Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"No jasne ze mam HD 555"

 

Chodziło mi o słuchawki typu tego Panasonica - douszne. Wiem, że nie umywają się do zamkniętych, ale potrzebuje takich, żeby słyszeć telefon etc. Ciężko coś znaleźć na ten temat, które są dobre, a które be.

Edytowane przez wieżozwierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Jestem nowicjuszem w sferze audio oraz na tym forum, stąd mój awatar :-)

Posiadam 2 zestawy mini / mikro, niedawno zakupione:

1-szy: Denon D-M38 - pokój ok 20m2

2-gi: Yamaha Pianocraft 840 - pokój ok 25m2

 

Jak na razie Denon "chodzi" na standardowym okablowaniu głośnikowym natomiast Pianocraft jest wyposażony w wypożyczony IC Acrolink 6n-a2050II ale na fabrycznych kabelkach głośnikowych.

Co doradzicie (oczywiście w miarę możliwości postaram się odsłuchać) jeżeli chodzi o IC oraz kable głośnikowe do ww zestawów.

Jeżeli chodzi o brzmienie, to lubię jak słychać detale ale bez szorstkości / metaliczności oraz czytelna średnica i miękki / ciepły bas.

 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No jasne ze mam HD 555"

 

Chodziło mi o słuchawki typu tego Panasonica - douszne. Wiem, że nie umywają się do zamkniętych, ale potrzebuje takich, żeby słyszeć telefon etc. Ciężko coś znaleźć na ten temat, które są dobre, a które be.

Dobre są nauszne ale otwarte PX100

 

a ile za samo cd ??

Nie wiem proszę zaproponuj ile możesz dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to CD z serii 600 i w takim stanie jak na zdjęciach to myślę że 200-300zł. Jednak licz się z tym że nie obsłużysz źródła za pomocą pilota. Tylko ręcznie. Pilot będzie działał tylko na samo ampli Piano Crafta. Mam podobnie czyli źródło z E410 a ampli z E810 i mimo że oba sprzęty to to samo(poza tym że jeden ma dvd a drugi cd), to jednak jak widać Yamaha musiała nadpisać sterownik do kontaktowania się ze sobą sprzętów poprzez pilota osobno. Dziwna sprawa, ale tak jest. MI to nie przeszkadza, bo rzadko skacze po numerach, a i mam blisko do obsługi sprzętu ręcznie.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo wtrące się w temat

Poszukuje małej wieży dla 6 letniego dziecka - max 1000 zł, coby czytała mp3, napęd dvd i dźwięk przyzwoity abym sam nie oszalał. Polecacie coś - małe Philipsy albo Sony, dodatkowym założeniem jest zakup nowego sprzętu z gwarancją ponieważ może być narażony na przeciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

DawidM czyli jak bym sprzedał dvd z E-810 piano crafta za 500zł bo tyle kolo mi z allegro proponuje i kupił same cd to nie będzie możliwośći sterowania z pilota od zestawu?? Szkoda bo chciałem wymienic.Tak było jakiś czas temu terazm DawidM żeś mnie zszokował.Ale ok dlaczego sprzedaję bo wyszły iine ważniejsze sprawy tz z transportem do roboty.(Samochód) miałem starcie z pałami a wiadomo jak to bywa kiedy siedzi młodzik za kierda dużego samochodu no i miałem pękniętą lekko szybę i mi zabrali dowód rejestracyjny no i lipa teraz .Muszę szukać innego samochodu bo tego się nie opłaca naprawiać taki oto powód. Tak bym nie sprzedawał tylko bym zbierał na B&W 686 ,no ale nigdy nie wiadomo co wyjdzie.To na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie pilot jest jeden i steruje dvd i cd tak pamiętam,

jak daje 500 za dvd to się nie zastanawiaj i pomyśl nad daciem zamiast cd , może się okazać że puszczając muzykę z kompa lub plików przez dac uzyskasz lepsze brzmienie z piano,

zastanów się są ciekawsze monitory niż 686 które miałem u siebie, np usher s520 który z e410 grał u mnie bardzo sympatycznie,

i uważam że moje chario które mam na sprzedaż też grają muzykalniej od 686,

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawidM czyli jak bym sprzedał dvd z E-810 piano crafta za 500zł bo tyle kolo mi z allegro proponuje i kupił same cd to nie będzie możliwośći sterowania z pilota od zestawu?? Szkoda bo chciałem wymienic.Tak było jakiś czas temu terazm DawidM żeś mnie zszokował.Ale ok dlaczego sprzedaję bo wyszły iine ważniejsze sprawy tz z transportem do roboty.(Samochód) miałem starcie z pałami a wiadomo jak to bywa kiedy siedzi młodzik za kierda dużego samochodu no i miałem pękniętą lekko szybę i mi zabrali dowód rejestracyjny no i lipa teraz .Muszę szukać innego samochodu bo tego się nie opłaca naprawiać taki oto powód. Tak bym nie sprzedawał tylko bym zbierał na B&W 686 ,no ale nigdy nie wiadomo co wyjdzie.To na tyle.

to ja moge wziac amplituner/receiver za pozostale 500 zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o E410 i E810? Jeśli tak, to niestety piloty są do nich różne:

 

Nie wiem czy winna leży po stronie pilota, czy po stronie wgranych sterowników, natomiast mam pilot z E810, mam ampli z E810 i CD z E410, i nawet jak dokupiłem dobry mini jack do podłączenia ze sobą dwóch modułów to nie mogę sterować pilotem odtwarzacza CD, jedynie obsługuję Ampli. Dla mnie to nie stanowi problemu, natomiast warto o tym wspomnieć.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy winna leży po stronie pilota, czy po stronie wgranych sterowników, natomiast mam pilot z E810, mam ampli z E810 i CD z E410, i nawet jak dokupiłem dobry mini jack do podłączenia ze sobą dwóch modułów to nie mogę sterować pilotem odtwarzacza CD, jedynie obsługuję Ampli. Dla mnie to nie stanowi problemu, natomiast warto o tym wspomnieć.

Wcale nie twierdzę, że wina leży po stronie pilota, zaznaczam tylko, że się różnią. Bardzo prawdopodobne, że to kwestia firmware'u. Dimmer w związku z tym też nie działa na CD? Bo zawsze używałem najniższych możliwych wartości podświetlenia. Czyli w E810 po prostu tej niższej, bo tam są tylko dwie. :) Dopiero w 640/840 i 1330 są trzy. Z Pure Durect podobnie? Też CD nie gaśnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Mikson bez urazy ale kompa to mam żęchło jakich mało zwykły dell optiplex260 z zintegrowaną graf i kartą muz. zwykły pentium 4 i ram tylko 128 to do neta wytarczy choć nie powiem przydałby sie lepszy. Daca i tak bym nie kupił bo poco wolałbym już cd sonego które rozkłada dvd na łopatki siedzi tam pożądny dac który wystarcza.Następnie Dawid ma rację co stego ze piloty się różnią przyciskami że ten od e-810 ma ty7powe przyciski do obsługi dvd i tyle ale to już dużo i dostały osobnego softa.Następnie dlaczego te kolumny bo mi sie podobają jak zagrały z piano i tyle jak by mnie było stać to bym kupił cm1 albo i jeszcze wyższy model ale niestać mnie co do uszerów co stego że dostały prawie maxymalne noty jak w popie nie dały rady dusiły się na bassie. tz. nie chodzi mi o to że miały łoić czy coś ale nie odpowiadała mi ich jakość. Co ważniejsze bowersy nie miały takiej kontroli no ale zawsze to bowersy ,jak dla mnie mają większe górne jak i dolne zawieszenie co pozwala na głośniejsze granie ,napewno odpadły od razu monitor audio właśnie z tego powodu.Lubię posłuchać jak bass dobrze gra np na płycie sade lowers rock tam słychać potężny bas itaki lubię co stego że słucham na podkręconych gałach barwy tak się nauczyłem od małego przy słuchaniu u ojca na sprzecie.Nie jestem bóg wie jak bogaty tak jak np. violet za przeproszeniem ,by posiadać sprzęt za 50tys. złoty po to aby usłyszeć wszystkie smaczki nagrania .Tu nie o to chodzi jak dla mnie chcę wydać mało ale żeby dobrze grało .Następnie nie mam zamiaru sprzedawać osobno i bawić w pier....ne, wysyłanie, latanie i ect.

 

A i jeszcze jedno Mikson każdy ma inne preferencje tz. są gusta i gusciki jednym podoba sie to a innym to i tu nic nie poradzicie ,mi się to spodobało i tyle.każdy odbiera to inaczej ,tak samo z kablami i ta całą zabawą.po co kupować jakiś dac skoro inżynierowie z yamahy tak poskaładali elemęty(elektronikę czytaj) by grało już tak dobrze ,po to są właśnie mini wieże i midi aby za ułamek ceny mić coś z dużych sprzętów(segmętów).Jak kogoś stać na takie pierdy proszę bardzo. Jak dla mnie to kable głośnikowe do 30zł za metr i kabel sygnałowy do 250zł bo i tak się nie usłyszy dużej różniczy a i nie wieże ze na takim kablu słychać duzą różnicę którą by rozróżnił zwykły Kowalski.ODEMNIE TYLE.DZIĘKUJĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Nie ze czuły tylko mnie juz cholera bieże z tym wciskaniem kitu ,no bo moje chario grają tak, siak i owak w każdym temacie ,czy to w stereo czy to w klubie niewazne gdzie tylko widzę mikson i te jego głośniczki i kabelki.TO JEST JUZ NUDNE!!!Nie wiem czemu wam to się jeszcze nie znudziło drodzy koledzy z forum.Widać chyba jakoś to wam nie przeszkadza.Oczywiscie nic nie mam do zmiany kabli tych z pudła na coś lepszego ale to jest zakup jednorazowy i tyle nie poto się wydaje tyle kasy aby to za dzień czy miesiac sprzedać i ach moze dołoże i kupię lepszy ,może coś wiecej usłyszę.GUZIK.Sam jestem zawiedziony ze muszę wieżyczkę sprzedać.Jak bym miał w tedy więcej kasy to bym kupił nową ze sklepu i tyle i bym nie kombinował z wymianą kolumn bo bym miał kąplet ale nie miałem i wybralem taki wriant. A zaraz będzie że kolumny są na allegro kup se i już.A ja na to po co mam kupować te kolumny jak teraz mogę se kupić takie jakie mi odpowiadają.

 

I coś na dobranoc. Małe to nie jest(glebokie) http://allegro.pl/audio-analogue-enigma-mikroamplituner-cd-i1451400105.html DawidM chyba widzę twoje byłe kolumny do tej wieżyczki http://allegro.pl/triangle-titus-es-i1451400723.html.

Edytowane przez Stivi89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I coś na dobranoc. Małe to nie jest(glebokie) http://allegro.pl/audio-analogue-enigma-mikroamplituner-cd-i1451400105.html

Piano E410/810 pod względem głębokości też jest niczego sobie. Ten jest raptem jakieś 3.5 centymetra głębszy.

 

DawidM chyba widzę twoje byłe kolumny do tej wieżyczki http://allegro.pl/triangle-titus-es-i1451400723.html.

Oj, teraz chyba Ty trafiłeś w czuły punkt. Stara miłość nie rdzewieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Piano E410/810 pod względem głębokości też jest niczego sobie. Ten jest raptem jakieś 3.5 centymetra głębszy.

 

 

Oj, teraz chyba Ty trafiłeś w czuły punkt. Stara miłość nie rdzewieje.

 

 

 

Ze zdięć wydaję się głębszy i to o dużo, może dlatego że ma po bokach osobne elementy góry.

 

DawidM chyba se głowy nimi zaprzątnie, chociaż z tego co pamiętam to może być u niego krucho z kasą.a właśnie dostałeś tam jakąś pracę bo się nie chwalisz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdięć wydaję się głębszy i to o dużo, może dlatego że ma po bokach osobne elementy góry.

Jest głębszy, ale nie tak mocno, jakby się wydawało, co wynika z tego, że jest przy okazji węższy o pół centymetra i wyższy o półtora (oczywiście od samego receivera Piano), a do tego optycznie wysmuklają go te zachodzące na wierzch scianki boczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stivi89 to teraz żeś pojechał masz zły dzień to się chłopie nie wyżywaj na innych kolego bo tu chcemy raczej pomoc a nie dowalić komuś nie podoba się to tu nie zaglądaj albo nie pisz takich tekstów bo pokazałeś swoje prostackie zachowanie, to że ja zmieniam często to jest moja sprawa i moje pieniądze jak Tobie to przeszkadza to nie mój problem , nudne to jest twoje marudzenie i pytanie się o pilota , masz problem to dzwon do yamahy i się dowiaduj,

jak dla ciebie graja 686 najlepiej to twoja sprawa dla mnie grały słabo miałem je z ciekawości tylko dlatego że kupiłem tanio używki i je za tyle samo sprzedałem szybko, jest wiele głośników w tej cenie które graja lepiej ale się uparłeś na nie wiec powodzenia bądź zadowolony jeżeli dla ciebie grają lepiej od s520 to super sam napisałeś że nie masz kasy to staramy się pomóc abyś miał najlepszy wybór :) podpowiem że jeżeli chodzi o bas to 686 mają go faktycznie więcej od s520 ale dość słabszej kontroli tak samo jak reszta pasma, co do laptopa/kompa to wystarczy aby odpalał mp3 strumienie czy flac i przez dac będzie lepiej grało niż przez ten firmowy cd od pianocrafta bo jest to najsłabsze ogniwo w systemie i tu inżynierowie nie mogli zrobić lepiej bo by kosztował sporo więcej jak masz możliwość kupić lepiej grający cd to też pomyśl o tym, wiele osób przerabiało podobne problemy nie jesteś sam na forum, są ludzie który chcą pomoc a nie tobie zaszkodzić więc bez ataków personalnych bo mogę też coś napisać i się może zrobić nie miło.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pracuję, znalazłem pracę w Polskim Radiu Katowice, udało się, jestem zadowolony. :)

 

Odnośnie sprzętu, fakt trafiłeś mnie w czuły punkt tymi Trianglami, choć jak znów kupię Triangle to muszę zmienić elektronikę(Xindak, Audio Analogue, Primare, ew. Marantz z serii 6/7, coś z tego..), z Piano nie jest źle, ale już mniej więcej wiem z czym docelowo grały by latami.

 

Ten Audio Analogue z aukcji ciekawy, gdyby jeszcze sprawna była szuflada, to już w ogóle gratka, a tak nie wiadomo ile będzie kosztowała naprawa tej rzeczy w tym sprzęcie. Z recenzji wynika że to bardzo dobry maluch.

 

@ Mikson

 

Wiesz, niektórych też może lekko irytować to że gadamy tu o kablach z 200-300zł które mają niewielki wpływ na brzmienie, tzn. szlifują, korygują brzmienie, ale uważam że trochę przesadzamy z ich wpływem na brzmienie. Oczywiście fajnie się dowiadywać o niuansach, jakie m.in Ty wyłapujesz na poszczególnych kablach, tylko może lepiej założyć dedykowany temu wątek, gdy piszę się o nich tak często. Mam nadzieje że tego źle nie odbierzesz, było już parę głosów na forum, też PW, więc ja się wychylam, i chciałbym mieć czystą sytuację, bo chwalę sobie takie czyste sytuację. Pozdrawiam i Miłego dnia życzę.

 

Ps. Spokojnie Panowie. :)

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Mikson Najmocniej przepraszam chyba zły dzień był. Ale nawiasem mówiąc mam troche racji.

 

DawidM a co byś powiedział na takie kolumny??? http://allegro.pl/kolumny-phonar-compact-2-i1447516463.html

Z tego co widzę ta na midbasie siedzi chyba jakiś sean-spec jestem ciekaw jak to gra.Za te pieniażki to na pewno warto na basie siedzi 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Znalazłem dawidm jeszcze takie :http://allegro.pl/triangle-titus-202-okazja-nowe-2500-zl-gw-fv-i1442000345.html na allegro pojawiły się kolumny z yamaha E-640 lub z wyższego modelu:

http://allegro.pl/yamaha-ns-bp-300-stan-idealny-polecam-i1448084064.html

A jak by zagrały te sonusy??:http://allegro.pl/sonus-faber-monitory-hand-made-in-italy-waw-i1438701612.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.