Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników chińskich lampowców


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Therion-wlasnie dostalem odpowiedz od fachowca,naprawde w 100% znawcy tematu w lapach i stwierdzil abym kupowal wzm na lampy 300B sa lepsze i mocniejsze od 2A3, mimo ze wyglada inaczej, ale w praktyce 300B sa nie do pobicia dla kolumn! a dla sluchawek tez nic nie strace w konfrontacji z 2A3,tak ze ja kupuje MS-300c 300B,a ty jak masz mozliwosc sprawdzenia ich to musisz to zrobic,ja nie mam takiej mozliwosci.Przypomnialem sobie ze fachowiec wspomnial tez ze jest tez wiele lamp 300B i swoboda dostania i doboru znakomita,tak ze elestycznosc dowolna,przemawia za 300B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz,powiedz mi Mariok czy slyszysz jakies brumienie w sluchawkach i na kolumnach?czy slyszales jakies opinie albo slyszales ten sam Yaqin ale MS-2A3 tak samo wyglada, ale wykonany jest pod lampy (2A3) jest minimalnie mniejszy, tyle samo kosztuje, na Liveaudio.pl wyglada jak blizniak ,ale sa osoby na forach zachodnich ze ten na lampy (2A3)jeszcze lepiej gra od tego na 300B zachowujac najlepsze cechy z niego!

 

Miałem to szczęście, że żaden z moich chińskich wzmacniaczy nie brumił. Co do 2A3 to również brałem pod uwagę ten wzmacniacz, ale chciałem poznać czar lampy 300B. Mistrale mają 89dB a HARBETH MONITOR-30 85dB. Trochę mało do lampy. Weź 2A3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ja kupuje ten wzm szczegolnie do sluchawek! a kolumny dodatek,czytalem ze M-30 mimo ze maja 86DB to latwo je napedzic ,tak ze zostane przy 300B,czar tych lamp jest znakomity.

 

Napiszcie gdzie w Polsce mozna kupic MS-300C-300B,z tego co widze to firma LiveAudio.pl oglasza sie! czy to godna polecenia prosze napisac,czy zaufana i konkretna?cena to 3399zl,czy sa tez inne firmy w Polsce sprzedajace sprzet firmy YAQIN?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion-wlasnie dostalem odpowiedz od fachowca,naprawde w 100% znawcy tematu w lapach i stwierdzil abym kupowal wzm na lampy 300B sa lepsze i mocniejsze od 2A3, mimo ze wyglada inaczej, ale w praktyce 300B sa nie do pobicia dla kolumn! a dla sluchawek tez nic nie strace w konfrontacji z 2A3,tak ze ja kupuje MS-300c 300B,a ty jak masz mozliwosc sprawdzenia ich to musisz to zrobic,ja nie mam takiej mozliwosci.Przypomnialem sobie ze fachowiec wspomnial tez ze jest tez wiele lamp 300B i swoboda dostania i doboru znakomita,tak ze elestycznosc dowolna,przemawia za 300B.

 

 

Hm... 2A3 uważane są za subtelniejsze. Mam małe obawy, bo moje kolumny nie mają wielkiej sprawności, choć póki co z 12,5W sobie radzą nieźle. Koszt wymiany 4 lamp 2A3 to minimum jakieś 1000 a Zwykle 1500zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie czekam na Diy HiFi Supply Joplin 2a3 DHT PP.

Za jakiś miesiąc powinien dotrzeć.

jest piękny , te lampy ,echhhhh :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest Twój budżet? Będzie łatwiej...

witaj Mc Gywer

jestem tu nowy ,troche tu powęszyłem i uznałem że jesteś tu chyba najbardziej doświadczonym użytkownikiem tego forum. prosze o pomoc , mianowicie planuje zakup music angela na 300b igramofonu thorens td240 . celuje akurat w ten sprzet ponieważ dużo dobrych opinii o nim krąży i jsest powiedzmy w zasięgu moich funduszy. jednak jestem raczej laikiem w tej branży i chciałbym Cię prosić o rade ewentualnie jakąś sugestie bo nie wiem czy ta para będzie dobrze ze sobą współgrać . i jeszcze pytanko odnośnie wkładki do thorensa , podobno mc są dużo lepsze od mm lecz nie wiem czy da się je zamienić w tym thorensie, wiem że gramofon to nie Twoja branża ale może coś wiesz. no i kwestia kolumn , jeszcze nie wiem co to będzie ale napewno wypas nie wchodzi w rachube , fundusze nie pozwolą , może coś doradzisz? please :) przy okazji zbliżającego się nowego roku najlepsze życzenia , pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem sobie okazyjnie uszkodzonego Meng mini 5.1. W zasadzie już po godzince działa 5 kanałów. Mam jednak problem z kanałem subwoofera. Tam pracują 4 x 6p1 lampy są sprawne. Uszkodzone wewnątrz kondensatory 220u/50v (wypukłe)wylutowałem napięcie mierzone na katodach lamp końcowych w stosunku do masy jest 37 V. (chyba lenistwo poświątęczne mnie dopadło i nie chcę rozlutowywać płytek aby przerysować to na papier)

Pytanie czy ktoś z szanownych forumowiczów zna dojście do schematu tego wzmacniacza. Pan Google nie potrafi znaleźć.

Moja krótka opinia o Meng:

Wzmacniacz pracuje dość dobrze jak na chińską produkcję. Absolutny minimalizm konstrukcyjny. Widać cięcie kosztów do maksimum. Wygląda bardzo ładnie jednak w przyszłości planuję go przerobić na 6c41c (oczywiście zmiana traf głośnikowych. Modyfikacja górnej części obudowy i przeróbka zasilania. Reszta mi się podoba. Jak to wyjdzie zobaczę po wstępnych próbach. Trafa zasilające powinny dać radę mają po 3 wyjścia żarzenia 6,3 V około 2 A.

 

Możliwe że jak się uporam z subwooferem to sprzedam tak jak jest bez zmieniania ( lampy chńskie jednak wymienię na 6p1p mam ich trochę).

Kolega podsunął mi również fajny pomysł aby wykorzystać kanał pp ( lewy i prawy ) do napędzania głośników niskotonowych a kanał kanał dla tylnich głośników (2 x 9W w klasie A) napędzić średniotonowy i wysokotonowy. Pomysł ciekawy z racji bardziej szczegółowej średnicy dla SE. Co wyraźnie słychać na słuchawkach.

Moja opinia gra dość przyzwoicie za taką cenę :) 700 zł pln

 

Pozdrawiam i czekam na jakieś odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mianowicie planuje zakup music angela na 300b

McGyver się tu nie pojawia od dłuższego czasu, więc na jego wpis się raczej nie doczekasz. Miałem kiedyś ten wzmacniacz i grał on bardzo dobrze. Mój egzemplarz miał nieco wadliwą tą środkową lampkę. To mało znana trioda bezpośrednio żarzona. Pojawiało się często jakieś chrobotanie z szumami. Ponieważ wzmacniacz ten jest bardzo łatwy do przeróbki z racji montażu przestrzennego, przerobiłem mu stopnie sterujące na takie które były we wzmacniaczach Sun. Moim zdaniem to dobry wzmacniacz. Do gramofonu będziesz potrzebował jeszcze preamp gramofonowy, ponieważ pod ten wzmacniacz nie można go podłączyć bezpośrednio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver się tu nie pojawia od dłuższego czasu, więc na jego wpis się raczej nie doczekasz. Miałem kiedyś ten wzmacniacz i grał on bardzo dobrze. Mój egzemplarz miał nieco wadliwą tą środkową lampkę. To mało znana trioda bezpośrednio żarzona. Pojawiało się często jakieś chrobotanie z szumami. Ponieważ wzmacniacz ten jest bardzo łatwy do przeróbki z racji montażu przestrzennego, przerobiłem mu stopnie sterujące na takie które były we wzmacniaczach Sun. Moim zdaniem to dobry wzmacniacz. Do gramofonu będziesz potrzebował jeszcze preamp gramofonowy, ponieważ pod ten wzmacniacz nie można go podłączyć bezpośrednio.

ok ,dzięki za info :)

 

McGyver się tu nie pojawia od dłuższego czasu, więc na jego wpis się raczej nie doczekasz. Miałem kiedyś ten wzmacniacz i grał on bardzo dobrze. Mój egzemplarz miał nieco wadliwą tą środkową lampkę. To mało znana trioda bezpośrednio żarzona. Pojawiało się często jakieś chrobotanie z szumami. Ponieważ wzmacniacz ten jest bardzo łatwy do przeróbki z racji montażu przestrzennego, przerobiłem mu stopnie sterujące na takie które były we wzmacniaczach Sun. Moim zdaniem to dobry wzmacniacz. Do gramofonu będziesz potrzebował jeszcze preamp gramofonowy, ponieważ pod ten wzmacniacz nie można go podłączyć bezpośrednio.

podpowiedz mi jeszcze jeśli możesz , czy ze względu na dosyć niską moc tego wzmacniacza konieczne jest podłączenie kolumn o tak niskiej mocy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedz mi jeszcze jeśli możesz , czy ze względu na dosyć niską moc tego wzmacniacza konieczne jest podłączenie kolumn o tak niskiej mocy?

Nie, kolumny mogą być dowolnej mocy. Moc kolumny wskazuje jaką maksymalną moc możesz im wtłoczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kolumny mogą być dowolnej mocy. Moc kolumny wskazuje jaką maksymalną moc możesz im wtłoczyć.

super , dzięki za info ,pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno mc są dużo lepsze od mm

są lepsze, ale jest tu haczyk. Potrzebują one lepszego przedwzmacniacza do nich przystosowanego, ponieważ charakteryzują się dużo niższym poziomem sygnału niż MM. Przedwzmacniacz taki będzie droższy niż do MM. Może to mieć sens oczywiście jeżeli tak zdecydujesz. Do thorensa nie wszystkie MC będą pasować, ale też nie wszystkie MM pasują. To kwestia standardu obudowy i rozstawu śrub mocujących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są lepsze, ale jest tu haczyk. Potrzebują one lepszego przedwzmacniacza do nich przystosowanego, ponieważ charakteryzują się dużo niższym poziomem sygnału niż MM. Przedwzmacniacz taki będzie droższy niż do MM. Może to mieć sens oczywiście jeżeli tak zdecydujesz. Do thorensa nie wszystkie MC będą pasować, ale też nie wszystkie MM pasują. To kwestia standardu obudowy i rozstawu śrub mocujących.

dzięki za podpowiedzi , są mi bardzo pomocne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego tematu, znalazłem trochę czasu i posprawdzałem to co pisaliście tzn, napięcie w gniazdku, jest 238, wyjąłem lampy mocy i bez zmian cały czas szumi i brumi w obu kanałach.

 

Jakieś inne pomysły ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z wyjętymi lampami mocy masz brumienie, to powód może być tylko jeden. Transformator sieciowy magnetycznie oddziaływuje na głośnikowe. Możliwe że pole magnetyczne przenosi się poprzez obudowę jeżeli jest ona magnetyczna albo przez powietrze. W pierwszym przypadku mogłoby pomóc odsunięcie transformatorów od obudowy za pomocą cienkich podkładek z niemagnetycznego materiału. W drugim ekranowanie transformatorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nim interesuję, tylko te ceny lamp 2A3...

Patrząc na ceny w pewnym znanym sklepie z lampami - 2A3 są tam o połowę tańsze od 300B, ale 300B większy wybór.

 

Therion-wlasnie dostalem odpowiedz od fachowca,naprawde w 100% znawcy tematu w lapach i stwierdzil abym kupowal wzm na lampy 300B sa lepsze i mocniejsze od 2A3, mimo ze wyglada inaczej, ale w praktyce 300B sa nie do pobicia dla kolumn!

 

Osobiście nie słuchałem ale na przekór na pewnej stronie i nie tylko tej jednej można wyczytać: (mam nadzieję, że mogę zacytować):

 

" 2A3, 6S4S Holy Grail (Pa=15W) - lampy o bardzo pięknym brzmieniu doskonała w wybarwieniach, szczegółowe, barwne brzmienie (bardzo muzykalna i ceniona).

Przepiękna średnica, lepsza od 300B pod każdym względem.

Lampy te mają podwójne lub pojedyncze anody. W 6S4S żarniki są połączone szeregowo i równolegle w 2A3. W przypadku 2A3 lampa może być zasilana prądem zmiennym lub stałym, ale w przypadku 6S4S - lepiej stałym.

 

300B - uznana niesłusznie za "królową" lamp DHT.

W mojej opinii, lampy serii 300B zajmują pozycję pośrednią między GM70 z jednej strony, a 2A3, 6S4S, 6B4G z drugiej strony, Wzmacniacz single-ended 300B jest w stanie oddac moc 8,0 W do 12W, na 2A3 i 6S4S około 1,5 do 2W.

Niestety, dźwięk lamp DHT, zwłaszcza gdy odnosi się do lamp 300B, jest silnie uzależniony od jej konstrukcji, roku wytworzenia lampy i producenta.

Udało mi się słuchać kilka nowoczesnych wzmacniaczy na tej lampie.

Delikatnie mówiąc, byłem zaskoczony i rozczarowany. Klasyczna muzyka jest odtwarzana bez żadnych problemów z nastawieniem na średnicę raczej bez basu, muzyka nowoczesna dynamiczna odtwarzana jest bez wyrazu."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wzmacniacz ten jest bardzo łatwy do przeróbki z racji montażu przestrzennego, przerobiłem mu stopnie sterujące na takie które były we wzmacniaczach Sun.

Pomysł też dobry. Niezły krytyczny opis, a także propozycja modyfikacji pojawiła się na stronie kol. Fikusa:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł też dobry. Niezły krytyczny opis, a także propozycja modyfikacji pojawiła się na stronie kol. Fikusa:

 

Ten układ z Suna jakoś bardziej mi się podobał, może dlatego że SRPP jakoś nie przypadł mi do gustu. Jakby nie patrzeć to jest układ PP. Ponadto zostało mi jedno miejsce na lampę w które wstawiłem EM80:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy Yaqin MS-6V6 da rade wysterować Monitor Audio RX6 ?

 

 

Cos pamiętam, że mają one 90dB i 6 ohm - więc spokojnie tak.

 

A do jakiej muzyki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do różnej, ale raczej lekki rock, soul, rmb

 

Czyli takiej, jakiej i ja słucham.

Mi się ten wzmacniacz podoba. Od lat nie mogę dla niego znaleźć konkurencji w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,od dwoch miesiecy mam yanaka ms 6v6,jestem bardzo zadowolony z wyjatkiem wysokich tonow.

chcialbym troche rozjasnic brzmienie i poprawic detalicznosc.

z tego co wyczytalem w tym celu nalezy zastosowac lampy electroharmonix,

tylko mam dylemat czy najpierw wymienic lampy mocy,czy lampy sterujace,

boje sie ze jak wymienie wszystkie na Eh to moze okazac sie ze przedobrzylem i bedzie za jasno.

pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Tak ogólnie to ten wzmak do jasnych nigdy nie należał (na szczęście). Dlatego się go tak fajnie słucha. 34D jest jeszcze ciemniejszy i ludziom się podoba. Nie wiem, na jakim wzmacniaczu się wychowałeś, ale klimat 6V6 taki jest. Ten wzmacniacz nie gubi szczegółów, ale też i nie eksponuje ich przed "orkiestrę". Żeby w sposób zdecydowany poprawić detaliczność, to trzeba wyskoczyć z paru ładnych $. Właśnie to eksperymentuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze za ta kase to jest i tak the best,

chodzi mi tylko o to ktore lampy :sterujace czy mocy maja wiekszy wplyw na barwe dzwieku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YQ 6V6 pracuje w trybie UL i nie ma przełączania trybu pracy. Generalnie lampa 6V6 podobno nie za bardzo się nadaje do trybu triodowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gra już cieszy ucho od 15 minut. Zostaje na dłużej :) z MA RX6 nie ma problemu z wysterowaniem.

 

Jakie lampki polecacie na wymianę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.