Jump to content
IGNORED

Co wiecie na temat Jolida JD-300B?


filip

Recommended Posts

Nie słyszałem, ale jestem fanem lampy 300B. Użyj przeglądarki – 1 lampa to w konfiguracji SE to 8W w twoim systemie prawdopodobnie lepiej wypadnie Soro SE, chyba że zamierzasz bawić się dalej znając firme Jolida wzmacniacz ten może stać się początkiem do składania iście hi-endowego systemu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 years later...

Witam,

Kupiłem Jolkę 300B. Dlaczego kupiłem? Od jakiegoś czasu szukałem alternatywy dla posiadanej jolki 502b,która jest świetna w swojej cenie jednakże oczekując na dziecko chciałem pójść w tranzystor. Wiecie, dziecko wszędzie wejdzie i wszystko dotknie, a lampa.....grzeje. Miałem na odsłuchach Krella 400, Classe 2100 wzmaki w przedziale 10K-24K i coś mi nie leżało. Pożyczyłem z głupia frant 300B ze względu na wymianę lampy w 502 w serwisie. No i wsiąkłem. Mogę spokojnie powiedzieć że Krell to jej może buty czyścić. Przestrzeń, fantastyczna średnica!!!!!!!!!!!!!!!! kontrolowany bas (tak tak świetny bas) miód na uszy. Szczegółowość niedostępna dla SS. Słucham godzinami bez zmęczenia, mija już miesiąc a nie mam dość. Jeżeli macie wysokoefektywne kolumny to koniecznie spróbujcie Jolki. Dodatkowo Michael Allen-właściciel Jolidy odpowiada na maile!!!! Klocek odporny na kable!!! zagra na IC za 100 zł tak samo jak na kablu za 6000 zł. Koniec problemu ze snującym się basem i dołkiem na średnicy!!! Bajka, bajka. Trafiłem na wyprzedaż w Top-HIFI. Cena jak dla ludzi!!! Myślałem że pójdę z jakością sprzętu tylko wywalając tysiące i tysiące.G.... prawda. Tylko odsłuch!!! Hi-End to w dużej mierze nadmuchany balon marketingowy..... Spróbujcie Joli...Czytałem o magii 300B i myślałem-debile, hobbyści fantaści. Kajam się, jest to fakt.

Link to comment
Share on other sites

Guest rochu

(Konto usunięte)

Na stronie TOP-HIFI stoi cena za tą Jolide ex-demo 6999 PLN.

Czy to jest okazja za wzmacniacz na 300B?

Chyba nie.

Link to comment
Share on other sites

>>> argomix

 

Zachęcający opis o 300B, gdyby nie to, że Twoja opinia z marca br. (pewnie pod sprzedaż 502-ki) zawiera niemal to samo, co teraz napisałeś. To trochę podważa wartość poprzednio dokonanej oceny. Nie wiem, czy nie warto poczekać, aż kupisz jeszcze kolejny wzmacniacz, żeby zobaczyć, czy Jolida 300B nie jest czasem wspaniała tylko na tę chwię na Twojej audiofilskiej drodze.

Link to comment
Share on other sites

Nic z tego kolego, Oba wzmacniacze są super tylko Jolida 300B jest lepsza. A niestety lepsze jest wrogiem dobrego. Rozumiem twoją podejrzliwość ale spokojnie mogę podtrzymać moje wszyskie posty i opinie. Jeżeli za rok czy dwa znajdę lepiej grający wzmacniacz na 300B to go kupię. Nie zmieni to mojej oceny ani Jolidy 502B i 300B. Nie rozumiem czemu lepiej grający wzmacniacz ma dyskredytować i niszczyć opinię o dobrze grającym. To głupie hobby powoduje że szukamy ciągle czegoś lepszego, czy przekreśla to jednak drogę, którą przebyliśmy by dotrzeć do obecnego sprzętu?? Polecam ci odsłuchanie tego sprzętu i wyrobienie sobie swojej opinii(jeżeli wcześniej nie słuchałeś). Chyba zgodzisz się ze mną że gust i smak kształtuje się tylko poprzez poznawanie nowych rzeczy i umieszczanie ich na skali wartości. Nie chcę komentować sarkazmu Twojego postu. Strata na sprzedaży Jolidy 502B i koniczność dołożenia 4 tysięcy do 300B mówi jednak za siebie. Aha, Jolkę miałem ponad 2 lata i będę ją zawsze miło wspominał. Pozdrawiam·!

Link to comment
Share on other sites

Głaz,

 

wszystkie moje opinie dotyczą sprzętu, który posiadam/posiadałem, który dobrze znam i w konfiguracji, którą znam. Moje opinie i posty na temat sprzętu traktuję poważnie bo wiem że mogą być wskazówką dla poszukujących oraz świadczą o mnie. Powiem więcej, opinie na temat sprzętu pisane po 30 minutach odsłuchu w przypadkowym zestawieniu i w nowym pomieszczeniu są nic nie warte w stosunku do opini właściciela (pod warunkiem że użytkownik stara się być obiektywny). Opinie z krótkich odsłuchów to gro opinii na forum. Nigdy nie kupię nic powyżej 1000 zł jeżeli przynajmniej nie pogra 2 dni u mnie w moim systemie. Zawsze wypożyczam i nigdy nie buduję swojej opinii po odsłuchu w Audiosalonach. Mam nadzieję że moja metodologia uspokoiła Cię co do moich intencji.

Nie cierpię wydawać kasy za nadmuchane marketingiem buble i szafowania słowem HI-END. Jeżeli mam wydać ciężko zarobioną kasę to chce wiedzieć jaki jest stosunek jakość/cena. Jestem programowo HI-FI sknerą:)

Link to comment
Share on other sites

  • Moderatorzy

Akurat słuchałem kiedyś Argomixowej Jolidy 502. To faktycznie dobry wzmacniacz, z całą pewnością lepszy od Prima Luny, aczkolwiek jego oficjalna cena cennikowa (7200zł) powala. Niemniej są na niego nieustające rabaty i zawsze go można kupić nawet poniżej 5000zł, co już jest ceną akceptowalną jak za nowego porządnego lampiaka z gwarancją.

A co do Krella...

Krell powinien być zestawiany z kolumnami innymi niż Triangle, wtedy zapewne pokazałby więcej zalet. Niemniej ktoś, kto zasmakował dobrej lampy i tak będzie odczuwał niedosyt w pewnych aspektach. Ale czy istnieje sprzęt w pełni wszechstronny i grający w każdej dowolnej konfiguracji?

Kontakt na maila w moim profilu.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Panowie, kupilem jolke 300b z drugiej reki i niestety kupujacy nie dal mi instrukcji:(( Nie mialo tak byc, ale teraz zostalem ze sprzetem, w ktorym nie wiem jak ustawic biasy. Czy ktorys z wlascicieli bylby tak mily i przeslal mi skan na priva?

 

Z gory ogromne dzieki!

 

P.S. Z jakimi lampami eksperymentowaliscie w tej Jolce i jakie efekty brzmieniowe uzyskaliscie?

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.