Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzez uniwersalność rozumiem zamknięcie wszystkich zalet Denona 109 (występującego przecież także w w wersji z tunerem DAB) w jednej obudowie, w przypadku Denona musiałbym kupić 3 odrębne klocki. Marantz cenowo wychodzi ciut taniej, ale jeśli cenisz aluminiowe fronty to może warto rozważyć?Jak już przełknąłem "glossy black look" Marantza nie było odwrotu. DAB-u praktycznie nie wykorzystasz w naszych warunkach, więc to żadna przewaga, być może bardziej przydatny jest bi-amping oraz tryb multiroomu w układzie 4x30W lub stereo 2x60W czego akurat Denon nie ma. Czytałem też opinie purystów, że zdarzają się przypadki różnych natężeń wyświetlaczy w komponentach tego samego zestawu Denona 109, więc niektórych widocznie może to razić.

 

Odnośnie kolumn - wybrałem Zensory, bo jak już pisałem powyżej nie miałem miejsca na podłogówki, ale i tak raczej bym nie poszedł w ich stronę. Marantz z założenia miał byc "grajkiem sypialnianym", z czego zresztą wywiązuje się doskonale.

W bezpośrednim porównaniu nie powiedziałbym, że Zensorom w tej wersji czegoś brakuje w stosunku do A250, po prostu grają nieco inaczej. Dźwięk Bostonów jest mniej detaliczny z zaokrąglonym środkiem i dołem pasma, zresztą bas wydaje mi się ciut lepszy w Dali. Ale bez wchodzenia w szczegóły powiedziałbym, że oba zagrają dobrze zarówno ze 109, jaki 610. Musisz posłuchać sam.

 

Dzięki serdeczne. Fakt, że Zensor 3 i BA 250 to dwudrożniaki, choć o całkiem innych gabarytach. BA powinien mieć wiecej powietrza, natomiast woofer Dali jest większy (i lepszy?). Stąd prawdopodobnie Twoja ocena o basie. Przesłucham Marantza z Zensor 3 i zobaczę, o co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawialiście się nad Dali Zensor 5. Czy 610 da radę?? Jak to zagra?

 

Słuchałem dwukrotnie na 5-tkach Dali - dobry stary rock i gitarowy vocal na vinylowym flacku 24/192. Powiem tak: jak dla mnie analityczność bardzo ok., scena dobra, bas nieco za suchy i pukający bez kawałka mięcha, góra - całkiem, całkiem, ale momentami za ostra. Pytałem 3.14-ter o Zensory 7, ale mnie pognał na szczaw, że Marantz nie pociągnie. Słuchałem 610-tki na różnych podłogowcach (6-8 ohm, dwu i dwu i półdroznych) i jakoś nigdy z głośnością poza 31-35 (w porywach) nie wyłaziłem. W chałupie TYM BARDZIEJ nie mam zamiaru. 3.14-ter zakpił z mego pomysłu podłączenia 610-tki do Zensorów 7. Ale ja NADAL (mimo wiary w Jego fachowość) myślę, że Marantz te Dali pociągnie. Tam jest DUŻO lepszy bas niz w piątce i DUŻO wiecej powietrza i wolności. W tym tygo dniu mam zamiar taki myk uczynić i pagadi.

 

Zagrać to zagra, pytanie o wydolność sprzętu względem niemałej już kolumnie.

 

Witaj i precyzuj, svp.: "wydolność" w sensie, że nie dam rady obudzć sąsiada w sąsiedniej chałupie, czy, że Marantz szybciej (grany normalnie, nie "na chama") pójdzie do piachu?

Ad rem: TwojeTRÓJKIi sa prawie OK (dla mnie), PIĄTKOM dużo (według mnie) brakuje - SIÓDEMKI wydaję się byc optimum/maximum.

W wielkim jestem błędzie?

 

Odstępuję od Zensor 7. Rozum wygrał z sercem - w Siódemkach marantz nie da rady zniekształceniom. Z Boston Acoustics A 250 da. Mam recht?

Edytowane przez nonesteban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podłogowych w miarę przystępnej cenie pozostają jeszcze

Indiana Line Tesi 560, Monitor Audio BX5 i Q Acoustics 2050i.

 

Z czym 610 zagrała by dobrze. Uparcie ide w podłogówki bo idealnie pasują mi do pokoju (gabarytowo i wyglądem)

Niestety ale ograniczone mam możliwości odsłuchowe dlatego wciąż wertuję internet w poszukiwaniu różnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dwukrotnie na 5-tkach Dali - dobry stary rock i gitarowy vocal na vinylowym flacku 24/192. Powiem tak: jak dla mnie analityczność bardzo ok., scena dobra, bas nieco za suchy i pukający bez kawałka mięcha, góra - całkiem, całkiem, ale momentami za ostra. Pytałem 3.14-ter o Zensory 7, ale mnie pognał na szczaw, że Marantz nie pociągnie. Słuchałem 610-tki na różnych podłogowcach (6-8 ohm, dwu i dwu i półdroznych) i jakoś nigdy z głośnością poza 31-35 (w porywach) nie wyłaziłem. W chałupie TYM BARDZIEJ nie mam zamiaru. 3.14-ter zakpił z mego pomysłu podłączenia 610-tki do Zensorów 7. Ale ja NADAL (mimo wiary w Jego fachowość) myślę, że Marantz te Dali pociągnie. Tam jest DUŻO lepszy bas niz w piątce i DUŻO wiecej powietrza i wolności. W tym tygo dniu mam zamiar taki myk uczynić i pagadi.

 

 

 

Witaj i precyzuj, svp.: "wydolność" w sensie, że nie dam rady obudzć sąsiada w sąsiedniej chałupie, czy, że Marantz szybciej (grany normalnie, nie "na chama") pójdzie do piachu?

Ad rem: TwojeTRÓJKIi sa prawie OK (dla mnie), PIĄTKOM dużo (według mnie) brakuje - SIÓDEMKI wydaję się byc optimum/maximum.

W wielkim jestem błędzie?

 

Odstępuję od Zensor 7. Rozum wygrał z sercem - w Siódemkach marantz nie da rady zniekształceniom. Z Boston Acoustics A 250 da. Mam recht?

 

Wg mnie, ja naturlich :)

Wczoraj słuchałem zestawienia Denona AVR-X3000 z Bostnami A360 - tutaj było idealnie, ale moc tego ampli jest 3-krotnie wyższa, więc sam widzisz. Zensory 5 generalnie przepadają odsłuchowo w porównaniu do innych Zensorów, co dziwi, bo parametry mają całkiem przyzwoite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, ja naturlich :)

Wczoraj słuchałem zestawienia Denona AVR-X3000 z Bostnami A360 - tutaj było idealnie, ale moc tego ampli jest 3-krotnie wyższa, więc sam widzisz. Zensory 5 generalnie przepadają odsłuchowo w porównaniu do innych Zensorów, co dziwi, bo parametry mają całkiem przyzwoite.

 

Wirklich:-)

Mnie też dziwiło, że po przejściu z TRÓJEK na PIĄTKI miałem jakieś takie poczucie....braku?

Skoro SIÓDEMKI za duże, PIĄTKI za...(???) - to faktycznie: albo Twoje TRÓJKI, albo A 250.

Tertium non datur.....;-)

Dziś idę jeszcze posłuchać TRÓJEK i to by było (będzie) na tyle, bo 610 mi PASI, a przy jego ograniczeniach prądowych nie mam co włazić wyżej, gdyż w tym przedziale cenowym to Twoje Zensory i BA A 250 wydają się jedynymi strzałami w 10-tkę?

Nicht wahr?:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirklich:-)

Mnie też dziwiło, że po przejściu z TRÓJEK na PIĄTKI miałem jakieś takie poczucie....braku?

Skoro SIÓDEMKI za duże, PIĄTKI za...(???) - to faktycznie: albo Twoje TRÓJKI, albo A 250.

Tertium non datur.....;-)

Dziś idę jeszcze posłuchać TRÓJEK i to by było (będzie) na tyle, bo 610 mi PASI, a przy jego ograniczeniach prądowych nie mam co włazić wyżej, gdyż w tym przedziale cenowym to Twoje Zensory i BA A 250 wydają się jedynymi strzałami w 10-tkę?

Nicht wahr?:-)

 

Byłem i zaliczyłem 5-10-15 tfu! TRZY - PIĘĆ - SIEDEM. Wyleczyłem się - w każdym bas łupie (jak na mój gust) za wysoko i za łopatologicznie kosztem środka, natomiast góra sobie a Muzom. Choc co do detalu zastrzeżeń (przy tym pułapie cenowym) nie mam. Z całej gromadki (JEDYNKI zaniechałem, bo mikruski) TRÓJKI istotnie najprzyzwoitsze. Sorry, ale każdy sam sobie sterem, żeglarzem - coś co odpowiada mnie, może wywołać wymioty u bliźniego i vice versa. Bostony będą miękciejsze i głębiejsze, a jak mi się toto przeje to pójdzie do kuchni i popatrzymy sobie na coś Made in England na ten przykład.

Dzięki za pomoc i cierpliwość. Po zakupie 610 - tek (czekam na czarno białe, bo BA "glossy white") dam głos jak odgłos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się na zakupem jednego z zestawów:

1. Yamaha PianoCraft MCR-N560

2. Pioneer X-HM 81

Czy macie jakieś doświadczenia z tymi zestawami?

Co radzicie?

Pozdrawiam,

Grzesienty

 

Dodaj do listy onkyo cr n755 :) Polecam, sam uzytkuje od tygodnia i jestem bardzo zadowolony. Ma wszystko co potrzeba.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do listy onkyo cr n755 :) Polecam, sam uzytkuje od tygodnia i jestem bardzo zadowolony. Ma wszystko co potrzeba.

Dzięki za podpowiedź.Poczytam sobie i poszukam czy można gdzieś tego posłuchać. Na pierwszy rzut oka cena niestety o tysiaka wyższa od pionierka i parę stów od yamahy ;-)

Dzięki jeszcze raz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.Poczytam sobie i poszukam czy można gdzieś tego posłuchać. Na pierwszy rzut oka cena niestety o tysiaka wyższa od pionierka i parę stów od yamahy ;-)

Dzięki jeszcze raz!

 

Nie kupuj Onkyo w PL, tutaj ceny wariackie, a sam sprzęt wart grzechu. Plusem jest to, że kupujesz bez problemu (zarówno tu, jak i za granicą sam komponent lub z kolumnami), bo w tym przypadku bierzesz 755 i dobierasz kolumny wg własnych preferencji zamiast fabrycznych, natomiast w przypadku Pioneera musisz go wziąć w komplecie, a i tak większość od razu myśli o wymianie fabrycznych głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie kupuj Onkyo w PL, tutaj ceny wariackie, a sam sprzęt wart grzechu. Plusem jest to, że kupujesz bez problemu (zarówno tu, jak i za granicą sam komponent lub z kolumnami), bo w tym przypadku bierzesz 755 i dobierasz kolumny wg własnych preferencji zamiast fabrycznych, natomiast w przypadku Pioneera musisz go wziąć w komplecie, a i tak większość od razu myśli o wymianie fabrycznych głośników.

Mimo wszystko pioneer jest tanszy nawet z monitorkami. Jesli zakladam dokupienie pozniej leszych glosnikow to przynajmniej na dzien dobry mam czym grac :-) chyba, ze ten pioneer sie nie nadawa :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nowy cr n755 http://exceptional-av.co.uk/onkyo-cr-n755-network-cd-receiver.html?___SID=U

 

za £229 . Zapytaj ile wysylka do nas (max £25 gdzies) i bedziesz mial fajne pudeleczko:-)

 

... lub kup zestaw cr n755 + q acoustics 2020i za £349 + wysylka do nas. W 2 tys zl sie zmiescisz a zestawik wg mnie zacny :-)

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nowy cr n755 http://exceptional-av.co.uk/onkyo-cr-n755-network-cd-receiver.html?___SID=U

 

za £229 . Zapytaj ile wysylka do nas (max £25 gdzies) i bedziesz mial fajne pudeleczko:-)

 

... lub kup zestaw cr n755 + q acoustics 2020i za £349 + wysylka do nas. W 2 tys zl sie zmiescisz a zestawik wg mnie zacny :-)

 

Rozumiem, że QA 2020i dają radę, jak mówiłem? Maleńkie popierdółki, ale zadziwią wiele większych kolumn, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nowy cr n755 http://exceptional-av.co.uk/onkyo-cr-n755-network-cd-receiver.html?___SID=U

 

za £229 . Zapytaj ile wysylka do nas (max £25 gdzies) i bedziesz mial fajne pudeleczko:-)

 

... lub kup zestaw cr n755 + q acoustics 2020i za £349 + wysylka do nas. W 2 tys zl sie zmiescisz a zestawik wg mnie zacny :-)

 

Jak tam z wydajnością prądową (22W), mogę podłączyć kolumny typu Pylon Monitor itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że wyjezdzam tu z jakims tanim Sharpem, ale czy ktoś z forumowiczów posiada lub ma możliwość pobawienia sie którymś z modeli Sharp-a : xl-hf151, xl-hf201, xl-hf301, xl-hf401 ?, Interesuje mnie jak te Sharpy grają z innymi kolumnami, może warto poeksperymentować ?

 

P.S. Chetnie sam bym to zrobił ale nie mam zbytnio mozliwości i wiedzy jakie kolumny (podobnej wielkości do oryginalnych) mogły by do niego pasować.

Edytowane przez albercikk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że QA 2020i dają radę, jak mówiłem? Maleńkie popierdółki, ale zadziwią wiele większych kolumn, nieprawdaż?
Przyznaje ze jestem w szoku jak takie male paczki graja. Dzwiek jest duzy, ciezki az ciezko to sobie wyobrazic patrzac na te malenstwa:) Wytargalem stare standy atacama , zasypalem piachem i jest jeszcze lepiej niz na komodzie:)Gralem na nich w salonie 18m2 + otwarta jadalnia (9m2) i te 2020i wypelnily to pomieszczenie bez problemu. I do tego jaki bas!:) One spokojnie moga grac bez suba w stereo do normalnych odsluchow. U mnie powędrowały do spro mniejszej sypialni bo taki był plan na ten zestaw.Mimio iz 22w na kanal ten onkyo gra bardzo glosno bez zniekształcen. Podpinalem nawet swoje podłogowe kolumny(sredniej wielkosci) Leema xeta i rowniez onkyo dawal rade. Co prawda nie odkrecalem bardzo glosno (mialem obawy) ale spokojnie mozna bylo sobie sluchac. Tak jak pisalem wczesniej ten zestawik to hit cena/jakosc wg mnie. Kumpela ma pianocrafta na ori kolumnach- wg mnie slabiej gra ta yamaszka oj slabiej... Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje ze jestem w szoku jak takie male paczki graja. Dzwiek jest duzy, ciezki az ciezko to sobie wyobrazic patrzac na te malenstwa:) Wytargalem stare standy atacama , zasypalem piachem i jest jeszcze lepiej niz na komodzie:)Gralem na nich w salonie 18m2 + otwarta jadalnia (9m2) i te 2020i wypelnily to pomieszczenie bez problemu. I do tego jaki bas!:) One spokojnie moga grac bez suba w stereo do normalnych odsluchow. U mnie powędrowały do spro mniejszej sypialni bo taki był plan na ten zestaw.Mimio iz 22w na kanal ten onkyo gra bardzo glosno bez zniekształcen. Podpinalem nawet swoje podłogowe kolumny(sredniej wielkosci) Leema xeta i rowniez onkyo dawal rade. Co prawda nie odkrecalem bardzo glosno (mialem obawy) ale spokojnie mozna bylo sobie sluchac. Tak jak pisalem wczesniej ten zestawik to hit cena/jakosc wg mnie. Kumpela ma pianocrafta na ori kolumnach- wg mnie slabiej gra ta yamaszka oj slabiej...

 

No, narobiłeś smaka na to Onkyo:) A jak ma ustawioną barwę, po jasnej stronie, ciepłej, neutralny jest? QA kiedyś słuchałem z Denonem i grały ok, ale nie zapamiętałem by zrobiły jakieś szczególne wrażenie. Ale też słuchałem ich krótko i w salonie więc nie były to dobre warunki. Ciekaw jestem jak by to Onkyo zagrało z Pylonami np. Widzę też, że sporo dobrych recenzji zbiera, no i faktycznie za przyzwoite pieniądze kompletne wyposażenie w sumie.

Edytowane przez zentaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Panowie zeby nie bylo niedomowien - ten zestaw jako nowy sklepowy i cena/jakosc jest super. Ale w dalszym ciagu prawdziwe stereo gra lepiej delikatnie mowiac:-) ale tez kosztuje swoje. Placimy za kable wielokrotnosc tej sumy a tutaj caly zestawik jest.

qa gra z podkreslonym dolem pasma bym powiedzial, gora jest wyrazna ale nie kluje w uszy. Mozna rowniez wlaczyc direct w tym onkyo i sluchac muzy bez dopalaczy.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Panowie zeby nie bylo niedomowien - ten zestaw jako nowy sklepowy i cena/jakosc jest super. Ale w dalszym ciagu prawdziwe stereo gra lepiej delikatnie mowiac:-) ale tez kosztuje swoje. Placimy za kable wielokrotnosc tej sumy a tutaj caly zestawik jest.

qa gra z podkreslonym dolem pasma bym powiedzial, gora jest wyrazna ale nie kluje w uszy. Mozna rowniez wlaczyc direct w tym onkyo i sluchac muzy bez dopalaczy.

 

No ja myślę:) Pytałem w kontekście drugiego systemu - do sypialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak ten onkyo sie ma do minx xi, znajomy go ma podpisaliśmy go u mnie do potężnych gabarytowych z 20cm wooferem chario syntar 520r, mały minx zrobił z nimi co chciał w 20m2 o bardzo ładnie to zagrało jak na takie maleństwo sam sie przymierzam do kupna jego do sypialni, dla zainteresowanych ten minx gra lepiej od sonata ar30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedziec trzeba by je porównać;-) Jeżeli patrząc na cenę to Cambridge jest 3 razy droższy od onkyo wiec powinien grac 3 razy lepiej;-)

Ja wybralem onkyo bo jest dla mnie pełnowartościową wieżyczka, np ten Cambridge dla mnie odpada ponieważ nie ma CD odtwarzacza w sobie...

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie

Zadałem pytanie a propo odsłuchu Marantz MCR610 z kolumnami jak poniżej

1. Boston Acoustics A 250

2. Indiana Line Tesi 560

3. Q Acoustics 2050i

4. Roth Audio Oli RA4

5. Tannoy Mercury V4i

 

W odpowiedzi otrzymałem

 

Witam,

Na wstępie informuję,że Marantz MCR 610 jest zdecydowanie za słaby do

wymienionych przez Pana kolumn.

.... (potem już było co mają a czego nie)

 

co o tym myślicie. Już sam nie wiem, jedni mówią że spokojnie zagra a inni że nie.

Pytałem też w sklepie Marantz i powiedzieli że spokojnie sobie poradzi. Kto tu kręci .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawialiście się nad Dali Zensor 5. Czy 610 da radę?? Jak to zagra?

Też się zastanawiałem nad takim kompletem. Ja się nie znam, ale ale tutaj na przykład sprzedają taki zestawik, więc chyba zagra :)

http://www.audiblefi...5-speakers.html

 

Btw: Pytanie: 800 funtów? Czemu tak tanio?

Edytowane przez nwobhm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest z tym Marantzem i Denonem? To to samo, czy jednak nie?

Gdzieś widziałem, że (podobno) Marantz 610 i 510 to to samo co Denon F109 (sekcja wzmacniacza mam na myśli). W innym miejscu, że Marantz to Denon N8. Później, że Denon N5=N8.

To by znaczyło, że Marantz 510 = Denon N5?

 

Słuchałem ostatnio obu podłączonych do Dali Zensor 1.

I chociaż dźwięk w ogólnym rozrachunku był taki sam, to Marantz wyraźnie schodził niżej.

Edytowane przez campo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.