Skocz do zawartości
IGNORED

dział ogłoszeń


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Super, szkoda tylko że nie ma obowiązku podawania ceny :( było by jeszcze bardziej superowo gdyby taki obowiązek był, nie było by oczywiście jakiś sztywnych zasad bo zawsze można by było dojść do porozumienia, ale orientacyjnie. Będę chciał kupić bratu używane Bowersy 602 S3 zadzwonie do klienta a ten mi 1950 zł. Szkoda nerwów i kasiorki na telefon, więc przydałaby się taka opcja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko. Czy ktos niema diody zenera 1W 27V. Zrobilem uklad lecz niemoge dostac niegdzie tej czesci. Jezeli ktos posiada ja albo wie gdzie ja zdobyc prosze o kontakt [email protected]

Z gory dziekuje !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

niestety wczesniejsze ogloszenia musialem usunac bo sa zupelnie w innym formacie w bazie a zupelnie nie mam czasu zeby je przeniesc do nowego...

 

co do kasowania... to chyba dobry pomysl ze ogloszenie staje sie niedostepne po miesiacu na przyklad, oczywiscie bede tez usuwal ogloszenia na specjalne prosby (mail do mnie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mam pare dodatkowych pomyslow. Po pierwsze - kod kolorów. Nie w kratke na przemian, tylko jeden odcien na sprzedam, a inny na kupie. To dosc wazne rozroznienie. Po drugie - kazdy oglaszajacy powinien miec prawo i mozliwosc modyfikacji lub usuniecia swego ogloszenia, bez zatrudniania w tym celu administratora. Są to bowiem rzeczy, ktróre w dobrze prosperujących stronach tego typu wykonywane są ciągle. Do tego celu proponuje system logowania. Czytać może każdy. Sprzedawać - tylko osoba zalogowana w dziale ogłoszeń. Osoba ktora zaloguje sie jako autor ogloszenia (z adresem kontaktowym i emailowym), bedzie mogla w nie wejsc, i zmodyfikowac lub usunac. Oczywiscie po utracie aktualnosci przez ogloszenie powinien byc obowiazek usuwania, inaczej jest smietnik. Ale z kolei automatycznie po miesiacu to za wczesnie, co najmniej dwa. I ostatnia sprawa - ogloszenie powinno dzielic sie na tytul i lead na jedna linijke z najwazniejszymi informacjami (typu np.: "najlepsza okazja na kuli ziemskiej"), widoczne od razu, oraz opis, kontakt, lokalizacja - rozwijajace sie po kliknieciu w oglosznie. Inaczej jedne ogloszenia beda dwulinijkowe, a inne zajmujace pol monitora.

I ostatnia rzecz - proponuję dwie kratki - cena sklepowa i cena żądana. Widoczne od razu przy tytule oferty. Z obowiązkiem wypełnienia. Osoby z niechęcią do takich deklaracji będą mogły wpisywać znaki zapytania, trudno. Ale rubryka powinna być. U nas sprzedający lubią być tajemniczy, zwłaszcza profesjonalni handlarze. Ja bym ten zwyczaj tępił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podanie ceny powinno być obowiązkowe. Jeśli ktoś chce sprzedać to zapewne wie za ile i nie ma sensu robienie z tego tajemnicy.

Jeśli chce się dowiedzieć ile jest warte to co chce sprzedać niech wystawi licytację np. na Allegro od złotówki bez ceny minimalnej. Jest duża szansa, że popyt określi wartość, choć czasem wynik może okazać sie dość bolesny.

 

Znając cenę od razu możemy ocenić czy jesteśmy zainteresowani ofertą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giełda na www. hifi.pl to wzór przejrzystości.

osobno CD, integry, końcówki +preampy, tunery, inne, kolumny i CD podzielone cenowo granicą 1500zł

osobno kupię, osobno sprzedam

ograniczona liczba liter, logowanie

Czysto i przejrzyscie

Jeśli się tego nie uporządkuje przynajmniej sugerując się podobnymi zasadami to z giełdy się zrobi śmietnik taki sam jak poprzednio -znowu wszystko będzie jeden wielki burdel !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jestem za podziałem wg. rodzaju sprzętu, natomiast nie wiedzę sensu klas cenowych. Według cent wyjściowej, czy żądanej? Dojdzie że będzie po sztuce sprzętu w każdej kategorii. Proponuję rzucić okiem po inspiracje na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To według mnie najlepiej zorgainowane site w interesującej nas tematyce. Nie ma co zmieniać, wystarczy ściągnąć rozwiązania. Korzystałem z tego kilka razy, i to naprawdę działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przystopujcie troche !!!

Lukar to robi charytatywnie i tak juz jest lepiej ... jak znajdzie chwile to zrobi cos lepszego. Dawajcie dobre pomysly bo jak to sie czyta to ton wypowiedzi jest jakos zabarwiony pretensjami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"giełda na www. hifi.pl to wzór przejrzystości."

 

Zajrzałem na ten wzór przejrzystości do działu amplitunery.

Na 12 (dwanaście) ogłoszeń tylko dwie dotyczą amplitunerów.

W dziale CD jest znacznie lepiej, bo wszystkie "na temat".

 

Sądzę, że w dziale ogłoszenia trzeba stworzyć formularz, który ułatwi wyszukiwanie a będzie zawierał kilka obowiązkowych informacji takich

jak kupno czy sprzedaż, rodzaj (wybierany z listy), marka i model, stan techniczny i wizualny, krótki opis, miejscowość, sposób kontaktu, CENA.

 

Tworzenie odrębnych działów nie ma na razie większego sensu. Przy niewielkiej ilości ogłoszeń wystarczy mechanizm sortowania po rodzaju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

tak, tylko uzytkownicy ktorzy sa zalogowani, automatycznie przypisywany jest nick i email :)

 

jeszcze nie ma edycji ale dorobie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.