Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś myślałem że wygrzewanie to trochę magia ale jak pierwsze nowe klocki trafiły pod strzechę to że stoperem czas mierzyłem. W M6500i po 100 godzinach już nie słyszałem różnicy choć dostawca mówił "do 150". Jakby mnie nie uprzedził to bym oddał jako "bubel" .
A jakby tak producenci sprzedawali wygrzane ? Otwierasz karton podłączasz i bach od razu gra jak ma być. Czemu tak nie robią ? O koszty chodzi ? Czas , prąd, praca ludzka ... No trochę by to opóźniło cała linie bo pewnie cały proces produkcyjny takiego wzmaka to parę godzin.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Adah napisał:

Będziesz potrzebował drugi taki kabel, żeby w pełni go docenić. Jeśli  "silver" to 200 godzin wypalania .., chyba że opcja z kupnem wypalonego?

U mnie kabel ma teraz 78 godzin i ... zaczyna się układać ? 

Kabel nie jest nowy.Jest to(OCC SINGLE  CRYSTAL  SILVER).sam nie wiem co z nim zrobić. Mam wrażenie że w tle nie ma szumów  przez co gitara basowa na każdej płycie jest wyrazniejsza i przypomina jakis instrument a nie buczenie w tle.reszta instrumentów tez  zrobiła się  wyrazniejsza ale sam nie wiem czy zniany sa warte takich wydatków. Co ciekawe producent  zaleca używanie tych kabli ze źródłami  a pod wzmacniacz  polecił    kable z dopiskiem SIGNATURE  tłumacząc 

The cable is constructed like the Nemesis from extremely high quality and high purity Single Crystal Silver however it has almost two and a half times the current delivery than the standard Nemesis cable making its performance with power amplifiers simply breathtaking. This is due to a radical rethink on power cable design and it features much more silver content than its smaller sibling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ronaldo9 napisał:

Kabel nie jest nowy.Jest to(OCC SINGLE  CRYSTAL  SILVER).sam nie wiem co z nim zrobić. Mam wrażenie że w tle nie ma szumów  przez co gitara basowa na każdej płycie jest wyrazniejsza i przypomina jakis instrument a nie buczenie w tle.reszta instrumentów tez  zrobiła się  wyrazniejsza ale sam nie wiem czy zniany sa warte takich wydatków. Co ciekawe producent  zaleca używanie tych kabli ze źródłami  a pod wzmacniacz  polecił    kable z dopiskiem SIGNATURE  tłumacząc 

The cable is constructed like the Nemesis from extremely high quality and high purity Single Crystal Silver however it has almost two and a half times the current delivery than the standard Nemesis cable making its performance with power amplifiers simply breathtaking. This is due to a radical rethink on power cable design and it features much more silver content than its smaller sibling.

Nie wiem... Przeczytalem test 6moon - brak użytecznych informacji. Może znajdziesz coś na angielskich forach...?

Może pożycz jeszcze jakiś lepszy kabel od znajomego i z tym przetestuj...

Jeżeli tego kabla nie usłyszysz (nie będziesz do niego przekonany) nie kupuj.

Ja przed zakupem niebieskiej luny, słyszałem kilka kabli na M6si i właściwie gdyby nie sprzedawcy z jednego salonu, pewnie bym nigdy luny nie usłyszał. ? Poszedłem kupić nagomi, a jeden ze sprzedawców, cały czas mi o Lunie nawija...

Po testach Nagomi, wiedziałem już że nie pasuje do M6, ale gdzieś przez pangeę  słyszę że kabelek pierwsza klasa - zostaje na dac'u. Wróciłem do salonu i wypytuję o te "luny", może podpasuje coś pod wzmacniacz, ... ten co zachęcał  - opowiada, drugi (szef) zniecierpliwiony. Mówię że chciałbym posłuchać Niebieskiego a szefo mi, że powinienem pomarańczowego posłuchać... Pytam dlaczego pomarańczowy a nie niebieski? I usłyszałem : do zamulonych systemów, takich jak Twój to Pomarańczowy pasuje idealnie a poza tym jest tańszy. Pewnie " zburaczałem trochę" ale uszy po sobie stuliłem i wziąłem pomarańcz.... . Posłuchałem dwie godziny w domu. I już wiedziałem że jeśli w niebieskim będzie więcej detalu, zachowa dynamikę i tak samo jak Orange zaczaruje przestrzeń, to będzie To...

W salonie wytłumaczyłem że doszło do nieporozumienia, Orange jest niesamowity, ale nie nadaje się do mojego akustycznie przygotowanego pokoju i rozdzielczego systemu ? I tak już trzy niebieskie w systemie "grają".

Musisz wiedzieć że to jest to, ja na Twoim miejscu, bez przetestowania z signature, albo wpasowania się innego do zestawu, nie brał bym tego kabla.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adah napisał:

Nie wiem... Przeczytalem test 6moon - brak użytecznych informacji. Może znajdziesz coś na angielskich forach...?

Może pożycz jeszcze jakiś lepszy kabel od znajomego i z tym przetestuj...

Jeżeli tego kabla nie usłyszysz (nie będziesz do niego przekonany) nie kupuj.

Ja przed zakupem niebieskiej luny, słyszałem kilka kabli na M6si i właściwie gdyby nie sprzedawcy z jednego salonu, pewnie bym nigdy luny nie usłyszał. ? Poszedłem kupić nagomi, a jeden ze sprzedawców, cały czas mi o Lunie nawija...

Po testach Nagomi, wiedziałem już że nie pasuje do M6, ale gdzieś przez pangeę  słyszę że kabelek pierwsza klasa - zostaje na dac'u. Wróciłem do salonu i wypytuję o te "luny", może podpasuje coś pod wzmacniacz, ... ten co zachęcał  - opowiada, drugi (szef) zniecierpliwiony. Mówię że chciałbym posłuchać Niebieskiego a szefo mi, że powinienem pomarańczowego posłuchać... Pytam dlaczego pomarańczowy a nie niebieski? I usłyszałem : do zamulonych systemów, takich jak Twój to Pomarańczowy pasuje idealnie a poza tym jest tańszy. Pewnie " zburaczałem trochę" ale uszy po sobie stuliłem i wziąłem pomarańcz.... . Posłuchałem dwie godziny w domu. I już wiedziałem że jeśli w niebieskim będzie więcej detalu, zachowa dynamikę i tak samo jak Orange zaczaruje przestrzeń, to będzie To...

W salonie wytłumaczyłem że doszło do nieporozumienia, Orange jest niesamowity, ale nie nadaje się do mojego akustycznie przygotowanego pokoju i rozdzielczego systemu ? I tak już trzy niebieskie w systemie "grają".

Musisz wiedzieć że to jest to, ja na Twoim miejscu, bez przetestowania z signature, albo wpasowania się innego do zestawu, nie brał bym tego kabla.

 

 

 

facet sam jest zamulony. M6si nie jest zamulony, sorry ale tekie sprzedawanie top mnie irytuje. dobrze ze sie nie poddałeś ? 

M6si jest transparentny, lekko ocieplony i dynamiczny. moze demonem szybkości nie jest ale nie musi bo to zależy czego słuchamy. takie moje zdanie. ktoś kupuje Tucane 2 bo wrażenie na start jest wow ale szybka, a za chwile ogłoszenie "sprzedam na gwarancji". wzmak ma cieszyć, grać  a nie robić wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adah napisał:

Nie wiem... Przeczytalem test 6moon - brak użytecznych informacji. Może znajdziesz coś na angielskich forach...?

Może pożycz jeszcze jakiś lepszy kabel od znajomego i z tym przetestuj...

Jeżeli tego kabla nie usłyszysz (nie będziesz do niego przekonany) nie kupuj.

Ja przed zakupem niebieskiej luny, słyszałem kilka kabli na M6si i właściwie gdyby nie sprzedawcy z jednego salonu, pewnie bym nigdy luny nie usłyszał. ? Poszedłem kupić nagomi, a jeden ze sprzedawców, cały czas mi o Lunie nawija...

Po testach Nagomi, wiedziałem już że nie pasuje do M6, ale gdzieś przez pangeę  słyszę że kabelek pierwsza klasa - zostaje na dac'u. Wróciłem do salonu i wypytuję o te "luny", może podpasuje coś pod wzmacniacz, ... ten co zachęcał  - opowiada, drugi (szef) zniecierpliwiony. Mówię że chciałbym posłuchać Niebieskiego a szefo mi, że powinienem pomarańczowego posłuchać... Pytam dlaczego pomarańczowy a nie niebieski? I usłyszałem : do zamulonych systemów, takich jak Twój to Pomarańczowy pasuje idealnie a poza tym jest tańszy. Pewnie " zburaczałem trochę" ale uszy po sobie stuliłem i wziąłem pomarańcz.... . Posłuchałem dwie godziny w domu. I już wiedziałem że jeśli w niebieskim będzie więcej detalu, zachowa dynamikę i tak samo jak Orange zaczaruje przestrzeń, to będzie To...

W salonie wytłumaczyłem że doszło do nieporozumienia, Orange jest niesamowity, ale nie nadaje się do mojego akustycznie przygotowanego pokoju i rozdzielczego systemu ? I tak już trzy niebieskie w systemie "grają".

Musisz wiedzieć że to jest to, ja na Twoim miejscu, bez przetestowania z signature, albo wpasowania się innego do zestawu, nie brał bym tego kabla.

 

 

 

Ok na ta chwile jedyne co mogę zrobić to  przetestować  NEMESIS  z russ Andrews  500.wrocilem.wlasnie od kolegi gdzie testowaliśmy takie połączenie .Było  dobrze ale cena jest nie adekwatna  do  wyników. NA SIGNATURE  mnie nie stać  bo używka w uk to koszt 1700£ wiec taką opcję  odpuszczam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

facet sam jest zamulony. M6si nie jest zamulony, sorry ale tekie sprzedawanie top mnie irytuje. dobrze ze sie nie poddałeś ? 

M6si jest transparentny, lekko ocieplony i dynamiczny. moze demonem szybkości nie jest ale nie musi bo to zależy czego słuchamy. takie moje zdanie. ktoś kupuje Tucane 2 bo wrażenie na start jest wow ale szybka, a za chwile ogłoszenie "sprzedam na gwarancji". wzmak ma cieszyć, grać  a nie robić wrażenie.

Pan nabrał już pokory, również, czerwienił się  i uszy tulił ? 

Oczywiście że nie miał racji, wykazał się ignorancją, ot co...

Wczoraj, było 101 godzin od podłączenia nowego kabla, podkręciłem głośność ... i to już chyba ? koniec "wiecznych " poszukiwań...., a w czasie odsłuchu  "For 2 Aksis" , cieszyłem się i płakałem jak dziecko.  ?

Dziś po pracy dalsze odsłuchy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z TITAN AUDIO napissli dziś rano i pytsja jaki kabel jest podłączony do mojego "Power block".na ta chwile  używałem Supry  lorad 2,5 ale dzisiaj  zamienię ja na audioqest  o ktorym pisałem kilka dni wcześniej. Mam nadzieję  ze nie beda zwalać winy na moją listwe,zasilajaca.              There is a couple of issues, first being the musical fidelity 800 will require a large current draw, the nemesis signature is designed for this type of amplifier but the standard nemesis is not designed for this type of amplifier, instead it needs to be used on the CD player. The second issue is the block, you have a £1500 cable onto a £150 block so the block will essentially be a limiting factor, can you tell us what cable you have from the wall socket to the Styx block?

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2020 o 09:15, Ronaldo9 napisał:

Panowie z TITAN AUDIO napissli dziś rano i pytsja jaki kabel jest podłączony do mojego "Power block".na ta chwile  używałem Supry  lorad 2,5 ale dzisiaj  zamienię ja na audioqest  o ktorym pisałem kilka dni wcześniej. Mam nadzieję  ze nie beda zwalać winy na moją listwe,zasilajaca.              There is a couple of issues, first being the musical fidelity 800 will require a large current draw, the nemesis signature is designed for this type of amplifier but the standard nemesis is not designed for this type of amplifier, instead it needs to be used on the CD player. The second issue is the block, you have a £1500 cable onto a £150 block so the block will essentially be a limiting factor, can you tell us what cable you have from the wall socket to the Styx block?

Jak efekty podmian kabli? Jaki to audioquest?

Tak patrzyłem sobie na Twoje "zabawki" ? , na zdięciu. I pytanka takie mam.

Gniazda zasilania, położone są z dóch stron sprzętu?

Masz pojedyńcze (na jedną wtyczkę) gniazda zasilania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Adah napisał:

Jak efekty podmian kabli? Jaki to audioquest?

Tak patrzyłem sobie na Twoje "zabawki" ? , na zdięciu. I pytanka takie mam.

Gniazda zasilania, położone są z dóch stron sprzętu?

Masz pojedyńcze (na jedną wtyczkę) gniazda zasilania?

Gniazda sa podwójne  po obu stronach

Audioqest  ngr4 

Efektu WOW brak byc moze jest ciut lepiej.producet 

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Product twierdzi że probłędem jest to ze mam kable z innej parafii i w różnych cenach. Listwa zasilająca tez nie przypadła im do gustu pomimo że to ich produkt,a kabel który ja zasilająca to supra lorad 2,5 i to tez im się nie spodobało. Doradzono mi wymienić listwe albo wpiąć sie bezpośrednio do gniazdka.dealer dodał od siebie ZE  moj wzmacniacz musi byc podpięty kablem który został zaprojektowany  do HIGH  CURRENT  COMPONENT'S i naleza do nich modele(EROS SIGNATURE, 650£CHIMERA  SIGNATURE 1200£,NEMESIS  SIGNATURE 2500£,kiedy napisałem że spróbuję wypożyczyć najtańszy to odradzano mi i zaproponowano ten za 2500£.co ciekawe  kabel który ja kupiłem zostal zaprojektowany pod źródła a nie  wzmacniacze itd.Panowie czy słyszeliście kiedykolwiek o czymś takim???

Screenshot_20200917-172816_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200917-172756_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200917-172650_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Product twierdzi że probłędem jest to ze mam kable z innej parafii i w różnych cenach. Listwa zasilająca tez nie przypadła im do gustu pomimo że to ich produkt,a kabel który ja zasilająca to supra lorad 2,5 i to tez im się nie spodobało. Doradzono mi wymienić listwe albo wpiąć sie bezpośrednio do gniazdka.dealer dodał od siebie ZE  moj wzmacniacz musi byc podpięty kablem który został zaprojektowany  do HIGH  CURRENT  COMPONENT'S i naleza do nich modele(EROS SIGNATURE, 650£CHIMERA  SIGNATURE 1200£,NEMESIS  SIGNATURE 2500£,kiedy napisałem że spróbuję wypożyczyć najtańszy to odradzano mi i zaproponowano ten za 2500£.co ciekawe  kabel który ja kupiłem zostal zaprojektowany pod źródła a nie  wzmacniacze itd.Panowie czy słyszeliście kiedykolwiek o czymś takim???
1633943467_Screenshot_20200917-172816_SamsungInternet.thumb.jpg.7915baa9b53bbb9ce1ae15561c445864.jpg
836721973_Screenshot_20200917-172756_SamsungInternet.thumb.jpg.3dfe0d53fb4051df7abab115f1b9457a.jpg
1557093743_Screenshot_20200917-172650_SamsungInternet.thumb.jpg.794a477697e8931ca0c158e3c1ad3896.jpg

Ronaldo please nie daj się skołowac . Chcą na siłę ci sprzedać drogie kable. Niech ci wypożycza i nie ma różnicy to niech spadają.
Sorry ale gniazdo, kabel listwa ma być solidną ale litości, nie za 2500 funtów.

Wydaj tą kasę na lepsze kolumny i się nie będziesz zastanawial czy słyszysz coś na granicy percepcji. Bo sprzetasz absolutny z najwyższej półki. I kable to kropka nad "i" a nie rewolucja w systemie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

Product twierdzi że probłędem jest to ze mam kable z innej parafii i w różnych cenach. Listwa zasilająca tez nie przypadła im do gustu pomimo że to ich produkt,a kabel który ja zasilająca to supra lorad 2,5 i to tez im się nie spodobało. Doradzono mi wymienić listwe albo wpiąć sie bezpośrednio do gniazdka.dealer dodał od siebie ZE  moj wzmacniacz musi byc podpięty kablem który został zaprojektowany  do HIGH  CURRENT  COMPONENT'S i naleza do nich modele(EROS SIGNATURE, 650£CHIMERA  SIGNATURE 1200£,NEMESIS  SIGNATURE 2500£,kiedy napisałem że spróbuję wypożyczyć najtańszy to odradzano mi i zaproponowano ten za 2500£.co ciekawe  kabel który ja kupiłem zostal zaprojektowany pod źródła a nie  wzmacniacze itd.Panowie czy słyszeliście kiedykolwiek o czymś takim???

Screenshot_20200917-172816_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200917-172756_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200917-172650_Samsung Internet.jpg

Może nie "Takim" , ale kable ewidentnie, potrafią lepiej garć, na jednym z komponentów, a na innym gorzej. Czasem nie nadają się do wzmacniczy, czasem do źródła. A czasem pasują w obu. Tak już jest.

Panowie dobrze radzą z gniazdami. Co do porad, że ten akurat zestaw  będzie najlepszy - zgadzam się ? ! Najdroższy zestaw  w całym katalogu, w połączeniu z wypasionym zestawem " Musicala, powinien najlepiej grać ? 

Pytanie, ile chcesz jeszcze inwestować? ? Masz bardzo fajny sprzęt. Sprzedawcy zakładają że chcesz mieć super fajną muzę i sugerują bardzo drogi zestaw. ? Ja bym poszedł, na początek niżej w katalogu. Jeśli jest taka potrzeba(miasto?) zainwestował bym w "kondycjoner" .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Ronaldo please nie daj się skołowac . Chcą na siłę ci sprzedać drogie kable. Niech ci wypożycza i nie ma różnicy to niech spadają.
Sorry ale gniazdo, kabel listwa ma być solidną ale litości, nie za 2500 funtów.

Wydaj tą kasę na lepsze kolumny i się nie będziesz zastanawial czy słyszysz coś na granicy percepcji. Bo sprzetasz absolutny z najwyższej półki. I kable to kropka nad "i" a nie rewolucja w systemie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak tez I'm odpowiedzialem i dodałem ze niedawno kupiony kabel IC wniósł  sporo wiecej a katalogowo kosztuje polowe mniej.Marcin zapomniałem  Ci napisać ze nemesis  wyrwałem za 670£ ale to i tak  dużo  za zmiany jakie wnosi.Z ciekawości pożyczyłem go koledze i za chwilkę będę wiedział jak się sprawdził w jego systemie z mcintosh  ma5200 .

16 minut temu, Adah napisał:

  

Pytanie, ile chcesz jeszcze inwestować? ?.

 

 

Wiesz została już tylko siecoiowka do wymiany i zestaw byl bym  kompletny. Wiem ze jeżeli oddam kabel który kupiłem  to nadal będzie mnie gryzło  ze można troszku lepiej i będę kombinował. Być może  zmiany które dają sieciowki nie są tak wielkie jak wymiana kabli IC czy głośnikowych? Chociaż w moim przypadku to kable głośnikowe w moim systemie wypadły słabiej niż zasilajace ale kosztowały mnie połowę mniej dlatego nie kręcę nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu w jednym jest 1,5mm2 żyła a w drugim 4mm2, dlatego jest inna wydajność prądowa, ale istotne jest co masz "w ścianie". W Polsce w nowym budownictwie masz 2,5mm2 do gniazd wtykowych i 1,5mm2 do oświetlenia. W ścianie NA BANK nie masz 4mm2, wiec zakup takiego kable jest totalnie bez sensu. 2,5mm2 do pieca i 1,5mm2 do źródel jak najbardziej. najlepsze jest to ze tutaj jest zwykła elektrotechnika. Ludzie wymieniaja standardowe przewody (bo one są akurat z linek 0,75mm2 albo 1,5mm2) na super audio kable, ktore daja lepsza dynamika, ale robia to tylko dlatego ze masz wiekszą żyłę wlasnie to 2,5mm2. Jasne że trzeba mieć porządne gniazdo, wtyki, ale tylko po to aby miec jak najmniejszą rezystancję styku, aby "nie dławić" prądu, szcaególnie zbocza narastania.

sorry, ale dla mnie to jest takie robienie ludzi w balona że aż śmiać się chce. po stronie zasilania obowiązuje nic innego jak prawo Ohma...

sezonu na jelenie ciąg dalszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LOBO_M napisał:

po prostu w jednym jest 1,5mm2 żyła a w drugim 4mm2, dlatego jest inna wydajność prądowa, ale istotne jest co masz "w ścianie". W Polsce w nowym budownictwie masz 2,5mm2 do gniazd wtykowych i 1,5mm2 do oświetlenia. W ścianie NA BANK nie masz 4mm2, wiec zakup takiego kable jest totalnie bez sensu. 2,5mm2 do pieca i 1,5mm2 do źródel jak najbardziej. najlepsze jest to ze tutaj jest zwykła elektrotechnika. Ludzie wymieniaja standardowe przewody (bo one są akurat z linek 0,75mm2 albo 1,5mm2) na super audio kable, ktore daja lepsza dynamika, ale robia to tylko dlatego ze masz wiekszą żyłę wlasnie to 2,5mm2. Jasne że trzeba mieć porządne gniazdo, wtyki, ale tylko po to aby miec jak najmniejszą rezystancję styku, aby "nie dławić" prądu, szcaególnie zbocza narastania.

sorry, ale dla mnie to jest takie robienie ludzi w balona że aż śmiać się chce. po stronie zasilania obowiązuje nic innego jak prawo Ohma...

sezonu na jelenie ciąg dalszy

Ok dzięki  za  info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jestem po rozmowie z dystrybutorem  Titan audio i dowiedziałem się że nu vista  która u nich kupiem nie przepada za "czystym prądem ".Niby wszystkie  urządzenia   z lampami na pokładzie wolą  jak on to powiedział "dirty current ".poradził mi oddac kabel i w zamian przeciągnąć osobny gruby kabel z licznika prosto pod sprzęt  i korzystać z kabli pudelkowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu, ktoś normalny, a nie kolejny sprzedawca idiota!

 

Ale kabel, nawet za dwa tysiące nie oczyści prądu, ludzie to są herezje. Jestem z wykształcenia z zamiłowania i zawodowo energetykiem. Pracuje na rozruchach stacji HVDC, aktualnie uruchamiam kolejną, w Norwegii. Wczoraj np. testowałem PQ sensor (Power Quality), dziesiątki pomiarów, indukowania prądów, napięć, wykorzystuje elementy pomiarowe których wypożyczenie, nie kupienie, kosztuje okolo 400tyś NOK za 3 miesiące, do tego analiza poprzez TFR (transient fault recorder) z wykresami o częstotliwości próbkowania dającej rozdzielczość 1ms na wykresach i ogromną czułość. Jak potem słucham o takich rzeczach że kabel za 2,5tys funtów uleczy te sieciowe śmieci to mi szkoda audiopasjonatów. Bo jedyne na co ma kabel wpływ o czym pisałem, to jego "wydajność prądowa" i jeśli z rozdzielni mamy 2,5mm2, to tego za ch****ja nie przeskoczymy kablem 4 6 czy 12mm2, nie i tyle. jedyne co ma znaczenie to jakość połączeń od złącza, tzn wszytskie śruby, MCB, kontakt, wtyczki itd. Najlepiej aby nie było to wlasnie zasilanie ktore jest w pętli z innymi gniazdami, bo mamy tylko zbędne połączenia. Jeśli coś będzie się dział, to włąśnie na tych połaczeniach. 

Więc, w rozdzielni osobne MCB (S-ka), od niej 2,5mm2, albo 4mm2 jak ktoś ma kaprys, do gniazda wtykowego, pożądnego markowego, ale nie Audio za 20x tyle, potem solidny przewód i tyle!!!

Jeśli te kable sieciowe miałyby takie znaczenie, to ja swój sprzet pomiarowy powinienem zasilać takimi kablami bo inaczej duopa z pomiarów, heheheheheheh

Będę miał temat do pogadania dzisiaj z kumplami przy piwie, że musimy wszystko robić od nowa, bo nie mieliśmy kabla za 3tyś, heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LOBO_M napisał:

W końcu, ktoś normalny, a nie kolejny sprzedawca idiota!

Lobo myślę, że nie idioda , po prostu sprzedawca i tyle . kazali mu to "sprzedaje"  ? 

ja już to wczesniej napisałem, a ty mnie "uspokoiłeś" ze nie ogłuchłem tj ja nie słyszę - tak mi sie wydaje - wpływu kabla zasilającego. mam 2nd handy grube furutechy i tyle. głośnikowe to co innego. na moje ucho najbardziej wpływają. bawię się teraz kablem z 97% srebra , plecionka kupiona od ruskich wiele lat temu .opiszę innym razem wrażenia, bo są.

Lobo - domek jednorodzinny standardowo kablem o jakim przekroju jest do rozdzielni odłączonyy? bo bede budował wiec chce sobie od tablicy pociągnąć kabel nie wiekszy niż do tablicy. czy jesli chodzi o podtynkowe to poradziłbyś jakiegoś producenta / model ? żeby cena nie zabiła ? 

  

8 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

przeciągnąć osobny gruby kabel z licznika prosto pod sprzęt 

w zasadzie to jest to spójne z tym co Lobo napisał wcześniej. eliminacja wąskiego gardła w przepływie prądu tj kabla podtynkowego - prawdopodobnie 1.5mm. jeśli możesz tak zrobić to pozazdrościć no bo wiadomo estetyka, rodzina itp nie każdy sie na to godzi.

zastanawiam sie tylko nad jakością / czystością miedzi w takim kablu na ile to ma wpływ? bo tu znowu każdą kwotę można wydać. 

co do czystości prądu to "dystans" - bo co jak mam w domu prąd bez zakłóceń = czysty to co Nu-Vista mi gorzej zagra ? 

ale się kablowo zrobiło ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

Lobo myślę, że nie idioda , po prostu sprzedawca i tyle . kazali mu to "sprzedaje"  ? 

ja już to wczesniej napisałem, a ty mnie "uspokoiłeś" ze nie ogłuchłem tj ja nie słyszę - tak mi sie wydaje - wpływu kabla zasilającego. mam 2nd handy grube furutechy i tyle. głośnikowe to co innego. na moje ucho najbardziej wpływają. bawię się teraz kablem z 97% srebra , plecionka kupiona od ruskich wiele lat temu .opiszę innym razem wrażenia, bo są.

Lobo - domek jednorodzinny standardowo kablem o jakim przekroju jest do rozdzielni odłączonyy? bo bede budował wiec chce sobie od tablicy pociągnąć kabel nie wiekszy niż do tablicy. czy jesli chodzi o podtynkowe to poradziłbyś jakiegoś producenta / model ? żeby cena nie zabiła ? 

  

w zasadzie to jest to spójne z tym co Lobo napisał wcześniej. eliminacja wąskiego gardła w przepływie prądu tj kabla podtynkowego - prawdopodobnie 1.5mm. jeśli możesz tak zrobić to pozazdrościć no bo wiadomo estetyka, rodzina itp nie każdy sie na to godzi.

zastanawiam sie tylko nad jakością / czystością miedzi w takim kablu na ile to ma wpływ? bo tu znowu każdą kwotę można wydać. 

co do czystości prądu to "dystans" - bo co jak mam w domu prąd bez zakłóceń = czysty to co Nu-Vista mi gorzej zagra ? 

ale się kablowo zrobiło ? 

Ello.nie będę  przeciągał żadnych kabli.wieczorem dzwonił  do mnie  kolejny dystrybutor  i był  bardzo zszokowany kiedy mu powiedziałem ze kabel który kupiłem jest słaby.nie mógł  uwierzyć ze roznice są  tak słabe  ze chce oddać kabel.Na koniec pan wysmial teorie o tym ze nu vista woli  brudny prąd.Sluchalem dzisiaj cały dzień  nemesis  + russ Andrews i myślę że tlo jest bardziej wyciszone a instrumenty brzmią realniej, ale naprawdę są to malutkie ++++.jutro zrobię sobie w końcu ślepy test żeby być pewnym na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko bo pozno juz, z samego licznika tzn zlacza kablowego. Ie pociagniesz osobnego kabla, bo to jest zle rozwiazanie, chodzi o selektywnosc zabezpieczen,Przepieciowki itd,  ale zrobisz to poprawnie z rozdzielni w budynku. Uwazam ze jesli odleglosc od ZK (zlacze kablowe) do domu jest do 100m to trzeba zrobic 5x16mm2 (10mm2 wystarczy ale teraz solary, auta elektryczne itd wiec lepiej wiekszy). Aby nie zasmiecac, napisz na prv, a powiem wszystko jak to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

zastanawiam sie tylko nad jakością / czystością miedzi w takim kablu na ile to ma wpływ? bo tu znowu każdą kwotę można wydać. 

co do czystości prądu to "dystans" - bo co jak mam w domu prąd bez zakłóceń = czysty to co Nu-Vista mi gorzej zagra ? 

ale się kablowo zrobiło ?

Wczoraj raz jeszcze,  dla przypomnienia, teścik na szybko. Trzy kable zasilające (pudełkowiec 2m, Pangea ac14 mkII 2m, Harmonix Nagomi 1,6m) W zestawie czterach przewodów zasilających.

Scena kolejno: mieszcząca się między głośnikami, ograniczona z góry i dołu - głębokość 0- 0,05 ?  ,

kolejna zdecydowanie już wychodząca za kolumny   , Jest separacja źródeł, żródła pozorne pojawiają się od czasu do czasu w pokoju :-),

i ostatni kabelek - scena szeroka, właściwie ciężko powiedzieć jak szeroka(  źródła pozorne  wypełniły całą przestrzeń wokół głowy, zanikanie w "nieskończoności, głębia "koncertowa" i po horyzont ;-),  instrumenty wyraźnie rozstawione z wyraźną gradacją planów, wszerz i wzdłóż.

Doświadczenie słuchowe, przeprowadzone w tym samym systemie, zmieniany był  kabel tylko zasilający zasilacz liniowy, dla Auralic mini. Opis dotyczy wrażeń  przestrzennych w moim systemie, po podmianie jednego kabla zasilającego. Bez innych wrażeń sonicznych. 0! Takie, również były. ? 

Luna mauve - lab12 Gordian - Luna Mauve - m6si, Harmonix Nogami - linear power supply Auralic mini,  Luna Mauve - Hegel hd30.

Zasilanie w systemie M6si ogarnięte ?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy był to ślepy test? Przepraszam że pytam, ale uważam że przy przewodach zasilających, poziom zmian jest na tyle nieduży, że może być on na poziomie autosugestii. 

Dla mnie dziwne jest że firmy produkujące komponenty jak MF itp. nie produkują akcesoriów w postaci przewodów zasilających. Zamiast poświęcać tyle materiału i czasu na budowę M6si, mogliby zrobić przewody, których koszt materiałowy jest nieporównywalnie niższy ze wzmacniaczem, a marża gigantyczna. 

Dzisiaj poszukam na stacji przewody ekranowane 2,5mm2 linka, kupię sobie dwa porządne wtyki i sam zrobie taki przewód. 

Wzmacniacze i inne urządzenia poddawane są szczegółowym testom laboratoryjnym. 

Dlaczego takich testów nie przeprowadza się na kablach? Nie pytam ironiczne, ale z ciekawości. Test, widma częstotliwości, prądów narastania, spadków napięć, zakkłóceń? Myślę że znam odpowiedź...

https://www.hfc.com.pl/test/3565,luna-cables-gris-ac-cord.html

woda, strumienie wody

"niewątpliwie ociera się o perfekcję w zapewnieniu systemowi audio swego rodzaju organiczności i plastyki brzmienia,"

"W zakresie niskich tonów dało się wyczuć nieco lepszą dynamikę, będącą poniekąd pochodną precyzyjniej kształtowanego ataku poszczególnych instrumentów operujących w paśmie niskich tonów." z naciskiem na NIECO;-)

Przewody głośnikowe mają znaczenie, to samo IC, bo mamy wpływ na CAŁOŚĆ połączenia wzmacniacz-kolumny, wzmacniacz-źródło. Dla porównania, to że zainstalujemy baterię w zlewie, Grohe za 3tyś, nie sprawi że słaba woda z sieci kanalizacyjnej, nagle stanie się smaczniejsza. Mamy jednak wpływ na to aby miała ona równe ciśnienie i tak też jest z zasilaniem. Nie mamy wpływu na poziom napięcia, ale mamy na przepływ prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko dodam, że jakość ekranu przewodów nie ma znaczenia, tzn, plecionka czy folia. Plecionka jest lepsza mechanicznie, lepiej ją też uziemić w rozdzielni i TYLKO w rozdzielni!!!, obustronne uziemienie jest karygodnym błędem i spowoduje że ekran będzie źle działał. 

Kolejna sprawa to jak byśmy nie odseparowali zasilania/fazy, to przewód neutralny jest wspólny dla wszystkich faz:-)

Dzisiaj robię pomiary dokładności urządzeń pomiarowych. Pomiary dokonywane są z rozdzielczością sygnału odpowiadającą 0,2V dla 0,1mA! Akceptowalny błąd pomiaru 0,05%. Dla porównania, mierniki laboratoryjne są klasy 0,2%-0,5%. Używany do tego przewodów pomiarowych DRAKA ekranowanych. Pracujących w silnym polu elektromagnetycznym wywołanym prądem przesyłu 1000A, przy napięciu 500 000V. W takim środowisku te przewody ekranowane działają i nie mają audiofilskiej owijki i nie są transportowane w drewnianych szkatułkach. 

Zaznaczam że wszystko co napisałem tyczy się przewodów zasilających. 

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak żeby wrócić na tor Musical Fidelity z zagadnień kablowych - w ślady kolegi Ronaldo poszedłem i odpaliłem Nu-Vista 600.
O rany. Gęsto, aż klei się do uszów, ciepło, nisko i niech mi ktoś powie że bas się ciągnie ??? Jak trzeba to wali jak bokser. Środek , góra - kremowo subtelnie i delikatnie, żadnych syczących sybilantow. Detal i szczegóły podane na miękkiej tacy wprost do uszu. scena na pół pokoju. I to już od pierwszej godziny wygrzewania nówki. Ponoć po 100-150 godzinach jest lepiej. Ciężko mi sobie to wyobrazić że może być lepiej. I również jak może być u ciebie Ronaldo na Nu-Vista 800.
Mam w kartonie najnowszy M6si500. Jakby ktoś chciał to piszcie na Priv Bo ja już wiem że z Nu-Vista zostaję jeśli tylko kasa pozwoli. Cena boli ale dzwiek wynagradza. Szkoda że taki przeskok cenowy do M6500i / M6si500 .

Zauroczyło mnie ? Może , wpadajcie jak macie niedaleko Wrocław i posłuchamy razem i ocenimy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Marcin M6500i / M6si500 to super wzmaki, czy Nu-Vista zostawia je słyszalnie w tyle?

Ze swojego doświadczenia wiem że nie ma aż takich dużych różnic między wzmacniaczami, powyżej pewnego poziomu, powiedzmy 10tyś +, nie patrząc na moc, co innego kolumny ?

Cena Nu-Visty powala, tak jak dwa trafa po 1,2kV  ?

I to wszystko do M-4 ?

Porównywałeś może Musicala z Luxmanem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Music_FAN napisał:

Cześć

Marcin M6500i / M6si500 to super wzmaki, czy Nu-Vista zostawia je słyszalnie w tyle?

Ze swojego doświadczenia wiem że nie ma aż takich dużych różnic między wzmacniaczami, powyżej pewnego poziomu, powiedzmy 10tyś +, nie patrząc na moc, co innego kolumny ?

Cena Nu-Visty powala, tak jak dwa trafa po 1,2kV  ?

I to wszystko do M-4 ?

Porównywałeś może Musicala z Luxmanem?

to oczywiście kwestia preferecji słuchacza ale dla mnie jest zauważlnie / słyszalnie inaczej i fajniej. czy różnica w dzwięku jest warta różnicy w cenie - hmmm jakbym miał dać 30k PLN to sorry, ale bym nie dał, ale jesli można taniej, to zdecydowanie warte rozważenia. tylko ostrzegam, M6500 to ciężki ale w miarę normalny gabarytowo klocek, ale Nuvista 600 to potwór .

M6500i to bardzo dobry wzmak i słuchałem go u siebie dość długo. ale nie łaczyłbym go z jasnymi , ostrymi, detalicznymi kolumnami. zapewni super wysterowanie najwiekszych paczek i pełną kontrolę basu. 

Pamiętajmy że nu-vista to jakby nie patrzeć hybryda. moja pierwszą bo tranzystorowy jestem / byłem. fakt że nuvistory to lampeczki niskonapięciowe ale jednak dają klimat.  bududowa absolutnie wzorowa. po godzinie głośnego słuchania ciężko mi było stwierdzić czy gdzieś obudowa jest cieplejsza choć to normalne że wzmaki oddają ciepło.  powiedziałbym też ze im głośniej tym lepiej ? tj słychać ja swietnie ten wzmcniacz kontroluje bas - damping factor 200 robi swoje ale nie "przekontrolowuje" pozwala wybrzmieć bez przeciągania.

jesli masz czas i ochotę wpadnij. mam jeszcze oba M6si500 i Nu-Vista 600 i posłuchamy, porównamy. 

Luxmana nie znam, nie porównywałem. 

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Panowie chciałem was zapytać o kolumny a mianowicie o bas refleks. Czy to ze z bas refleks nie wylatuje powietrze uznajemy za plus ??

Roni to czy wylatuje czy nie, nie ma znaczenia ? tzn projektant jego średnice i długość - tunel rezonansowy dobrał tak aby  pozwalał pracować głośnikowi z możliwie jak największą skutecznoscia - tak w skrócie. to czy czujesz wylatujace powietrze zależy od : 

1. wielkości głośnika basowego - powierzchni jego membery

2. tego jak głośno słuchasz - wychylenie membrany

3. tego czego słuchasz - ile jest niskich Hz w odtwarzanym utworze powodującym wychylenia membrany i jak dynamiczne sa to wychylenia - przebieg utworu

4. od średnicy BR 

5.  i najważniejsze od twojego czucia ? wilgotności palca ?

poszukaj na spotyfy / tidal utwaru "bass I love you"  - bassotronics, bass mekanik

to ci czapke z głowy zerwie . tylko nie słuchaj od razu na dużej mocy. zobaczysz jak membrana faluje i z BR wiatry idą 

bardzo głośne słuchanie, obawiam sie, ze może uszkodzić kolumny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.