Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników chińskich lampowców


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA ludziska. Sprzęt dotarł do Gorzowa Wlkp. ;)

 

A Ty Bronco, lepiej nie przypominaj mi historii z Żaklinem, bo to było gorsze niż poród. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko się wyjaśniło :)

 

Oj, nie wszystko się wyjaśniło. Przecież dalej nie wiemy, czy CE na Dactilusie jest China Export, czy CE. To nieelegancko tak ignorować dziecinne pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam, masz ważne pytanie do użytkowników lampowcow, potrzebuje mianowicie takiej rady/informacji Czy wzmak lampowy dajmy na to zbudowany na 2*kt88 na kanał napedzi mi b&w 703 ? Chce oczywiście zacząć od jakiegoś "skosnego" Dzięki wielkie za każda podpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny maja 88 skuteczności przy 4 omach, czyli raczej nie są najłatwiejsze. Pewnie Yaqin 100B dałby sobie radę bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SzuB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Te kolumny mają opinię dość wymagających i są chyba nieco za mało efektywne, nie będą grały zbyt otwartym i dynamicznym dźwiękiem. Oczywiście wzmacniacz PP będzie miał tych ponad 20 W na pewno, więc jakoś to grać będzie, ale "jakoś". Słyszałem te kolumny, ale ze wzmacniaczem tranzystorowym i wcale mnie nie zachwyciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, troszkę przegladałem stronę china HIFI znalazłem coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy może ktoś jest szczęśliwym lub moze mniej szczęśliwym posiadaczem takowego urządzenia ? Wygląda nieźle ! Prośba o info czy obowiązuje jakieś cło na sprzęt z Państwa Środka Świata

 

Ps - decyzja podjęta sprzedaję to co posiadam - jakie kolumny zaproponujecie do chińskiej lampki po ok 30m

 

DIABLI TAM JEST TAKI WYBÓR WZMAKÓW ZE TOĆ TO SZOK I tANIO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez makark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Nie wiem jak ten zakup z Chin w praktyce wygląda, cło na pewno obowiązuje, ale jakie są stawki i jaka jest rzetelność sprzedawców, to nie mam pojęcia. Na pewno będzie problem z gwarancją.

Mam wzmacniacz podobny do tych sygnowanych jako MusicAngel Meng. Tu na forum niektórzy zidentyfikowali go jako pochodzący właśnie z manufaktury Meng, ale być może pochodzi z firmy Yarland (w GB jako Ariand). To klasyczna konstrukcja na dwóch lampach sterujących typu 6N2 (ja mam 6N2P NOS) i czterech lampach mocy (tu są rozmaite warianty, przeważnie na EL34, EL34B, ale KT66 i KT88, ja mam KT66). Takie wzmacniacze jeszcze w wersji mono kilkadziesiąt lat temu produkowały firmy Quad lub Leak. Ja jestem bardzo zadowolony ze swego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DIABLI TAM JEST TAKI WYBÓR WZMAKÓW ZE TOĆ TO SZOK I tANIO

 

Ano tanio. Plus koszty transportu rzecz jasna a sprzet letki nie jest. . Z jakim ryzykiem należy sie liczyć:

 

1. Cło, VAT

2. Że przyjedzie "sprawny inaczej" (np. "tylko" brumiący) lub uszkodzony podczas transportu

3. W sprzęcie medycznym szaleją nieuczciwi sprzedający (nie wiem jak jest w audio) -tu sie nie wystawia komentarzy a płaci się często na konta prywatne, więc jest i ryzyko i zabawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę aby sprzęt posiadał certyfikat CE, w przeciwnym razie w UC (przynajmniej w Wawie) mogą być kłopoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tanio. Plus koszty transportu rzecz jasna a sprzet letki nie jest. . Z jakim ryzykiem należy sie liczyć:

 

1. Cło, VAT

2. Że przyjedzie "sprawny inaczej" (np. "tylko" brumiący) lub uszkodzony podczas transportu

3. W sprzęcie medycznym szaleją nieuczciwi sprzedający (nie wiem jak jest w audio) -tu sie nie wystawia komentarzy a płaci się często na konta prywatne, więc jest i ryzyko i zabawa.

A jest opcja kupna na miejscu? Za sprzet we wlasnym bagazu sie chyba nie placi cla? Lampy moga byc przewozone w luku bagazowym w samolocie? :)

 

Lubię szczypte adrenaliny, zrobię zamówienie i się zobaczy jak to będzie. dzięki

Przypomne tylko, ze clo jest liczone od sumy ceny urzadzenia i kosztow wysylki, a koszty wysylki przy tej wadze sa sporawe. Specjaliste, ktory wymyslil taki sposob liczenia powiesilbym za...

Jak sprzet dotrze to cala historie zakupu dla potomnych.

 

Zwróć uwagę aby sprzęt posiadał certyfikat CE, w przeciwnym razie w UC (przynajmniej w Wawie) mogą być kłopoty.

Ktos juz wspominal, ze byly problemy bo na niektorych urzadzeniach byl tylko znaczek ludzaco podobny do CE a oznaczajacy ChinaExport. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez migrena

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z kolegą ziemniakiem58 szczegółowo, wnikliwie i z serdecznością wyjaśnialiśmy (sobie i innym) problem China Export vs. CE. Ale na forum było już kilka relacji, że taki zakup nie jest problemem, a jedynie nim bywa, gdy trafi się na upierdliwy urząd. Trzeba prosić wysyłającego, żeby zrobił przesyłkę jako "gift" np. Chyba że ktoś jest bardzo uczciwy i wierzy we wzajemną uczciwość ciemiężycieli państwowych ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odbierałem z poznańskiego celnego urzędu pocztowego drobną paczuszkę z drobną lokomotywką w skali H0 z USA i nad celnika biurkiem na ścianie z makatką wisiał sobie artykuł o China Export :)

O perypetiach z zakupem MS-20L juz pisałem.

Ale skoro ktoś ma niskie ciśnienie, warto zadbać o jego doregulowanie... jest ryzyko jest zabawa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusem wysylania jako gift jest maksymalna (chyba) kwota zawartosci (w przypadku odzyskania kasy z ubezpieczenia, gdyby, tfu tfu, cos sie stalo).

Bronco daj jakis namiar na temat gdzie to pisales (tutaj?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gift nie gift, bez CE można jeszcze dopłacic parę stówek do utylizacji (czyli pewnie jeden z celników zutylizuje sobie taki sprzęcik u siebie w pokoju dziennym). Ja tez miałem gift i nic to nie pomogło. Bronco przyniósł mi szczęście w nieszczęściu i jakoś udało się ledwo ledwo przepchnąć. Dobra rada: mimo że za MS-20L zapłaciłem 2300zł teraz kupiłbym go bez zastanowienia w Gorzowi Wlkp. za 2600zł. Dreszczyk dreszczykiem, ale na moje szkoda nerwów. Zamawiając z Honkongu nie zastanawiałem się zbytnio na CE, a to był mój błąd. Ale teraz jestem juz mądrzejszy.

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Polsce Yaqina, ale lampy do niego sprowadzałem z Hongkongu - i po prostu przywiózł to kurier w nienaruszonym stanie. Ale jak kupowałem z USA okulary, to paczka była rozpruta przez polskich celników z pieczątką, że sprawdzali - ale to via Poczta Polska. Ciekawe, jak to jest z kurierami. Są ludzie, którzy sprowadzali DAC Maverick i też jakoś przeszło. Yaqin jest ciężki jak cholera i duży, a to podejrzane :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy stowki to ile jest? Niecale 15%. Tyle to mozna dorzucic zeby miec mozliwosc reklamowania i bez nerwowki z wysylka przez pol swiata. Gdzie w Polsce sa jakies salony oferujace chinskie lampy w ludzkich cenach?

Ja sie pytalem o transport samolotem, bo czasem sie zdarzaja u mnie w firmie delegacje do Chin i przy okazji mozna by przywiezc sobie pamiatke. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym sklepie wiedzialem, ale tam maja tylko yaquiny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez migrena

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomoże :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to nasza strona, niestety towaru brak, zostały tylko MC-84L i MC-6N5P po 1 szt. Dostawa miała być 30 kwietnia, ostatni mail jaki miałem od liveaudio w sprawie dostawy był tydzień temu z informacją jeszcze kilka dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze jakie zapotrzebowanie na towar z Chin. :)

Oferta na stronie elektropunktu zawiera juz wszystkie dostepne modele z yaquin.pl, tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie yaqin.pl są wprowadzone wszystkie modele które mają wjechać w najbliższej dostawie, mam nadzieje że niedługo będą bo ludzie nas zlinczują.

Co do Mingda to na razie widziałem MC34-A, wykonanie bardzo dobre, bez zastrzeżeń. O dźwięku napiszę coś więcej w czerwcu jak już będą dostępne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Zastanawiam się, źe jeśli dostawa do Yaqin Polska jeszcze nie trafiła , to dlaczego miesiąc temu dzwonił do mnie Pan z ww firmy i mówił że MS-20L jest dla mnie już dostępny. Mam nadzieję że nie miałem otrzymać jakiegoś przechodzonego modelu, który ktoś chciał zwrócić do sklepu :) Z perspektywy czasu jednak widzę że w tym momencie małe ryzyko z ciągnieciem MS-20L prosto z HK się opłaciło (300zł w kieszeni) biorąc pod uwagę że do dziś nie miałbym wzmacniacza. Po telefonie myślałem że wzmacniacze już są dostępne. Czyżby jednak wyprawa się opóźniała jak w moim przypadku z powodu braku certyfikatu CE ? :)

Do Szuba:

MingDa MC34-AB ma tu nasz obecny forumowy kolega. Dla porównania gra on dźwiękiem podobnym do naszego MS-20L (wypakowanego z kartona) lecz wydawało mi się że jednak MingDa gra jakby lekko cieplejszym i lampowym dźwiękiem. Być może teraz u mnie też się conieco wygładziło. W MingDa wszystko jest na miejscu i o muleniu basu również nie ma mowy. To porządny klocek.To ten klocek:

 

Firewall coś miesz ni emogę dodać fotki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PiotrJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem styczność z lampą Ming-Da MC-34A. Jesli chodzi o wykonanie w porównaniu do Yaqinów to stawiam ją wyżej.Wygląda dostojniej no i wole kolor czarny sprzętu ale to kwestia gustu. Co do brzmienia tez na plus dla Ming-da. Jak wyżej napisano wszytsko trzyma się zwięźle, na swoim miejscu.Odniosłem wrażenie że jest nieco muzykalniejsza ( porównywałem z MC-10L , MS-34D ) Jednak najbardziej dotknęło mnie to że Yaqiny przy większych głosnościach krzyczą, górne pasmo gdzies sie rozłazi. W słuchanym Ming-Da tego nie zauwazyłem. Natomiast pilot od MingDa mi sie sredni podobał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Yaqinie MS-20L nie zauważyłem problemów, o których pisze kolega wyżej. Wprost przeciwnie: może być głośno i nadal jest barwnie. Ale wszystko zależy także od pozostałych elementów systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Szub

W porównaniu do MS-20L, MC-10L i sądząc po opisach MS-34D to lekkie mułki są. Tego drugiego nie miałem, ale na pewno MC-10L jest wiele wolniejszy.

 

Masson

Nie wiem na jakich kolumnach Ci się rozłaziło na ww. yaqinach. Może miałeś trudne kolumny. MC-10L nie rozłaził sie na wysokich poziomach głośności (nawet po godzinie drugiej) na moich proacach. takiej petardy kolego sadzę że może mu pozazdrościć niejeden tranzystor. Co do wykonania obecnego yanka który posiada nie mam żadnych najmniejszych zastrzeżeń. To dla mnie klasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sporych glośnościach góra mocno skrzeczała, była piskliwa, pojawiały sie mocne zakłócenia. Kolumny na których odsłuchiwałem to Studio 16 HZ te droższe czyli Ariesy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.