Skocz do zawartości
josef

Klub miłośników Krella

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra - rozmnożyło się tych klubów na forum więc i tego nie może zabraknąć.

Piszcie - z czym je łączyć a czego unikać oraz ogólnie dlaczego kochacie wasze kryle ;)

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega łączy JMlab Spectral Siltechem-HG Silence XLR z koncówą Krela (modelu nie pamiętam ok. 50.000zł) transportem i DAC Audiolaba. Jako preamp uzywa dwóch (lampy S.F i DCS- przemiennie). Barwa bardzo ładna. Kotrola basu i wypełnienie wyborne natomiast szwankuje stereofonia (zapewne kłopoty lokalowe) z prawidłowym ustawieniem. Minusem tego zestawu jest dyskwalifikacja wielu płyt, które potrafia brzmieć fatalnie. Licząc się z takim zestawem powaznie nalezy podchodzić do wyboru przy zakupie płytoteki. Taki wię zestaw uważam za audiofilski ale nie melomański.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to moze w koncu wyjasni sie ktory z Krelli jest najlepszy bo ustalic by to nalezalo!

300 i

300iL

400xi

Do dziela panowie .

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co jest panowie czyzby Krell byl do dupy a moze nie stac ludzi z forum na niego stad ta cisza?!

Dowiemy sie w koncu ktory z Krelli jest fajny ?

robix.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jedynie mogę jako "KRELLowiec - gawędziarz" bo Krella nie mam ale często słucham końcówki FPB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do d... to nie jest, ale drogi jest rzezcywiście. Mam 250cd i zbieram na integrę. W zwiazku z tym mam pytanie do posiadaczy - czy rzeczywiscie tak trudno dostosować integry z USA do naszego 230V/50Hz. Jest troche o tym w sieci, ale informacje są sprzeczne. Osobiscie przymierzam sie do KAV-300 i o niego głównie mi chodzi. Co do nowszych modeli (300iL i 400xi), to wiekszość dostepnych informacji mówi o problemach z dostosowaniem do częstotliwości (konieczna jest podobno wymiana procesora za ok. 1,5kzł co czyni w praktyce sprowadzennie mało opłacalnym), z napieciem nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krell jest ok.,ale ze starej serii.Kolega ma ksa 50 i brzmi to b.fajnie-nie męczy jak nowsze wyroby tej f-my.Ja wybrałem Bata,który pomimo gorszego marketingu jest ciekawszym urządzeniem.Przedwzmacniacze krella też do najciekawszych nie należą-firma jedzie trochę na opinii zdobytej jakiś czas temu,jak długo to potrwa ,zobaczymy..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich milosnikow tej legendarnej i wspanialej firmy :-),

oczywiscie sie zapisuje, mialem KAV 250CD, przez pewnien czas 300CD i dawno temu integre 300i, teraz gram na koncowce KSA150, narazie to tyle z mojej strony, bo cos ostatnio duch audiofilii u mnie upada i przestaje mi na tym az tak bardzo zalezec ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ABs, 28 Sty 2008, 13:39

>teraz gram na koncowce KSA150

Tak z ciekawosci jaki pre i jaki CD, tez mi taki Krell chodzi po głowie. Jak jest z zmiana napiecia w tych starszych urzadzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moj system widac w "o mnie", napiecie zasilania jest dopasowywane switchami na plycie kontrolnej.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi sie, ze zlozylem bardzo interesujacy i unikatowy system zlozony z legendarnych konstrukcji najwiekszych guru hiendu, byly to w swoim czasie topowe urzadzenia jakie udalo sie zaprojektowac takim ludzia jak Bladeljus, Johnson i D’Agostino, dopracowane pod kazdym wzgledem, takie moje marzenie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że masz Advantage CD, czy ten CD faktycznie gra tak gęstym i potężnym (w pozytywnym tego znaczeniu) dźwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie to trzeba absolutnie rozgraniczyć na poczatku serię KAV i KSA nie mówiąc o tych największych olbrzymach. Myslę, że najwiekszy problem tutaj na forum jest zdefiniowanie, czy opisanie brzmienia serii KAV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

>xniwax

jak to niektorzy inaczej mowia jest bardzo plynny, gladki i gra muzyke ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ABs, 28 Sty 2008, 14:24

>jak to niektorzy inaczej mowia jest bardzo plynny, gladki i gra muzyke ;-)

nie kuś ! albo może trochę, napisz coś więcej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Mam kav 300cd i od jego zakupu przestałem poszukiwać nowego cd.

Gra gesto, rewelacyjny zróznicowany bas, bardzo jak dla mnie muzykalny, po prostu przyjemny dla ucha:))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

stempur >>>> A co tobie na watrobie zalega ze wyjechales mi z Manleya ?

Chodzilo mi wlasnie o rozstrzygniecie ktory z KAV jest najlepszy (nie muli i nie tnie po uszach) gra muzyke -a jest taki?

robix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jeśli chodzi o średnicę to jak dla mnie w sam raz... nie za słodka, nie za szczupła, a jak mam ochotę na zmianę to reguluję sobie pre tranzystorowym lub lampą ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

>Rafaell

na temat dzwieku nie mam weny zeby cos sklecic, to krotko napisze jak jest zbudowany. Transport to stable plater pioneera, rozbudowana sekcja filtracji i stabilizacji napiecia, 2x pcm1702 i dalej trazystory w klasie A, obudowa cala z wyginanego akrylu 1,5mm. Kupilem go od znajomego, ktory przez pewnien czas nie mogl znalesc konkurenta, a zmienia sprzet chyba szybciej niz Elberoth, dopiero wymienil na DCSa, ktorego zreszta za chwile sprzedal, ale caly czas wspomina Advantage i sie pyta czy na nim gram?, odpowiadam ze tak, a on na to "no tak, no tak"

a zreszta to temat o Krellach ma byc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak, o krelach :)

Jak narazie dalej nic nie wiadomo o wzmakach KAV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

akryl oczywiscie grubosci 1,5cm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

xniwax

No nie męcz :-) Wrzuć w wyszukiwarkę Krel kav 300 i zobacz co wyskoczy. Albo Ci powiem: osobny wątek i 5 stron wpisów. Naprawdę sporo już na ten temat napisano i nie ma co wyważać otwarych drzwi...

Pozdrawiam Stempur

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...o wzmaku 300i nic nie napisze bo sluchalem go 4-5 lat temu i jak pamiecia siegne byl dla mnie raczej ostrawy i bezduszny, byl az za bardzo neutralny i bezlitosny, ale to pewnie inne elementy w systemie "robily swoje", teraz inni go opisuja zupelnie inaczej...

Natomiast 300CD uwazam za wspaniala maszyne, to jest wlasnie player ktory gra muzyke, calosciowo jest bardzo dobry, zdecydowanie lepszy od 250cd, ktory z kolei z cena w okolicach 3tys. zl znowu jest nie do pobicia, takze z ktorej strony nie spojrzec Krell wali wszystkich dookola ;-))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

stempur

Nie jest moim celem meczyc :) tamte wpisy znam i wiele z nich nie wynika. Chętnie poczytam, jesli ktos coś jeszcze od siebie napisze i niekoniecznie tylko o KAV-u

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak nie musi być o KAV to będzie o małym KSA ;)

może jest to "oczywista oczywistość" ale ten piec lubi ciepło - solidna rozgrzewka powoduje, że dźwięk nabiera niesamowitej płynności - muzyka płynie bez wysiłku, nic nie jest przerysowane, każdy zakres podany jest w odpowiednich ilościach, nic nie wybija się w pierwszy szereg - słuchając zwraca się uwagę na odtwarzaną muzykę a nie wpływ wzmacniacza na podawany sygnał...

to co zaskakuje to średnica - jest ciepła, aksamitna a zarazem detaliczna - dodając do tego typowy fenomenalny krellowski bas oraz dźwięczną, czystą górę można zapomnieć na długi czas o upgrade systemu

jest to świetny partner dla tzw. trudnych kolumn np. dynaudio - nie ma miejsca na swawole, wszystko jest trzymane ze mordę ale bez wad typowych wzmacniaczy z dużym DF i NF (suchość, bezbarwność)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

KSa-50S to klasa "A"? Ile to pradu zjada (czyt. pobór z sieci)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi