Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie!

 

m. in. dzięki temu forum stałem się szczęśliwym posiadaczem zestawu Denon D-F107DAB + MONITOR AUDIO BX2.

Chciałbym ten zestaw dodatkowo podpiąć do telewizora, czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, w jaki sposób (za pomocą jakiego kabla oraz za pomocą których wejść/wyjść) mogę to zrobić?

 

TV to Samsung LE40C650 posiadające następujące wyjścia:

http://i40.tinypic.com/2cnxc8w.jpg

http://tinypic.com/view.php?pic=2vd1tn4&s=5

 

Amplituner to DRA-F107DAB posiadający następujące wejścia:

http://i39.tinypic.com/2m5i1cl.jpg

 

Czytając specyfikację Denona D-F107 myślałem, że będę mógł to zrobić za pomocą kabla optycznego, okazało się jednak, że jest to tylko wyjście odtwarzacza CD.

 

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam jedno szybkie pytanie : Czy da się podłączyć odwarzacz mp3 pod amplituner DRA-F109 a jeżeli tak to jak ?

 

---------------------------------

sam już sobie odpowiedziałem :) potrzebne będzie np. coś takiego : http://allegro.pl/fiio-d3-dac-konwerter-cyfrowo-analogowy-krk-i3348455409.html

Edytowane przez kebziunt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio szukałem miniwieży dla siebie, przestudiowałem m.in. i ten temat, wybierając ostatecznie Yamahę MCR-550.

Chciałem się podzielić z internetem problemem i jego rozwiązaniem, z którym spotkałem się przy okazji 550. Może dotyczy to również i pozostałych Pianocraftów.

Ponieważ z tyłu jest wejście anteny radiowej, a mam w kablówce nadawany odpowiedni sygnał, chciałem go wykorzystać.

Niestety, kupiony na szybko gotowy kabel hamy nie pasował, a konkretnie wtyczka koncentryczna, która świetnie nadaje się do normalnych telewizorów, dvd i pewnie znakomitej większości innego sprzętu audio na rynku.

Internet o problemie milczy jak zaklęty, a może ja źle szukałem? Albo 99% użytkowników zadowala się kabelkiem z zestawu?

Okazuje się, że Yamaha przyjmuje tylko wtyczkę F tzw. szybką - bez gwintu - dopiero taka pasuje do gniazda na tyłach 550.

Może dla ludzi, którzy zęby zjedli na wtyczkach, zestawach i innych kablach jest to oczywiste, ale jak wspomniałem, w internecie nie ma o tym wprost ani słowa. Może komuś przyda się ten wpis, jeśli trafi tutaj skierowany przez googla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla ludzi, którzy zęby zjedli na wtyczkach, zestawach i innych kablach jest to oczywiste, ale jak wspomniałem, w internecie nie ma o tym wprost ani słowa. Może komuś przyda się ten wpis, jeśli trafi tutaj skierowany przez googla.

 

Można również przewód antenowy zakończyć wtykiem satelitarnym F i zastosować przejściówkę. Ew. inną przejściówkę na wejście radiowe (do obecnie posiadanej wtyczki telewizyjnej).

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! To mój pierwszy post, więc serdecznie witam wszystkich! Ale do rzeczy - mam taki dylemat. Otóż sytuacja życiowa zmusza mnie do zmiany mojego zestawu stereo ( Denon DRA325R + Technics SL-PG3 + Magnat Monitor 990) na jakąś miniwieżę. Słucham dużo muzyki gitarowej ( blues, rock, klasyczny heavy metal), trochę klasyki, także jazzu i muzyki elektronicznej. Pokój będzie miał około 16 metrów kwadratowych. Chciałbym kupić grajek dający zbliżoną jakość dźwięku do tego co mam. Oczywiście przejrzałem forum i mam swoje typy - to Denon M39 i Yamaha Pianocraft. Będę jednak wdzięczny za wszystkie sugestie, szczególnie propozycje wież innych niż podane przeze mnie. Budżet na sprzęt to maksymalnie 1800 zł. Sprzęt musi być nowy, nie musi być głośny. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hej,

niedawno zakupiłem pianocrafta mcr-332, postanowiłem podzielić się krótko wrażeniami.

zestaw jest rewelacyjny. Jedyna wada to to, że fabryczne kolumienki mają za mało basu! ;(

Rozwiązałem to kupując subwoofer yamahy, który uzupełnił braki kolumienek. Cóż reszta to marzenie. :D

W życiu nie słuchałem tak dobrego małego zestawu. Śmiało polecam, ale pamiętajcie, o tym basie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam szanownych kolegów.Stało się i zostałem posiadaczem piano 640.Jak na razie nowy sprzęt więc musi trochę pograć.Spiąłem klocki glosnikowym kimber 4tc co mi pozostał po dużym systemie i rca van den hul the name.Powiem że jak na razie dzwięk trochę płaski ale i tak myślałem że będzie gorzej.To kwestia czasu a będzie lepiej,jak basu będzie mało to włącze suba rel t5 i powinno być dobrze.Pozdrawiam wszystkich i chętnie dołączam do klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po 3 latach używania 840tki pada laser. Reszta jest ok. Gra mi to na ultralinku matrix-2, IC stockowy, ale może niedługo się pokuszę o wymianę - do tej pory ciągle brakowało czasu i chęci. Korci mnie żeby kupić do tego B&W 685 albo jakieś podłogówki.

 

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam już moje piano gra ładnych kilka dni i dzwięk powiem całkiem całkiem.Tak Jak myślałem sub fajnie uzupełnił dół i pojawiła się większa głębia dźwięku.Całkiem mile jestem zaskoczony przestrzenią bo jest nawet dość szeroka.Zdecydowanie udany produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam zestawik DENONA M-39. Mam pytanie. Do czego służy funkcja ''speaker optimizer''. Czy jest to jakiś rodzaj kompresowania dzwięku z mp3 ? Słuchając muzyki czy to mp3 czy z płyty audio nie widzę jakiejkolwiek różnicy. Jak to się ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hej,

niedawno zakupiłem pianocrafta mcr-332, postanowiłem podzielić się krótko wrażeniami.

zestaw jest rewelacyjny. Jedyna wada to to, że fabryczne kolumienki mają za mało basu! ;(

Rozwiązałem to kupując subwoofer yamahy, który uzupełnił braki kolumienek. Cóż reszta to marzenie. :D

W życiu nie słuchałem tak dobrego małego zestawu. Śmiało polecam, ale pamiętajcie, o tym basie...

Mam takia same wrażenia, świetny dźwięk, dołu mogłoby być więcej.

 

Który model kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mógłby mi ktoś pomóc w zakupię miniwieży, która odtwarzała by FLAC-i bezpośrednio z dysku twardego USB lub np dysku sieciowego. Poza jakością ważne aby w jakiś sensowny sposób można było przeglądać i prezentować na wyświetlaczu nazwy utworów.

Na razie mogę na to przeznaczyć niewiele ponad 1000 PLN, ale jeżeli w tej cenie nie da się nic sensownego znaleźć, to rozważę powiększenie budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak takiej oferty , a swoją droga Flac`i i mini za 999 zł . Bez obrazy !

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.