Skocz do zawartości
IGNORED

Wszystkim wpatrzonym w lampy...


ZoltAn

Rekomendowane odpowiedzi

...te ZAGRANICZNE i WYSOKOPÓŁKOWE zwłaszcza...

...zasłuchanym także...

...dowodzącym wyższości Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem czy vice versa...

 

-> SYLVANIA

 

:> Zoltan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1793-100003705 1200072157_thumb.jpg

post-1793-100003706 1200072157_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryka odkryta po raz drugi...

 

;)

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Who's Afraid of Music?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zauważyć że Sowieci nigdy nie produkowali EL84.

 

Myślę że kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji seryjnej jakiejś lampy ma znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma znaczyć ten wtręt o Mullardach Made in Russia.

Ja gram właśnie natakich Mullardach i grają naprawdę świetnie.To opinia jeszcze 3 osób które znają te lampy.Fakt że wszystkie te osoby znają te lampy z jednego wzmacniacza ( ale różnych egzemplarzy).

W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie wiem co ma znaczyć ten wtręt o Mullardach Made in Russia.

 

Rozumiem ze wedlug Ciebie jest to 100% Mullard?

 

Ostatnio mialem kilka lamp sygnowanych jako RCA I GE ( nie istotne w tym momencie jakiego typu ), a tak na prawde to byla produkcja Philipsa. Mozna sie bylo zorientowac tylko po szczegolach "anatomicznych"... lub po kaszaniastym dzwieku...

 

Z "Mullardami" sprawa jest oczywista, choc mysle ze nie dla kazdego, zawsze znajdzie sie jakis naiwny szukajacy brzmienia prawdziwego Mullarda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Who's Afraid of Music?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis tych Mullardów się zgadza. To są lampy produkowane obecnie w Rosji, podobno wg oryginalnej specyfikacji Mullarda i podobno na starej linii produkcyjnej Mullarda. Niestety brzmienia nie udało się w 100% odtworzyć. Żeby było zabawniej właścicielem fabryki jest amerykański New Sensor. Poza Mullardem posiada też marki Tung-Sol, Electro Harmonics, Sovtek i Svetlana =C=.

 

Co do starych NOS'ów - nie jest tajemnicą, że w pewnym okresie wszyscy robili dla wszystkich i nic w tym dziwnego, że część produkcji zamawiana była w demoludach - RFT, Tesla, Polamp, Tungsram itd. Na tzw. zachodzie też nie było łatwo - np Valvo, Miniwatt, Amperex to wszystko od pewnego momentu Philips, a fabryki odpowiednio w Niemczech, Holandii i USA. Do Philipsa należały także Sylvania i Mullard. Później Sylvania odsprzedana została Osram'owi, a właściwie Siemensowi, a Mullard New Sensor'owi. Inny przykład - RCA od lat 70-ych ubiegłego wieku posiada fabrykę w Brazylii. Kupujesz więc piękne RCA za niemałe pieniądze, a tu klops - made in Brasil;-))

 

Jedną z najpewniejszych i najzacniejszych marek pozostaje Telefunken, który swoje lampy oznaczał charakterystycznym rombem na spodzie. Jeżeli ten romb tam jest, mamy 99,9% pewności, że jest to TFK wyprodukowany przez TFK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Music

-> Dudivan

 

1/ Sowieci (a teraz Rosja) nie produkowali EL84 (i nadal jej NIE PRODUKUJĄ w pojęciu 100% odpowiednika!!!) a 6P14P - równie świetną, jeśli nie lepszą, lampę o niezwykłej trwałości i stabilności parametrów!

 

Sprzedawane rosyjskie lampy z logo EL84 w rzeczywistości są nadal lampami 6P14P - co wynika i z pomiarów i z faktu, że łatwiej jest wprowadzić nowe oznaczanie tych samych lamp niż wprowadzać nikomu niepotrzebne zmiany w starej, ale idealnie dopracowanej technologii.

 

A lampa 6P14P / EL84 sov. to nie do końca to samo co EL84 EU - są wprawdzie niewielkie różnice parametrów (jak choćby -Us1, które katalogowo dla 6P14P wynosi -6,5V a dla EL84 -7,3V).

 

Praktycznym dowodem na to, że rzeczywiście rosyjskie 6P14P / EL84 różnią się od EL84 EU jest ich długotrwała i niezawodna praca w idiotycznym układowo starym gitarowcu Laboga 50W: - przy Ua=425V (!!!) i bias -28V.

Z PP kwadry EL84 otrzymuję się maksymalnie 30W (Vox AC30).

 

"Europejskie" EL84 nie wytrzymują w tym kombie nawet kilkunastu godzin ostrego grania i permanentnie "rozbiegują" się po stosunkowo krótkiej eksploatacji, rosyjskie zaś są nie do zdarcia.

 

Podobnie jest z lampami typu 12AX7.., które dla odmiany są lampami 6N2P, tyle,

że ze zrównoleglonymi włóknami żarzenia i wyprowadzeniem jego środka na nóżce 9 (w miejscu ekranu rzdzielajacego triody w oryginalnej 6N2P).

 

Niestety, trwałość tych "12AX7.." jest dużo mniejsza niż ich wojskowych pierwowzorów 6N2P-EW - zwłaszcza w przypadku lamp "gitarowych".

 

Lampy, których Sowieci na pewno nie produkowali to EL34!!!

Rosjanie zaś wyczuli "niszę" i weszli na rynek ze swoimi EL34. Niezłymi, ale "shortlife" ...

 

Dlatego te "młode" ROSYJSKIE EL34 wciąż nie dorównują stabilnością parametrów i niezawodnością tetrodom 6P3S (6L6), które w ZSRR zaczęto produkować nieomal od początku opracowania tej lampy

 

EL34 ElektroHarmonix są kontynuacją lamp EL34 RFT.

Produkowane wg tej samej technologii i zapewne na kupionych ex-enerdowskich maszynach - widać to i po wyglądzie elektrod i bardzo charakterystycznym sklepieniu balonu lampy, szkoda tylko, że wizualnie - jakością już nie dorównują "dedeerom" :(((

 

 

-> wojtek r100r

 

Jak "Mullardy" Russia made "pograją" tak długo i stabilnie oraz będą tak niezawodne jak Mullardy GB made to wtedy dopiero będzie można o nich powiedzieć, że "grają" świetnie.

 

Zoltan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu nikt nie podrabia 6C33C.Dzięki Bogu są jeszcze NIB i NOS z lat40 .A swoją drogą rosyjskie lampy to znakomita alternatywa cenowa i do tego grają powtarzalnie.Mają swoją sygnaturę dźwiękową,czyli są jednym z klocków układanki.Na marginesie - najgorsze ECC83 jakie słyszałem to produkcja byłego NRD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZoltAn, 11 Sty 2008, 21:02

 

>1/ Sowieci (a teraz Rosja) nie produkowali EL84 (i nadal jej NIE PRODUKUJĄ w pojęciu 100%

>odpowiednika!!!) a 6P14P - równie świetną, jeśli nie lepszą, lampę o niezwykłej trwałości i

>stabilności parametrów!

 

To ja wiem, tylko jeżeli chodzi o ścisłość to EL84 (chyba się nie mylę?) jest klasyczną pentodą a 6P14P - tetrodą strumieniową.

Po prostu mieli swoją lampę tej klasy więc po co mieli produkować jakiegoć "klona"? :)

 

>Rosjanie zaś wyczuli "niszę" i weszli na rynek ze swoimi EL34. Niezłymi, ale "shortlife" ...

 

Oczywiście pod "czarującymi" nazwami. :)

 

>EL34 ElektroHarmonix są kontynuacją lamp EL34 RFT.

>Produkowane wg tej samej technologii i zapewne na kupionych ex-enerdowskich maszynach - widać to i

>po wyglądzie elektrod i bardzo charakterystycznym sklepieniu balonu lampy, szkoda tylko, że

>wizualnie - jakością już nie dorównują "dedeerom" :(((

 

Bo do zrobienia identycznej lampy co Ktoś Tam nie wystarczy chyba tylko mieć te same maszyny.

Trzeba mieć te same panienki z delikatnymi paluszkami a nawet tego samego starego, siwego inżyniera w białym kitlu z surową miną nad nimi stojącego.

No a poza tym parę innych mniej ważnych rzeczy. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego...

Każdy słyszy inaczej - w tym wielu "inaczej" i to co chce usłyszeć ;>

 

ECC83 to ECC83, przynajmniej dla mnie, to nie dzwony z katedr: Wawelskiej, Wesminster, Notre Dame czy Kremla, gdzie każdy brzmi charakterystycznie i niepowtarzalnie, bądź skrzypce Amatiego, Stradivariusa, Guarneriego czy Polaków - Dankwarta i Groblicza...

 

Ale, to tak jak udowadnianie komuś, że zawartość związanego z tlenem wodoru w wodzie jest zawsze taka sama i nie zależy to od źródła, z którego ją zaczerpnięto.

Więc..., czytaj drugie zdanie postu.

 

Za to moje NOS lampki, pokazane w linkach rzeczywiście brzmią:

 

6GB8:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

aplikacja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

6GA4:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

aplikacja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No i... look to Google!

 

Pzdr. Zoltan

 

PS. Wybaczcie, że odsyłam do fotoprzeglądarki zamiast korzystać z mozliwości dołączania plików do tekstu: to przekracza granice mojej cierpliwości - nie nadaję się na aptekarza czy homeopatę :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Dudivan ("To ja wiem, tylko jeżeli chodzi o ścisłość to EL84 (chyba się nie mylę?) jest klasyczną pentodą a 6P14P - tetrodą strumieniową. Po prostu mieli swoją lampę tej klasy więc po co mieli produkować jakiegoć "klona"? :)".

 

Widzisz - tutaj zdania są podzielone i to wcale nie u nas ale w... Rosji.

 

Jeden z moich starych rosyskich katalogów podaje, że 6P14P to ewidentnie "wychodnoj łucziewoj tietrod", ale już w drugim pisze, że to "wychodnoj pientod" !!!

 

Konstrukcyjnie jest to napewno pentoda - ma wyraźnie siatkę trzecią i nie posiada "skrzydełek" likwidujących zjawisko dynatronowe jak w klasycznych tetrodach.

 

Mam jedną bardzo starą 6P14P z samego początku lat pięćdziesiątych (1951-52) - będę musiał się jej dokładniej przyjrzeć.

Niewykluczone, że da się zauważyć jakieś różnice konstrukcyjne w porównaniu z 6P14P produkowaną obecnie.

 

Lampa ta zapewne najpierw była opracowana jako tetroda a następnie przekonstruowano ja w pentodę.

 

Prawdopodobnie jest to taka sama historia jak z klasyfikacją 6CA7 - EL34.

 

Amertkanie podawali, że to tetroda, Europejczycy, że pentoda. Lampy te i parametrami i konstrukcją nie różnią się wcale od siebie. 6CA7 i EL34 zamiennie pasują jak 1:1.

 

 

-> ">No a poza tym parę innych mniej ważnych rzeczy. :)"

 

Jak choćby pięćdziesiąt lat wielkoseryjnego produkowania tego samego (dopracowanego do absolutu) typu lampy... :)

 

 

Pzdr. Zoltan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie stwierdziłem że grają jak stare Mullardy.Ja tylko stwierdziłem że grają świetnie.Oczywiście nie ulega wątpliwości że Nosy grają lepiej,choć nie jest to regułą.Miałem już Nosy które nie grały dobrze.Ale to nie oznacza że były złe.Po prostu w konkretnej aplikacji się nie sprawdziły.Na temat długowieczności będę mógł sie wypowiedzieć za jakiś czas.Tylko nikt nie wie jaki.

Oczywiście chętnie bym widział u siebie Mullardy Made In England,tyle że za 1 Nosa trza dać tyle co za komplet nowych "Mullardów".Tak więc jest to droższa,ale i tak tania alternatywa dla radzieckich/rosyjskich 6P14P-EW ( w moim przypadku).Grają po prostu innym dźwiękiem.Kwestia gustu czy lepszym od ruskich militarek.Dla mnie grają bardziej magicznie.A co najważniejsze kosztują tylko 25 dolców za parę.

Pozdrawiam

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.