Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz Cie zaskocze, wiekszosc tych malych wiezyczek pokazuje "hajend" jak podemnie sie przyzwoite kolumny.Ceol n5 tez pazura posiada tylko nie z pierdziawkami z kompletu .)

 

U mnie Ceol N8 gra z Heco Metas 700 i jestem w szoku. Może to nie są kolumny z wysokiej półki ale jednak wymagające od wzmacniacza trochę prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ceola n5 ( w zasadzie ten sam zasilacz, ta sama moc co n8 tylko bez cd) podlaczylem xaviany primissimy mk1 oraz bx2. Nie jest to zadna wysoka polka ale zagralo to swietnie .... Te male sterowniczki pokazuja moc kolumn chociaz nie maja po 1000 wat na kanal ;P Mozna za niewygorowane kwoty stworzyc calkiem fajne zestawy , wiadomo ze te kolumienki nie pokaza soczystego dolu ale taki rel t5 zalatwia sprawe z naddatkiem.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez kwasior21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Pionka, zarówno 71, jak i 81 użytkownicy skarżą się na notoryczne problemy z siecią, w sensie zrywania połączenia w trybie bezprzewodowym i to chyba jego dość poważny mankament poza kiepskimi (jak na całość) kolumnami. Z kolei Sharp 401 gra bardzo "plastikowo", co nie dziwi zważywszy na konstrukcję, ale oferuje dobry stosunek możliwości do ceny i co istotne nie sprawia problemów w przypadku funkcji sieciowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zrywania polaczenie z siecia to problem nie tylko pionka.U mnie w ceolu tez sie to zdarza ale to raczej wina samej sieci anizeli sprzetu. Natomiast co mnie najbardziej denerwuje to to ze czesto musze restartowac serwer dlna (specjalnie dla wiezy) np moj amplituner lepiej sobie z tym radzi .... serwer postawiony na serviio.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Ceol N8 przez 6 miesięcy użytkowania zerwał połączenie z WiFi 3 lub 4 razy. Nigdy podczas odtwarzania, a tylko po przełączeniu na Media Serwer. Wtedy wystarczy zrobić mu reset przez odłączenie do prądu.

Serwera DLNA nie muszę restartować, ale kilka razy zdarzyło się, że podczas odtwarzania FLAC zrobił przerwę (opróżnił bufor). Na pewno nie jest to problem z zasięgiem wifi, ponieważ router jest w tym samym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, Yamaha MCR-755 albo nawet 750 będzie dobrym wyborem? Waham się między tymi dwoma i jeszcze w obwodzie jest MCR-640 i Denon N5. Wieżyczka pójdzie do pokoju 14m2. Pierwszą Yamahę przesłuchałem dość porządnie i byłem bardzo zadowolony. Szczególnie zależy mi na funkcjach sieciowych, ale z drugiej strony napęd Blu-Ray jest mi całkowicie zbędny (mam PS3). W MCR-750/5 martwi mnie również dość mała moc (w porównaniu do dwóch innych).

Wieżyczkę chciałbym podpiąć do konsoli lub/i telewizora. Chciałbym przeznaczyć na nią maksymalnie 1800zł, ale jak wyjdzie taniej to będę zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pioneer x-hm71 jest podłączony bezposrednio do routera, i nie ma żadnych problemów ze zrywaniem sieci :).

Wyświetlacz faktycznie mały i z daleka mało czytelny, ale bardzo pomaga aplikacja na smartfona.

Wymiana kolumn niestety konieczna, fabryczne są bardzo kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Jestem raczej pedantem ale jak widać i takim zdarz się zagubić instrukcję obsługi także jeśli jest ktoś w posiadaniu takowej w naszym rodzimym języku czyli polskim to "bardzo proszę" o podanie namiarów na źródło lub jeśli ktoś by był tak łaskaw o zeskanowaniem to byłbym bardzo wdzięczny.

Oczywiście chodzi o Denon D-M38

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Jestem raczej pedantem ale jak widać i takim zdarz się zagubić instrukcję obsługi także jeśli jest ktoś w posiadaniu takowej w naszym rodzimym języku czyli polskim to "bardzo proszę" o podanie namiarów na źródło lub jeśli ktoś by był tak łaskaw o zeskanowaniem to byłbym bardzo wdzięczny.

Oczywiście chodzi o Denon D-M38

Pozdrawiam

 

Tu masz angielską

http://www.videotesty.pl/produkt/12562/Denon-D-M38/instrukcja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Pionka, zarówno 71, jak i 81 użytkownicy skarżą się na notoryczne problemy z siecią, w sensie zrywania połączenia w trybie bezprzewodowym i to chyba jego dość poważny mankament poza kiepskimi (jak na całość) kolumnami. Z kolei Sharp 401 gra bardzo "plastikowo", co nie dziwi zważywszy na konstrukcję, ale oferuje dobry stosunek możliwości do ceny i co istotne nie sprawia problemów w przypadku funkcji sieciowych.

 

 

3.14-ter, sporo forumowiczów eksperymentuje z innymi kolumnami i często otrzymują lepszy / inny dzwięk niż na dedykowanych, ciekawe czy z innymi kolumnami ten Sharp zagrałby lepiej (w grę wchodzą tylko kolumny o podobnej wielkości, ewentualnie nie wiele wieksze).

 

P.S. Skoro Sharp dobrze radzi sobie z opcjami sieciowymi to jako laik mam pytanko, czy pod wzgledem opcji / możliwości sieciowych odbiega od Pionka i od podobnych konstrukcji ?

Edytowane przez albercikk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowym użytkownikiem i piszę z prośbą o udzielenie konkretnych, fachowych odpowiedzi. Sprawa dotyczy nagłośnienia pokoju (prostokąta 4x3). Grzebię po forach od jakiegoś tygodnia i przyznam się, im więcej informacji do mnie dociera, tym mniej wiem i jestem bardziej niezdecydowany. Niektóre tematy są już stare bądź bardzo stare lub dotyczą wymiarowo innych pomieszczeń. Na czym mi zależy - oczywiście na jakości dźwięku, jak również zamierzam w niedalekiej przyszłości podłączyć ten sprzęt pod tv. Słucham różnej muzyki z przewagą hip-hopu. Wiele się naczytałem o Pianocraftach i innych wynalazkach w tych przedziałach (cena/jakość), już nawet byłem zdecydowany na kupno ale się wstrzymałem. Budżet około 2-3k. Moje dylematy dotyczą przede wszystkim czy kupić coś z obszaru mini/mikro z cd lub dvd, czy zdecydować się na złożenie jakiegoś zestawu. Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi z podaniem propozycji i podzieleniem się opiniami uwarunkowanymi wiedzą i doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Przymierzam się do zakupu miniwieży do salony ok 20m2. Wiem, że to spora kubatura jak na te urządzenia ale jestem pewien, iż w zupełności mi to wystarczy. Spory nacisk stawiam na wielofunkcyjność tego urządzenia, także dlna, wifi, sterowanie smartfonem itd.

 

Natomiast zastanawia mnie taka kwestia: Często gęsto odtwarzam muzykę z YouTube i pytanie: czy byłbym wstanie w jakiś sposób odtwarzacz dźwięk przez wieże ale bez użycia kabli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukłony dla Wszystkich wyznawców idei "Małe jest piekne". W pokoju ca. 16 m mam zamiar słuchać płyt, radia, flaców itp., itd. Muzyka - stary swing&soul&blues&jazz&rock. Od Tool'a czy Bonamassy nie stronię. Chcę słuchać tego w niezłej jakości - czy zestaw Marantz M-CR610 + Boston Acoustics A250 to dobry (optymalny) wybór? Z przyjemnością przeczytam wszelkie ewentualne sugestie popierające ww lub skłaniające ku zmianie decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

 

Natomiast zastanawia mnie taka kwestia: Często gęsto odtwarzam muzykę z YouTube i pytanie: czy byłbym wstanie w jakiś sposób odtwarzacz dźwięk przez wieże ale bez użycia kabli?

Witam,

ja wykorzystuję do tego celu podpięty do wieży adapter Bluetooth Logitecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam zamiar w pokoju o pow. 16 m słuchać (bez irytacji spowodowanej głuchyn dudnieniem, sybilantami itp.) starego swingu&bluesa&soulu&rocka&jazzu. Wspólczesności też - Bonamassów, Maynardów Jamesów Keenanów w róznej postaci itp. itd. z płyt, sieci etc. Radio FM/DAB też mile widziane. Czy zestaw Marantz M-CR610 + Boston Acoustics A250 spełni moje oczekiwania? A może powinienem posłuchać czegoś innego? Z przyjemnością przeczytam wszelkie ewentualne za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Skoro Sharp dobrze radzi sobie z opcjami sieciowymi to jako laik mam pytanko, czy pod wzgledem opcji / możliwości sieciowych odbiega od Pionka i od podobnych konstrukcji ?

 

Z tego co wiem to podstawowe funkcje sa identyczne.

 

Witam wszystkich. Mam zamiar w pokoju o pow. 16 m słuchać (bez irytacji spowodowanej głuchyn dudnieniem, sybilantami itp.) starego swingu&bluesa&soulu&rocka&jazzu. Wspólczesności też - Bonamassów, Maynardów Jamesów Keenanów w róznej postaci itp. itd. z płyt, sieci etc. Radio FM/DAB też mile widziane. Czy zestaw Marantz M-CR610 + Boston Acoustics A250 spełni moje oczekiwania? A może powinienem posłuchać czegoś innego? Z przyjemnością przeczytam wszelkie ewentualne za i przeciw.

 

Wg mnie A250 to przerost formy nad trescia do tak malej powierzchni, ale jesli masz miejsce to bedzie to gralo bardzo dobrze, zwlaszcza w takim repertuarze. Co do DAB to w naszych warunkach, spuszcze laskawie zaslone milczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to podstawowe funkcje sa identyczne.

 

 

 

Wg mnie A250 to przerost formy nad trescia do tak malej powierzchni, ale jesli masz miejsce to bedzie to gralo bardzo dobrze, zwlaszcza w takim repertuarze. Co do DAB to w naszych warunkach, spuszcze laskawie zaslone milczenia :)

 

Dziękuję za odpowiedź. Sugerowano mi Dali Zensor 5, ale Bostony jakoś lepiej do mnie przemawiają. Nawet nie w kwestii ciepła i dość niskiego/pełnego basu, tylko nie usiłują bawić się w "analitycznośc", której (być może błędnie) nie oczekuję w tym przedziale cenowym - a "lecą" po prostu fajnym brzmieniem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Sugerowano mi Dali Zensor 5, ale Bostony jakoś lepiej do mnie przemawiają. Nawet nie w kwestii ciepła i dość niskiego/pełnego basu, tylko nie usiłują bawić się w "analitycznośc", której (być może błędnie) nie oczekuję w tym przedziale cenowym - a "lecą" po prostu fajnym brzmieniem..

 

Wynika to po części z zestrojenia pod produkty koncernu, więc po optymalizacji grają z Denonem i Marantzem najbardziej uniwersalnie, co jednak nie każdemu pasuje lub inaczej - nie oznacza, że z innymi głośnikami nie zagrają podobnie dobrze lub lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika to po części z zestrojenia pod produkty koncernu, więc po optymalizacji grają z Denonem i Marantzem najbardziej uniwersalnie, co jednak nie każdemu pasuje lub inaczej - nie oznacza, że z innymi głośnikami nie zagrają podobnie dobrze lub lepiej.

 

W związku z kolejną odpowiedzią - kolejne pytanie: z jakimi głośnikami (w tym, rzecz jasna, przedziale cenowym) Marantz 610 zagra "podobnie dobrze lub lepiej"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj moje wpisy z ostatnich 3 stron - będziesz wiedział :) Ja korzystam z duetu 610+Zensor 3.

 

Fajnie, sugerujesz lepsze od BA A250 BA A360 (nota bene sypialnię przenoszę do nieco większego /20 m/ pokoju), a sam nasycasz się dźwiekiem z cenzorów 3. Słuchasz w łazience? Poważniej - co zyskuję ze zmiany 250 na 360? Czy 610 to pociągnie? Słuchałem 610-tkę na jakichś podłogowych Roth-ach: żenada bez czegokolwiek z łup-łup-łupliwym wysokim basem jedynie. Dobra - (jesli mogę Cię "molestować" intelektualnie) - co mi da ew. Zensor 7 (piątka mi nie "basi" - za twarda) lub coś z MA. Jakaś podłogówka z ichniegu "budgetu"? W połowie tygodnia podejmuję decyzję - kolumny sklepowe zimne i inne niż w chałupie warunki odsłuchu, czyli tak czy siak zakup w ciemno. Kończąc - co PRZEDE WSZYSTKIM wziąć na uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, sugerujesz lepsze od BA A250 BA A360 (nota bene sypialnię przenoszę do nieco większego /20 m/ pokoju), a sam nasycasz się dźwiekiem z cenzorów 3. Słuchasz w łazience? Poważniej - co zyskuję ze zmiany 250 na 360? Czy 610 to pociągnie? Słuchałem 610-tkę na jakichś podłogowych Roth-ach: żenada bez czegokolwiek z łup-łup-łupliwym wysokim basem jedynie. Dobra - (jesli mogę Cię "molestować" intelektualnie) - co mi da ew. Zensor 7 (piątka mi nie "basi" - za twarda) lub coś z MA. Jakaś podłogówka z ichniegu "budgetu"? W połowie tygodnia podejmuję decyzję - kolumny sklepowe zimne i inne niż w chałupie warunki odsłuchu, czyli tak czy siak zakup w ciemno. Kończąc - co PRZEDE WSZYSTKIM wziąć na uwagę?

 

Widziałeś do jakich parametrów polecałem A360? Chyba nie za bardzo się wczytałeś, poza tym jak widzę kupujesz na strzała, Zensor 7 - gratulacje :D

 

A końcówką mocy i tekstem o "pociągnięciu" sam sobie odpowiedziałeś na pytanie o zasadność parowania mikrozestawu z dużymi podłogówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś do jakich parametrów polecałem A360? Chyba nie za bardzo się wczytałeś, poza tym jak widzę kupujesz na strzała, Zensor 7 - gratulacje :D

 

A końcówką mocy i tekstem o "pociągnięciu" sam sobie odpowiedziałeś na pytanie o zasadność parowania mikrozestawu z dużymi podłogówkami.

 

Czyli CO? BA 250 lub Dali Zensor 7? Docelowo 20 m powierzchni, obecnie 16 - kolumny "ryja drzeć" nie muszą, ale trochę powietrza jest bardzo mile widziane.

Jeszcze raz dzięki za poswięcony czas,:-)

Kończąc: co z tych DWÓCH Twoim zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli CO? BA 250 lub Dali Zensor 7? Docelowo 20 m powierzchni, obecnie 16 - kolumny "ryja drzeć" nie muszą, ale trochę powietrza jest bardzo mile widziane.

Jeszcze raz dzięki za poswięcony czas,:-)

Kończąc: co z tych DWÓCH Twoim zdaniem?

 

Nie wyczułeś ironii, absolutnie odradzam Zensora 7 - Marantz "ni da rady", jeśli nie chcesz sprawdzonych podstawkowców i muszą być podłogówki najlepiej sparuj je z Bostonami A250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyczułeś ironii, absolutnie odradzam Zensora 7 - Marantz "ni da rady", jeśli nie chcesz sprawdzonych podstawkowców i muszą być podłogówki najlepiej sparuj je z Bostonami A250.

 

Istotnie, nie wyczułem jak łom jakiś. Pozostaję przy 250-tkach. Myślałem jeszcze o QA 2150 - ale tych też pewnie nie pociągnie. A może???;-)

Mam już swoje lata i nadal pamiętam mini takiego AKAI.....

A w ogóle z 610-tki jesteś zadowolony? Mam nadzieję, że ja (również) będę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, bardziej uniwersalnego sprzętu aktualnie nie ma chyba na rynku.

 

Hmmmmm....to jak mogę rozumieć taki cytat:" Wg mnie są porównywalne, tyle, że M-CR610 upchnięto w jednej obudowie, ale elektronicznie to prawie te same moduły. Plusem Marantza jest niewątpliwie DAB standardzie, minusem częściowo plastikowa obudowa. Gra nieco "cieplej" od Denona, który nie tylko w mojej opinii jest jednak bardziej uniwersalny brzmieniowo."

Nie, żebym się czepiał, ani wykazywał kolejnym "niezrozumieniem" - zastanawiam się jedynie czemu masz 610 zamiast 109 i czy ta "uniwersalnośc sprzętu" nie sprowada się li tylko do dychotomii tunera FM/DAB.

Na ostatni już (mam nadzieję;-)) koniec: jak toto gra z Zensor 3 i czego może być nieco za mało/nieco więcej w porównaniu z BA 250 - bo mysli o podstawkowcach jeszcze nie porzuciłem całkiem precz. Tak samo - czasem jeszcze w bezsenne noce śnię o obłych metalicznościach trójcy 109.

I sam już w sumie nie wiem.....

Edytowane przez nonesteban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm....to jak mogę rozumieć taki cytat:" Wg mnie są porównywalne, tyle, że M-CR610 upchnięto w jednej obudowie, ale elektronicznie to prawie te same moduły. Plusem Marantza jest niewątpliwie DAB standardzie, minusem częściowo plastikowa obudowa. Gra nieco "cieplej" od Denona, który nie tylko w mojej opinii jest jednak bardziej uniwersalny brzmieniowo."

Nie, żebym się czepiał, ani wykazywał kolejnym "niezrozumieniem" - zastanawiam się jedynie czemu masz 610 zamiast 109 i czy ta "uniwersalnośc sprzętu" nie sprowada się li tylko do dychotomii tunera FM/DAB.

Na ostatni już (mam nadzieję;-)) koniec: jak toto gra z Zensor 3 i czego może być nieco za mało/nieco więcej w porównaniu z BA 250 - bo mysli o podstawkowcach jeszcze nie porzuciłem całkiem precz. Tak samo - czasem jeszcze w bezsenne noce śnię o obłych metalicznościach trójcy 109.

I sam już w sumie nie wiem.....

 

Poprzez uniwersalność rozumiem zamknięcie wszystkich zalet Denona 109 (występującego przecież także w w wersji z tunerem DAB) w jednej obudowie, w przypadku Denona musiałbym kupić 3 odrębne klocki. Marantz cenowo wychodzi ciut taniej, ale jeśli cenisz aluminiowe fronty to może warto rozważyć?Jak już przełknąłem "glossy black look" Marantza nie było odwrotu. DAB-u praktycznie nie wykorzystasz w naszych warunkach, więc to żadna przewaga, być może bardziej przydatny jest bi-amping oraz tryb multiroomu w układzie 4x30W lub stereo 2x60W czego akurat Denon nie ma. Czytałem też opinie purystów, że zdarzają się przypadki różnych natężeń wyświetlaczy w komponentach tego samego zestawu Denona 109, więc niektórych widocznie może to razić.

 

Odnośnie kolumn - wybrałem Zensory, bo jak już pisałem powyżej nie miałem miejsca na podłogówki, ale i tak raczej bym nie poszedł w ich stronę. Marantz z założenia miał byc "grajkiem sypialnianym", z czego zresztą wywiązuje się doskonale.

W bezpośrednim porównaniu nie powiedziałbym, że Zensorom w tej wersji czegoś brakuje w stosunku do A250, po prostu grają nieco inaczej. Dźwięk Bostonów jest mniej detaliczny z zaokrąglonym środkiem i dołem pasma, zresztą bas wydaje mi się ciut lepszy w Dali. Ale bez wchodzenia w szczegóły powiedziałbym, że oba zagrają dobrze zarówno ze 109, jaki 610. Musisz posłuchać sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.