięcie katodowe. Bias to jest polaryzacja siatki sterującej, mierzona w woltach względem katody danej lampy, a wynosi w przypadku lamp mocy do kilkudziesięciu woltów (minus).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie tę lampę? Podobno to odpowiednik moich 6V6 tylko ma dużo ładniejszy kształt :)

 

Są takie rosyjskie? Info o lampie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4025-100008158 1260483820_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę to napisać :)

Aż Wam trochę zazdroszczę tego grzebania w sprzęcie, wymian lamp :)

 

Słucham sobie swojego zestawu już prawie rok i co bym nie włozył do CD, to brzmi świetnie :)))

Z punktu widzenia audiofila - koszmar - nuda totalna! :) Z punktu widzenia melomana - niewypowiedziana przyjemność i relaks (info dla tych, którzy nie mieli okazji przeczytać mojego poprzedniego postu - dogoniłem swojego króliczka :) czyli odnalazłem brzmienie odpowiadające mi w 101%, dlatego od roku niczego w systemie nie zmieniam, z wyjątkiem eksperymentu z 10L)

 

No, ale jako że dzisiaj wlazłem na audiostereo w zakladkę "lampa" i poczytałem Was, to odezwał się drzemiący we mnie, audiofilski aniołek z różkami i podszepnął - to i ty też cos zmień :)

Założyłem więc białe rękawiczki i... wpiąłem w swojego Yaqina zestaw lamp, z jakimi do mnie przyjechał. Wszystkie made in China. Z diabelskim uśmiechem zapakowałem w CD najbardziej wymagającą płytę jaką mam, usiadlem w fotelu i ze złośliwym uśmieszkiem na twarzy oczekiwałem pierwszych potknięć Yaqina. Pierwszy utwór OK, drugi pięknie... to może trzeci... Dupa. Kompletnie nie zrobiło to na nim wrażenia. Ani tyci! Bas taki sam (uwielbiam ten bas) scena taka sama, wysokie przepiękne, perłowe...

Ja już to zauważyłem jakiś czas temu, ale dziś nabrałem pewności - ten Yaqin 6V6 jest jak rosyjski czołg T34. Niewzruszony. Możesz mu grom wie co robić - zmieniać lampy na najgorsze, wkładac je nie w te dziury (raz tak było) zmieniać kable na badziewne, a on ze stoickim spokojem ... zagra. I to tak, że wiekszość znakomitych wzmacniaczy, słysząc go, nie pozwoli sie wogóle wypakować z pudełek. Ze wstydu. A wogóle, to czasami mam wrażenie, że ten Yaqin potrafiłby zagrać i bez lamp. Nie wiem - chyba jest zaczarowany jakiś. Nieważne. Gra cudownie.

 

Jako, że pracuję a w domu, to od roku, codziennierano go włączam a wyłączam dopiero w środku nocy. Dla niego to rybka. Zero uszkodzeń (odpukać). A! -trzeszczał potencjometr! Otworzyłem, wykręciłem potka, zlałem sprayem do potencjometrów - gra dalej bez zająknięć. Drugą dolegliwością był przełącznik na słuchawki - potrafił źle łączyć i czasami, przy małej głośności "pływały" kanały. Wystarczyło jednak go tylko dotknąć i robiło się OK. Któregoś dnia jednak wkurzyło mnie to, kupiłem taki sam przełącznik, tylko produkcji brytyjskiej, wymieniłem i jest spokój.

 

 

No, to ponarzekałem :)

 

Pozdrawiam wszystkich milośników chinoli!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion, 11 Gru 2009, 00:39

 

>Z diabelskim uśmiechem zapakowałem w CD najbardziej wymagającą płytę jaką mam

 

Zdradź nam co to za płytka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja własna składanka z utworów Loreeny McKennitt. Płyty tej Pani, to najlepiej nagrane płyty jakich kiedykolwiek słuchałem. Zagrają na każdym sprzęcie ale tylko na niektorych zagrają naprawdę dobrze. Cholernie niski, ale naturalny bas (występuje praktycznie w każdym utworze), ogromna scena (część z nich to nagrania koncertowe z jakiegos amfiteatru), naturalne brzmienie instrumentów i cudowny wokal Loreeny. Mogę jej słuchać godzinami. Niektóre utwory są jak mantra - odpływam kompletnie.

 

Tej płyty używam od jakiegos czasu również do odsłuchów innych zestawów (to m.in. ta płytka położyła Yaqina 10L :). Zwykle inne zestawy cos pomijają, grają ostrzej, nie schodzą do końca z basem, zawężają scenę (10L), grają bardziej twardo a soprany nieprzyjemnie ostro.

 

Chcę jeszcze wybrac się do pewnego klubu hifi w Wwie, by posłuchac tej płyty na Macintoshu. Nie żebym myślał że to ta sama półka co mój Yaqin :))))) ale chcę wiedzieć, co tracę (o ile coś) i jak może brzmieć lepiej. A ta płytka mi to pokaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "pewny klub hi-fi w Wwie" to zapewne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :)

Fajny sklep - polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Therion, 11 Gru 2009, 01:14

 

Nie obraź się Pan, ale kupiłem ten CD 6002 niecałe pół roku temu - to bardzo słaby CD, żeby nie powiedzieć padaka :) Nawet jeżeli już możesz nic nie zmieniać to jednak źródełko warto :)

chociaż w tej cenie to ładniejszego CD chyba nie ma :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawia się bias na 0.35 - 0.4V NAPIĘCIA KATODOWEGO. Jeśli nastawisz bias na 0.4 V to tak, jakbyś go w ogóle nie miał. Wystarczy zmierzyć napięcie na siatce sterującej względem masy lub katody. Napewno nie wyniesie ono 0.4 V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem w robocie kilka Yaqinów 300B, zauważyłem że w każdym egzemplarzu lampy mocy pracowały w przeciążeniu, co jak wiadomo skraca ich żywotność, dodatkowo miały jakieś liche rezystory i kondensatory wbrew temu co podawane było w różnych miejscach (elektrolity bynajmniej nie były panasonica, foliowce zresztą też, foliowce okazały się kondensatorami do filtracji napięcia sieciowego klasy X2), nie wiem czy sprawa tyczy się tylko aktualnie produkowanych egzemplarzy które trafiły do mnie na warsztat. Jak ktoś chce zdjęcia i ew. pogadać co tam można poprawić to PW lub na namiary w moim profilu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny wpis Therion. Natomiast ja dostałem też chyba jakiś "zaczarowany" egzemplarz Yaqina, tyle, że MC 10L. Sprawdzę go na Twojej płycie testowej z ciekawości ;) Póki co na żadnym nagraniu się nie wyłożył, a też mam kilka takich "trudnych" :) A przy okazji na oryginalnych chińskich sterujących gra tak jak opisywałeś brzmienie 6v6. To po prostu płynie, ocieka melodią i muzykalnością, przy czym jak trzeba jest szybko, nawet bardzo szybko i z niesłychanym życiem, a jak trzeba to zluzuje i czaruje, idealnie trzyma tempo. A bas to mistrzostwo świata :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> masterofdeath6 - a co konkretnie masz przeciwko temu CD? Szczerze pytam, bo jestem z nim od dłuższego czasu i może jadę już przyzwyczajeniem. Jak dla mnie, to sprzęt nie do zarżnięcia (gra non stop od 2 lat :) brzmi fajnie, analitycznie ale nie chirurgicznie, do tego dobrze brzmiąca dziurka na słuchawki - no super... Dlaczego nazywasz go padaką? A co wg Ciebie jest lepsze?

 

>>> ibanezq - tak, to oczywiście ten klub :)

 

>>> kb1014

 

I o to chodzi. Ty masz jeszcze bonusa, bo czaruje Cię dźwiekiem i przy tym wygląda nieźle :) bo mój niestety tylko czaruje dźwiękiem. No, ale u mnie premią jest pilot i dziurka na słuchawki.

 

Dobry sprzęt to taki, na którym dobrze brzmi każda odtwarzana płyta. To sprzęt, który wciąga w słuchanie, czaruje i sprawia, że masz ochotę wysłuchać całej płyty a nie tylko wybranych fragmentów.

I ten chiński czort taki wlaśnie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł do mnie Yaqin VK2100 kupiony na ebay z HongKongu. Jak ktoś będzie zainteresowany,to napiszę później więcej. (wiem, że to hybryda a nie lampa, ale chyba i tak pasuje do wątku)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PabloDiablo witamy w klubie.

 

Ja poprosze o szczegolowe info tj:

- cena z aukcji

- koszty wysylki

- clo

- vat

- czas dostawy

 

Bo Chinole strasznie kombinuja z tymi kosztami wysylki.

A Polacy strasznie kombinuja z cleniem i vatem wiec, jak bez oplat to jak ominoles jesli mozna ;)?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz CD6002 jest na CS4398, więc można go przerobić wg. schematu od marantza SA7001 który zamieściłem tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z aukcji z darmową dostawą (free ground shipment)

Szło to ponad miesiąc. (chinczyk wpisał zły adres, więc cudem do mnie doszło.)

Urząd celny doliczył 22% kosztów z faktury powiększonych o koszt przesyłki (wyliczone przez nich).

Faktura była w paczce, więc nie dało się już ściemniać, że to prezent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, tylko że w tej chwili mam jakąś równowagę w systemie, która bardzo mi odpowiada - nie jest zbyt szczegółowo ale i nie jest mulasto, jest perłowa góra ale nie skupia na sobie zbytnio uwagi, jest bas (w tym bardzo niski), "pływający" ale nie rozlazły.

 

Zatem przed podjęciem decyzji o lampizacji, musiałbym wpiąć na tydzień takie już przerobione CD i posłuchać w ktorym kierunku się to przemieści. Bo jeżeli się zrobi zbyt szczegółowo (natarczywie) - będę cierpiał, jeżeli skróci się wybrzmiewanie basu - będę cierpiał, jeżeli scena zrobi się węższa -też będę cierpiał, bo wolę tak, jak jest teraz.

 

Jestem w tej chwili bardzo ostrożny po doświadczeniu z 10L, który zagrał świetnie, niemal jak 6V6! zabrakło mu może 5% by było dokładnie tak, jak lubię. A jednak zabrakło i drażniło - ciut twardszym i krótszym basem oraz tym angażowaniem w pierwszy plan. A cała zabawa w audiofilię polega przeciez na tym, by zmieniać na lepsze - robić krok w przód swoich oczekiwań a nie wstecz lub w bok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniechaj Pan ;) Jest dobrze, to trzeba jedynie płytki zmieniać i słuchać ;) Ja na razie nie robię już żadnych kroków w przód, w tył, w bok, gdziekolwiek. Jestem bardzo zadowolony. Jak na razie słyszałem tylko jeden system, który grał wyraźnie lepiej. A jaki zapytacie? Cary audio SLi80 z wymienionymi lampami sterującymi w trybie ultra-linear + Herbeth SL5 + CD Gamuta, półka cenowa powyżej 20 tyś. zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PabloDiablo masz Vica i kupiłeś Yaqina?

 

Napisz jak się wygrzeje. Jesteś drugim po mnie posiadaczem Y2100 w tym wątku, gratuluję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L3VY,

Tak, mam Vincenta, ale Yaqin raczej go nie zastąpi, tylko będzie grać jako drugi zestaw w sypialni (jak się sprawdzi).

 

Uwaga, dla ewentualnych kupujących jest taka, że Yaqin VK-2100 ma 42 cm szerokości, a nie 32 cm jak w niektórych opisach na ebayu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wróciłem z Sosnowca z moim MA KT88 od kol. McGyver'a.

I jedno powiem - jest zaaaajebiście :D

 

Jak ktoś ma ochotę posłuchać mojej konfiguracji i napić się dobrej kawy to zapraszam ze swoimi płytami do mnie.

 

Pozdrowienia dla wszystkich chinolampomaniaków :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion

 

Czytam Ciebie ogolnie to Was tu czytam i mi jest smutno bo juz 2 tygodznie muzyki nie slyszalem :(

Wszystko popakowane w pudelkach lezy i czeka az sie remont zakonczy wrrrrrrrrrrrrrrr :-/

Nigdy tak mi to nie dokuczalo ale od czasu jak mam lampe to po prostu uzaleznilem sie od sluchania muzyki ;)

Ps. juz nawet przez ten czas sobie 3 plyty nowe kupilem zeby po remoncie ich posluchac z wielka przyjemnoscia :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.