Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników chińskich lampowców


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji zapytam czy kolumny Snell J 3, będą dobrym połączeniem z tym jankiem..? Jeśli macie inne typy kolumn, chętnie poczytam...Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soro, 2 Gru 2009, 22:05

 

>Tanie sa wzmacniacze na tych lampach el84.

 

czy ja wiem? Ten model kosztuje tyle co Yaqin MC10L na EL34. Za to lampki EL84 w wydaniu sowieckim ja kupuję poniżej 50zł za kwadrę. Za komplet mniej niż za jedną EL34!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze MC10l powinien grac lepiej nic ten na el84.

 

Szkoda, ze malo ludzi tutaja ma Audioromy fu13. Zaciekawil mnie ten model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soro, 2 Gru 2009, 22:16

 

>Rozumiem ze MC10l powinien grac lepiej nic ten na el84.

 

Na pewno inaczej, ale czy lepiej? Wcale niekoniecznie.

 

>Szkoda, ze malo ludzi tutaja ma Audioromy fu13. Zaciekawil mnie ten model.

 

Ano szkoda. Istnieją sowieckie, tanie zamienniki tych lamp mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydalby sie sklep, ktory mialby na miejscu kilka sprowadzonych chinczykow. Wtedy moznaby bylo sobie porownac, a tak trzeba kombinowac ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy możliwe byłoby i miałoby to sens zrobienie jakiegoś zbiorowego zamówienia lampowców z chin, zamawiając u jednego sprzedającego. Chodzi oczywiście o to, żeby jak najwięcej wytargować cene i optymalną (tanią!) przesyłkę.

 

Ja osobiście pisałbym się na B 2A3 lub Audioromy Fu13.

 

Pytanie do osób które zamawiały ostatnio chinole, ile sprzedające zażyczył sobie za przesyłkę. Jak zapytałem to jedyna opcja to ok. 600zł za przesyłkę lotniczą.... :((((

Nie chcę mi sie wierzyć że nie ma nic tańszego...

 

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ceny przesyłek nie biorą się z niczego. Chinole zaniżają ceny na ebay, a jednocześnie zawyżają ceny przesyłek. Dzięki temu płacą mniejsze prowizje do ebay.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie 2A3, miałem przyjemność posłuchać "singla" na tej lampce o zawrotnej mocy 3.5W. Konkretnie nowy Audio Note Vindicator. Coś pięknego (wizualnie i muzycznie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiesz za co kocham 2A3 (i klony)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze... chciałbym się przywitać po około 2 letniej przerwie w "postowaniu" na tym forum. Niektórzy mogą mnie kojarzyć z obszary PC-audio, gdyż w tym temacie się głównie wypowiadałem. Także, witajcie.

 

Po drugie chciałem serdecznie podziękować takim osobom jak arczi87, Soro, alegz, Imacman, bobaj, PiotrJ, macc666, WujekWszystkoZlo oraz McGyver ponieważ wasze opinie i posty pomogły mi podjąć dość ryzykowną (z mojego punktu widzenia) decyzję nabycia Yaqina MC 10l.

 

Sprzęt podłączyłem po ok. 20 min nabierania temperatury otoczenia (przyjechał cholernie zimny). Kolejne 20 min. żarzyły się lampy. Po łącznym czasie 40 min., braku regulacji biasu (dzisiaj dopiero nabędę odpowiedni miernik), braku nawet ustawienia kolumn (bo mi się poprzesuwały a ustawiać znowu się nie chciało ;) puściłem sygnał, ze źródełka, jakim jest Audiotrak 7,1 Hi-Fi z wymienionymi opampami na Analog Devices (AD8599). Kolumny - Phoebe II rzemiosła Pana Michała. Kable - tanie, srebrzone Jamo (uważam, że w poprzednim systemie sprawowały się lepiej niż np. Atmos Air). Lampy sterujące - bez zmian, czyli to co fabryka dała (natomiast ruskie 6n1p-ew są już w drodze w celach testowych).

 

Zagrało to praktycznie od razu. Co mnie zaskoczyło to fakt, że nic mi od samego początku w tym dźwięku nie przeszkadza a już po chwili zacząłem doceniać o wiele więcej "mięsa" na basie i średnicy. Bas jest zresztą wspaniały, miękki, sprężysty, mruczący ale potrafi do tego być szybki i trzyma rytm za mordę. Gubi się jedynie trochę jak jest na prawdę go dużo, gna bardzo szybko a do tego towarzyszy mu cała ściana dźwięku. Średnica ma wagę i wypełnienie, do tego panuje wrażenie namacalności przy wokalach. Jakby powietrze materializowało się w twarz wokalisty. Bardzo ciekawy efekt ale do uzyskania dopiero po dokładnym ustawieniu kolumn (po pierwszych 10 min. odsłuchu w końcu wstałem żeby to zrobić ;). Zgadzam się, że wysokie są dźwięczne a przy tym nie tracą na detaliczności. Ogólnie dźwięk jest przyjemny dla ucha, łagodny ale też i pełen życia. Muzykalny i żywy jest ten wzmacniacz, przy czym gra na prawdę przestrzennie. Lokalizacja, poza centralnym obszarem sceny, jest, powiedzmy, dobra natomiast separacja dźwięków to już jest bajka. Nawet z ogromnej ściany dźwięku słuchacz jest w stanie powyciągać to co go interesuje. Wszystko gra razem ale nic na siebie nie wchodzi. Co do mocy - jestem mile zaskoczony, potrafi to zagrać na tyle głośno, że dalej podkręcać już nie ma sensu a dźwięk jest dalej poukładany i bez jakichkolwiek zniekształceń.

 

Dołączam niniejszym do klubu i czekam na ruskie, sterujące aby przekonać się czy może być jeszcze lepiej ;)

 

Pozdrawiam

ps.: poprzedni mój wzmak to Cambridge Audio Aur 540R V2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że mogłem pomóc :). Tylko uważaj co niektórzy twierdzą, że wszystko co Chińskie nie ma prawa grać... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w klubie :)

Milo jest czytac kolejna pozytywna opinie o MC :)

Ja obecnie juz od ponad tygodnia nie slucham muzyki bo remont na to nie pozwala ale juz jestem na glodzie po prostu nie moge sie doczekac kiedy znowu uslysze muzyke :)

 

kb1014

 

Poczekaj jak za tydzien wzmacniacz sie troszke wygrzeje no i jak lampki zmienisz to wtedy dopiero zobaczysz co to cudo potrafi :)

Ostatnio tak sobie pomyslalem ze gdyby kazde pasmo w tym MC gralo tak pieknie jak gra wokal to dla mnie bylby juz prawdziwy HI END :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

ja dziś 16ty dzień bez muzyki - czyt. bez kija nie podchodź! :((

tych 10L to na moje oko już ze 30 poszło w Polskę najmniej, ciekawe kiedy pojawią się pierwsze negatywne opinie>? ja teraz jak bez muzy siedzę to i TV ma dla mnie super dźwięk jak już coś się nawet włączy, a jak przyjdzie lampka to od razu napiszę, że gra lepiej niż wszystkie hajendy razem wzięte :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, no nie da rady ja też chcę się zapisać do klubu zadowolonych z posiadania chińskiego lampowca, u mnie gra już niemal drugi tydzień, lampy sterujące są wymienione.

Co do dźwięku to już chyba wszystko zostało powiedziane, mogę tylko potwierdzić, że jest naprawdę nieźle, zresztą co tu mówić, że bas taki a taki góra taka a taka dla mnie wystarczy, że od kiedy go mam złapałem się na tym, że z płytoteki odruchowo wybieram płyty gdzie jest wokal, czego wcześniej nie robiłem, dodam, że nie ma znaczenia kogo słucham i jakiej płyty, ten wzmacniacz u mnie nie segreguje mi płyt na źle nagrane czy dobrze, słychać różnicę ale nie wyłączyłem jeszcze płyty bo mi przeszkadza!! uważam, że to duża zaleta, w końcu mogę słuchać muzyki!! Wcześniej miałem Elektre E11 na pewno nie ułomek i mimo wszystko tam wielu płyt nie dało się słuchać, a tu co... 5x pod rząd Żebrowski i jeszcze i jeszcze...;))) Jak dla mnie jest naprawdę dobrze.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KB 104

Jak wymienisz lampki sterujace i wzmacniacz sie wygrzeje pomysl sobie ile zaplaciles za wszystko ;]

Stosunek cena/jakosc jest wybitny.

 

BTW. to jakis klon Yaqina? Lampy mocy to jakies klony el84 czy jakies inne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kb1014, wkr

witajcie w klubie

 

wkr

dobrze to ująłeś, słuchanie muzyki a zwłaszcza wokali to teraz zupełnie inne przeżycie, zwłaszcza jak zaśpiewa dla mnie AMJ lub Mark Knopfler.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie pier**lcie samozadowoleni - u mnie ponad 100 płyt poszło do kosza po wymianie tranzystora na lampę (; - lampa w nieprawdopodobny sposób obnaża realizację, ale jedno moge przyznac - Dire Straits i Mark sa stworzeni do lampy.

A jak z basem? - mnie ciagle za mało, ale gram na cdtragedia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skynyrd

 

Dla mnie gra tak jak powinna ostatnia plyta Knopflera i pierwsza Dire Straits, Brothers in Arms niestety daleko w tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skynyrd, 4 Gru 2009, 23:56

 

>no nie pier**lcie samozadowoleni - u mnie ponad 100 płyt poszło do kosza po wymianie tranzystora na

>lampę (; - lampa w nieprawdopodobny sposób obnaża realizację(...)

>A jak z basem? - mnie ciagle za mało, ale gram na cdtragedia.

 

Jeżeli 100 płyt poszło do kosza, to winne są nie płyty, tylko owo "cdtragedia". Po wymianie tranzystora na lampę - lampa Ci "w nieprawdopodobny sposób" obnazyła nie realizację płyt, lecz jakość urządzenia które nazywasz "cdtragedia". Jeżeli ciągle jest Ci mało basu, to winę za to ponosi "cdtragedia" ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Noszę się z zamiarem do wpisania do klubu MChL, pozostał jednak podstawowy warunek do spełnienia;) Po wielu perypetiach mój wybór padł na bewitcha 2A3, stąd też mam pytanie jakie są realne koszty sprowadzenia wzmacniacza do polski, na ebay ceny wzmacniacza są zróżnicowane pomijając fakt przesyłek w cenie. Nie miałem też jeszcze okazji nic kupować z zagranicy przez e-bay i nie chciał bym mieć na początek wtopy;)

 

PS Rozważam też opcję zakupu yaquina 2a3 - kusi zdalnym sterowaniem;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo wiem - cdtragedia, którego imienia nie wymienię zostanie juz niedługo skazane na śmierć przez defenestrację..

Nie mniej realizacja niektórych płyt została obnażona w sposób okrutny.

I to nie płyty rockowe (których nawet nie odważam się słuchać)- klasyka i małe składy.

Wkurza mnie, że jeszcze muszę czekać. Jeden plus, ze janek trzyma bias, wygrzał się jak stary piec kaflowy, nie ma żadnych przypadłości w postaci brumienia,strzałów w głośnikach, nie podpalił mi chalupa (cały czas pod prądem).

Jedyne przypadłości to przekrzywione jedno gniazdo do regulacji biasu i odwrócona o 90 st. podstawka lampy sterującej. Chińczycy widocznie wtedy mieli imieniny Mao albo Barbary:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

 

ooo wlasnie ja jako milosnik BASU !!! chyba jeden z wiekszych na tym forum ;) bo troszke tego czegos co nazywamy BAS juz slyszalem i to w ilosci takiej ze cisnienie nos uszy i serce prawie zatykalo (to w car audio) wiec inna bajka ;)

ale mam pytanko jaki CD kupic zeb basu bylo sporo ale w dobrej jakosci i oczywiscie jesli taki CD istnieje to zeby nie obnazal zle lub slabiej naranych plyt ?

Czy istnieje taki CD ?

hmmm... tak mysle ze jesli istnieje to kosztuje $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ kasy pewnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.