Skocz do zawartości
IGNORED

znaleziska analogowe na ebayu i allegro


janek_dolas

Rekomendowane odpowiedzi

Jak coś jest zużyte, to się to wymienia na nowe o jakości porównywalnej do starego lub lepszej. Zużyte buty, zużytą maszynkę do golenia, pokiereszowany stół, wytłuczony samochód, smażącego vinyla.

 

Yul Zgadza się. Jak stół zbutwiały i krywy to co z tego, że z mahoniu :) Ale nie zgadzam się z opinią tracka, że wszystkie 1 pressy:

-smażą

-posiadają winylowe tło

-kosztują 400zl i więcej

Tak się wczoraj rozejrzałem, i nie mam w swoich zbiorach płyty, która kosztowałaby ponad 70-80 zl. Większość to płyty za które dałem 10-30 zl. Nie mam 1 pressów poza kilkoma sztukami (kupionymi zresztą bez świadomości, że to 1 press) ponieważ mnie nie stać, na kupowanie drogich płyt w świetnym stanie. A kupowanie za 50-100 zajechanego winyla jak dla mnie mija się z celem, bo ja je słucham. Co nie znaczy, że nie kupiłbym pierwszych wydań Floydów, Crimsonów Zappy i wielu innych grup gdybym mógł kupować, te w doskonałym stanie.

Konkludując: Jak płyta schodzi za kilka stówek to zazwyczaj jest dokładnie opisana i wiemy w 99% czego się spodziewać. Nie wydaje mi się aby ktoś normalny kupował płytę za kilka stówek określoną jako 1 press w niezłym stanie, albo w stanie całkiem całkiem dobrym itp.

pozdrawiam

nt

PS. Udało mi się niedawno nabyć płytę Milsa Davisa Live In Europe. Roku wydania się nie doszukałem, ale sądząc po okładce i labelu może to być wydanie z lat 60-tych. Jeszcze mono. Może nawet 1 press !! ;) I powiem tak: płyta jest gruba, prosta, nie smaży (no może bardzo delikatnie przez pierwsze kilka sekund rozbiegówki) i kosztowała mnie.... 26 zł.

I w dodatku kupiłem ją na najobrzydliwszym z obrzydliwych polskim portalu aukcyjnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka płyt (jazz) z końca lat 50-ych , ciężki winyl, równiutkie i grają przepięknie

 

ale nie o tych chciałem ...

 

jak pisałem kilka stron wcześniej nowe wydanie ITCOCK brzmi równie dobrze jak poprzednie ( Island pink rim , Polydor, EG (moim zdaniem najsłabsze z w/w) ... więc nie można uogólniać że nowe brzmi źle

 

sporo jest w naszych głowach ... jak bierzesz do ręki (powiem na własnych przykładzie) pierwsze brytyjskie wydanie T.Rex`a - The Slider, od razu się cieplej na duszy robi, gruby ciężki winyl, ciemny label, okładka dość zmęczona życiem, oryginalna koperta "emitex" no i co najważniejsze ten czysty analogowy dźwięk .....

 

tak samo Emerson Lake and Palmer - S/T na Island Pink Rim - dynamika nagrania, potężny wokal

 

to wszystko przenosi nas w czasie, do okresu gdy muzyka była pewną wartością, gdy miała sens, kiedy na płytę czekało się z wypiekami na twarzy ... a nie jak teraz ściągało mp3 i na iPoda i na ipoda

 

W dzisiejszych czasach aby powstał hit wystarczy zmodulowany wokal/głos przypadkowego człowieka, 10sek. fragment klasycznego utworu z przed dekady, chwytliwy melodyczny rytm - powstaje zlepek grany na dyskotekach, uwielbiany przez część społeczeństwa które ma tylko po to mózg żeby im oczy do środka czaszki nie wpadały ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie :-) to nie tak, że wszystkie 1st pressy to g...o smażące i nie warte swojej ceny ale jeśli mam do wyboru kupić u renomowanego sprzedawcy 1st press a w tej cenie mogę mieć świetnie brzmiącą nową reissue (sprawdzona, potwierdzona jakość, itd.) plus kilka 2nd and 3rd pressów innych wykonawców w stanie nmint to co wybiorę? :-) Też mam np. 1st press Sgt. Pepper's ale nadaje się do położenia na półkę (kupiona za grosze bez świadomości, że to 1st press). No i faktycznie wolę czasami meble z ikei lub brw nowe, niż starą rozpadającą się szafę zajeżdżąjącą petami, ze skrzypiącymi drzwiami ale z rodowodem :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zapłacić więcej za 1st pressa, owszem, ale tylko i wyłącznie jeśli jego stan jest uczciwie oceniony na podstawie odsłuchu

 

Parę tygodni temu znajomy kupił właśnie na allegro, Division Bell, faktycznie pierwsze wydanie UK- zapłacił za nie coś ok 500zł ale co z tego, jak na płycie jest tak duża nie równość ,że nie można normalnie odsłuchać 2 i 3 utworu

Jak można takie śmieci sprzedawać za duże pieniądze, oceniając przy tym płytę jako EX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Parę tygodni temu znajomy kupił właśnie na allegro, Division Bell, faktycznie pierwsze wydanie UK- zapłacił za nie coś ok 500zł ale co z tego, jak na płycie jest tak duża nie równość ,że nie można normalnie odsłuchać 2 i 3 utworu

Jak można takie śmieci sprzedawać za duże pieniądze, oceniając przy tym płytę jako EX"

 

Zwykły oszust...Nikt więcej...

Całe szczęście, że nie wszyscy są tacy "uczciwi". To nie wina 1 pressów, a ludzi. Więc nie ma co popadać w panikę, że wszystko co stare to smażalnia ryb lub okładki pogryzione przez psa. Ostatnio kupiłem kilka płyt od człowieka który tylko raz ich słuchał...przegrał na szpulę i na półeczkę - )

Stan dosłownie jak nowiutkie, cena bardzo umiarkowana. Miałem szczęście - )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze, że jakoś doszliśmy do consensusu. Wg mnie problemem nowych wydań też czasami bywa, kiepska (niechlujna) jakość tłoczenia. A cena za nowe wydania w granicach 50-100 zł to też, nie oszukujmy się, żadna atrakcja. Oczywiście plusem jest możliwość zwrotu (wymiany na inny egzemplarz).

A tak przy okazji, mam pytanie co do tej pierwszej płyty Crimsonów: Jaki label w tym wydaniu z ubiegłego roku?

pozdrawiam nt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

DGM label

 

John Loud cut

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Waluch :) No kto wie, może się skuszę, tak w celach porównawczych ;)

pozdrawiam

nt

Skuś się, ale nie dla celów porównawczych, lecz dla przeżyć estetycznych, a to jednak coś więcej. Zobaczysz, że polubisz "Moonchild" i flety z "I talk to the wind".

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, na starym dobrym tłoczeniu także wszystko doskonale słychać..) Dla mnie najlepszy jest "Epitaph"

Pozdro, Wojtek41

Wojtek, zgadza się. Mój stary EG też w grunie rzeczy brzmi niczego sobie. Natomiast te długie, ciche partie mam na nim zaszumione, surface noise jest dość dotkliwy. Powstaje "vinylowa otoczka" dźwięków muzycznych, niestety nie mająca nic wspólnego z tym co się wówczas (w 1969 r) w studio działo. Nowe tłoczenie ma niezauważalny surface noise, muzykę wchłaniasz jak gąbka, ona się w człowieka pięknie "wlewa". Bez mobilizowania cierpliwości, bez wewnętrznego przekonywania samego siebie że tego szumku nie słychać. Nie ma raczej szans aby firstpress zapewnił tak komfortowy odbiór, no chyba że masz tzw. pieczątkę z 1969 roku. Ale to raczej mało prawdopodobne, bardziej prawdopodobne jest, że takie egzemplarze już na świecie poprostu nie istnieją.

Nie chcę tu specjalnie gloryfikować współczesnych wznowień starych płyt. Różnie z tym bywa - wiadomo. Ale też nie bardzo podoba mi się stawianie sprawy w ten sposób - tylko firstpress, obojętnie w jakim stanie zużycia. Bo też różnie z tym bywa i też dobrze to wiadomo.

I na koniec pozwolę sobie przypomnieć to co już kilkakrotnie pisałem na forum podczas wcześniej prowadzonych wojen fistpress vs. wznowienie: NIE MA REGUŁ. Badamy i firstpressy i starsze wznowienia i płyty współczesne. Tylko w ten sposób powstają obszerne, wartościowe kolekcje. Do słuchania, nie do stania na półce.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
badamy i firstpressy i starsze wznowienia i płyty współczesne. Tylko w ten sposób powstają obszerne, wartościowe kolekcje. Do słuchania, nie do stania na półce.

 

Amen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaka to muzyka kiedy i przez kogo realizowana. Jeśli jednak kogoś irytuje szum, trzaski i pykania to w świecie czarnych płyt ma raczej ciężko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak ktoś z Was będzie w Danii to polecam. Szwagierka przywiozła mi 13 płyt za 280 złotych. Niezły sklep z używanymi płytami, vinylami, CD, DVD.

Płyty skatalogoane wg zużycia, wydań itp. oklejone na nowo folią. Z tych 13 sztuk które mi kupiła wszystkie brzmią wspaniale, nie trafił się żaden szrot. WYbór płyt jest ogromny (sklep ma 3 piętra, vinyle zajmowały 2 pietra) całe szczęście, że mnie tam nie było bo bym wydał znacznie wiecej.

to co kupiłem: Dire Straits 5 pierwszych płyt, Vangelis Direct (wydanie Korea), Sade 2 płyty, Enya 2 płyty, Police, Simply Red, Vollenweider. Wydania niemieckie, greckie, holenderskie i angielskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolenników AT-440 mla to może zaciekawić, niezła cena

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolenników AT-440 mla to może zaciekawić, niezła cena

 

Cena niezła, co z tego, skoro nie wysyłają do Europy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thrak - a jak Ci się to udało? bo ja już na stronie z produktem mam "We are not able to ship this item to your default shipping address."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest taki komunikat :-) zamówiłem jakiś tydzień temu i już paczka leci samolocikiem. Reszta info na priv :-D

 

Koszt wysyłki 20$ :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu Pearl Jam "VS" i "Vitalogy" reedycja na winylu!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu Pearl Jam "VS" i "Vitalogy" reedycja na winylu!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tez czekam, dosc mam mintów ferstpresa za 500zl ;)

 

Jedno mnie natomiast martwi - zniknal z Polski zremasterowany Ten na winylu, w zasadzie nie do zdobycia... Jakby ktos widzial, to prosze o sznura. Wiem, ze sa na ebayu, ale chce uniknac sciagania z UK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję ,że nie będzie tak słabo brzmieć jak 'Ten' wydany przez SonyBMG w 2009

Wersja Brendana O'Briena tez slabizna? Chodzi Ci ogolnie o tloczenie? Jestem wlasnie ciekaw tego miksu niz samego remasteringu Tena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O'Briena wg mnie jest jeszcze gorsza

 

chodzi mi dokładnie o jakość masteringu ,bo tłoczenie jest ok, płyty równe i 'ciche'

 

w nagraniu brakuje pazura, wykopu i powietrza (dot. obu płyt)

 

natomiast na oryginalnym Epic-u z 1991 wszystko jest 'na miejscu'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten Ten który był za jakieś 35 pln czy jakoś tak. Wydanie ładne ale dźwięk taki sobie, mam cd jedno z tych pierwszych i brzmi niestety lepiej... Tego ostatniego Ten'a 2LP nie słuchałem. Kaszana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damn, myslalem, ze winylowa wersja jest z tasm matek, ale pewnie jak wszystko teraz, z cyfry.

 

 

Niestety po raz kolejny okazuje się, że first press brzmi najlepiej... Z moich doświadczeń mogę powiedzieć, że w 99% przypadków dotyczących klasycznego rocka, reedycje ZAWSZE brzmią gorzej!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten biedny patefon chyba sam przykuśtykał do Polski z niemieckiego śmietnika :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Aż taki jest szał na winyle, że nawet takie wraki wystawiają? :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.