Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponowie swoje pytanie, Co byście powiedzieli o Marantz m-cr610. Czy jest porównywalny z F109, z jakimi głośnikami ewentualnie zagra dobrze.

 

Wg mnie są porównywalne, tyle, że M-CR610 upchnięto w jednej obudowie, ale elektronicznie to prawie te same moduły. Plusem Marantza jest niewątpliwie DAB standardzie, minusem częściowo plastikowa obudowa. Gra nieco "cieplej" od Denona, który nie tylko w mojej opinii jest jednak bardziej uniwersalny brzmieniowo. Oba świetnie grają z półkowymi BA A26 i QA 2020i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co zagra lepiej - Marantz M-CR610 czy Denon Ceol N8 gatunki muzyki bardzo różne plus często używane radio/internetowe ? Sprzęcik na razie będzie podłączony pod kolumny Pylon Pearl. Dziękuje z sugestie.

 

Miałem ten sam dylemat. Było jeszcze kilku innych konkurentów, lecz na końcu wybierałem pomiędzy M-CR610 a Denonem RCD-N8. Wybrałem Denona głównie z powodu niższej ceny, ale też dlatego, że miałem wcześniej dużo sprzętu Denona i jego brzmienie w większości przypadków mi odpowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla Siebie jakiegoś mini, rok temu sprzedałem Yamahe MCR-640 i teraz tak poluję na e810/e410, ale jestem bardzo ciekawy opinii na temat TEAC 500, bo szczerze mówiąc wyglądem miazga i do tego MADE IN JAPAN, niestety nie miałem okazji posłuchać i pewnie nie będę miał dopóki jej nie kupie, prosiłbym o jakieś opinię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Yamaha MCR-640

 

... i pytanie odnosnie obslugi USB. Czy nie jest tak ze mozna nim sterowac (katalogi etc) jezeli iPod jest w stacyjce i wtedy widzimy na nim foldery bedace na USB? Pytanie kieruje do kogos kto to przerobil a nie wydaje mu sie.

 

Obsługa USB w MCR-640 - porażka (choć rzadko używałem), ale wygląda to tak, że nie ma znaczenia czy są foldery czy nie, po prostu zmienia się kawałek po kawałku, nie ma możliwości "skakania" po folderach, wszystkie kawałki są w głównym "folderze" tak jak na płycie CD.

 

P.s nie zmienia to faktu czy ipod / iphone jest w stacji dokującej.

Edytowane przez michalfm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przylecial do mnie ceol n5 a do niego dobralem glosniczki z denona m-39. Gra to na prawde bardoz przyjemnie....

Wszystko pieknie smiga po wifi,... podpialem nawet mojego starego drapaka oraz przedwzmacniacz art dj .... jak na razie jestem zadowolony z dziwieku ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Czy waszym zdaniem F109 da radę Monitor Audio RX2? Cena RX2 jest podobna do RX1 może warto dołożyć i kupić RX2 ale nie wiem czy moja wieża da radę.

 

Pozdrawiam i dzięki za info

Hejka

 

Czy waszym zdaniem F109 da radę Monitor Audio RX2? Cena RX2 jest podobna do RX1 może warto dołożyć i kupić RX2 ale nie wiem czy moja wieża da radę.

 

Pozdrawiam i dzięki za info

RX2 nie rady da napewno, odpuść temat. RX1 nie słuchałem, ale nieźle ta jednostka zagrała z Dali Zensor 1. Co mnie zaskoczyło bo słuchałem kiedyś Dali Conecpt 1 i grały słabo, a te Zensorki całkiem, całkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się zapisać do klubu z 3 zestawami tj. yamaha mcr 140, Denon RCD- N7 oraz Yamaha mcs 1330. Głównie słucham pierwszego i ostatniego. Denon z racji umiejscowienia stoi niestety nieużywany. Wszystkie grają na firmowych kolumnach. Mam jednak dylemat co do 1330. Nie mogę dobrać do niej dobrze inerconectów oraz kabli głośnikowych. Szukam czegoś co by pasowało. Cożś żeby było w miarę rozdzielczo ale nie z jasno. Coś co by pasowało do charakteru tej Yamahy. Mam w tej chwili inetrconecta InAkustic. Miałem kable głośnikowe podajże firmy Melodika ale grały na niej tak podle jako. Nawet nie było tam basu tylko wyższy bas. Dźwięk był jakby sztucznie podniesiony do góry. Dźwięki były rozdzielone i miałem wrażenie jakby były wypchnięte w przód. Bardzo dziwny efekt. Domyślam się że chodzi tutaj też o zestrojenie dźwiękowe cd i wzmaka bo gdy podłączyłem cd/dvd player SONY DVP-S 725D (genialny odtwarzacz audio tylko nie czyta cd-r) to dźwięk był na pełnym paśmie przepełniony mięchem przy jednoczesnym zrównoważeniu. Myślę że wychodzi tutaj specyfika produkcji dźwięku cd 1330. W oryginalnym zestawie dopiero fajnie to brzmi gdy do zestawu poszły zwykłe sznurki dodawane do Denona Ceola. Charakter dźwięku nawet bardzo dobry ale nie ta rozdzielczość i szczegółowość którą wiem że 1330 ma. Melodika poszła do mcr 140 i tam się sprawdza. Czasami tylko z za duży bas.Ma ktoś doświadczenia z tym zestawem 1330 albo pomysł z czym to fajnie zagra? Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ja jeszcze napisze o moim Panocrafcie MCR-640. Widzialem tutaj kilka opinii ze jest gorsza od poprzednika, z czym absolutnie nie moge sie zgodzic. Przede wszystkim wczoraj mialem okazje do porownania ze starszym modelem (410), najwieksze roznice sa w basie i na gorze. Stary model sial zyletkami na gorze, dolu zas poprostu nie bylo. Nowy zas ma bardziej stonowane wysokie, i wreszcie pojawil sie bas (byc moze ze wzgledu na wieksze kolumny z zestawu). Sterowanie z USB jest jakie jest, ale JEST, dla 2 - 3 plyt wrzuconych na sticka spokojnie daje rade. Ipod zas funkcjonuje fantastycznie.

 

 

Mozna szukac dziury w calym, wiecznie wymieniac sprzety, liczyc nie wiadomo na co. Ale PC jest doskonalym wyborem w swojej cenie. Przez krotki czas umilal mi zycie, ale moj pokoj w ktorym szukam jakiegos grajka jest poprostu za duzy, a nie widze sensu dokupowania subwoofera (26m2).

 

 

Moj PC szuka wiec nowego wlasciciela, sprzedam go w dobrej cenie, ze standami Mission + okablowaniem Ultralink i QED, gwarancja, wszystkim papierami, kartonami. Chetnych zapraszam na PW. Robie to z bolem serca, ale pokoju nie zmniejsze...

Edytowane przez D4ncer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maks 2000.

W tej granicy znalazłem np. takie

1. Monitor Audio BX6

2. Dali Zensor 7

3. Boston Acoustics A 360

4. Indiana Line Tesi 560

 

Które z nich były by najlepsze, ewentualnie może jakieś inne?

Z góry dziękuję za odpowiedź

maks 2000.

W tej granicy znalazłem np. takie

1. Monitor Audio BX6

2. Dali Zensor 7

3. Boston Acoustics A 360

4. Indiana Line Tesi 560

 

Które z nich były by najlepsze, ewentualnie może jakieś inne?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Cenny za te głośniki podawane są za sztukę, wiec musisz mieć dobre dojścia rzeczy je kupić za 50% wartości.

Co do jednostki marantza nie ma szans, żeby zagrała z 3drożną podłogówką, Szukasz czegoś ambitniejszego, poszukaj większych dobrych monitorów np. Focal v 708, Dali Lektor 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze, rzeczywiście ceny są za sztukę, nie zwróciłem na to uwagi.

Czyli że ta jednostka nie nadaje się do kolumn podłogowych?? szkoda bo dobrze by u mnie pasowały.

 

Mówisz że nie ma szans żeby zagrała z 3 drożną podłogówką, a w kilku sklepach znalazłem ją w zestawie z Indiana Line 540 lub 560 (2,56drożne)

Co o nich myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze, rzeczywiście ceny są za sztukę, nie zwróciłem na to uwagi.

Czyli że ta jednostka nie nadaje się do kolumn podłogowych?? szkoda bo dobrze by u mnie pasowały.

 

Mówisz że nie ma szans żeby zagrała z 3 drożną podłogówką, a w kilku sklepach znalazłem ją w zestawie z Indiana Line 540 lub 560 (2,56drożne)

Co o nich myślisz?

 

Moim zdaniem jeśli koniecznie chcesz podłogówki to Marantz zagra dobrze z Bostonami A250, a jeszcze lepiej z A360 (przy negocjacjach zmieścisz się z parą w 2000 zł). Wcale nie jest słabowicie wbrew obawom niektórych, końcówka mocy jest wystarczająca w tym przypadku dla stereo, rzecz zmienia się diametralnie oczywiście przy podłączeniu 2 par głośników - wówczas wzmacniacz nie wyrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytałem prawie cały watek o mini wieżach, i zakupiłem pionnera xhm71 za 1430 zł.

Jestem zadowolony z zakupu jednak chciałbym wymienić kolumny na coś lepszego .

Pokój ok 15 m, kolumny beda stały na solidnej komodzie jednak blisko sciany ok 20 - 30 cm.

Budzet to max 1000 zl.

Biore pod uwage:

Heco Victa 301 ok 600 zl

Mission mx1 ok 750 zł

Magnat Quantum 673 950 zł

 

Niestety nie mam możliwości odsłuchu, więc bede musiał kupić w ciemno.

Proszę o sugestie i jakieś podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytałem prawie cały watek o mini wieżach, i zakupiłem pionnera xhm71 za 1430 zł.

Jestem zadowolony z zakupu jednak chciałbym wymienić kolumny na coś lepszego .

Pokój ok 15 m, kolumny beda stały na solidnej komodzie jednak blisko sciany ok 20 - 30 cm.

Budzet to max 1000 zl.

Biore pod uwage:

Heco Victa 301 ok 600 zl

Mission mx1 ok 750 zł

Magnat Quantum 673 950 zł

 

Niestety nie mam możliwości odsłuchu, więc bede musiał kupić w ciemno.

Proszę o sugestie i jakieś podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

 

Na Twoim miejscu zestawiłbym tego Pioneera, który gra cokolwiek cyfrowo z głośnikami Q Acoustic 2020i - wyrównasz elektronikę i będzie w porządku w dodatku w okolicach 900 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zestawiłbym tego Pioneera, który gra cokolwiek cyfrowo z głośnikami Q Acoustic 2020i - wyrównasz elektronikę i będzie w porządku w dodatku w okolicach 900 zł.

 

http://www.youtube.com/watch?v=SGnwOrmQlA4

Na Twoim miejscu zestawiłbym tego Pioneera, który gra cokolwiek cyfrowo z głośnikami Q Acoustic 2020i - wyrównasz elektronikę i będzie w porządku w dodatku w okolicach 900 zł.

 

http://www.youtube.com/watch?v=SGnwOrmQlA4

Zestawienie qa2020i z jasnym pionierem może się sprawdzić i dać dobry efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio stałem się szczęśliwym (póki co) posiadaczem Marantza M-CR610 z głośnikami Castle Knight 1. Razem z dziewczyną odsłuchaliśmy kilka par głośników, zanim zdecydowaliśmy się na te. Jednym z kryteriów był rozmiar - miały być jak najmniejsze. Może opiszę szybko moje wrażenia:

 

Dali Zensor 1 - fajne, szczegółowe, otwarte, ale oboje byliśmy zmęczeni górą - solówki gitarowe Queen były trochę za ostre. Sprzęt odsłuchany w salonie Marantza na Poznańskiej (swoją drogą polecam), w pomieszczeniu, które jest częściowo zaadaptowane (wytłumione). Ale ze względu na otwartość i szczegóły na pewno warto ich posłuchać. Jeśli komuś nie przeszkadzają ostrzejsze, ale jednocześnie bardziej dźwięczne, talerze perkusji czy szarpnięcia struny w najwyższych oktawach, to polecam.

 

Boston Acoustics A26 - zupełnie inne - ciemne, dużo basu, który chyba jednak trochę zagłusza inne częstotliwości. W sumie trochę przytłumione przez to.

 

Boston Acoustics M25 - słuchaliśmy tylko chwilę i były chyba ok, ale jakoś nie zwróciliśmy na nie uwagi

 

Monitor Audio BX1 - odsłuchane w Media Centrum na Krakowskiej 244 w Warszawie. Duża przestrzeń, fajny w sumie dźwięk, nie brakowało im chyba niczego. Nota bene, inne pomieszczenie, być może dlatego różnice pomiędzy poszczególnymi głośnikami wydawały nam się mniejsze i mniej drastyczne niż Dali vs Boston z salonu Marantza.

 

Paradigm Atom Monitor - bas był trochę dudniący, stopa perkusji potrafiła przykryć inne instrumenty. Trochę nie dla nas.

 

No i wreszcie Castle - na początku wydawało nam się, że scena jest mniejsza niż w BX1, ale po przestawieniu na te same podstawki (trochę szerzej) było w zasadzie identycznie w tym aspekcie. Podobał nam się ciepły dźwięk, bez jazgotu na górze przy wyższych poziomach głośności. Na szczęście to ocieplenie nie powoduje, że głośniki są przytłumione (a takie wrażenie odnieśliśmy przy okazji Bostonów). Przy "We are the champions" Queen dźwięk odpowiadał nam bardziej niż ten z Zensorów, solówki tak nie raziły, przestrzeń była też jakby lepiej poukładana. Równie fajnie brzmiał Paul McCartney w "Used to be Bad" - ciepły wokal, ładnie uwypuklona gitara.

 

Może jeszcze wspomnę o wrażeniach ze słuchania w mieszkaniu. Sprzęt i głośniki stoją na komodzie ok. 90 cm wysokości. W związku z tym, głośniki stoją bardzo blisko ściany (ok. 7 cm). Przy poziomie głośności, przy którym słuchamy (na Marantz'ie jakieś 20/60), nie rodzi to problemów, bas nie dudni ani nie buczy. Scena jest mniejsza niż na odsłuchach w salonie (głośniki są oddalone o jakieś 1,5m), ale nadal jest przyjemnie i można odseparować poszczególne instrumenty. Słuchamy różnej muzyki - dziewczyna więcej klasyki i jazzu, ale też i punk i hardcore. Ja trochę więcej cięższych rockowych i metalowych klimatów, ale radio jazzowe z internetu do poduszki to jest to :) Sprzęt nagłaśnia pokój ok. 20 mkw. i radzi z tym sobie bez problemów. Jedyne mankamenty - strasznie się kurzy i ma problemy z odczytem mp3 ze stcków. Z sony nie chciał czytać, z telefonu na Androidzie też nie. Nie miał problemu z Beatlesami ze specjalnego zielonego jabłuszka ani z dyskiem z samą muzyką, który sprzedawca podłączał w salonie. Poza tym, wszystko śmiga - dlna z foobara, spotify, dlna z telefonu.

 

Może ten przydługi opis komuś pomoże w przyszłych zakupach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga odnośnie Ceola. Warto go zobaczyć jak gra z kolumnami od m37. Według mnie gra wtedy o wiele lepiej. Oryginalne mają dziwne zestrojenie. Gdzieś w jakieś recenzji wyczytałem żeby zmienić polaryzacje to będzie grało jak należy. To prawda. Jak ktoś ma możliwość sprawdzenia kolumn to polecam.

 

Ponawiam pytanie. Jakie kable kolumnowe i interkonekty do Yamahy MCS-1330 byście polecali by to grało?

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pewien problem z moim Pianocraftem (konkretnie RDX-E700). Otóż parę miesięcy temu kupiłem kilka płyt Depeche Mode w wydaniach CD+DVD. Z ciekawości postanowiłem wrzucić do odtwarzacza płytę DVD, na której można znaleźć dodatkowe miksy w 5.1, inne stereo i takie tam cuda. Na pierwszy ogień poszedł "Violator", płyta ruszyła bez zająknięcia (podejrzewam, że odtworzony został ów dodatkowy miks stereo, bo żadnej informacji wyświetlacz nie udziela). No to jazda z następną i tutaj zaczyna się ów problem. Odtwarzacz pokręcił trochę płytą jakby jej szukał, po czym usłyszałem ciche stuknięcie, następnie "bzyknięcie", jakby hamowała płyta i wyświetlił się napis "Not played". Ok, nie poradził sobie z odczytem, niech będzie. Ale co ciekawe po całej operacji dookoła pierścienia, na którym umieszczony jest matrix, pojawiły się rysy, taki dodatkowy pierścień szerokości 2-3 mm. Odpuściłem sobie testowanie pozostałych płyt DVD, co by ich nie uszkodzić.

 

Ale dzisiaj naszła mnie ochota na posłuchanie Genesis, którego płyty mam wydane jako Hybrid SACD/DVD. Płyty DVD z tych wydań mój Pianocraft nigdy nie odczytywał, nie musi. Ale włączyłem "Nursery Cryme" z Hybrid SACD, które jeszcze niedawno bez problemu odczytywał, a tym razem stało się to samo co z płytą DVD Depeche Mode, czyli szukanie, stuknięcie i porysowany pierścień. Sprawdziłem "Trespass" (takie samo wydanie), poszło bez problemu.

 

Ja rozumiem, że odtwarzacz może czegoś nie odczytać, ale żeby rysował przy okazji płyty? O co chodzi?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.