Skocz do zawartości
IGNORED

Music Server za ok. 5000zł.


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

Wygrał Accu DP-500, ale przepaści nie było i dźwięk był - jest na tyle obiecujący - stąd ten wątek ;-)

I cały dysk jazzu ;-)

Dlatego zastanawiałem się co determinuje jakość dźwięku do momentu dojścia do przetwornika ???

 

iwok=> za tą kasę którą władowałeś można mieć np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> gutekbull

"Dlatego zastanawiałem się co determinuje jakość dźwięku do momentu dojścia do przetwornika ???"

 

A jaką masz kartę dźwiękową służącą za "transport"? Bo jeśli jakąś przyzwoitą i jeśli w OS masz wszystko ustawione jak należy (czyli np. ASIO albo Kernel Streaming i generalnie omijanie softwarowych mikserów, "bit-perfect"), to problemem może być kabel optyczny (a konkretnie nadajnik i odbiornik optyczny). Wiadomo bowiem, że toslink ma dużo gorsze parametry, niż połączenie elektrycznie (koaksjalne).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> gutekbull

>Czyli na tym dysku można poostawić oprogramowanie slimservera ?

 

Tak, można. Tutaj jest instrukcja jak to zrobić:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

>Jaką jakość dźwięku uzyskałeś - do jakieiej klasy CD byś porównał ???

 

Jakość dac`a w squeezeboxie (Burr-Brown PCM1748) jest porównywalna do średniej klasy cd (ok 1,5 tys zł).

Ja sam korzystam z dac`a zewnętrznego dac-x cyrusa i uzyskuję nico lepsze efekty ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> gutekbull

 

iwok=> za tą kasę którą władowałeś można mieć np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Wygląda to bardzo ciekawie, ale do 1100 USD trzeba dodać jeszcze transport, cło i vat (w sumie wyjdzie pewnie ca. 3,8 tys). No i ma znacznie mniejszę pojemność - tylko 160gb w porównaniu do moich 750gb. Natomiast na korzyść Opusa przemawia brak konieczności używania laptopa do zgrywania płyt. No i wygląd pewnie też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwok

 

jeśli mam sieć i do rutera podłączony taki dysk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to wystarczy , że dokupię taką zabawkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i podłączę do mojego DACa - czy potrzebuję cos jeszcze ?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdecydowałem się na zakup Squeezebox'a. Pytanie tylko - którą wersję wybrać? Czy Squeezebox classic czy SqueezeboxDuet. Ten pierwszy kosztuje około 1000 zł, ten drugi 1400-1500 zł. Moje wątpliwości nie wynikają z różnicy cen, tylko z różnicy w ich funkcjach. W w pilocie w duecie jest piękny kolorowy wyswietlacz, z drugiej jednak strony po odłożeniu pilota, nie widoczna będzie z daleka informacja o tym co akurat leci. Wyświetlacz Classic jest widoczny z daleka.

 

Po drugie - w starszej wersji wbudowany jest przetwornik BB, a w nowej jakiś Wolsfon.

 

 

Trzecie pytanie. Czy zakup zewnętrznego DAC-a np. Xindak'a 5 zdecydowanie poprawi brzmienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> holy

 

Logitech ma zacząć sprzedawać Duet`a pod koniec lutego (na razie jest jedynie w przedsprzedaży). Z tego co wyczytałem na temat tego urządzenia to do jego współpracy z NAS`em jest konieczne zainstalowanie dedykowanego oprogramowania na serwerze (w tym przypadku Squeezecenter 7.0 - następca slimserver`a). Jeśli ta sztuka Ci się uda - powinno śmigać, ale nie miałem jeszcze możliwości przetestować, bo Duet`u nie ma jeszcze fizycznie na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwok, 25 Lut 2008, 12:44

 

> Jakość dac`a w squeezeboxie (Burr-Brown PCM1748) jest porównywalna do średniej klasy cd (ok 1,5 tys zł).

 

U mnie lepiej od SB po analogu grały dwa mocno wiekowe DAC'e: jeden za 300, drugi za 500 PLN. I to znacznie lepiej. Ten CD'k za 1,5k musiałby być jakiś wyjątkowo kiepski, żeby go z SB porównywać... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzesik:

 

>Squeezebox classic czy SqueezeboxDuet.

 

Czy są jakieś istotne różnice w funkcjach obu urządzeń? Inne obciążenie sieci, obsługiwanie/nieobsługiwanie pewnych rodzajów plików, i tak dalej? Orientuje się ktoś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzesik, 25 Lut 2008, 13:27

 

>Trzecie pytanie. Czy zakup zewnętrznego DAC-a np. Xindak'a 5 zdecydowanie poprawi brzmienie?

 

Tylko pamiętaj, iż firmowa lampka (nawet rosyjska) jest kiepska.

jeśli się zdecydujesz na Xindaka wymień ją.

 

Próbowałem kilkanaście lampek 6922 i najlepsze efekty (wg. mnie) osiąga się wstawiając

 

telefunken e88cc

 

amperex PQ

 

siemens e88cc golpin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdecydowałem się na SqueezeboxDuet.

W wyborze modelu nie porównywałem funkcji ani kwestii technicznych, po prostu do gustu przypadł mi ten drugi.

 

Co do kwestii zakupu DAC-a - zdecdowałem się na zakup zewnętrznego DAC-a, po zapoznaniu się z Waszymi opiniami (za które dziękuję). Mam tylko wątplowości co do wyboru modelu przetwornika. Poważnie zastanawiam się na zakupem pewnego angielskiego przetwornika, za śmieszne pieniądze - zaryzykuję. A o efektach dam znać. Jeden z forumowiczów bardzo go chwali.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Poważnie zastanawiam się na zakupem pewnego angielskiego przetwornika, za śmieszne pieniądze -

>zaryzykuję. A o efektach dam znać. Jeden z forumowiczów bardzo go chwali.

 

:))) - beresford? - bardzo pozytywnie sie zdziwisz - zwlaszcza jak podepniesz sluchawke!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo - nie ma różnic. Soft ten sam, firmware zbliżony, więc i możliwości te same. Być może Duet ma jakoś inaczej rozwiązane sterowanie, ze względu na bardziej fikuśny pilot. Obciążenie sieci też może się z tego względu zwiększyć, ale przy transmisji sygnału w formacie WAV, czy nawet FLAC - sprawa pomijalna.

 

Foxbat - Audio Alchemy DAC-In-The-Box i Entech 203.2 "kopnięty" do 205.2. Czyli zdecydowanie low-end... Obecnie mam Xindaka DAC-5 i różnica jest kolosalna.

 

LTJ Sonic - Ja próbowałem kilka lampek i różnicy nie słyszałem. Znaczy słyszałem, co lampka, to grało mi lepiej. Philips, Tesla, gold pin'y jakieś. A potem wróciłem do oryginału i... zero różnicy. ;)

 

Co prawda chińskiego badziewia i tak wymieniłem, ale tylko dlatego, że mi się wziął i skończył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Może jakieś szczegóły , a nie same tajemnice w towarzystwie ;-)

 

ja jestem bardzo zadowolony z beresforda jako wzmaka sluchawkowego do komputera -

a co do jego dac-a - trzebaby zmeczowac go z czyms drozszym

angielskie fora daja go jako wzor do 200 $ a wiec bardzo LowEnd...

 

linki - juz byl w DacWar

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajper, 26 Lut 2008, 14:03

 

>LTJ Sonic - Ja próbowałem kilka lampek i różnicy nie słyszałem. Znaczy słyszałem, co lampka, to

>grało mi lepiej. Philips, Tesla, gold pin'y jakieś. A potem wróciłem do oryginału i... zero różnicy.

 

 

Dość pokrętna wypowiedź ;-)

 

Na moich gratach słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajper, 26 Lut 2008, 09:42

 

>U mnie lepiej od SB(...)grały dwa mocno wiekowe DAC'e

 

Miałem na myśli np jakiegoś taniego NAD`a (nowego ze sklepu), ale nie będę się spierał. W większości zastosowań "audiofilskich" i tak SB służy tylko jako dobry transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi music-serwerami?

Kiedyś szukałem rejestratora dyskowego plików audio, ale nic poza rejestratorami video do monitoringu nie znalazłem.

Więc rezygnując z wygody obsługi jaką daje taki odtwarzacz można obecnie złożyć - na dobrej płycie micro-ATX procesorze wydzielającym 35W ciepła - za około 2000 złotych sprzęt który jest cichy, chłodny względnie mały o solidnym wyglądzie.

Pozostaje poszukać jakiejś fajnej karty dźwiękowej, a moim zdaniem nawet Prodigy HD2 na takim sprzęcie nie ustąpi brzmieniem odtwarzaczom za te 2,5tys.złotych (lub poszukać zewnętrznego przetwornika).

I możemy tam trzymać na dyskach co się nam podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutekbull,

bawiłem się kiedyś czymś takim :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) – manual/setup był straszny ale generalnie przechodzi się go raz – później już korzysta z ulubionych funkcji . Jako CD źle ustrojstwo w cale nie grało. Chyba za wcześnie weszli na rynek i nie wiem czy doczekał się kombajn update do czytania flac itd. Dziś też pewnie by tyle nie kosztował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole postawić server na jakims linuksie z profesjonalną kartą dziwękową np jakąś rme badz lynx.

Wyposazenie

Zasilacz pasywny bez wentylatora

Dysk od laptopa(nie slyszalny)

Duzy radiator na procesor za okolo 100zl(nieslyszalny).

Procesor wystarczy zwykly pentium III.

Obudowa jakaś mini.Karta wifi.

Sprzet sterowany z palmtopa badz laptopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu=>

ale to znowu laptop czy komputer potrzebny ,aby tym sterować ?! I jak to postawić obok np.McIntosha ;-);-)

Ja czegoś nie rozumiem ;

procesor w takim klocku to np; AMD 2000 cena ok.150-200zł ,jakiś ram drugie 200zł dysk twardy z 250zł, CD-rom ze 100zł , karta dźwiękowa 200zł ,obudowa z 800zł to daje z 1750zł !!!

W 3000zł ze sporym zarobkiem można się zmieścić i oprogramowanie powinno hulać ,a nie wieszać się czy mulić .

Zakładam przetwornik zewnętrzny !

 

Myślę ,że to wszystko dopiero raczkuje ,prawdziwa zabawa się zacznie jak wejdą - stanieją duże dyski typu flesz,

wtedy nastąpi rozkwit serverów muzycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawe - dużo potrafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

gutekbull, 27 Lut 2008, 15:54>

 

 

>ale to znowu laptop czy komputer potrzebny ,aby tym sterować ?

 

Wystarczy malutki monitor dotykowy za kilka stówek z Allegro.

Monitorek stawiasz gdzieś z boku albo wieszasz na ścianie i gra : )

 

Co do rozwoju serwerów - zgadzam sie z Toba.

Mysle jednak że sieciowe grajki będa domeną rynku konsumenckiego a zaawansowane konstrukcje nadal będa tworzone na bazie komputerów i sprzetu pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull, 27 Lut 2008, 15:54

>procesor w takim klocku to np; AMD 2000 cena ok.150-200zł ,jakiś ram drugie 200zł dysk twardy z 250zł, CD-rom ze 100zł , karta dźwiękowa 200zł ,obudowa z 800zł to daje z 1750zł !!! W 3000zł ze sporym zarobkiem można się zmieścić i oprogramowanie powinno hulać ,a nie wieszać się czy mulić .<

 

MB micro-ATX bardziej wypasiony za 220zł. Procesor 64bit taki na 35W ciepła 220zł. Plus cichy cooler 80zł., 2GB ram 300zł. HDD od 240zł, DVD –120zł. Obudowa z niezłym zasilaczem 380zł. Plus karta 350zł. To daje około 1900zł. A można w tej cenie zmieścić coś co już naprawdę może nieźle zagrać. Oczywiście monitor, klawiatura (OS – niekoniecznie MS) i wyjdziemy na te 3000zł. – zmieścimy w tym nawet droższą kartę

 

Równie dobrze grający sprzet PC można złożyć na starych podzespołach za 500-600zł. Do muzyki nie potrzeba wymagającej platformy... Karty Nuzyczne chodzą na większości, jedynie z nowymi OSami stary sprzet może miec problemy.

Kiedyś MBL czy Zoller składał Komputery-Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>le to znowu laptop czy komputer potrzebny ,aby tym sterować ?! I jak to postawić obok np.McIntosha ;-);-)

 

Siedzac wygodnie w fotelu musialbym miec jakis duzy wyswielacz lcd i sterowac tym z pilota zeby za kazdym

razem nie wstawac by zmienic plyte na dysku :)

 

>a czegoś nie rozumiem ;

>ocesor w takim klocku to np; AMD 2000 cena ok.150-200zł ,jakiś ram drugie 200zł dysk twardy z 250zł, CD-rom ze >100zł , karta dźwiękowa 200zł ,obudowa z 800zł to daje z 1750zł !!!

 

Na allegro mozna kupic jakies mini komputerki firmowe dell ibm badz innej dobrej firmy za okolo 200-300zl.

te firmowki zazwyczaj nie maja wiatrakow w zasilaczu.Do tego dokupujesz dysk od laptopa za jakies 300zl plus

karta rme za jakies 1600zl + karta wifi 50zl plus ewentualnie jakis palmtop do sterowania jak nie masz laptopa.

 

>W 3000zł ze sporym zarobkiem można się zmieścić i oprogramowanie powinno hulać ,a nie wieszać się czy mulić .

>Zakładam przetwornik zewnętrzny !

 

Linux to system , ktory sie nie wiesza i nie muli dlatego stosuje sie go na serwerach bo tam nie ma prawa nic sie wieszac.Przetwornik jak by nie bylo tez musisz podlaczyc do komputera :) wiec to tylko dodatkowe koszta.

Z tego co wiadomo to te karty rme lynx oferuja juz dzwiek profesjonalnej jakosci jak dobre przetworniki za pare

tysiecy.Do sluchania muzyki nie trzeba duzej wydajnosci a zwlaszcza wav.Wystarczy zwykly PIII a nawet slabszy.

 

>Myślę ,że to wszystko dopiero raczkuje ,prawdziwa zabawa się zacznie jak wejdą - stanieją duże dyski typu flesz,

>wtedy nastąpi rozkwit serverów muzycznych.

 

Jak bede mogl kupic dysk flash 200gb za cene dysku do palmtopa to fajnie bedzie , ciekawo za ile lat:)

poki co to te dyski sa o wiele wolniejsze od dyskow zwyklych.Wszedl dysk jakis flash na pci szybki jak pamieci

ale za 80gb placi sie cos kolo 5000zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.