Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Daj się koledze pocieszyć !

Sam mam chińską zabawkę(nie jedną)i jestem zadowolony :) Po , co przepłacać jak można taniej .

Tym bardziej , że sprzętu do grobu nie wniesiesz , a nim dojdziesz do radia tranzystorowego na starość , wydasz krocie , a sprzedaż za grosze .

Nie Chiny są problemem tylko normy naszej wspaniałej UE .

 

 

Pozdrawiam.

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie wnerwia fakt że pomimo, że płyta jest czysta, to po przełączeniu źródła, czasem jej nie widzi... to samo z pendrivem.

 

Słucham z penadriva, przełączę na chwile na tuner, potem znowu na usb - komunikat "Reading" tak przez 10 sek i nagle "No Device"..

Niepokoi mnie, że nieraz wieża sama z siebie się wyłączy, pomimo nieaktywnego timera. Nie wiem co jest grane...

 

 

Te sprzęty tak czasem mają? olać to?

Edytowane przez michal.pirat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? U mnie nic podobnego nie ma miejsca. Najczęściej słucham z ipoda podłączonego cyfrowo i ani się nie rozłącza ani nic nie wyłącza.

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem. Jestem tu nowa, więc mam nadzieję, że ewentualne gafy (a mam do nich talent) zostaną wybaczone. Planuję zakup miniwieży. Przekopałam cały net, przeczytałam mnóstwo opinii oraz wszystko, co zostało napisane w Klubie. Potrzebuję jakiejś ostatecznej porady czy wskazówek.

Moje wymagania i uwagi:

- chcę kupić nowy sprzęt, ponieważ płacić będę w ratach

- kwota 1000 - 1500 (choć wolałabym nie przekraczać 1200)

- słuchana muzyka: głównie rock (lubię porządne brzmienie gitar i perkusji)

- źródła: płyty CD (dobrze byłoby, gdyby wieża odtwarzała mp3 nagrane na płytę) oraz MP3 przez USB

- uwielbiam słuchać radia, więc musi dobrze odbierać stacje + mieć RDS

- czytałam, że niektóre modele mają problem z odczytywaniem informacji z mp3 - chciałabym mieć wieżę, która będzie sobie z tym radzić i nie będzie mieć problemów z wyświetlaniem informacji o odtwarzanym utworze

- pokój, w którym stanie sprzęt ma około 15m2

- nie słucham muzyki w słuchawkach

 

Na oku mam następujące modele:

- Denon D-M38 oraz Denon D-M39

- Onkyo CS545 oraz Onkyo 645

- Pioneer X-HM50 oraz Pioneer X-HM71 (choć 71 już trochę przekracza mój budżet).

 

Poczytałam, że niektórzy zmieniają kable głośnikowe. Jak to z nimi jest? To konieczne?

 

Dzięki za wszystkie rady i komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, właściwie podpisuje się pod pytaniem powyżej.

A właściwie mam okazję kupić nowe Onkyo CS 545 za 899zł. Ponieważ do Denona m39 musiałbym dołożyć z 500zł (a docelowo zbieram na powazniejsze stereo) więc właściwie wybór jest prosty.

 

Jednak z tego co wyczytałem na pewno braknie głośnikom trochę dołów, więc mam pytanko:

- na jakie kable wymienić kable z zestawu? Spotkałem jedną opinię, że ktoś wymienił kable na ProCab LS15 i bas "nabrał soczystości a dzwięk zrobił się bardziej przestrzenny". Jakie macie pomysły lub doświadczenia z tym zestawem co do kabli?

 

- Czy ma sens kupować subwoofer żeby uzupełnić doły? Nie znam się za bardzo na subwooferach ale chciałbym usłyszeć co gra gitara basowa a nie tylko wydobyć jakieś dudniące doły. Czy / i co najlepiej byłoby podłączyć?

(miejcie na uwadze że wydaję 1000zł więc subwoofer powinien kosztować sporo mniej).

 

PILNIE czekam na rady!!! i z góry wielkie dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, pisze tego posta z prośba o poradę, w szczególności posiadaczy Denon RCD-M39. Zakupiłem taki własnie sprzęcik z monitorami Dali Zensor, o ile do głośników nie mam żadnych zastrzeżeń graja bardzo zacnie, o tyle amplituner mnie troszeczkę rozczarował, a dokładniej napęd CD. Podczas odtwarzania płytki CD z wieży wydobywa sie irytujący szum/szmer napędu, podczas słuchania muzyki w dzień w miaręłośno nie jest to jakiś problem, jednak gdy chce posłuchać muzyki wieczorem/w nocy w miarę cicho (VOL 5/6) szum staje się jak najbardziej słyszalny z 3/4 metrów. Teraz proszę o poradę forumowiczów, a w szczególności posiadaczy tego modelu, czy to jest jakaś usterka kwalifikująca się do wymiany serwisowej, czy rzecz jak najbardziej normalna dla takiego sprzętu a ja oczekuje cudów po sprzęcie za kilka/kilkanaście stówek. Z góry dziękuje za poradę i serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jest jakikolwiek sens zmiany mini Denona RCD-M38 z fabrycznymi monitorami SC-M37 na nowy mini zestaw RCD-M39 .Czy oprócz designu(wg mnie brzydszego) jest jaka kolwiek różnica w dźwięku? Rozważam zmiane zestawu ale jeśli oprócz wyglądu nie ma żadnej różnicy nie ma to najmniejszego sensu.Sama zmiana wysokotonowego jakoś mnie nie przekonuje Prosze o sensowne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do użytkowników denona M38 i M39. Często słucham radia. Jak oceniacie czułość i jakość tunera w tych urządzeniach? Aktualnie mam denona dra455 z monitorami AE Aesprit 300c który gra dobrze, ale czasami chcę posłuchać cd lub mp3 i potrzebuję napędu i gniazda USB . Warto zamienić mojego dra455 na M38 lub39 czy też dokupić odtwarzacz do posiadanego ampli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil1986WWA - ja bym na twoim miejscu szukal starych konstrukcji Vintage majacych wysoka skutecznosc. W zasadzie chodzi wylacznie o bas, mala wieza z malymi kolumnami nie moze go "wyprodukowac" (no chyba ze nazwiemy go stukaniem w karton).

 

Moze jakies duze monitory a'la Quadral, stare Elaci? Celowo nie podaje Tobie konkretnych modeli, gdyz w tym przedziale cenowym/z tym mini szalenczych roznic i tak nie uswiadczych. Wez to co ci bardziej pasuje kolorystycznie, bedzie tanio, a i tak duzo lepiej niz z fabrycznymi kolumnami.

Edytowane przez D4ncer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kupić?

- potrzebuję mini wieżę do pokoju 18m2, muzyka rock, jazz, pop.

- musi mieć wejście żeby podłączyć dzwięk z komputera

- chciałbym słyszeć w miarę dobrze/ selektywnie gitarę basową (nie mówię o dudnieniu)

- kasa najlepiej do 1000 - 1300 zł chyba że się nie da osiągnąć powyższego

 

Może Onkyo CS 545 za 899zł + wymiana kabli głośnikowych? Ale co z niskimi tonami? Jaka podobna cenowo mini wieża ma w miarę dobry bas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jak zwykle pisze co innego, ale już sie przyzwyczaiłem:-) Jest sporo ciekawych głośników podstawkowych i mam spory dylemat, tym razem chciałbym wybrać dla odmiany coś z otworem bass na przodzie bo głośniki stoją bardzo blisko ściany.Napewno nie chce używanych kolumn. Najbardziej jak narazie zainteresowały mnie Monitor Audio BX2 tylko czy warto inwestować tyle w głośniki pod takie maleństwo jak ten denonek... Bo jak tak to w gre wchodzi jeszcze Paradigm, Dali czy Magnat ale jest tego wszystkiego naprawde sporo a ja dopiero zaczynam swoją przygode z tego typu zabawkami stąd moja prośba o porade ze wskazaniem na konkretne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup kolejnej miniwieży, do sypialni około 10m2, mam Denona M39 (służy w innym pomieszczeniu, kolumny Denon). Jako że obecnie mogę przeznaczyć na ten cel trochę więcej pieniędzy (około 2000pln) proszę o poradę co wybrać z:

 

M39+ kolumny Denon za 1500pln

M39+ Dali Zensor 1 za 1900pln

F107+ kolumny BOSTON A25 1900pln powystawowy

F107+ kolumny Denon 1800-2100pln (w zależności jak z gwarancją;) => ten wariant chyba najgorszy, dużo złego się o kolumnach od f107 naczytałem.

Ew. nowy model F109 za około 2100 (amplituner+CD) i jakieś używane kolumny.... Dali??

 

 

 

Nie mam niestety możliwości posłuchać F107. Jak wypada ten model w porównaniu do M39 jeśli chodzi o obsługę z pilota, przełączanie katalogów na USB, opisy katalogów?

Edytowane przez firek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Dali Zensor 1 w werdykcie tego testu wypadły najlepiej ,ale basu będzie nieznacznie więcej niż w obecnie posiadanych SC-M37 Denona. Myśle jednak że gdybym miał suba Zensor 1 znalazły by sie w pierwszej trójce z której bym wybrał. Ma ktoś pojęcie jak spisują się Monitor Audio BX2 pod tego typu mini?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon D-F107 czy Yamaha Pianocraft MCR-840 (MCR-640)????

 

Witam,

zastanawiam sie nad zakupem jednego z zestawów jak w temacie. Prosze o wasze opinie i rady. Jeśli ktoś miałby pomysł na inny sprzęt w podobnym przedziale cenowym to niech napisze. Lubię raczej ciepły, nasycony dźwięk z wyraźnym basem. Ne wiem czy podzielacie opinię że Yamaha pod tym względem wypada lepiej, ale czytałem też że zamiana fabrycznych monitorów Denona może pomóc - tylko jakie wybrać kolumny.

 

 

Z góry dziękuję za cenne rady.

Edytowane przez matt28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon 107 + inne głośniki, np. MA BX2 lub MA RX1.

Denon ma o wiele lepszą obsługę mp3. Masz możliwość przeskakiwania po katalogach, w Yamasze 840, musisz mieć włączony TV bo inaczej jest kiszka. W TV też nie jest kolorowo, bo wyświetla niepełne nazwy katalogów. Minusem Denona wg mnie są jego fabryczne głośniki, które grają mało detalicznie i mało przejrzyście. Sprzedałem jednak Yamahę PC840 i kupiłem 107 z kolumnami fabrycznymi, które póxniej na spokojnie wymieniłem na MA RX1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy jest ktos w stanie powiedziec mi ktory z nizej wymienionych sprzetow lepiej zagra:

MARANTZ Melody Media MCR603

czy

ONKYO TX-8050

 

oba sa bardzo funkcjonalne, maja wszystko to na czym mi zalezy: internet, wejscia optyczne, usb itp. Dla Marantza maly plus za czytnik CD ktorego Onkyo nie ma. natomiast nie mam mozliwosci ich odsluchu wiec chcialbym sie wspomoc waszymi opiniami.

Slucham wszystkiego po trochu: Rocka, jazzu, RnB, czasem troche Hip Hopu

 

Bede wdzieczny za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Mam jedno zasadnicze pytanie. Mianowicie, czy do wieży Denon D-F107 sprawdzą się kolumny Canton GLE 420.2? Nie są tanie (ok. 650 złotych jedna), chociaż gabarytowo to w zasadzie dokładnie to samo, co kolumny z zestawu tej wieży. Z tego względu obawiam się, że nie będzie odczuwalna jakakolwiek różnica. Może dużo lepszym wyborem będą kolumny MA BX2 o impedancji 8 Ohm i czułości 90 dB, co powinno "odmulić" tego Denona i dodać mu dynamiki. Dobrze myślę?

 

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.