Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem denona d-f109, po pierwszych kilku płytach jestem bardzo zadowolony. Ogólnie chciałem podziękować wszystkim udzielającym się na forum, a zwłaszcza w tym temacie, który pomógł mi podjąć decyzję. Nie małym kopniakiem do zakupu tego sprzętu była cena, udało mi się nabyć cd+ampli+głośniki za 1322zł, firmowo zapakowane, nowe z przedłużoną 3 letnią gwarancją, więc :).

 

Chciałem jednocześnie zapytać o dobór nowych kabli do zestawu, chcę postawić głośniki w odległości od klocków, na którą nie pozwalają mi firmowe kable, więc zmiana jest podyktowana potrzebą a przy okazji poszukiwaniem lepszego dźwięku. Tylko co wybrać? Jestem otwarty na propozycje.

 

wymogi 2x4m kabla

cena pref. do 250zł

Ja uzywam do df109 IXOS6003 w tej cenie mozna znalezc uzywane na allegro. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cytat i propozycje, trafiłem możliwość zakupu Chord Carnival Silverscreen w niezłej cenie znacznie poniżej założonego budżetu. Przy tej ilości farta /cena wieży i kabli/ mam nadzieję, że nie odmieni mi się nagle passa :)

Jeszcze raz dzięki, jeśli zauważę różnicę w brzmieniu to się podzielę wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, potrzebuję pomocy w wyborze, uwaga, miniwieży do ceny +/- 1500 zł. Słucham głównie (w 80%) rapu, ale zdarza się też metal, dubstep, reggae, klasyka rocka. Pomieszczenie ma około 12 m^2 a kolumny niestety muszą stać wewnątrz regałów o wymiarach półki szer./wys./gł. 40x40x40 cm i nie ma innej możliwości. Półki mogę obić matami akustycznymi, ale nie wiem czy to pomoże. Z tego powodu obawiam się otworu bass reflexu z tyłu kolumny. Ustawienie będzie takie: |regał|___TV___|regał|.

Sprzęt chciałbym podłączyć do tv coaxialem, lub kablem analogowym. Nie wykluczam podpięcia do niego w przyszłości gramofonu.

Mam na oku 3 typy:

 

1) Denon RCD-M39: chyba najbezpieczniejszy wybór, na plus to, że można zaślepić br dołączonymi gąbkami a w przyszłości dokupić suba jak będzie za mało basu. Minus to tylko jedno wejście aux, ale to chyba jest do obejścia switchami audio.

 

2) Philips DCD 8000/12: Świetny wygląd i otwory BR z przodu co eliminuje wszystkie moje teoretyczne problemy i na tym się plusy kończą.

 

3) Sony CMT-G1iP: 2 wejścia Aux i wygląd który zwala z nóg, mało opinii, ale jak są to pozytywne. BR z tyłu

 

 

Rozważę też inne propozycje. O bass reflexie przeczytałem milion postów ale dotyczyły odległości od ściany, tu kolumny będą zabudowane jeszcze z boków i stąd mój problem. Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

 

Chciałbym ponownie wrócić do tematu zgrania się Piano MCR840 z 685. Czy jest sens dokonywać zmiany?' I jak ona się ma do ewentualnego zakupu podłogówek? Czy elektronika Piano wytrzyma takie obciążenie? Zagra to względnie sensownie do czasu wymiany amplitunera?

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja :)

Zdecydowałem się zwiększyć budżet, do około 3 k pln ale wiadomo - im mniej tym lepiej.

Mój typ na dziś to Denon 109, cd+ amplituner+ firmowe głośniki. Zdecydowanie bardziej opłaca się kupić go z firmowymi kolumnami niż jako same paczki. Zawsze można je kiedyś wymienić. Czy w tej kasie znajdzie się coś lepszego? Drugi typ to Yamaha 640 + B&W 685 dostępne w pewnej promocji, ale nie mam zielonego pojęcia jak to gra, opinie są sprzeczne, posłuchać na żywo nie mam gdzie. Denon wydaje się bardziej funkcjonalny.

 

Przypomnę, słucham głównie rapu (w takim stylu http://www.youtube.com/watch?v=PwfV4YIosSg), rzadziej czegoś mocniejszego (http://www.youtube.com/watch?v=PcnKIBxgTxA). Źródlem będą głównie płyty cd i tv, do którego podpięte są komp i ps3.

 

Głośniki muszą być ustawione w regale, więc doskonale jakby miały wylot bass reflexu z przodu. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdań napiszę o modelu f-88 ponieważ na forum oraz w sieci jest bardzo mało informacji na jej temat.

 

Bardzo ładne wykonanie, kolor szampański i rewelacyjne gabaryty a o to mi głównie chodziło. Decyzja padła na ten model, ponieważ potrzebowałem czegoś małego, by całość umieścić na wysokości i ograniczyć tym samym dostęp mojej córce i jej niobliczalnym pomysłom (18 miesięcy) a zarazem nie pogorszyć sobie toru audio, a przy odrobinie szczęścia nawet go poprawić. Wybór padł na stajnię denona nie bez przyczyny. Do tej pory był Harman HK 3480 - duża moc 120W na kanał, ciężkie, duże bydle, które pewnie w segmencie budżetowym zaspokoji 90 procent użytkowników - sporo basów, lekko wycofana średnica - ogólnie idealna maszyna do popu i disco. Dźwięk jaki otrzymywałem z zestawu był dla mnie średni. Już wcześniej pisałem przy zakupie STX, że nie mam zdania do średnicy... Nie miałem zdania bo nie miałem średnicy!!! Korzystając z mojego małego doświadczenia w świecie audio i po wielu przeczytanych wątkach swierdziłem, że muszę (ponownie) zaryzykować i kupić coś bez odsłuchu ale przynajmniej pójdę drogą, którą znam i lubię. Zależało mi na średnicy, bałem się o bas i wysokie.

 

Zamówiony sprzęt z popularnego portalu aukcyjnego szybko do mnie trafił. Pierwsze uruchomienie i uśmiech na twarzy od ucha do ucha. W 90/99 otrzymałem to czego oczekiwałem. Srednica mi się pięknie odsłoniła. Wreszcie mogę słuchać płyty Hurts i słyszeć to czego nie było wcześniej. Pojawiły się detale i spadł koc z STX :) Teraz śmaiło mogę podpisać się pod recenzją tych kolumn z miesięcznika AV bo grają tak jak tam zostały opisane (czego wcześniej niestety nie słyszałem u siebie)

 

Bałem się o bas ze względu na ograniczenia jakie płyną z segmentu "mini" - tu muszę przyznać, że bas nie schodzi nisko, jest obecny, szybki jest go tyle ile powinno być ale zdecydowanie mniej niż przy Harmanie (może to i lepiej) ale na braki nie narzekam, chociaż jak ktoś szuka czegoś wyskokowego to nie ta droga. Słucham muzyki pokroju Hurts, Ellie Goulding, Queen, Mika a nawet Peter Cincotti - do tej muzyki ilość basu jest w sam raz.

 

 

Bałem się też o górę - tu też jest bardzo pozytywnie - jest jej wiele - jest wyrazista i delikatnie na granicy natarczywości ale na szczęście nie ma problemu. Pewnie przy dłuższym odsłuchu troche zmęczy ale niestety coś za coś.

 

 

 

 

Podsumowując - Bardzo przyjemny zestaw mini za małe pieniądze. Proszę zwrócić uwagę, że mój denon f-88 nie gra z dedykowanymi kolumnami tylko z STX FS250 w 20m^2 i radzi sobie rewelacyjnie. W moim odczuciu zyskałem więcej niż starciłem - przede wszystkim mam średnicę, detale, smaczki i ogólnie to co lubię oraz to do czego mnie przez lata przyzwyczaiły poprzednie mini monitory Usher s-520 (kto słyszał ten wie ile one dają frajdy na średnich tonach), na szczęście góra nie krzyczy ale też nie pieści (tu planuję jeszcze spróbować pokombinować z dac-iem - może fiio-d3??). Co straciłem? Możliwości rozbudowy. Brak możliwości podłączenia suba. Docelowo kiedyś miał być i uprzyjemniać oglądnanie filmów. Do tego kolor szmpański też nie jest idealny - dokupić do tego np strumieniowca już nie dokupię - mogłem wybrać kolor srebrny to bym nie miał problemu, ale decydując się zakup wiedziałem o tym i z tymi ograniczeniami się godziłem.

 

Ogółem zestaw, którego mogę śmiało polecać przy pytaniach o stereo w cenie 2-2,5

 

img1276ag.jpg

 

img1290ix.jpg

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się ceny najnowszych urządzeń mini Teac`a :

seria Reference 501 ( drogo ale to prawdopodobnie najlepsze mini na rynku )

AI-501DA : 899 E

HA-501 : 899 E

PD-501HR : 799 E

UD-501 : 899 E

 

nowa seria 750

NP-H 750 : 799 E

PD-H 750 : 399 E

 

seria H01

PD-H01 ( nazwa identyczna ale przebudowany model ) 299 E

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć opcji edycji posta, dlatego piszę kolejnego. W razie czego proszę moderatora o scalenie.

 

Po długim namyśle, wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Denona 109. Po kilku płytach jestem więcej niż zadowolony, mogę polecić każdemu szukającemu nowego mini sprzętu za rozsądne pieniądze. Z brzmienia fabrycznych kolumn jestem zadowolony, a jak z innymi ma grać jeszcze lepiej to w ogóle super.

 

Mam natomiast pytanie do posiadaczy tego sprzętu - gdzie znaleźć numer seryjny wymagany do rejestracji na stronie Horn? Nie widzę nigdzie żadnego numeru dla całego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam natomiast pytanie do posiadaczy tego sprzętu - gdzie znaleźć numer seryjny wymagany do rejestracji na stronie Horn? Nie widzę nigdzie żadnego numeru dla całego zestawu.

 

Na panelu tylnym ampli i cd na dole po lewej stronie.

 

Ja mam natomiast pytenie z innej beczki. Czy odtwarzacz CD w denku 109 posiada tylko wyjście cyfrowe? Z tego co widzę na zdjęciach, to wydaje mi się, że tak, ale widziałem też wersję zarówno z wyjściem cyfromym, jak i z wyjściami analogowymi RCA... Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD w serii 109 to tylko napęd i czytnik USB bez wew. konwertera.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można zobaczyć w googlach pod grafiką tył 109-tki, to w CD oprócz coaxiala są jeszcze wyjścia analogowe. To jest zdaje się wersja amerykańska (wtyczka napięcia 100V). Ciekaw jestem dlaczego wersja na rynek europejski nie ma analoga. Może mi to ktoś logicznie wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy w cenie 500-700zł da się kupić coś sensownego? A może jak wydam 300zł to będzie to samo? ;)

Przeszukuję wątek ale nic ciekawego nie znalazłem ;/ Z góry dziękuję za poradę.

 

Sprzętu w tym przedziale cenowym jest cała masa. Najlepiej jak sam przejdziesz się ze swoim materiałem (płyty CD, pendrive usb) po sklepach o odsłuchasz te które będą się Tobie podobały. Jakieś czas temu słyszalem jakieś mini chyba w tym właśnie przedziale cenowym i grało to nawet w miare - niestety nie pamietam dokładnie modelu. Napewno nie ma startu do Denka M39 czy temu podobnych ale wiadomo Denek też jest droższy.

Edytowane przez Zindo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę to tak że dobrze jest wsiąść sobie jakieś modele na celownik a potem odsłuchać a czy to jest Denek czy Zenek nie ma znaczenia. Wybierać to co spełnia wymagania funkcjonalne i dźwiękowe (nasze a nie kolegów). Warto być otwartym bo czasem jakieś mini może nas zaskoczyć.

Jakiś czas temu dokonałem szybkiego i niestety niezbyt dokładnego odsłuchu w MM: Onkyo CS-545, Denona D-M39 i Yamahy MCR-550. Podobno equalizer był wszędzie ustawiony na 0 ale tego nie sprawdzałem. najlepiej z tej trójki wypadł Denek - grał najbardziej równo, przejrzyście, nie napinał się, detali też całkiem całkiem jak na taki mini systemik. Drugi we mnie to Onkyo odrobinę mniej dynamiczny i szczegółowy od Denka. Yamaszka podobała mi się najmniej bo wyższy bas był jakby pudełkowy i podbity w stosunku do reszty pasma.

Edytowane przez Zindo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ta Panie teraz takie czasy są . Ludzi leniwi są i siedzą w domu godzinami czytają neta zamiast ruszyć na odsłuchy jest tylko jedno ale jak kto mieszka w miejscowości zwanej dziurą i nie ma takich sklepów to brać dzień wolnego albo urlop aby jechać w tygodniu to ma to w d... woli kupić w ciemno bo w weekend musi nadgonić w domu cały tydzień pracy ot cała filozofia- a przynajmniej tak mi się wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo proszę o podpowiedz w następującej sprawie:) Z pewnych względów musiałem chwilowo zrezygnować z pełnowymiarowych systemów i wybór padł na jakiś dwudzielny system mini. I tu pojawia się problem, tego rynku nigdy nie obserwowałem. Jeśli chodzi o Pianocrafta, to rozpatruję modele E400, E200, E100, jeśli chodzi o Denona, to gdzieś tam przewinęły mi się modele z cyferkami 88 oraz 10(wizualnie bardzo mi odpowiada), pozostają jeszcze Teac'i z serii 500 oraz 500i(która seria była lepsza?). Zestaw nie musi być z kolumnami, ostały mi się Eposy m5 ze standami. Rozpatruję tylko i wyłącznie sprzęt używany, najchętniej bez napędu DVD. Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Chciałbym ponownie wrócić do tematu zgrania się Piano MCR840 z 685. Czy jest sens dokonywać zmiany?' I jak ona się ma do ewentualnego zakupu podłogówek? Czy elektronika Piano wytrzyma takie obciążenie? Zagra to względnie sensownie do czasu wymiany amplitunera?

 

Pozdrawiam,

Łukasz

e410 ciągnie magnaty z pięcioma głośnikami i 4 ma ohmami i nawet sie nie wyłączyła na godz 13ej aczkolwiek jajko można było smazyć na niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

Ja ze swojego zakupu jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza po zamianie kabli na chord-y, chyba, że to zaleta wygrzania głośników, choć raczej twierdzę, że po zmianie kabli dźwięk ożył i nabrał oddechu + zmiana basu na jakby bardziej w stronę precyzyjności uderzeń. Ogólnie nie żałuję, a Tobie jeśli tylko masz możliwość radzę posłuchać :) to w końcu sprzęt dla Ciebie. Pozdrawiam i życzę satysfakcjonującego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na brak odzewu na moje wcześniejsze pytanie, to może zapytam nie do końca mądrze ale wprost, celować w piano 100 vs piano 200 vs piano 810 vs Teac 500. Kolumienki już posiadam, Epos m5 na przyzwoitych standach. Pomieszczenie - 20m2. W przypadku napędów DVD nadmieniam, że urządzenie będzie wykorzystywane tylko do odczytu formatu CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.