Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  22 członków

Unitra Klub
IGNORED

Klub miłośników Unitry


AWS 303
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobry pomysł , w końcu sprzęt Unitry jest dla nas ( przynajmniej dla większości z nas )tym pierwszym . Ja już wprawdzie nie posiadam nic z tej marki , ale sentyment jednak pozostał i bardzo często zaglądam na stronę "unitra-klub" po to żeby sobie oko nacieszyć i młodość przypomnieć , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takiej Arii się pozbyłem ( tylko 2411 ze wzmacniaczem 2x15W )- żałuję jej , ale chcąc mieć coś nowego trzeba było pozbyć się starego . Szkoda mi jej bo mi się fajnie kojarzy z fajnym okresem w moim życiu - no i na dodatek jak sobie przypomnę ile wypraw w różne miejsca się zrobiło żeby ją "najść". A grała naprawdę zadowalająco.

post-18910-100005310 1207677137_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grało u mnie jeszcze to ( tylko dolny "klocek" był w kolorze czarnym - wtedy nieistotne , ważne że wogóle był )- czy ktoś jeszcze pamięta jak miał ustawione kolumny na górze meblościanki ? Co zrobić - taka moda też panowała .I ten zachwyt nad dźwiękiem stereo z Radmora .Niezapomniane chwile do dziś .Pozdrawiam .

( jest podobny wątek "unitry" na forum , ale jakby bardziej techniczny - ten traktuję jako "wspominkowy" ):-)

post-18910-100005305 1207678747_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( Przepraszam , że tak późno odpisuję , ale w soboty i niedziele nie mam dostępu do kompa - szlaban ;-) )

Ok , już wcześniej się zorientowałem ( to tylko taka "podpucha" bo sam wątek jest spoko )- też tam zaglądam i jestem obecny z tym , że zaliczam się do tych co to więcej "śledzą i podpatrują" niż sami piszą .

Jak najbardziej pozdrawiam miłośnika Unitry - sprzętu No.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
  • 2 lata później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Warto reanimować tego emeryta ?

 

Warto. Jest to francuska konstrukcja, początkowo chyba nawet na importowanych podzespołach. Nietypowe rozwiązanie wzmacniacza mocy, zasilanego pojedyńczym stabilizowanym napięciem. Jedna z niewielu konstrukcji Unitry, która prezentuje poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...
  • 2 lata później...
  • 4 miesiące temu...

Mam problem ze swoim 5102 TE .
Lewy kanał zaczoł harczec i grac ciszej .
na płytce od lewego kanału byl przepalony prawy bezspiecnik wymieniłem wszystkie na nowe ale dalej dzwiek był nie akceptowalny.
na potencjometry głośności i balansu dałem WD40 i wszystko zaczeło grac dobrze.
Po skręceniu całości chciałem odsłuchać to co zrobiłem i tu lipa nie gra prawy kanał.........
Po chwili kręcenia gałkami zauważyłem ze prawy kanał zaczyna grac dopiero od pozycji 6 na skali głosności nie mam trzasków i załamywania sie głosu jak było na początku.
Jak poktece balansem nie do konca odcina mi lewy kanał tzn mam balans na maxa na prawy ale coś słychac jest w lewym .
Co zpierdzieliłem nie jestem elektronikiem ,jakie sugestie ,porady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Nie jestem jakimś wielkim fanem Unitry, ale w swej kolekcji mam historycznie drugi model CD produkowany w Polsce - Fonica CDF 003 R i magnetofon ZRK M 8048. Na zdjęciu cdp bez pilota, ale mam go. Sprzęt w pełni sprawny, ładnie gra (całe istotne wnętrze, czyli mechanizm i płyta główna Mitsumi), jedyny minus, to zagubiona pokrywka baterii pilota.

Niestety, zdjęcia magnetofonu nie wstawię, bo pożyczyłem go synowi, gdy pojechał na studia.

IMG_20221027_065419.jpg

Pierwszym cdp była Fonica CDF 001/003 (różniły się wielkością obudowy). Bez pilota, bo wersja R wypuszczona była parę miesięcy później. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Taką ciekawostka - znalazłem w warsztacie absolutnie pierwsze wtyki cinch produkowane w Polsce. Sygnowane znaczkiem Unitry.

IMG_20230215_093620.jpg

Pamiętam, jak w latach 80tych chwalili się w radioelektroniki, albo w pierwszych nrach Sat-A-V, że już są produkowane "nowoczesne złącza". 😉

Tylko ciekawe, że nie do każdego gniazda dobrze pasują, bo bolec jest zadziwiająco długi... ,czyżby jakieś kompleksy? 😉😄😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.