Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje odjąć tak z 5dB i impedancje podzielić na dwa,będzie bliżej prawdy.Że ludzie łykają jeszcze te bzdury producentów.

 

Dzięki za odpowiedzi. To nie jest kwestia łykania czegokolwiek, czy też nie. Wiadomo, że producenci pisali, piszą i pisać będą to, co zechcą...

 

Ogólnie jestem zawiedziony dźwiękiem 107-ki. Moje wrażenia są podobne do większości tych, którzy słuchali tej wieży, czyli jakby wszystko było przykryte jakimś kocem - generalnie 'zamuła'. Chociaż da się co nieco wyregulować ustawieniami basów i sopranów i w zależności od realizacji utworu gra trochę lepiej. Co nie zmienia faktu, że dla mnie odczuwalnie gorzej niż na przykład z mojego playerka irivera T10. Podłączyłem od niego słuchawki do wieży i jest tragedia - zupełny brak szczegółowości, wszystko jakby przygaszone. Nie wiem, być może są ludzie, którym taki rodzaj grania odpowiada...Teraz zaczynam się zastanawiać czy zmiana kolumn w ogóle da jakąś różnicę in plus. Czy po prostu to wejście słuchawkowe jest tak marne, jak te kolumny?? Co o sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

W poniedziałek będzie przypływ monety i chcę ją mądrze wydać .

Potrzebuję waszej podpowiedzi , co jest mniejszym złem ?

Denon Ceol 2 , czy Denon 109 + DNP 109 (Denon) ?

Pokój wydzielone 15-16m2 do słuchania muzyki . Mam dwie pary głośników -monitorów do tego zestawu.

Jeden to Tannoy M1 oraz Mission 771 , któreś chciałbym wykozystać .

Zależy mi przede wszystkim na jakości dźwięku i obsłudze plików z netbooka , oraz radio internetowe .

 

Kwota MAX 4k za elektronikę . Ma wyglądać schludnie i funkcjonalnie .

Widzę , że ze 107 koledzy nie są zadowoleni :( ?

 

Tofik01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem od niego słuchawki do wieży i jest tragedia - zupełny brak szczegółowości, wszystko jakby przygaszone. Nie wiem, być może są ludzie, którym taki rodzaj grania odpowiada...Teraz zaczynam się zastanawiać czy zmiana kolumn w ogóle da jakąś różnicę in plus. Czy po prostu to wejście słuchawkowe jest tak marne, jak te kolumny?? Co o sądzicie?

Zmiana kolumn to koniecznosc w tej wiezyczce. U mnie gra ona z Mordaunt Short 906i i szczegolowosc jest na najwyzszym w tym przedziale cenowym poziomie, jednoczesnie nie meczaca wyostrzeniami, bez jakiejkolwiek regulacji. Aplitunerek 107 jest maly i leciutki - pod pache, do sklepu, kilka odsluchow i wszystko jasne :) Wyjscia sluchawkowego nie sprawdzalem, ale podejrzewam ze tu podobna sytuacja jak z kolumnami - nie kazde sluchawki sie zgraja z takim charakterem brzmienia.

 

Widzę , że ze 107 koledzy nie są zadowoleni :( ?

Wprost przeciwnie - jestem bardzo zadowolony z 107-ki i podejrzewam ze 109 to praktycznie to samo + DAC, jesli chodzi o amplituner. Na pewno lepiej beda pasowaly Mission niz Tannoy, choc nie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak średnio jestem zadowolony ze swojej 107-ki. Przed zakupem słuchałem 109-ki z oryginalnymi kolumnami (są mniejsze niż dodawane do 107-ki) i Maranza M-CR503 z Kolumnami MA BX2 albo MR2, nie pamiętam. I bez porównania lepiej grał Marantz. Teraz (mając w pamięci to jak grał Marantz) gdy słucham w domu swojej 107-ki dochodzę do wniosku, że gra ona podobnie do nowego modelu 109. Czyli mało dynamicznie i z brakiem szczegółowości. Kupiłem 107-kę mając nadzieję, że wymienię kolumny i będzie to wyglądało podobnie do tego, jak w przypadku Maranza 503.

 

I cały czas pozostaję w takiej nadziei mając na uwadze Wasze doświadczenia w tej kwestii... Na razie zmienię tylko kabelki głośnikowe może na Profigold pgc7254 i chinche Klotza. Co o nich sądzicie? Czytałem oczywiście rozmowy forumowiczów na ten temat, ale chętnie przeczytam jeszcze raz coś na temat tych kabli. Czy taka zmiana poprawi coś jeżeli chodzi o szczegółowość dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

109 to nie jest to samo, raz że został zbudowany od nowa cały wzmak dwa, że przetworniki w kolumienkach zaróno wysokotonowy jak i średnio-niskotonowy zostały zupełnie zmienione. Amplituner w 107 grał jak grał bo taka to szkoła brzmienia Denona a do tego należy doliczyć amp w klasie D, który też gra ciepło i nie sieje jakoś specjalnie wysokimi.

W 109 dźwięk zyskał na klarowności. Najwidoczniej ktoś ze szpeców w Denonie kapnął się w końcu, że gra to z byt wielką "angielszczyzną" :)

Warto posłuchać 109 bo to nie to samo co modele 107 tak samo jak Dm-29 to nie to samo co Dm-28 z racji nowych przetworników.

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W charakterystykach aplitunera Denona D-F109 czytałem, że wzmacniacz jest cyfrowy. Ciekawe, że nigdzie w opisach D-F107 czegoś podobnego nie znalazłem, choć domyslałem się jest to klasa D. Może jest w tym jakiś chwyt marketingowy. W ten sposób kreuje się różnicę ;)

Nowy wzmak jest cięższy, ale przecież podłącza się teraz nie tylko CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej , że na Podlasiu nie ma gdzie porównać Marantza , ani Denona :(

Jechać specjalnie do stolicy ? Sądzę , że i tak inaczej zagra w moich metrach .

 

Jak coś , to myślę o wersji z tunerem DAB , jeszcze nie działa , ale kiedyś ...(chyba)

Warto w to wchodzić , skoro będzie radio internetowe w DNP 109 ?

 

Jest ktoś może w Białymstoku z tymi zabawkami?

Jeszcze jedno pytanie , jak spisuje się odtwaarzacz sieciowy 109 , ma jakiś kolega z nim kontakt ?

 

 

Tofik01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę jeszcze raz to co napisałem powyżej. Dla mnie 109-ka gra tak samo jak 107-ka. A to, że ampituner jest cięższy? To o niczym jeszcze nie świadczy, a odpowiedział na to 4fury4.

 

Ja mam ampli z DAB, tylko co z tego, skoro to melodia dalekiej przyszłości i z pewnością nie warto w to wchodzić.

 

Zastanawiam się nad sprzedażą swojej nowej (tygodniowej) 107-ki. Jakby co to proszę na priv. =) Jestem z Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do Waszych poprzednich postów ws DF 107, to faktycznie szkoła dźwięku z firmowymi głośnikami Denona nie przypadła mi do gustu. Po jakimś czasie słuchania doszedłem do wniosku, że trzeba wymienić kolumny. Słuchałem Usher 520, ale to kolumny, które mają bardzo niską efektywność i potrzebują sporo mocy. Denon nie potrafił ich dobrze napędzić, dźwięk był płaski, bez wypełnienia basem, wysokie były suche. Później miałem okazję posłuchać 107 z Magnatem 653 ale tam była przewaga słabo kontrolowanego basu i brakowało rozdzielczości, powietrza, blasku. Te kolumny to totalne zamulacze. Słuchałem też 107 z MA BX2. Taki układ bardzo mi się spodobał. Bas był szybki, punktowy i w miarę dobrze kontrolowany. Wysokie tony były o wiele lepsze niż w firmowych głośniczkach 107. Cały dźwięk nabrał barwy. Kolejnymi kolumnami jakie miałem okazję odsłuchać razem ze 107, to MA RX1 i to był strzał w 10. Szkoła dźwięku jak w BX2 lecz o klasę wyżej. Bas lepiej kontrolowany, wysokie bardziej szczegółowe ale nie męczące, scena dobra. Ponieważ nadarzyła się okazja, więc zakupiłem w korzystnej cenie MA RX1.

W takim połączeniu jestem bardzo zadowolony z wieżyczki Denona. Jest jednak 1 minus, który występuje w większości mini zestawów (mam również Denka 38, a przed 107 miałem Yamahę Pianocrafta 840) mianowicie słabiutki tuner radiowy. Bardzo słabo łapie stacje nawet w dużych miastach.

 

Mam nadzieję, że co nieco przybliżyłem potencjalnym posiadaczom zestawu DF 107 jego charakter brzmienia i pomogłem w wyborze sprzętu. Powtórzę, to co jest cytowane jak mantra "posłuchaj zanim kupisz". Praktycznie byłem zdecydowany na ww Magnaty 653 (super opinie w prasie). Jednak to co zaprezentowały te kolumny totalnie mnie rozczarowało. Cieszę się, że poświęciłem trochę czasu na bieganie z elektroniką, gdyż teraz jestem zadowolony z tego co posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko MA RX1 są dużo mniejsze i dużo droższe od BX2. Kolumny za ponad dwa koła, to dla mnie trochę przegięcie do takiej wieży jak 107-ka. Skłaniam się do zakupu MA BX2. Słyszałem je w połączeniu z Marantzem M-CR503 i brzmiały o klasę lepiej niż 107-ka z firmowymi kolumnami... Zastanawiam się jeszcze nad Cantonami GLE 420.2, ale obawiam się, że może nie być żadnej różnicy. Co myślisz, Marek76?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnymi kolumnami jakie miałem okazję odsłuchać razem ze 107, to MA RX1 i to był strzał w 10. Szkoła dźwięku jak w BX2 lecz o klasę wyżej. Bas lepiej kontrolowany, wysokie bardziej szczegółowe ale nie męczące, scena dobra. Ponieważ nadarzyła się okazja, więc zakupiłem w korzystnej cenie MA RX1.

W takim połączeniu jestem bardzo zadowolony z wieżyczki Denona. Jest jednak 1 minus...

Jest jeszcze drugi minus - cena tych kolumienek - prawie dwa razy taka jak za amplituner 107. Cierpliwym poszukiwaczom zapewne uda sie dobrac cos rownie pasujacego do Denonka jak MA RX1... niestety MS 902i nie ma juz w sprzedazy, wiec pozostaje kupno z drugiej reki, a tam mozna trafic i w cenie 500-600 zl... czyli za polowe ceny amplitunera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wypowiedziami conni'ego i SZROT'a dotyczących ceny MA RX1. Jednak mi się je udało kupić po mega okazyjnej cenie - o wiele niższej niż katalogowa. Jak dla mnie w stosunku cena/jakość MA BX2 będą bezkonkurencyjne - mi odpowiadało takie połączenie. Cantonów nie słuchałem. Conni, jeśli jesteś zdecydowany na denona 107, to kup go w komplecie z głośnikami, a potem na spokojnie jeżdżąc z elektroniką dobierzesz kolumny, które Ci będą najbardziej odpowiadać. Jeżeli masz możliwość, to porównaj zestaw 107 z zestawem 109. Może nowsza 109-tka będzie lepiej spełniała Twoje oczekiwania co do brzmienia.

Edytowane przez Marek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kupiłem, wybrałem 107-kę właśnie w komplecie z kolumnami, bo bez już nigdzie nie mają. Pisałem o tym powyżej - porównywałem i dla mnie 109-ka gra podobnie do 107-ki. Jestem na etapie takim, że trochę żałuję takiego wyboru, bo według mnie gra to za mało szczegółowo. Ale pocieszam się tym faktem, że po zmianie kolumn na MA BX2, 107-ka nabierze właśnie tej szczegółowości i dynamiki.

Korci mnie jeszcze zakup Cantonów GLE 420, bo znalazłem bo bardzo okazyjnej cenie (300 zeta za sztukę) i chyba przed zakupem będę musiał je sprawdzić w połączeniu ze 109-ką. Bo w sklepie nie mają już 107-ki, a biorąc pod uwagę to, że obie wieże grają w zasadzie tak samo, ze swoją elektroniką nie chce mi się bujać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się do zakupu mini wieży. Sprzęcik będzie stał w pokoju 20m2.

 

Muzyka słuchana m.in: Archive, Coldplay, Bjork, ACDC, the rolling stonse......

 

Dysponuję kwotą do 1000zł

 

Zastanawiam się na kilkoma propozycjami:

 

- Philips DCM7005

- Panasonic SC-PMX5EG-S

- Pioneer X-HM30-S

 

Może mógłbym dozbierać do Onkyo 545 ale sam nie wiem.

 

Doradzcie proszę , która z wymienionych mini wież byłaby najlepsza.

 

Wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam denona 107 z niefirmowymi głośnikami. 109 nie słuchałem więc się nie wypowiadam.

 

Ws Pianocrafta 840, to pod względem obsługi to totalna mizeria. Żeby móc odtwarzać mp3 trzeba włączyć tv, bo na wyświetlaczu nie pokazuje nazwy katalogu/pliku. Obsługa poprzez tv też jest słaba bo długość nazw jest bardzo ograniczona - wyświetla kilka / kilkanaście znaków. Długo startuje napęd ale to dvd a nie cd.

 

Denon gra średnicą, bez eksponowania pasma - występuje efekt koca. PC zaś ma więcej detali i jego dźwięk bardziej mi się podobał. Jednakże ułomności w obsłudze np. słuchasz radia i chcesz wyjąć płytę, to sprzęt automatycznie przełącza się wtedy na cd, bardzo ograniczona obsługa mp3 spowodowały, że PC sprzedałem i nabyłem Denona 107, w którym wymieniłem głośniki na MA RX1.

 

Zarówno denon 107 jak i PC840 mają słabe tunery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam denona 107 z niefirmowymi głośnikami. 109 nie słuchałem więc się nie wypowiadam.

 

Ws Pianocrafta 840, to pod względem obsługi to totalna mizeria. Żeby móc odtwarzać mp3 trzeba włączyć tv, bo na wyświetlaczu nie pokazuje nazwy katalogu/pliku. Obsługa poprzez tv też jest słaba bo długość nazw jest bardzo ograniczona - wyświetla kilka / kilkanaście znaków. Długo startuje napęd ale to dvd a nie cd.

 

Denon gra średnicą, bez eksponowania pasma - występuje efekt koca. PC zaś ma więcej detali i jego dźwięk bardziej mi się podobał. Jednakże ułomności w obsłudze np. słuchasz radia i chcesz wyjąć płytę, to sprzęt automatycznie przełącza się wtedy na cd, bardzo ograniczona obsługa mp3 spowodowały, że PC sprzedałem i nabyłem Denona 107, w którym wymieniłem głośniki na MA RX1.

 

Zarówno denon 107 jak i PC840 mają słabe tunery.

 

Dzięki , może ten piano z cd , pracował by ciekawiej , tak czy siak zależy mi na tunerze , nie chciałbym iść w duże klocki , małe jakoś bardziej mi leżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

@sylw

 

Żaden tam wielki system.

PianoCraft 640, Pro-Ject RPM 1.3 Genie + Delta Device Acrylteller + 180g Vinyl Puck + Ortofon 2M Blue.

Przedwzmacniacz Pro-ject Phono Box SE II + Pro Ject Speed Box II, kabelki Pro-ject, kolumny z zestawu + stendy.

 

Pozdrawiam vq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

@sylw

 

Żaden tam wielki system.

PianoCraft 640, Pro-Ject RPM 1.3 Genie + Delta Device Acrylteller + 180g Vinyl Puck + Ortofon 2M Blue.

Przedwzmacniacz Pro-ject Phono Box SE II + Pro Ject Speed Box II, kabelki Pro-ject, kolumny z zestawu + stendy.

 

Pozdrawiam vq.

 

Dzisiaj słuchałem MCR-840 ,ogólnie wszystko na miejscu , najbardziej zaskoczył mnie bas, nie schodzi do hadesu ale jest nie małą niespodzianką :) czas ładowania cd faktycznie trochę długi ale nie jest to dla mnie zła cecha , przez te kilkanaście lat zabawy w audio to jedynie kilka cd Onkyo czytało płyty praktycznie po zamknięciu szuflady.

Byłem również w ałdjofilskim ;) sklepie , zaciekawiony twoim gramiakiem domyśliłem się że to rpm 1.3 który z tym talerzem i podświetleniem wygląda rasowo (dla mnie to akurat też ważne) tam też dowiedziałem się że nie jest sprzedawany z tym talerzem. Tak czy siak gratuluję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sylw

 

CD z zestawu 640 jest dosyć szybki, gra nieźle choć słyszalnie różnicuje płyty. Mam suba ale nie jest potrzebny. zestaw gra na 20m.

 

Gramofon nabyłem tu:

 

http://www.acrylteller.com/epages/es122814.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/es122814_acrylteller/Products/113340180/SubProducts/11334018074317

 

pozdrawiam vq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sylw

 

CD z zestawu 640 jest dosyć szybki, gra nieźle choć słyszalnie różnicuje płyty. Mam suba ale nie jest potrzebny. zestaw gra na 20m.

 

Gramofon nabyłem tu:

 

http://www.acrylteller.com/epages/es122814.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/es122814_acrylteller/Products/113340180/SubProducts/11334018074317

 

pozdrawiam vq.

 

Dzięki , gramiak jeżeli już tę pewnie będę zbierał w etapach (tuning ;) , mam jeszcze inne hobby i w kija również nie tanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.