Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy Denon RCD-N8.

Tuner radiowy może pracować w trybie 'ulubione' lub strojenie. Chciałbym aby tryb "ulubione' był cały czas aktywny i aby można było przełączać stacje przyciskami CH+ i CH- . Po wyłączeniu i włączeniu urządzenia tryb jest aktywny, lecz po przełączeniu źródła na inne i powrotu do tunera, tryb 'ulubione' nie jest już aktywny. Da się coś z tym zrobić? Wydaje mi się to bez sensu i w każdym innym sprzęcie zawsze można przełączać zaprogramowane stacje, tym bardziej gdy są do tego przydzielone przyciski w pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubione mam w denonie dno 720 ale one dotyczą radia internetowego. W demonów df 107, który ma tuner am/fm nie mam ulubionych ale mogę normalnie zaprogramować daną stację pod konkretnym numerem. Działa wtedy wybieranie stacji za pomocą numerów lub strzałkami. Żeby działały strzałki, coś musiałem przestawić w menu, nie pamiętam dokładnie co.

 

Wysłane z mojego ifiveX2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wysyłają to Polski, najtańsza opcja jaką znalazłem to http://www.hifix.co.uk/hi-fi-package-deals/onkyo/crn755-black-inc-2020i.html i stąd zapewne zamówię.

Większość brytyjskich sklepów jednak nie wysyła za granicę. hifix.co.uk wysyła, ale za paczki od 2 do 30 kg kosztuje to 60 funtów, więc nieco ich poniosło.

Ostatecznie zamówiłem Onkyo CRN755 na niemieckim amazon.de za 347 euro z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troche ich ponioslo:-) Dpd z ubezpieczeniem do 5 tys zl paczka max 31kg kasuje £17 :-) i to jest bdb cena.

 

aha... jakie glosniki zamowiles do tego n755 ?

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troche ich ponioslo:-) Dpd z ubezpieczeniem do 5 tys zl paczka max 31kg kasuje £17 :-) i to jest bdb cena.

 

aha... jakie glosniki zamowiles do tego n755 ?

Jeszcze nie zamówiłem, ale kupię w polskim sklepie już, bo ceny są podobne jak za granicą. A zamówię te które polecałeś, czyli Q Acoustics 2020i, zobaczymy jak się sprawią, ale raczej jestem spokojny o to, złych opinii o takim zestawie nie udało mi się znaleźć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wysyłają to Polski, najtańsza opcja jaką znalazłem to http://www.hifix.co.uk/hi-fi-package-deals/onkyo/crn755-black-inc-2020i.html i stąd zapewne zamówię.

Ja spróbuję swoje mini cudo zamówić tutaj: http://www.audiblefidelity.co.uk/, ceny OK, transport DPD do Polski 30 GBP,...ale to już po feriach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojawila sie aktualizacja softu do denonkow ceoli, sprawdzal ktos co daje nowego?

 

Mam RCD-N8 od pół roku i chyba 3 razy już się aktualizował. Nie zauważyłem żadnych zmian. Myślę, że wszystkie te aktualizacje z punktu widzenia użytkownika nie mają wielkiego znaczenia. Ceol od początku był dopracowany i nie słyszałem, ani nie zauważyłem żadnych mankamentów w oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stecko

Napisz proszę jaki konkretnie adapter wi-fi zakupiłeś do Onkyo CR-N755. Podejrzewam, że każdy powinien działać, ale chcę uniknąć sytuacji, w której adapter nie będzie chciał współpracować z softem wzmacniacza.

 

Witaj

 

Nie,nie kazdy dziala z onkyo. Musisz kupic ten: TP-LINK TL-WN722N 150Mbps.

I pamietaj o 150Mbps poniewaz ktos kupil ''300'' i nie dzialal.

 

Pozdr

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Nie,nie kazdy dziala z onkyo. Musisz kupic ten: TP-LINK TL-WN722N 150Mbps.

I pamietaj o 150Mbps poniewaz ktos kupil ''300'' i nie dzialal.

 

Pozdr

Dzięki.

A propos różnych kart sieciowych to miałem problem z podłączeniem telewizora do internetu przez wi-fi. Nie działał, gdy na routerze był ustawiony standard 802.11b+g+n, ale działa dla każdej innej kombinacji (b+g,g+n, itp.) - nie wiem dlaczego. Podobnie z ustawieniem różnej szerokości kanału (channel width) - dla 20 Mhz działa, dla 40 już nie. Zapewne wina oprogramowania, ale zmiana takiego szczegółu czasem może pomóc.

Edytowane przez Stachu89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poszukuję sprzętu mającego obok dobrej jakości dźwięku, także takiej cechy jak funkcja resume dla CD-MP3 (słucham audiobooków i chciałbym, aby po ponownym włączeniu sprzętu odtwarzanie rozpoczynało się od miejsca w którym je przerwano). Czy taki sprzęt jest dostępny na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ciekawi mnie czy w swoich minisystemach zmienialiscie coś w zasilaniu tj.przewód sieciowy ,listwa zasilająca z odpowiednimi filtrami pokroju Tomanek,Gigawatt?W dużych zestawach taki proceder jest na porządku dziennym,jakie macie z tym doświadczenia ,czy w miniwiezach jest sens stosowania takich rozwiązań?Powiem tylko że mam zestaw denon m39+dali zensor1+qed xtc i jestem z niego naprawdę zadowolony choć jak widzę brata mającego większe klocki i bawiacego sie w kombinowanie z zasilaniem to mnie też troszkę to zaczyna wkrecać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panas ma dobrą funkcjonalność, włącznie z BT na pokładzie, ale nie obsługuje radia internetowego, a kolumny choć całkiem niezłe i 3-drożne mają zdecydowanie za mało basu. Chyba, że ktoś (jak mój znajomy) od razu zakłada i kupuje dodatkowo subwoofer, wówczas jest już nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwa kable do sprzedania do mini wieżyczek http://www.audioquest.com/power-cables/nrg-x2

 

swoją drogą bawiłem się nową yamahą n560, bardzo fajny mini system, obsługa z ipada bardzo poręczna

Chiałbym zapytać jak nowa yamaszka czyta mp3ki z pendr.?czyta foldery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu89

 

... i jak tam onkyo & q acoustics ? Zagrało dla Ciebie?:)

 

 

Pozdrawiam

Dziś chciałem podłączyć, ale okazało się, że nie ma kabelków, więc jeszcze muszę dokupić. Lepsze będą bi-wire (np. http://allegro.pl/klotz-kabel-glosnikowy-lscf425-4x2-5mm-bi-wiring-i4004101851.html) czy jakieś zwykłe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chciałem podłączyć, ale okazało się, że nie ma kabelków, więc jeszcze muszę dokupić. Lepsze będą bi-wire (np. http://allegro.pl/klotz-kabel-glosnikowy-lscf425-4x2-5mm-bi-wiring-i4004101851.html) czy jakieś zwykłe?

 

 

Ja kupilem ten http://www.tophifi.pl/index.php?site=list&skey=products&produkt_id=2452&action=detail

 

Niby kabel roku what hifi z tych budzetowych;-) Gra dobrze, do onkyo idealny.

 

Klotz ma opinie mulacego kabla choc sam nie testowalem.

Sprawdz tego audioquesta:-)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem starej mini wieży Technics SA 007 zbudowana w latach 1983/1984 w Japonii. Była sprzedawana w kilku wersjach. Zestaw składał się z tunera, wzmacniacza, przedwzmacniacza i magnetofonu kasetowego. Dodatkowo sprzedawany był również equalizer. Cudowny sprzęt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pomijając WiFI, czy z sieciowych wybralibyście Denona czy Yamahę?

(pewnie wiecie, o co mi chodzi, ale podaję linki do modeli:

http://europe.yamaha.com/en/products/audio-visual/hifi-systems/mcr-n560_w/?mode=model

http://www.denon.pl/pl/product/pages/product-detail.aspx?catid=speakerdocks&subid=networkmusicsystems&productid=newceol

)

Radio sieciowe to byłby raczej dodatek do słuchania CD, bardziej mnie interesuje, która z tych wież ma lepsze parametry audio dla zwykłego słuchania muzyki rockowej. Mały pokój 12m2, nie jestem audiofilem.

 

Sorry, że pierwszy post to pytanie, ale pewnie 90% ludzi tu tak zaczyna.

Chcę kupić jeden z ww. i jak już będę miał to napiszę więcej o "end user experience" ale będę wdzięczny za porady, Na oko bardziej mi pasuje Yamaha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźniki wychyłowe... mogę patrzeć na to jak w hipnotycznym stanie...

 

Ciekawe czy ten sprzęt http://sklep.rms.pl/advance-acoustic-ezy-80-ezy80-zestaw-stereo-z-cd-mini-wieza zagra lepiej niż Yamaha mcs1330. Sądzę że lepiej ale na ile to będzie lepiej. Czy tylko nieco czy na zasadzie przepaści pomiędzy jednym a drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu89

 

... i jak tam onkyo & q acoustics ? Zagrało dla Ciebie?:)

 

 

Pozdrawiam

Zagrało, z płyt brzmi świetnie, radio internetowe działa.

Jest jednak 1 problem. Nie mogę uruchomić streamingu z komputera przez DLNA. Próbowałem Windows Media Player i AllMediaServer i żaden z nich nie widzi wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukales w instrucji co tam pisza? Nie mam jej teraz przy sobie takze nie wiem.

 

Jaki kabel kupiles?

Przy sluchaniu mp3/radia internetowego masz wlaczany "polepszacz" dzwieku? U mnie on degraduje dzwiek, dynamika mocno siada. Ja wole bez.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.