Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszał ktoś Denona i Pioneera?

 

Denon Ceol RCD-N8

Denon Ceol RCD-N7

PIONEER XHM81

Słyszałem RCDN7 ciekawa jednostka, kiepskie głośniki. Dosyć wydajna jak na takie maleństwo, firmowy dzwięk denona lekko docieplony. Nieźle działająca aplikacja na smartfona i air play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wyglądają parametry Pioneera X-HM71-S. Dodatkowo cena 1350 PLN. W magazynie Audio też dobrze o nim piszą.

Chyba wezmę go do przetestowania. Ciekawe jak zagra z Heco Metas 700.

Według mnie pioneery zawsze grały z wekspononowaną górą i podbitym basem. Nawet jak zmieniałem głośniki. Zawsze był też najbardziej suche, z jednostek wież najlepiej grały denony, yamaha i ostatnio onkyo 555. Ale tych ponieerów nie znam może się coś zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co sądzicie o mini wieży Philips Harmony DCD8000...test na audio.com.pl wypadł pochlebnie...ktoś może zakupił tą ,,wieżyczkę,, lub miał możliwość odsłuchu...chętnie poznam waszą opinię...słucham głownie muzykę elektroniczną...disco,pop,space synth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie pioneery zawsze grały z wekspononowaną górą i podbitym basem. Nawet jak zmieniałem głośniki. Zawsze był też najbardziej suche, z jednostek wież najlepiej grały denony, yamaha i ostatnio onkyo 555. Ale tych ponieerów nie znam może się coś zmieniło.

 

Pioneer X-HM71-S przyjedzie do mnie w czwartek. Mam możliwość zwrotu. W magazynie Audio pisali, że gra bardzo klarownie. Posłuchamy, zobaczymy...

Na papierze wygląda nieźle, tym bardziej biorąc pod uwagę cenę. Inne mini o tych parametrach kosztują nawet 2 razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer X-HM71-S przyjedzie do mnie w czwartek. Mam możliwość zwrotu. W magazynie Audio pisali, że gra bardzo klarownie. Posłuchamy, zobaczymy...

Na papierze wygląda nieźle, tym bardziej biorąc pod uwagę cenę. Inne mini o tych parametrach kosztują nawet 2 razy więcej.

 

Ciekawi mnie zestawienie z denonem m-39. Patrzac na mozliwosci pioneera to sprzet niemalze idealny ale brakuje mu jednak wejscia cyfrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer X-HM71-S przyjedzie do mnie w czwartek. Mam możliwość zwrotu. W magazynie Audio pisali, że gra bardzo klarownie. Posłuchamy, zobaczymy...

Na papierze wygląda nieźle, tym bardziej biorąc pod uwagę cenę. Inne mini o tych parametrach kosztują nawet 2 razy więcej.

 

napisz jakie wrażenia z odsłuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jakie wrażenia z odsłuchu

 

Dotarł dzisiaj do mnie Pioneer. Brzmienie jest zrównoważone i bardzo szczegółowe, naprawdę nie można się do niego doczepić. Gdybym nie widział logo, to nigdy bym nie powiedział, że to mini wieża Pioneera. To nie jest typowy charakter brzmienia Pioneera. Obawiałem się, że z Metasami 700 będzie za dużo basu, ale jest całkiem dobrze (ustawienie flat lub jazz, niskie i wysokie na 0). Nie miałem na razie możliwości posłuchać głośniej, ale na poziomie na jakim zwykle słucham niczego muzyce nie brakuje, niczego też nie ma za wiele. Może przy większym poziomie głośności trzeba będzie zjechać bas o 1 - 2 dB.

Oryginalne kolumny-pierdziawki też dają radę, może trochę zalatuje kartonem, ale jak na takie maleństwa jest ok. O dziwo całkiem nieźle radzą sobie z basem. Włączenie p.bass wcale ich nie dławi i nie próbują grać tylko wyższym basem. Oczywiście w pewnych granicach poziomu głośności i uwzględniając ich małe rozmiary.

 

Na razie doczepić się mogę do braku skanowania (przewijania) utworów FLAC odtwarzanych z serwera mediów. Wyświetlacz też mógłby być większy, albo przynajmniej niektóre informacje mogły by być wyświetlane większą czcionką. Np informacje RDS z odległości 2m są ledwo czytelne.

 

Pewnie wezmę jeszcze dla porównania Denona CEOL RCD-N8. Trochę droższy, ale ma więcej wejść, w tym cyfrowe.

 

Będę musiał się przestawić na mini, bo dotychczasowy zestaw na razie idzie na strych ze względu na dziecko, które zaczyna się już przemieszczać po domu. Metasy też raczej wylecą na rzecz jakiś monitorków, które będę musiał ulokować poza zasięgiem małego wciskacza guziczków.

 

Przy dziecku super sprawą jest serwer mediów z muzyką FLAC, który leży sobie gdzieś ukryty. Nie będą się plątać płyty CD, które mogą zostać użyte przez dziecko do testowania nowych ząbków. Już większość swoich płyt przerzuciłem na serwer do formatu FLAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały off topic

 

@cynamonowy

jakiego serwera / dysku NAS używasz ? Czy używasz go również z TV ?

 

Co do miniwieżyczek, to niektóre z nich mają naprawdę duży potencjał ale po zmianie firmowych monitorków na coś lepszego.

Czy słyszysz w mini różnicę pomiędzy np. mp3 320 kbps / CD / FLAC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego serwera / dysku NAS używasz ? Czy używasz go również z TV ?

Co do miniwieżyczek, to niektóre z nich mają naprawdę duży potencjał ale po zmianie firmowych monitorków na coś lepszego.

Czy słyszysz w mini różnicę pomiędzy np. mp3 320 kbps / CD / FLAC ?

 

W tej chwili mam podłączony dysk przenośny do routera TL-WR1043ND i na nim uruchomiony MEDIA SERVER, ale jutro będę miał ZYXELa NSA-310. Telewizora nie mam. Czasem korzystam z tabletu aby wyświetlić jakieś wideo HD lub zdjęcia.

 

Pioneer mnie zadziwił i nawet na pierdziawkach od kompletu zagrał całkiem nieźle. W tej chwili mam podłączone Heco Metas 700.

Pomiędzy CD i FLAC nie słyszę różnicy, ale mp3 320 kbps na górze pasma jest gorsze. Oczywiście różnicę słychać na Metasach, bo na fabrycznych kolumnach pewnie trudno było by to wychwycić.

Kupiłem dzisiaj Denona Ceol N8, dojedzie do mnie w środę. Porównam go z Pioneerem i jednego oddam do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha PianoCraft MCR-N560 i wersja DAB/DAB+

 

Yamaha prezentuje nowy system, skupiający się na odtwarzaniu cyfrowej muzyki, za pomocą AirPlay, radia internetowego oraz streamingu audio.

 

Całkowicie pozbawiony tunera analogowego? W Polsce na razie nie będzie miał powodzenia.

 

Witaj

Jak wyszło porównanie?

 

Pioneer gra bardziej analitycznie, szczegółowo. Denon jak zwykle ma swój charakter, jego wzmacniacz nie brzmi jak cyfrowy. Muszę przyznać, że ciężko było by mi się zdecydować, gdyby nie to że Pionier ma małe niedociągnięcia o których już pisałem. Raczej Denon ze mną zostanie, chociaż szkoda mi tego Pioneera. Jazzu słucha się na nim (jak dla mnie) przyjemniej, dzięki jego szczegółowości i rozdzielczości.

Denon ma bardzo czytelny wyświetlacz i dopracowane menu. Plus dla Pioneera, który wyświetla okładki, ale minus za małą czcionkę (chociaż np czcionka poziomu głośności jest na pół wyświetlacza).

Denon ma lepsze kolumny, grają całkiem przyzwoicie jak na takie maleństwa, pomimo tego że ich zwrotnica, to tylko malutki bipolar. Oczywiście dźwięk urządzeń porównywałem na jednych kolumnach (Heco Metas 700).

 

Do Pioneera zraził mnie jeszcze serwis, a dokładnie pan Sławek W. (nawet nie ujawnił swojego nazwiska) [email protected]. Chciałem uzyskać pomoc w sprawie tego, że Pioneer nie skanuje (nie można przesuwać utworów mp3 i flac, odtwarzanych z media serwera lub pendrive-a). Na zdjęciach w instrukcji wyraźnie widać, że pasek postępu jest aktywny, a w rzeczywistości pasek nie działa. Zaraz po rozpoczęciu odtwarzania pasek się zapełnia, a czas do końca utworu ustawia się na zero. Prawdopodobnie jest to niedopracowany soft. Solidny serwis zareagował by od razu i jeżeli sami nie posiadają rozwiązania, to wysłali by zapytanie do jakiegoś centralnego serwisu, lub producenta. Pan Sławek ogólnie mówiąc mnie olał i cytuję: "WITAM jezeli jakas funkcja nie jest opisana , to jej nie ma. slawek" Wcześniej z korespondencji wynikło, że nie posiada nawet instrukcji użytkownika do tego urządzenia, nie mówiąc o dokładnych informacjach jakie powinien posiadać serwis.

 

Niedawno miałem do czynienia z innym serwisem (firmy Netasq). Po otrzymaniu mojego e-maila, od razu zadzwonił do mnie inżynier sieciowy i poprosił o więcej informacji. Za chwilę otrzymałem e-mail, że przekazał sprawę do serwisu we Francji. Problem został rozwiązany w ciągu dwóch godzin. Zadzwonił do mnie jeszcze po tygodniu, aby spytać czy urządzenia działa poprawnie. Zaznaczam, że nie mam z tą firmą żadnych umów i urządzenie nie jest już na gwarancji. Widać, że zależy im na tym aby klient był zadowolony i polecił ich sprzęt innym. W przypadku Pioneera nie mogę tego zrobić. Być może to tylko jeden pracownik (Sławek W.), ale to znaczy, że nie mają żadnej kontroli jakości swoich usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem pionierra XHM 71 z firmowymi głośnikami i według mnie grał gorzej niż denon 39 i onkyo 555. Jego dzwięk jest bardziej sztuczny, techniczny. Co do Ceola wiadomo inna cena ale ta jednostka potrafi zagrać naprawdę nieźle. Menu rzeczywiście jest ładne i rozbudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem pionierra XHM 71 z firmowymi głośnikami i według mnie grał gorzej niż denon 39 i onkyo 555. Jego dzwięk jest bardziej sztuczny, techniczny. Co do Ceola wiadomo inna cena ale ta jednostka potrafi zagrać naprawdę nieźle. Menu rzeczywiście jest ładne i rozbudowane.

 

Pionieer dużo traci na firmowych kolumnach. Pisałem wcześniej, że zalatują "kartonem". Na Heco Metas 700 zagrał całkiem dobrze. Technicznie niewiele można mu zarzucić, ale muzykalności którą ma Ceol N8 Pioneer posiada o wiele mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiadomo klub miłośników mini wież to klub miłośników wież Denona i Yamahy więc podaje ceny ostatniej nowości Yamahy :

MCR-N 560 ( z firmowymi głośnikami ) 499 E

MCR-N 560 D " 549 E

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mega wątek ale przebrnąłem. Wybór po kilku zwrotach akcji padł na Marantz 603 . Tylko proszę o poradę co do kolumn. Zawsze lubiłem bardzo Dynaudio , czy Audience 42 bedzie dobre dobre w tym zestawie ? Nie za ciepło? Zastanawiam się jeszcze nad Missionami 771 i standardowo polecanymi MA.

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś tak

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

mam dwa pytania do użytkowników Denona DM-39.

 

1. Czy w przypadku podpięcia do wieży Ipoda Touch przez stację dokującą będzie można odtwarzać bezpośrednio radio internetowe? Czy też istnieje tylko możliwość włączenia radia na Ipodzie i podłączenie go do wieży przez kabel miniJack-cinch?

 

2. Czy używacie tego Denona jako budzika? Jeśli ktoś zasypia słuchając muzyki to chyba nie ma szans, żeby został obudzony przez miniwieżę, gdyż nie ma opcji regulacji głośności alarmu.

 

Serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników. Dylemat mam poważny a czasu mało. Moje dotychczasowe audio odeszło do krainy wielkich łowów przy pomocy mojej trzyletniej córeczki. Obecny budżet, bez możliwości jego powiększenia to 1000pln. Finalnie zastanawiam się nad SHARP XL-HF301 lub Teac TC-X350i. Nie mam możliwości odsłuchu - w tym tkwi problem. Od Teaca odstraszają mnie cienkie przewody wchodzące do jednostki głównej wtyczką systemową wtyczką (w kolumnach są zakręcane terminale głośnikowe). Nie znam tej linii, nic o niej znaleźć nie mogę. Kosztuje 950-1000 pln. Sharpa słyszałem ale serii 200, nie powalił mnie, ale też nie odstraszył. 3

01 ma większe głośniki, liczę na bardziej wyraziste niskie Na forum informacji o Teacu 350i nie znalazłem, o Sharpie 301 też nie. Może ktoś z Was słyszał tego Teaca, Sharpa?

 

i-teac-tc-x350i-b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.