Skocz do zawartości
IGNORED

Nagrywarka DVDR do komputera


Mart2M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam kupic nowy komputer a wraz z nim nagrywarke DVDR. Jaki model mam wybrac? Glownym kryterium oceny ma byc jakosc kopiowania i wypalania plyt adudio przy pomocy EAC. Inne parametry maja dla mnie malo istotne znaczenie. Ineternet jest pelen zupelnie sprzecznych opinii. Zastanawialem sie nad PIONEER DVR-215, jednakze nie mam pewnosci czy to dobry wybor. Moze jakis inny Pioneer, moze Plextor?

 

Bede bardzo wdzieczny za wszelkie opinie i porady. Z gory dziekuje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat nadaje sie teraz do nowej zakładki PC Audio. Tak naprawde nie ma nic wspólnego z Stereo.

Założ gdzie indziej, mam tez co nie co tu do powiedzenia.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno pioneer świetnie wypala ale beznadziejnie czyta (słaba korekcja błędów). Skoro chcesz "tylko" wypalarki to Pioneer będzie chyba najlepszym wyborem.

 

ps. było gdzieś zdjęcie bebechów Pioneer i Plextor obok siebie ... identyczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

może to pomoże

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Odświeżam wątek. Ponieważ na dniach wymieniam domowego kompa, jaką TANIĄ (do 150 zł) nagrywarkę (DVD) polecacie ?

* * *

 

Służyć będzie do odtwarzania gier, a mnie wyłącznie do przegrywania płyt CD Audio i wypalania CD-R Audio (mam w aucie zmieniarkę, a nie chcę używać oryginalnych CD-Audio, bo się, jak wiadomo, rysują :(

* * *

Korzystam z EAC'a... (zgrywaie i wypalanie). Chciałbym, by napęd miał możliwość wypalania x4 (ew. x8), kopiował zabezpieczone płyty CD Audio, miał możliwie najmniejszy jitter i możliwie najmniejszą ilość błędów odczytu. Do tego czytał i wypalał CD-TEXT oraz obsługiwał standard Mount Rainier.

To tak z grubsza - sami wiecie co tam jest jeszcze ważne z p. widzenia audiofila...

 

Zatem co polecacie z punktu widzenia najwyższej dbałości o jakość zgrania i kopii audio?

* * *

 

Mam napędy LiteOn'a, i Samsunga ale myślę, że może by kupić teraz Pioneer'a ?

 

Trochę szukałem infa w sieci (cdrinfo, Komputronik, Ceneo) i chyba warto kupić:

 

Pioneer DVD-215D (kosztuje poniżej 100zł)

LiteOn DH-20A1S

ew. Samsung SH-S182D.

 

A może coś innego ?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubanczyk, 17 Maj 2008, 19:42

 

Dzięki za to spostrzeżenie.

Nic nie stoi na przeszkodzie by tak mieć. -Które dwa byś polecał ?

 

Myślałem, że w nowym kompie dobrze byłoby mieć jeden napęd (wybrać aktualnie możliwie najlepszy) ale się nie upieram ;)

* * *

W jednym z kompów mam już 2 napędy. (Wiekowy nie radził sobie z najnowszymi SIMS'ami) więc dokupiłem drugi, też LiteOn'a i ofc. DVD.

I z obu jestem zadowolony (jak dotąd zero problemów z każdym ale i wypalam niewiele).

 

Od jakiegoś czasu zgrywam i wypalam płyty audio TYLKO na napędzie DVD (wydaje mi się, że mniejsza plamka lasera = precyzyjniejsze (?) wypalanie.

W każdym razie jakość kopii mnie satysfakcjonuje.

A, nie wypalam na płytach CD-R jakie mi się nie sprawdziły do audio. (Tu każdy ma swoje doświadczenia i typy.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> andrea29

"miał możliwie najmniejszy jitter"

A mi się wydaje, że jitter to proces towarzyszący konwersji cyfrowo-analogowej. Płyty nie mają jittera.

 

"wydaje mi się, że mniejsza plamka lasera = precyzyjniejsze (?) wypalanie"

Nagrywarka DVD do zapisu/odczytu CD oraz DVD wykorzystuje dwa różne lasery. Także przy paleniu CD będzie użyta ta sama "plamka lasera", jak w nagrywarce CD.

 

Jeśli coś mieszam, to niech ktoś mnie proszę poprawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj, 18 Maj 2008, 09:18

 

>A mi się wydaje, że jitter to proces towarzyszący konwersji cyfrowo-analogowej. Płyty nie mają

>jittera.

jitter w sensie wariacji długości pitów i landów związany z nierównym czasem obrotu płyty podczas nagrywania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj, 18 Maj 2008, 09:18

 

Nagrałem tę samą płytę na 1. nagrywarce (CD) i drugiej - DVD. Słychać minimalną różnicę kopii.

Kwestią preferencji jest co kto by wolał. W każdym razie w odsłuchu bezpośrednim po sobie, ta różnica jest na płytach CD-R do wychwycenia.

* * *

* * *

Czemu wypalona płyta CD-R Audio inaczej brzmi jak ustawiam na zestawie do KD Pioneer'a (odtw. DVD + ampli wielokanałowy) na "DVD" a inaczej na "CD" ? /Ofc. pozostałe ustawień nie zmieniam./ Różnica jest łatwo słyszalna. Przy wyborze "DVD" gra dynamicznej, głośniej, swobodniej a przy wyborze "CD" jest ciszej (dźwięk taki trochę mniej otwarty) ale za to jakby basu było więcej. Na CD dźwięk jest jak przytłumiony (efekt koca).

 

Czemu tak jest ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie tryb DVD jest wzbogacony na potrzeby dźwięków w filmie. to ma nawet sens bo gdyby każde wejście miało identyczne właściwości to można by zamiast nadawać ich nazwy , wszystkie opisać jako aux albo line in...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam juz Pioneer DVR-215. Nagrania pod EAC przy predkosci 4x sa lepszej jakosci niz z mojego starego Plextora optymalizowanego ponoc pod katem audio. Sposrod tanich nagrywarek DVD raczej nic lepszego niz DVR-215 nie ma na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nagrywania audio, od początku historii cd-r do teraz, powstało 5 nagrywarek, z których 4 są już nieprodukowane. Mam na myśli 4 modele yamahy z AMQR, plus ostatni model Plextora Premium 2, także już z AMQR. Bardzo dobrze spisywał się też Teac 540E w trybie "Boost" - o wiele lepiej od starszych Plextorów, nieco tylko gorzej od yamah. Cała reszta to tylko strzęp możliwości wymienionych.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że po zaprzestaniu produkcji nagrywarek przez yamahę, zakup przez Plextora patentu AMQR, może wskazywać na to, że nic lepszego pod kątem palenia audio nie wymyślono do dziś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.