Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników chińskich lampowców


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest dobrze, mam to co chciałem na pierwszy rzut ucha. Być może czegoś się później dopatrzę. Na razie farba śmierdzi i nie gra pełną gębą na chińskich lampach (a gra dopiero 3 godziny), a i tak jest naprawdę lepiej niż MC-10L którego miałem poprzednio. Tak jak czułem po opisach ludzi, chyba znalazłem to co chciałem, a z pudła wyciągnięte dopiero 3 godziny temu. Ciesze się że nie kupiłem o mały włos MS-34D bo z opisu to kluski większe niż mój poprzedni MC-10L. Może do łysego pokoju jest ok, ale nie do mojego gdzie czasem szczegół zanika. Dzieki opisom Theriona i Violeta nie wdepnąłem. Nie mówie że to zły klocek, ale sprzęt to nie wszystko. Akustyka zmienia totalnie oblicze końcowego odbioru. Jak na razie pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Może później cos skrobnę, jak się cokolwiek wygrzeje i ułoży. Pewnie gdy kupie Tungsol lub Electroharmonix tez może być lepiej, ale zależy w którą stronę będę chciał iść (jaśniej, ciemniej). Małe sterujące pewnie też wypadałoby zmienić. Ale dalsze kroki podejmę jak sie bańki troche ułożą. Moge powiedzieć że wykonanie MS-20L pierwsza liga, nie moge doczepić się do niczego. Jest power i drive. Polecam ten klocek, tym którzy chca mieć szczegóły i szybkość dźwięku na wyższym poziomie niż MC-10L (taki miałem poprzednio ale po tym był jeszcze baltlab epoca 2). Będziemy w kontakcie

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od Tung-Soli i wsadź dodatkowo rosyjskie EW. Wygrzej to 50 godzin. I zobacz, jak bardzo rozwinął ci się dźwięk. Idę o zakład, że się zdziwisz. Później lepsze lampy przed tobą, to rozwojowy klocek. Jakie masz kolumny i źródło? Tych dwóch elementów nie wolno lekceważyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to idź moją drogą. :) Czyli zacznij od zmiany lamp. Moim zdaniem, na tym sprzęcie będziesz czuł potencjał MS-20L po wygrzaniu nowych lamp. Zapewniam, że nawet zmiana sterujących będzie dla ciebie zaskoczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham MS-20L od niespełna 4 miesięcy na oryginalnych chińskich i małych rosyjskich niemilitarnych. Powiem tak, po porządnym wygrzaniu się tego zestawu jest na tyle dobrze, że decyzję o zmianie lamp El34 odłożyłem w czasie, choć nie powiem kuszą opisywane na forum zamienniki. Moim zdaniem, chińskie nie są wcale takie złe jak się o nich mówi. Myślę, że dużo też zależy od źródła i jakości nagrania. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że nie żałuję decyzji o zakupie tego wzmacniacza, grunt to porządne wygrzanie a Yaqin odwdżięczy się pięknym zrównoważonym dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i chińskie oryginalne nie są złe, ale po co się ograniczać? 6CA7 Treasure dają postęp jak przepaść. Z czasem warto spróbować. Cała zabawa z lampą polega też na tym, że można je wymieniać i badać. Ja już po zmianie i wygrzaniu Tung-Soli byłem więcej niż zdziwiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jedna rzecz odemnie. W czwartek byl u mnie kolega z Yaqinem MS-34D i porownywalismy go do mojego MS-20L. Wnioski wyciagnelismy identyczne. Oto one:

 

- MS-34D na oryginalnych chinskich lampach - cala masa rozlazlego basu, zatarte wysokie, slaba selektywnosc. Jedynie srednica jest przyzwoita. Balans tonalny przesuniety w strone niskich czestotliwosci.

 

- MS20L na oryginalnych chinskich lampach - bas bardziej kontrolowany, wysokie tony troche wysuniete, srednica troche sucha, tranzystorowa, slabo nasycona.

 

Na oryginalnych chinskich lampach MS-20L gra lepiej od MS-34D to nie ulega watpliwosci.

 

Sytuacja sie jednak zmienia po zaaplikowaniu 6CA7-Z czarnych i ruskich militarnych sterujacych. MS-20L zyskuje na jakosci dzwieku dobrze to opisal SzuB. Jednak zmiana jaka zachodzi po wlozeniu tych lamp do MS-34D jest po prostu ogromna. Na tych lampach MS-34D gra lepiej od MS-20L. Prawda jest to co napisal Severance ze te dwa wzmacniacze to zupelnie inne konstrukcje, to zupelnie inne aplikacje lampy. Zupelnie inaczej reaguja. Ktos kto sie wypowiada o brzmieniu MS-34D na oryginalnych chinskich lampach nie zna tak naprawde potencjalu tego wzmaka. Moze to dziwnie zabrzmi po tym co teraz napisalem ale jakby ktos chcial wymienic sie MS-34D na mojego MS-20L "leb w leb" to prosze o info na PW. Moj wzmak jest jeszcze na gwarancji, stan idealny, oferuje z oryginalnymi chinskimi lampami. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy że przy innych lampach MS-34D znów może zagrać gorzej od MS-20L. Skoro to inne konstrukcje. Wielodniowe obserwacje Violeta są dla mnie bardziej miarodajne niż godzinna nasiadówka u kumpla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze Violet nie porownywal tych wzmacniaczy bezposrednio ze soba. Najpierw testowal MS-34D i napisal ze gra swietnie, potem testowal MS-20L i tez napisal ze gra swietnie ale gorzej od MS-34D. Jezeli to jest dla ciebie miarodajne to ja zycze powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robson_39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz dlaczego napisał że gra gorzej (tak sobie tłumaczę właśnie)? Bo dla niego było gorzej, bo on lubi bardziej spokojne brzmienie. Ja to odczytuję jako bardziej zmulone brzmienie. Jeśli MS-34D, ma spokojniejsze brzmienie od MC-10L, a tak wyczytałem że jest to odpada dla mnie ten wzmak już w przedbiegach. Ja dopasowuje wzmacniacz do warunków w których będę go wykorzystywał.

 

Acha myślę że z zamianą prędzej czy później nie powinieneś mieć problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko ze ten wzmacniacz tak jak pisalem jest zamulony tak jak piszesz ale na oryginalnych chinskich lampach i na takich byl testowany i opisywany. Ja wyrazilem tylko swoje zdanie o MS-20L i nie jest to kilkudniowa obserwacja lecz kilkumiesiaczna i to na roznych lampach. Mysle ze znam ten wzmacniacz dobrze. Co do zamiany to jestem ciekaw czy ktos bedzie chetny bardzo by mi to bylo na reke. Wystawialem go na sprzedaz juz dwa razy krotko po kupnie za 70% ceny i nikt sie nie skusil. Sytuacje troche uratowaly lampy czarne 6CA7 ale jak widze ze MS-34D gra na nich lepiej to sie troche irytuje bo kupilem MS-20L tez z tego samego opisu i sie niestety przejechalem i ostatni raz kupilem cokolwiek z opisu na jakims blogu bez sprawdzenia. Ale jak tobie pasuje MS-20L no to dobrze o to wlasnie chodzi zeby byc zadowolonym ze sprzetu jaki sie nabylo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości. Możesz mi porównać na tych lepszych lampach jakie są różnice i plusy oczywiście na korzyść MS-34D w Ciebie?

pozdro

 

Ja akurat dostałem dokładnie to czego oczekiwałem po recenzjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moge wkleic to co napisalem w temacie rankungu lamp:

 

Scena i przestrzen - znaczna poprawa, odseparowanie poszczegolnych instrumentow. Bardzo namacalna srednica, Bas i jego kontrola to zupelnie inny wymiar. Precyzja, rytmika, kontrola. Detalicznosc dzwieku, szczegolnie wyzszej srednicy i gory pasma powalil mnie szczerze mowiac. No jest ogromny progres. Na plycie Angusa i Julii Stone gitara akustyczna brzmi po prostu niesamowicie. Przesuwajace sie palce po gryfie gitary podczas grania sa nie tylko dobrze slyszalne ale i odczuwalne. Ogolnie cale pasmo jest dosyc zrownowazone. Lampki jednak graja jeszcze troszke zbyt krzykliwie jak dla mnie ale wiem ze to sie z czasem uspokoi wiec mnie to wogole nie martwi.

 

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copyright © Audiostereo.pl

 

W porownaniu z tym opisem te same lampy na MS-34D graja jeszcze lepszym dzwiekiem glownie jezeli chodzi o przestrzen i tzw. powietrze miedzy instrumentami, barwy poszczegolnych instrumentow szczegolnie w trybie triody sa po prostu bardziej namacalne ,realne. Poza tym te lampy niestety na MS-34D okazaly sie nie byc takie krzykliwe jak na MS-20L i w tym momencie juz wiem ze to nie jest kwestia wygrzania ich tylko tak juz zostanie. Ogolnie ujmujac na MS-34D brzmienie tych lamp jest jeszcze bardziej rasowe, bardziej dojrzale, czy bardziej audiofilskie - tak to moge okreslic. W trybie ultralinear brzmienie idzie bardziej w kierunku MS-20L.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wszystkie te porównania można potłuc, jeśli nie weźmie się pod uwagę lamp sterujących. U mnie MS-20L uzbrojony w 6CA7-Z gra mizernie z lampkami chińskimi, lepiej, ale tak sobie z rosyjskimi, a bardzo dobrze z Siemensami. Te małe lampki mają wpływ na więcej aspektów niż duże, które ustalają raczej ogólny charakter brzmienia. Małe lampki są ważniejsze - testowałem pięć zestawów, różnice są bardziej czytlene niż przy wymianie lamp mocy. MS-34D ma tych lampek cztery, MS-20L - osiem. Zanim więc ktoś z was wyda werdykt, że jeden lepszy od drugiego, albo odwrotnie, to doradzam testy z lampkami chińskimi, rosyjskimi, a także w wersjach EF95/6AK5 - Philipsami, AEG, Siemensami, Mullardami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzuB masz racje, zgadzam sie z tym ze lampy sterujace zmieniaja jeszcze wiecej niz lampy mocy. Ja sie dowiedzialem ze kwartet najlepszych lamp sterujacych do MS-34D kosztuje ok. 600zł. No to fajnie ja bym musial wydac 1200zł na te lampy do MS-20L, do tego 700zł za lampy mocy i mamy prawie rownowartosc wzmacniacza. SzuB testowales te wszystkie lampy sterujace ktore wymieniles? Jezeli tak to moglbys napisac chciaz ze dwa zdania o nich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż, jeszcze McGyver w prehistorii klubu miłośników lampowych chinoli pisał, że większy wpływ na brzmienie mają lampy sterujące. Sprawdzone w praktyce :)

 

A ja mam pytanko, czy ktoś testował ten model?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to są najlepsze i dlaczego tak drogo? Testowałem Philipsy i Siemensy, a te AEG i Mullardy są przewidziane. Z chińskich, rosyjskich zwykłych i EW oraz tych powyżej wybrałem Siemensy jako najlepsze. Ale w tym zestawie różnice naprawdę są kolosalne i bardzo czytelnie je słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktore AEG bedziesz testowal i ktore Philipsy testowales, Mullardy bede mial ale te EF95, podobno nic specjalnego ale chce sie przekonac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslisz ze znam ta tajmnice enigmy ktore to lampy :) Jak bym znal to bym sie podzielil :) Wiem tyle ze kosztuja ok. 600zl i z tego co kombinowalem z cenami to jedynie mi pasuja pod te cene Mullardy CV850

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tych Mullardach, w jednym teście przegrały z nowszymi Mullardami, ale to oczywiście dotyczyło innego sprzętu. Cóż, musimy poczekać na wyjawienie tej kosztownej tajemnicy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szub, możesz mi dać link gdzie te siemensy 6J1p (6Ż1p) można dostać. I jak grają względem chińskich ? I powiedzcie mi Panowie od MS-20L. Co się Wam zmieniło po wygrzaniu oryginalnych lampek chińskich ?

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyparcie to wielka siła w ocenie sprzetu hifi. Tym wiekszy szacunek dla Robsona_39, że potrafi przyznać wyższość MS34D. Ja uważam że każdy ma swoje wyobrażenie o dźwieku, recenzje są potrzebne by poogladać zdjecia, ewentualnie jakis ogólny rys dźwieku, ale jest tyle zmiennych (miejsce odsłuchu, sprzet towarzyszący, repertuar, na samym nastroju recenzenta kończąc). Czytajac blog kol. Violeta ( recenzenta obu Yaqinów) widzę że ostro tasuje sprzetem, panelami wygłuszającymi. Wracając do tematu, sam posiadam MS34D, już mocno zmodyfikowanego, powiadam Wam, tkwi w nim wielki potencjał, nawet na chińskich lampach mocy, po wymianie na 6CA7 EH, mamy inny, duuużo lepszy wzmacniacz. Po powrocie do chińskich lamp można przeżyć szok, "jak do tej pory mogłem słuchać tego dźwieku?". Na koniec trochę mądrości wiejskiego audiofila "gra cały system".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym to ja pamiętał... Może mi się nałożyły z tymi CV4010, nie zgłębiałem tematu Mullardów aż tak wnikliwie. Ale istotnie, te stare są pierońskie drogie, co sugeruje (ale tylko sugeruje), że muszá być dobre.

 

Te Siemensy to są 6AK5W. Kupowałem je w jakimś sklepie zachodnim, teraz nie pamiętam. Wygoogluj.

 

Zgadzam się, że gra system. Równie ważne są źródło i kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie witam, test małych lampek jutro ;) Nie miałem ostatnio czasu poza tym wstrzymałem się z tymi opisami bo w internecie pojawiły się lampy które testowałem w cenach bardzo niskich i ja nie byłbym sobą gdybym tego nie sprawdził, więc zakupiłem kilka kwadr żeby jeszcze raz je porównać z tymi które mam i okazało się że są to podróbki. Wszystko będzie opisane jak odróżnić podrobioną lampkę od oryginalnej różnice w brzmieniu są ogromne na rzecz oczywiście oryginalnych lamp. Niestety aby dobrze brzmiało to trzeba wydać trochę kasy bo stare porządne NOS-y są niestety drogie ale moim zdaniem warto. No w trochę gorszej sytuacji są właściciele wspomnianego MS-20L bo tam jest aż 8 lamp do wymiany ale jest to do przemyślenia. Dzisiaj zmodyfikuje trochę opisy a jutro rano przy świetle dziennym porobię zdjęcia lampek. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do obejrzenia mojej aukcji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś dysponuje schematem do Meng Aria PP na 2x6N2P+ 4X 6N1P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.