Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników chińskich lampowców


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam Szub

W porównaniu do MS-20L, MC-10L i sądząc po opisach MS-34D to lekkie mułki są. Tego drugiego nie miałem, ale na pewno MC-10L jest wiele wolniejszy.

 

Sądząc po opisach to MS-20L gra jak średniej klasy tranzystor. Fajne jest takie ferowanie wyroków, ja czytałem, słyszałem mi się wydaje, bo kolega mówił że mu babcia powiedziała i ja tak uważam. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek_M

Specjalnie dla Ciebie wyjaśniam że MC-10L miałem 2,5 roku. Wiem co piszę, co do tego drugiego wyjaśniłem że znam tylko z opisów. Wg. opisów kupiłem MS-20L i tak właśnie sobie wyobrażałem dźwięk z niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem co do MC-10L, lecz opinia o MS-34D powielana w/g obiegowych opinii osób które tego wzmacniacza nie słuchały lub słyszały że ktoś inny słuchał jest niezgodna z prawdą. Poczytaj moje wcześniejsze posty na forum co sądziłem o chińskich wzmacniaczach. Słuchałem MS-34D na chińskich lampach i on faktycznie nie grał, tak samo jak dla mnie nie grał MS-20L. Potem słuchałem MS-34D na dobrych lampach mocy i sterujących i zadziwił mnie ten wzmacniacz. W związku z tym opinia ogólna o tym wzmacniaczu że jest to "lekki mułek" nie jest prawdziwa bo sam wzmacniacz nie jest zadnym mułem, zapewniam, na lampach 6CA7-Z i Amperexach sterujących bas po prostu uderza w punkt tak jak powinien i nie mam mowy o spowolnieniu, do tego ma ciepłą lampową średnicę i rozdzielcze wysokie tony. MS-34D to świetna i dosyć rozwojowa konstrukcja, która zagra na poziomie lampy za 8-10 tyś. zł lecz trzeba w niego włożyć ponad 1x tyle ile on kosztuje czyli razem w sumie nieco ponad 2 tyś zł. Takie jest moje zdanie poparte testami odsłuchowymi. Niedługo będę miał do posłuchania MS-20L w domu i będę wiedział coś więcej na temat tego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Miałem MS-34D na KT77 Genelexa i sterujących Mullardach CV850. Porównywanie takiej konfiguracji z fabryczną nie ma jakiegokolwiek sensu.

Pamiętam, że był coś ode mnie odebrać właściciel dzielonego Manleya za grubszą kasę i wyszedł mocno sfrustrowany. To grało wybitnie ale jak kolega wyżej napisał, wartość lamp przewyższała wartość żaklina. Ale warto było!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha. Opinie o brzmieniu wyciągnąłem na podstawie opisu Theriona zafascynowanego 6V6 gdzie porównał dźwięk do MS-34D i było mu najbliżej. Mi wystarczyło że w zestawieniu MC-10L z MS-34D ten pierwszy gra jaśniej wg. Theriona. Szukałem wzmaka trochę żywszego od MC-10L i tak właśnie gra MS-20L z tym że jest o wiele od niego szybszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Zaznaczam, że nie słyszałem ani 20L ani 10L.

Opisałem jedynie swoje doświadczenie z 34ką. Na dobrych lampiszonach potrafi zagrać bardzo dobrze. Szybko, rozdzielczo i z dobrą kontrolą dolnego pasma. Na fabrycznych lampach rzeczywiście gra (że tak to nazwę) przymulająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym poćwiczył te lampy o których mówiłeś, ale niestety nie za te pieniądze. Czaję się na EL-34 Tungsol. Ale coś wymiotło z lampyelektronowe.pl. Ma ktoś może jakis pewien namiar gdzie mógłbym je zakupić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr wstrzymaj się z zakupem bez odsłuchu, jak dobrze ze mną pogadasz, to się dogadamy na szybki test 6CA7-Z Shuguang Treasure w Twoim 20L :) Wtedy zdecydujesz. Aczkolwiek moze najpierw wyjdź z tymi sterującymi ponad te ruskie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bronco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronco. Ale takie drogie te Treasure. Ale wleć będzie pretekst do posiedzenia. Obalimy trochę browara i wszystkie będą pięknie grać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, 20L - a trenowałem go z wieloma lampami - jest wzmacniaczem bardzo rozwojowym także - na tych lampach, które ma teraz, gra o trzy nieba lepiej od chińskich. Warto zainwestować, bo różnice w brzmieniu są dramatycznie duże. 6CA7-Z to rzeczywiście znakomita sprawa, ale sterujące (choć myślałem, że zmiany będą subtelne) dały jeszcze więcej. W wątku o lampach 6AK5 etc. kolega robson ma wkrótce podzielić się opinią o Amperexach/PhilipsECG, tych niby oryginalnych, a nie tych tańszych, do kupienia w Holandii. Choć moje Telefunkeny uczyniły z tego wzmacniacza absolutnie satysfakcjonującą mnie konstrukcję i nadal nie mam już ochoty sprawdzać dalej. Być może firma Yaqin zdaje sobie sprawę, że lampy poprawiają dźwięk, dlatego jest to sprzęt tani, który ma bardzo ułatwione ustawianie biasu. Aż się chce sprawdzać inne lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję bardziej ekonomiczną czyli MS-20L i zaaplikowane 6CA7 EH oraz małe Philipsy 5654 z holenderskiego. Cały upgrade wyniósł mnie ok 550 zł z przesyłkami. Porządnie wygrzać lampy i można zatopić się w muzyce:)

Nie powiem kuszą mnie opowieści SzuBa o telefunkenach, może kiedyś...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczące dystrybucji naszych Yanków u nas w kraju, jest firma z Bydgoszczy (www.yaqin.pl) i z Gorzowa Wielkopolskiego (www.yaqinpolska.pl), w obu firmach czekają na dostawę sprzętu, ceny też mają podobne lub nawet takie same, firma z Gorzowa Wlkp pisze iż jest oficjalnym polskim dystrybutorem tej marki, czy firma/sklep z Bydgoszczy to konkurencja czy też może współdystrybutor/współpartner firmy z Gorzowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej pasuje, współpartner - diler. Gorzów jest dystrybutorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny dystrybutor nie oznacza wylacznego dystrybutora. A im mniej wylacznych dystrybutorow tym lepiej dla klienta. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sprzet we wlasnym bagazu sie chyba nie placi cla? Lampy moga byc przewozone w luku bagazowym w samolocie? :)

 

Nigdy nie przekraczałeś granicy?! Przecież wypełniasz specjalną deklarację w której masz rubrykę: "nic do oclenia" lub kratki do wpisania co deklarujesz. Jeżeli celnik zobaczy, że niczego nie zadeklarowałeś a znajdzie Yaqina w Twojej walizce... to prawdopodobnie będzie to Twój najdroższy wzmacniacz w życiu. Nie pamiętam ile teraz wynosi kara za przemyt i próbę oszukania UC, ale mała nie jest. A wstydu - jak przy kradzieży w supermarkecie.

 

Z 2giej strony, to trochę śmieszne: wszyscy chcą pracować krócej niż do 67 roku życia, chcą mieć godziwą emeryturę, a tylko szukają sposobu, jak oszukać nasze Państwo i nie zapłacić podatku.

 

Są polskie, legalne firmy:

live audio

Elekropunkt

Planetahifi.pl

 

które sprzedają ten sprzęt ze wszystkimi - honorami, gwarancją, płacą podatki, cła, zatrudniają pracowników - nie lepiej i uczciwiej jest zapłacić te 200-300zł więcej ale mieć święty spokój?

 

Tak tylko się głupio pytam, a co mi tam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że z jedna sztuką na własny użytek celnicy mogą nie robić problemów, ale doliczyć należy koszty za nadbagaż bo cholerstwo trochę waży. A widzieliście jak na lotnisku traktują bagaże? aż mi się żal tego wzmacniacza zrobilo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 2giej strony, to trochę śmieszne: wszyscy chcą pracować krócej niż do 67 roku życia, chcą mieć godziwą emeryturę, a tylko szukają sposobu, jak oszukać nasze Państwo i nie zapłacić podatku.

Co ma podatek czy cło do emerytury? Emerytury są wypłacane ze składek płaconych do ZUS jakbyś niewiedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad,

ostatnio bylem w ZUSIe po zwrot nadplaty ? i sie dowiedzialem ,ze niestety pieniedzy nie maja ,bo wszystko idzie do budzetu i nic nie dostane? (wspolny worek!!}

bo to jest podatek niestety!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam Emerytów

TAD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma podatek czy cło do emerytury? Emerytury są wypłacane ze składek płaconych do ZUS jakbyś niewiedział.

 

To nieistotne - emerytury, autostrady, żłobki.

 

Ktoś, kto zakombinował, odbiera sobie prawo do narzekania na Policję, służbę zdrowia itp, bo sam przyłożył rękę do stanu zapaści. I tyle. Może dziś, zaoszczędziliśmy 300zł, ale jutro będziemy czekali na karetkę zamiast 30min - 1,5 godz. Dla kogoś, może być o tę godzinę za długo.

 

Zlikwidowano chór PR? No cóż - ale my mamy 300zł w kieszeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przekraczałeś granicy?! Przecież wypełniasz specjalną deklarację w której masz rubrykę: "nic do oclenia" lub kratki do wpisania co deklarujesz. Jeżeli celnik zobaczy, że niczego nie zadeklarowałeś a znajdzie Yaqina w Twojej walizce... to prawdopodobnie będzie to Twój najdroższy wzmacniacz w życiu. Nie pamiętam ile teraz wynosi kara za przemyt i próbę oszukania UC, ale mała nie jest. A wstydu - jak przy kradzieży w supermarkecie.

 

Z 2giej strony, to trochę śmieszne: wszyscy chcą pracować krócej niż do 67 roku życia, chcą mieć godziwą emeryturę, a tylko szukają sposobu, jak oszukać nasze Państwo i nie zapłacić podatku.

 

Są polskie, legalne firmy:

live audio

Elekropunkt

Planetahifi.pl

 

które sprzedają ten sprzęt ze wszystkimi - honorami, gwarancją, płacą podatki, cła, zatrudniają pracowników - nie lepiej i uczciwiej jest zapłacić te 200-300zł więcej ale mieć święty spokój?

 

Tak tylko się głupio pytam, a co mi tam.

Nie wiem w jakim kraju zyjesz ale po kursie jaki jest w moim cena jest grubo nizsza niz o trzy stowki. Trzeba sobie skalkulowac czy nizsza cena jest warta pozbycia sie ogromnych korzysci jakie wyplywaja z kupna sprzetu we wlasnym kraju. Wg ciebie nie warto. Luz, ale moze ktos uwaza, ze warto? Jego prywatna sprawa.

 

Jak rozumiem ty przekraczajac granice wpisujesz w deklaracje zegarek, telefon, laptopa, a nawet gatki co masz w walizce? Nikt tu nie mowi o przewozeniu sprzetu w celu wzbogacenia sie a tylko jednego egzemplarza na wlasny uzytek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem ty przekraczajac granice wpisujesz w deklaracje zegarek, telefon, laptopa, a nawet gatki co masz w walizce? Nikt tu nie mowi o przewozeniu sprzetu w celu wzbogacenia sie a tylko jednego egzemplarza na wlasny uzytek.

 

Deklaruję rzeczy kupione w innych krajach, ponieważ nie wyobrażam sobie, że jakiś celnik wyciąga mnie z kolejki do odprawy, bo znalazł w mojej walizce kupiony w innym kraju, nowy aparat fotograficzny.

 

Byłem świadkiem takiego wyciągania innych ludzi (za elektronikę, za rafę koralową) jak również widziałem ludzi wychodzących z przymierzalni bez płacenia za ciuchy i na oczach wszystkich wciąganych z powrotem do sklepu - dla mnie to przestępstwo tej samej miary. Mnie to nie kręci. Nie kręci mnie także z powodu wychowania - zawsze słyszałem - podatki trzeba płacić. Wiem, że większość tego nie robi i z tego powodu będę miał głodową emeryturę, na szczęście potrafię jeszcze o siebie i swoją rodzinę zadbać i sam sobie organizuję własną emeryturę nie licząc na państwową..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak w innym kraju zyjemy bo u mnie emerytury nie sa wyplacane z podatkow.

A ŻE CZEGO jak nie z podatków i pożyczek przez tak zwane panstwo??????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak w innym kraju zyjemy bo u mnie emerytury nie sa wyplacane z podatkow.

Chyba jednak w innym kraju zyjemy bo u mnie emerytury nie sa wyplacane z podatkow.

 

Czepiasz się szczegółów i sądzisz, że to właściwe? OK, to nie płaćmy podatków, cła ale płaćmy ZUS. Długo pociągniemy?

 

Masz idealny przykład: Grecja. Dokładnie mieli takie same podejście do podatków.

 

Masz tez inny przykład: Niemcy, Szwajcaria, Austria - kraje znane z uczciwego podejścia do podatków.

 

W którym z tych 4 krajów chciałbyś mieszkać? (za chwilę pewnie usłyszę, że w Grecji, bo tam świeci słońce).

 

OK, dość o tym, bo to nie ten wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Therion daj spokój, Myślę że kolega Migrena nie jest żadnym przestępcą podatkowym, a co do naszego państwa to ja płacąc podatki, będąc dobrym obywatelem który kiedyś stracił 2 lata na służbę dla tego państwa oczekuję teraz że to nasze kochane Państwo zadba o to żeby na przykład w sklepach nie była sprzedawana żywność z trującą solą drogową :(

Pozdrawiam i przypominam że to jest temat dotyczący chińskich wzmacniaczy lampowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" When The Music's over, turn out the lights"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No dobra, a co sie dzieje z dostepnoscia yaqin'ow w polsce?

yaqin.pl to w tym momencie kopia tubeaudio.pl i zamiast wzmacniaczy pod ta nazwa ma mingda'e i xindak'a. yaqinpolska ma wszystko "dostepne wkrotce".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.