Skocz do zawartości
IGNORED

Głośno pracujący komputer a słuchanie.


Kopczas

Rekomendowane odpowiedzi

ja właśnie sie przymierzam do radykalnego wyciszenia kompa nowego. niestety nabyłem zasilacz Corsair CMPSU-550VXEU z dużym zapasem mocy i zwycięzce testów na głośność i niestety szumi brzęczy i rezonuje straszliwie, kompa słychać z drugiego pokoju, nawet jak zasilacz chodzi sam. no ale na pasywkę mnie nie stać jak na razie (500zł), także musi zostać.

 

pozostałe rzeczy planowane to:

 

- na core 2 duo 6550 ma iść noctua NH-U12P, w trybie ultra low noise 12,6db (ten proc sie mało grzeje)

- g-force 8600gts z pasywnym chłodzeniem jest niby, ale w stresie ma 95C, więc go schładzam noctua NF-R8 (ultra low noise 7db)

- taka sama noctua z tyłu obudowy

- całkowite wytłumienie obudowy matami, wezmę chyba samochodowe bo tańsze

- na wentylatory pochłaniacze drgań

- na zasilacz również pochłaniacz i dodatkowo obudowa z tuły, kierująca strumień powietrza z niego w dół.

- dyski są ciche i mało grzejące (WD caviar) także to wszystko na co sobie mogę pozwolić.

 

a z przyszłym roku se zrobię pełna pasywkę, przewiewna obudowa + 2 wentyle i będzię git.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no lux, ale w czasach gdy ceny topowych graf spadają, to moim zdaniem lepiej uderzyć w wyższy segment cenowy. Sam jadę jeszcze na GF 7600GT, tyle, że już bardzo rzadko gram, bo zwyczajnie nie mam na to czasu. Muzyka z kolei częściej mi towarzyszy i stąd moja ostatnia inwestycja w ESI Juli@. POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopóki mi śmiga nordschleife na rfactorze, nic nie ruszam :) . a co do muzyczności tego kompa, to póki co się zadowolę SB audigy 2 zs, jak dla mnie całą przyjemność słuchania odbiera szumienie samego kompa, dopóki nie będzie bezszelestny to nie widzę sensu inwestować dużo więcej w kartę, w stawiania w innym pokoju odpada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jeden 12cm wentyl w zasilaczu. Procesor studzi do 20 stopni pasywnie Scythe Ninja. Mostek północny obsługuje Thermalright HR-05 IFX Chipset Cooler. Grafika pasywna na Silent Pipe od Gigabyte. Jest cicho, chłodno no i praktycznie bezkurzowo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja się właśnie zastanawiałem nad pasywką na procu, ale stwierdziłem, że dla pewność dam wentylator (ta noctua na ultra low noise ma 12.6db). powinno być cicho, bedzie te 12db na procu i 2x7db w obudowie, no i zasilacz. chyba żeby dać właśnie ninje pasywnie i niech chłodzi, ale nie wiem czy z tym procem i obudową da rade.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wentyl zasilacza nad prockiem to spokojnie pociągnie, zresztą Ninja w zestawie ma bardzo cichy i wydajny wiatrak 12cm. Jaką masz budę? Praktycznie każda powinna dać radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ibox 803, ewentualnie założe noctue na wiatraku 80mm co daje 7.6db i jest tańsze niż 120mm (175zł)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to kluczowa sprawa jeśli chodzi o właściwą cyrkulację powietrza w obudowie. Wiele razy kombinowałem z różnymi wentylatorami, i wyszło mi na to że ok 90% gorącego powietrza wychodzi przez zasilacz. Tylny wentyl powodował tylko przyrost kurzu wewnątrz obudowy, natomiast jego efektywność była żenująca. Bardziej sprawdza się nawiew z przodu, ale tylko dla gorących dysków twardych. Jak dysk jest chłodny to wywalić wszystkie wentylatory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to nie element chłodzący wnętrze komputera ... jest nim wentylator pod zasilaczem. Jak chcesz skrócić życie zasilacza i mieś nieefektywne chłodzenie i/lub większy szum to proszę bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CharlieStereon, 30 Maj 2008, 18:58

 

>mam ibox 803, ewentualnie założe noctue na wiatraku 80mm co daje 7.6db

 

I wymienia powietrze w ilościach symbolicznych ... a chodzi o to by nie tylko było bezgłośnie ale też z przyzwoitą efektywnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. nie podniecaj się decybelami podanymi przez producenta ;) - lepiej patrz tradycyjnie czyli na RPM i średnicę a z doświadczenia będziesz wiedział kiedy będzie bezgłośnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nic mi większego nie wejdzie jak 80mm, a jak patrzyłem na przepływy i głośność to noctua wypada najprzyzwoiciej. ale tak że 70% głośności to jest zasilacz. pomyśle jeszcze. wiem na pewno, że proc sie mocno nie grzeje, dyski również, nic nie jest kręcone i nie będzie a zasilacz ma duży zapas mocy, także wnoszę iż jest to dobra podstawa do zrobienia cichego kompa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 30 Maj 2008, 21:33

 

>Zasilacz to nie element chłodzący wnętrze komputera ... jest nim wentylator pod zasilaczem. Jak

>chcesz skrócić życie zasilacza i mieś nieefektywne chłodzenie i/lub większy szum to proszę bardzo.

 

Zasilacz czy chce czy nie chce jest elementem wymuszającym obieg powietrza w kompie (pomijam zasilacze pasywnie chłodzone) Nie skrócę życia zasilacza bo nie jest on przegrzewany, tym bardziej komputer nie jest nieefektywnie chłodzony, a już na pewno nie szumi tak bardzo jak Ci się może wydawać. Problem który poruszasz tyczy się głównie zasilaczy z 8cm wentylatorem umieszczonym na tylnej ścianie zasilacza. Wtedy to właśnie pod zasilaczem pojawiają się masy ciepła produkowanego głownie przez procesor i wtedy właśnie wyciągający wentylator może okazać się niezbędny. POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wysokiej klasy zasilacz o sprawności 83% i wentylator 12 cm kręci się tyle co nic (a gdyby się kręcił szybciej to byłby szum powietrza przechodzacy przez kratownicę). Nie da się zrobić b. cichego i w miarę wydajnego PC bez wentylatora pod zasilaczem bo pole przekroju wylotu kratownicy z zasilacza jest niewystarczające - fizyki nie zmienisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 31 Maj 2008, 22:23

 

bo pole przekroju wylotu kratownicy z

>zasilacza jest niewystarczające

 

.... aby przepchać niesłyszalnie na tyle dużo powietrza aby było chłodno w środku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 31 Maj 2008, 22:23

 

>Mam wysokiej klasy zasilacz o sprawności 83% i wentylator 12 cm kręci się tyle co nic (a gdyby się

>kręcił szybciej to byłby szum powietrza przechodzacy przez kratownicę). Nie da się zrobić b. cichego

>i w miarę wydajnego PC bez wentylatora pod zasilaczem bo pole przekroju wylotu kratownicy z

>zasilacza jest niewystarczające - fizyki nie zmienisz.

 

U mnie się udało, naturalnie do stworzenia przyzwoitych warunków chłodzenia, potrzebna jest odpowiednia obudowa, a także odpowiednie umiejscowienie całej jednostki. U mnie wentylator pod zasilaczem nie sprawdził się ani trochę, co nie oznacza, że jest tak w każdym przypadku. POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie na dzień dzisiejszy cichy komputer do słuchania muzyki oznacza dwie rzeczy:

1. Procesor o jak najniższym TDP (coś 45nm Intela dwurdzeniowego lub ew. AMD Athlon 45W)

2. Pasywna grafika - jak najprostsza albo najlepiej zintegrowana - żadnych potworów pożerających 100W, co w praktyce może oznaczać rezygnację z grania w najnowsze gry.

Karty graficzne wydzielają teraz tyle ciepła że wydajnej karty nie da się schłodzić całkowicie pasywnie.

Co prawda istnieją wydajne konstrukcje pasywne, ale ciepło z nich musi być gdzieś odprowadzone, więc w praktyce mamy kolejny wentylator. A jak ktoś ma wydajną grafikę pasywną bez dodatkowego wentylatora i zamkniętą obudowę to temperatura w środku szybko wzrośnie i wentylator CPU i zasilacza wskoczą na wyższe obroty.

Mógłbym dodać trzeci punkt o zasilaczu z ponad 80% sprawności ale to chyba oczywiste.

Wg mnie hałas jest sprawą subiektywną co dla jednego jest ciche dla drugiego jest za głośne.

Mi osobiście niewielki szumek z komputera w ogóle nie przeszkadza, mógłbym swojego peceta wyciszyć bardziej ale nie widzę takiej potrzeby.

Mam zasilacz Enermaxa z najnowszej serii PRO82+ i wiatrak w nim się kręci 500 RPM - jest to chyba jeden z najcichszych zasilaczy na rynku, do tego C2D E6300 i boxowy cooler - niektórzy się pewnie skrzywią ale można go ograniczyć do 1000 RPM i jest znacznie cichszy, do tego grafika pasywna 7600GT i cały czas otwarta obudowa żeby nie było nadmiernego wzrostu temperatury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr_mt, 2 Cze 2008, 14:10

 

>Wg mnie na dzień dzisiejszy cichy komputer do słuchania muzyki oznacza dwie rzeczy:

>1. Procesor o jak najniższym TDP (coś 45nm Intela dwurdzeniowego lub ew. AMD Athlon 45W)

>2. Pasywna grafika - jak najprostsza albo najlepiej zintegrowana - żadnych potworów pożerających

>100W, co w praktyce może oznaczać rezygnację z grania w najnowsze gry.

>Karty graficzne wydzielają teraz tyle ciepła że wydajnej karty nie da się schłodzić całkowicie

>pasywnie.

>Co prawda istnieją wydajne konstrukcje pasywne, ale ciepło z nich musi być gdzieś odprowadzone, więc

>w praktyce mamy kolejny wentylator. A jak ktoś ma wydajną grafikę pasywną bez dodatkowego

>wentylatora i zamkniętą obudowę to temperatura w środku szybko wzrośnie i wentylator CPU i zasilacza

>wskoczą na wyższe obroty.

>Mógłbym dodać trzeci punkt o zasilaczu z ponad 80% sprawności ale to chyba oczywiste.

>Wg mnie hałas jest sprawą subiektywną co dla jednego jest ciche dla drugiego jest za głośne.

>Mi osobiście niewielki szumek z komputera w ogóle nie przeszkadza, mógłbym swojego peceta wyciszyć

>bardziej ale nie widzę takiej potrzeby.

>Mam zasilacz Enermaxa z najnowszej serii PRO82+ i wiatrak w nim się kręci 500 RPM - jest to chyba

>jeden z najcichszych zasilaczy na rynku, do tego C2D E6300 i boxowy cooler - niektórzy się pewnie

>skrzywią ale można go ograniczyć do 1000 RPM i jest znacznie cichszy, do tego grafika pasywna 7600GT

>i cały czas otwarta obudowa żeby nie było nadmiernego wzrostu temperatury.

 

Na samym początku należy ustalić czy komputer ma być narzędziem uniwersalnym, czy wyspecjalizowanym.

Ja ostatnio zastanawiam się nad zbudowaniem drugiej jednostki przeznaczonej tylko i wyłącznie do muzyki. Komputer oparty byłby na prawdopodobnie na procesorze VIA. Zarówno AMD jak i Intel nie mogą się poszczycić tak świetnym wynikiem ekonomii do wydajności. POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

po kilku latach bezskutecznej walki z hałasem z komputera zastosowałem środek radykalny - wykorzystałem wnękę w pomieszczeniu przylegającym do mojego pokoju przez ścianę - czyli kuchni, wykułem dziurę na wylot, przeciągnąłem niezbędne kable, bebechy kompa wsadziłem w obudowę mojego pierwszego pc z lat 90 znalezioną na pawlaczu i powiesiłem całość na ścianie.

 

Teraz JEST_CICHO, a zimą w kuchni nawet jakby cieplej...

 

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko... :) wszystkim radze zajrzec na dlugo nie wycierane gorne blaty polek zawieszonych w swoich kuchniach - obraz jak z brudnej budki z hot-dogami na centralnym. a wiem ze te blaty przynajmniej u mnie sa minimum raz na pol roku "odtluszczane"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO co sie tak gimnastykowac jak mozna kupic praktycznie nieslyszalny komputer jedynie slusznej marki ktory oprocz tego ze go wogole nie slychac to ma jeszcze swietny design, jest dopracowany w najdrobniejszych szczegolach, Unixowy system nie zawiesza sie, nie ma problemow z wirusami (nie mam programow antywirusowych a przez 8 lat uzytkowania nigdy nie mialem wirusa w systemie), jest tani etc, etc.

A od circa ebaut 2 lat mozna na nim juz zainstalowac nawet ten smieszny system....jakmutam...windoz czy jakos tak tej wiesniackiej firmy microsyf.

Aha, i zajmuje tyle samo miejsca na stole co srednia ksiazka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolę już zainwestować 1200zł w wyciszenie PC niż kupić takie pudełeczko, na którym se ani nie pogram, ani zdjęć nie obrobię, a jak mam używać itunes to już wolę szpulowca, mniej roboty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjec nie obrobisz? W kazdej agencji reklamowej graficy pracuja na makach. Co jest nie tak z iTunes? Z systemem dostaje sie tez iLife. Pozatym to nie reklama tylko wyraz mojej frustracji. Zatrudnilem sie w firmie w ktorej musze pracowac na PC. Myslalem ze sie przestawie ale juz mam powyzej uszu tego badziewia. Tyle ze jak ktos nie uzywal maka to pewnie nie wie o czym mowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.