Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników chińskich lampowców


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

też lubię basssssssssssssssssssssssssss

ograniczenia kładę na karb niedostatków reszty toru - Mac twierdzi, że wielokrotnie droższe żródło rozwiąże problemy, a Maca trzeba słuchać i basta:)

Mac ma procent z budżetu Chińskiej Republiki Ludowej - nie wielki ok. 1,5

To zaprzedany agent - podobno buduje pagodę w Sosnowcu:)))) - i nie zaprasza już na kawę tylko na herbatę. I pieczonego kota z bakaliami.

To bardzo niebezpieczny człowiek, podobno niedługo będzie propagował Zen i Konfucjanizm na forum.

Wiem z pewnego źródła - od foxbata;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bas do MC-10L proponuje posłuchać sobie CD Exposure 2010. Miałem go tydzień czasu wypinając mojego NADa 541i. Moim zdaniem kulturalniejsze w każdym paśmie, a bas potężny ale trzymany bardziej na smyczy niż w moim Nadzie. Różnicę in plus słyszę po przeskoku z Argenteusa na Sonus Oliva. Argenteus jest dla tych którzy chcą docieplić dźwięk i zwiększyć ilość basu (mam go na sprzedaż jakby co). Planuję w najbliższym czasie kupić lampy mocy EL34 Electroharmonixa zamiast chińskich oryginałów. Ale jeszcze raz apropos basu proszę wypróbować Exposure 2010. Z drugiej ręki do dostania za 1500 - 2000zł

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebolx, 5 Gru 2009, 04:30

 

>McGyver

>

>ooo wlasnie ja jako milosnik BASU !!! chyba jeden z wiekszych na tym forum ;) bo troszke tego czegos

>co nazywamy BAS juz slyszalem i to w ilosci takiej ze cisnienie nos uszy i serce prawie zatykalo (to

>w car audio) wiec inna bajka ;)

 

A czy był to bas naturalny czy raczej "przewalony"?

;-)))

 

>ale mam pytanko jaki CD kupic zeb basu bylo sporo ale w dobrej jakosci i oczywiscie jesli taki CD

>istnieje to zeby nie obnazal zle lub slabiej naranych plyt ?

>Czy istnieje taki CD ?

 

Hm, ciężka (lub droga) sprawa. Mam teraz w domu Naima CD5i i CECa DX51mkII i ... no nie zadowalają mnie w zakresie basu. Theta Basic III już prędzej, ale ta z kolei nie ma takich "smaczków" jak lubię. Chyba się wybredny zrobiłem.

 

>hmmm... tak mysle ze jesli istnieje to kosztuje $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ kasy pewnie ?

 

Jeśli istnieje to kosztuje. A jeśli nie istnieje, to trzeba sobie zrobić. Na mojej stronie powiesiłem "przepis" na Marantza SA7001. Przepis ten można bez zmian zastosować do lampucery na CS4397 (model na CS4398 daje niestety gorsze rezultaty). Jest tam też przepis na tanie cedeki na PCM61 (i pochodnych). PCM61 po intubacji też gra dobrze, a biorąc pod uwagę koszt zakupu cedeka do przeróbki, to wręcz rewelacyjnie w stosunku do ceny. Lampucera lub Marazm SA7001 po "obróbce" jednakże gra lepiej. Link:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem też zwolennikiem dobrego basu,proponuję posłuchać na mocnym wzmacniaczu lampowym

płyty CD Avalon-Roxy Music w HDCD, rewelacja.

 

Pozdrawiam.

k3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... od czego zaczac bo tyle odpowiedzi a ja na strasznym kacu ;)

wiec o DACu myslalem juz bo czytalem w necie dobra opinie o XA3ES po tuningu Stelmacha :)

 

co do wymiany lamp mocy na EL34 Electroharmonixa to tez mam ochote to zrobic :)

 

McGyver

A czy był to bas naturalny czy raczej "przewalony"?

 

to zalezy hmm... jak to ujac zeby sie nie rozpisac wiec jest tak w car audio sa tacy ktorzy chca miec cos podobnego w samochodzie jak My w domach i sa tacy ktorzy chca miec WIELKA MOC ! i BASSSSS ktory zabija i cisnienie ktorego nie mozna wytrzymac :)

Ale ogolnie w samochodzie bardziej czujemy bas na sobie i jest cos fajnego w tym ze ten bas jest zawsze schodzi bardzo nisko jesli auto jest dobrze naglosnione to muzyka fajnie gra i gdy z auta wejdzie sie do domu i wlaczy muzyke to jest zawsze jakis niedosyt basu :)

 

Widze u Ciebie na stronie Sony XA20ES po tuningu ciekawe czy moj XA3ES tez sie nadaje do lampucery ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd jesteś, bo jak wielkopolska to świetnie,

mógłbym Tobie użyczyć sonego na kilka dzionków,

miałbyś podgląd jak gra stemlach z 3espritem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebolx, 5 Gru 2009, 13:09

 

>hmmm... od czego zaczac bo tyle odpowiedzi a ja na strasznym kacu ;)

>wiec o DACu myslalem juz bo czytalem w necie dobra opinie o XA3ES po tuningu Stelmacha :)

>

>co do wymiany lamp mocy na EL34 Electroharmonixa to tez mam ochote to zrobic :)

 

Myślę że z tym nie ma pośpiechu. Shuguangi są na tyle przyzwoite że można na nich grać do śmierci. Śmierci lamp rzecz jasna ;-)))

 

>McGyver

>A czy był to bas naturalny czy raczej "przewalony"?

>

>to zalezy hmm... jak to ujac zeby sie nie rozpisac wiec jest tak w car audio sa tacy ktorzy chca

>miec cos podobnego w samochodzie jak My w domach i sa tacy ktorzy chca miec WIELKA MOC ! i BASSSSS

>ktory zabija i cisnienie ktorego nie mozna wytrzymac :)

>Ale ogolnie w samochodzie bardziej czujemy bas na sobie i jest cos fajnego w tym ze ten bas jest

>zawsze schodzi bardzo nisko jesli auto jest dobrze naglosnione to muzyka fajnie gra i gdy z auta

>wejdzie sie do domu i wlaczy muzyke to jest zawsze jakis niedosyt basu :)

 

A ja tak nie mam. Pewnie dlatego że w samochodzie mam ultrabadziewne głośniki ;-)

Już żałuję że w Renówce która poszła na złom zostawiłem takie fajne Blaupunkty :-(

 

>Widze u Ciebie na stronie Sony XA20ES po tuningu ciekawe czy moj XA3ES tez sie nadaje do lampucery ?

 

Nadaje się w zasadzie każdy w którym jest na to miejsce :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem wymiana nietuningowanego Music Angela XD800-MKIII KT88 na Audioromy FU13 lub Bewitcha 6550 przyniesie słyszalną poprawę dźwięku? Zależy mi głównie na lepszej kontroli niskich tonów i separacji instrumentów. Mam wrażenie, że Chińczycy w moim angelu coś nie tak złożyli :-)

Nie znam się na elektronice, chciałbym żeby sprzęt grał dobrze od razu po wyjęciu z kartonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masterofdeath6, 5 Gru 2009, 09:42

 

>"że wielokrotnie droższe źródło rozwiąże problemy" - wystarczy wielokrotnie lepsze, a to nie

>oznacza wielokrotnie droższe :)) a i basu powinno być tyle co w nagraniu chyba?

 

tak miało być - przejęzyczyłem się, masz rację oczywiście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem sobie dzisiaj mojego MC10L i wygląda na to że jako kondensatory sprzęgające 100n i siatkowe 220n ( niebieskie kostki )zaaplikowano kondensatory przeciwzakłóceniowe PCX2 MMKP, w dodatku na 275V a wg. schematu są tam napięcia przeszło 300V. Myślę że warto by było wymienić je na coś lepszego bo to nie są chyba zbyt odpowiednie kondensatory w tych miejscach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować olejowych, o ile się zmieszczą. Mają metalowe obudowy, więc lepiej je najpierw zapakuj w koszulki termokurczliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spotkał się może ktoś z czymś takim ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

 

>A ja tak nie mam. Pewnie dlatego że w samochodzie mam ultrabadziewne głośniki ;-)

>Już żałuję że w Renówce która poszła na złom zostawiłem takie fajne Blaupunkty :-(

 

wiesz moze i dobrze ze masz zwykle glosniki w aucie bo powiem Ci ze car audio to podobna choroba jak HI END a kazdy wie ze to jest niebezpieczne dla Nszych portfeli hehe moj kolega wlasnie kupil glosniki do autka zestawik do przodu w super promocji 7000 PLN :] az chce sie powiedziec cos takiego...czy to nie jest Utopia ? hehe dokladnie jest bo to glosniki Focal Utopia Be :] a wcale takie Beeee to one nie sa ;) juz sie nie moge doczekac kiedy ich poslucham :]

Ok koncze bo to nie forum o car audio ;)

A co do mojego CDP-XA3ES to nie zagladalem do srodka i nie wiem czy tam miejsce jest na lampucere ale mam nadzieje ze jest ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA w wersji prosto z importu nie gra - to przykład jak można zepsuć jedną z najbardziej cenionych lamp na świecie.

 

845 zasługuje na dobrą aplikację i nie dziwię się, że topowe modele wielu znakomitych firm są oparte właśnie na niej, ale... no właśnie ta lampa to nie małe napięcia (ponad 1000 V), i trzeba pamiętać, że aby ją napędzić prawidłowo potrzebuję duuużo prądu. Chińczycy sobie z tym nie poradzili i nie ma co ukrywać, że MA w wersji fabrycznej to po prostu zbiór części wydających z siebie dźwięki - i tyle. Schematów wiele począwszy od Audio Note skończywszy na różnych domowych sposobach - nawet na tym forum.

 

845 do uniwersalnych lamp nie należy i trzeba starannie dobierać resztę toru (realnie ma 14 W choć potrafi zagrać ze współczesnymi kolumnami), nie ze wszystkim zagra ale jak już się spasuje z kolumnami i ze źródłem - to przepadłeś. Takiej przestrzeni lokalizacji, takiej średnicy , brzmień instrumentów nie będzie łatwo znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam yaqina b 100 oraz amplifona wt 40 II obydwa wzmacniacze grają świetnie yaqin ma lepszą dynamikę i kopa amplifon lepszą sterofonię i przestrzenność i na pewno słodziej gra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koobal wlasnie dlatego zainteresowalem sie ta lampa ;]

Wiem, ze jest to bardziej kit diy niz gotowy wzmacniacz, ale na forum pare osob zna sie na tym i mysle, ze ktos by sie zgodzil doprowadzic go do porzadku.

Co do reszty toru wszystko da sie dopasowac. Widze, ze masz papierowe scan-speaki i ceramicznego accutona na gorze, wiec jakby co mam odniesienie z czym gra dobrze ;]

BTW. kusza mnie opinie, ze dobrze przerobiony MA na 845 z dobrze dobrana reszta toru gra fenomenalnie ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pre lampowym i tranzystorowym Zagra-Kulesza, jako integry słuchałem b. dawno przed modyfikacją więc nawet juz nie pamietam poza tym, że była to tragedia. Tam jest zwykła pasywka nie ma pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soro - jak widzisz szkół jest parę (lulu wybrał pre aktywny - dodając kolejny stopień) a ja zbudowałem na tej lampie zupełnie nowy wzmacniacz (nie swoimi rękami - za cieniutki jestem w elektronice no i to 1000V...) . Uważam, że 6sn7 jak i 6sl7 (przerobiłem wszystkie wersje) nie dają wystarczającego prądu do dobrego wysterowanie tej lampie.

 

Więc jeśli pójdziesz drogą lulu (ponoć gra to ładnie - nie słuchałem) to MA wystarczy jako KIT, moja droga to kupienie wszystkiego na nowo więc się nie opłaca - chyba że dla obudowy - co z finansowego punku widzenia jest nieopłacalne.

 

A obecnie u mnie wygląda to tak jak poniżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.