Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  456 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie kable głośnikowe polecacie do Denona DM38+SCM37? Za poradą pseudofachowca z media markt nabyłem kable PROFIGOLD 79100 2,5 mm, około 10zł za metr. Po podłączeniu efekt był załamujący i zmieniłem zpowrotem na seryjne, cienkie kable od denona(ponoć kiepściutkie) na których gra zdecydowanie lepiej niż na tych grubszych. Prosze o pomoc, zależy mi na czystym dynamicznym dźwięku i zdrowym basiku, słucham głównie zagranicznego hip hopu na oryginalnych nośnikach CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebralem od kuriera PMA-1315R. Pierwsze wrzenia pozytywne. Swietne szczegoly, brzmienie rowne, bez podbarwien itd. Ogolnie miłe zaskoczenie. Dzis zrobilem poprawke, bo nikogo nie ma w domu. Dalem troche wiecej na Volume i wrazenie jeszcze pozytywniejsze. Doszedlem do wniosku ze to wręcz niedoceniony model. Nie mam mu praktycznie nic do zarzucenia. Podczas sluchania bardzo zalowalem ze nie moge go porownac wprost do Marantza PM7200, ktorego uwazam za swietny wzmak. Niestety jak niektorzy wiedza ulegl on awarii i tak sie zlozylo ze nabylem PMA-1315R.

Podczas mojego beztroskiego odsluchu PMA-1315R zadzwonil telefon. Odebralem niechetnie i slysze glos, "naprawilem panu ten amplituner marantza". Zdebialem w sekunde, bo mial on byc nie odratowania wedlug poprzedniego "fachowca". Zaplacilem jedyne 60zł i mam juz w domu swoje PM7200. Juz podczas powortu zastanawialem sie ktorego zostawic?!

Odrazu po przyjechaniu do domu wzielem sie za porownania! Bylem ciakawy, ktory okaze sie choc troche lepszy. Pierwsze wrazenia i minuty odsluchu odrazu zadecydowaly o wyzszosci jednego nad drugim. Przed porownaniem nie wiedzialem czego sie spodziewac, bylem w 99% pewny ze w domu dalej pozostanie Marantz, wkrecilem se ze nawet jakby Denon byl troche lepszy to i tak za Marantzem stoi piekny design no i szampanski kolor, ale niestety... Teraz jestem w 99% pewny ze PMA-1315R zagosci u mnie na dluzej i godnie zastapi PM7200.

Dalej uwazam ze cala gama PM7000, 7200 itd to swietne wzmaki, ale PMA-1315R okazal sie lepszy w kilku aspektach. Wysokie sa wiele lepsze, muzyka ma wiecej powietrza. Mozna przyuwazyc w muzyce elementy na ktore wczesniej nie zwarcalo sie uwagi. Denon bardziej przykuwa uwage, jest nieco bardziej dynamiczniejszy, a dzwiek z kolumn odrywa sie swobodniej. Muzyka jest zwiewniejsza. Moze nieco stracila na wadze, ale to i tak niska cena w porownaniu do reszty.

Oczywiscie jak napisalem wyzej, tych wzmakow nie dzieli przepasc. Zeby nie bezposrednie porownanie chyba nie moglbym powiedziec wprost, ktory jest lepszy i jak gra.

W zasadzie o wyzszosci PMA-1315R zadecydowaly szczegoly, ale czy to nie diabel tkwi w szczegolach?

 

 

dsc05725j.jpg

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon to wielka maszyneria ma fest powera i zapas i nie trzeba w nim robic niewiadomo jakich tuningów jak w PM7000 aby zagrało. Z czasem denon jeszcze cie mile nie raz zaskoczy:)

 

Kmail1986 wydaje mi sie ze to nawet nie był kabel profigolda..bo u nich w katalogu nie mam takiej nazwy..chinczycy podrabiaja chinczyków??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kable głośnikowe polecacie do Denona DM38+SCM37? Za poradą pseudofachowca z media markt nabyłem kable PROFIGOLD 79100 2,5 mm, około 10zł za metr. Po podłączeniu efekt był załamujący i zmieniłem zpowrotem na seryjne, cienkie kable od denona(ponoć kiepściutkie) na których gra zdecydowanie lepiej niż na tych grubszych. Prosze o pomoc, zależy mi na czystym dynamicznym dźwięku i zdrowym basiku, słucham głównie zagranicznego hip hopu na oryginalnych nośnikach CD.

 

Z Denonem z mojego doświadczenia ciekawie zgrywa się Monster Cable i Qed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknelem sie dzis na Allegro na dziwna wersje DCD-1015. Moze ktos wie o co tu chodzi? Porownanie nizej. Jeden z nich zamiast klawiszy podpisanych Display - Repaeat ma strzalki w lewo i prawo. Nie ma napsiaow wkolo gałki glosnosci sluchawek, przycisk do otwierania szuflady nie jest podpisany i przy modelu jest mniej napisow. Co to za wersja? Sam sprzedajacy cos o tym wspomina na aukcji, ze sam nie wie czemu tak jest.

 

1835174715.jpg

 

dcd10151.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to jest jakieś "szacher-macher" tylko nie wiadomo czy gościu świadomie czy też nieświadomie wprowadza ludzi w błąd, zakładam, że te brakujące napisy po prostu zostały starte w bardzo umiejętny sposób (może były już wytarte), z podobnym przypadkiem spotkałem się też na allegro przy modelu Sony CDP-X222ES gdzie nie ma na froncie szuflady napisu Compact Disc itd.

wracając do tego Denona to ma jeszcze zamiast napisów display i repeat naniesione strzałki do przewijania (sam sprzedający o tym wspomina i przyznaje że różnią się od oryginalnych znaków tym że są bardziej wypukłe czyli ktoś zapewne sam je tam metodą chałupniczą naniósł) a było mu to potrzebne ponieważ np. ten odtwarzacz to jakiś składak i może płytka z przyciskami została przełożona z innego modelu np. DCD-615 a tam jest właśnie taki rozkład przycisków

 

.... ale to tylko taka moja chora spiskowa teoria, bo już wielu rzeczy na allegro się naoglądałem i nic mnie nie zdziwi

 

pzdr

 

post-17656-0-48392200-1316777600_thumb.jpg

post-17656-0-78927200-1316777608_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów.

 

 

Zaczynam szukać nowego stereo (cd+integra) do moich nowych Dynaudio DM 2/7

 

Do tej pory gra Cambridge Audio 540a v.2 + 540c v.2.

 

 

Jednym z typów jest Denon PMA 1510 AE + DCD1510AE.

 

Czy ktoś z Was ma takie klocki połączone z tymi dynkami lub zna to połączenie?

 

Jak to zagra w muzyce: jazz, klasyka, spokojny rock, rzadko pop ?

 

BTW - drugi typ to Exposure 2010S2

 

 

Z góry dzięki za pomocne wypowiedzi i

 

pozdrawiam

Tomek

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niektorzy wiedza nabylem nidawno PMA-1315R, ale niestety będe musial sie go pozbyc. Okazalo sie ze w Marantzie PM7200, ktorego sprzedalem w zeszlym tygodniu padł układ class A. Musialem zwrocic sprzedającemu pieniadze i z tego wzgledu jestem w dołku finansowym. Jezeli ktos by był chetny to prosze pisać na PW. Tym samym wstrzymuje sprzedaz zlotego DCD-1550AR.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknelem sie dzis na Allegro na dziwna wersje DCD-1015. Moze ktos wie o co tu chodzi? Porownanie nizej. Jeden z nich zamiast klawiszy podpisanych Display - Repaeat ma strzalki w lewo i prawo. Nie ma napsiaow wkolo gałki glosnosci sluchawek, przycisk do otwierania szuflady nie jest podpisany i przy modelu jest mniej napisow. Co to za wersja? Sam sprzedajacy cos o tym wspomina na aukcji, ze sam nie wie czemu tak jest.

 

1835174715.jpg

 

dcd10151.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

no i poszedł prawie za trzy stówy, napaliły się chłopaki, zwycięzca licytacji będzie mógł powiedzieć, że ma jedyny i niepowtarzalny egzemplarz ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich i bardzo proszę o odpowiedz w poniższym temacie.

Posiadam odtwarzacz dcd 1015, który wykazuje problemy z odczytem niektórych płyt cd. Odtwarzacz jest w stanie bez żadnego problemu odczytać niektóre płyty od początku do końca, natomiast przy innych w pewnym momencie odczytu zaczyna się zacinać, cofa odczyt o kilka lub kilkanaście sekund w tył lub do przodu. Problemy się nasilają zwłaszcza przy ostatnich ścieżkach na płycie cd. Bardzo duże problemy odtwarzacz ma z odczytem gdy chcę po włożeniu cd włączyć np 8 z 10 utworów zapisanych na płycie. Praktycznie za każdym razem pojawiają się wtedy objawy, które opisałem powyżej. Myślałem, że sprawa jest oczywista i jest to wina lasera. Wymieniłem laser i w sumie nic się nie zmieniło. Proszę o informację czy jest sens się tym zajmować czy po prostu trzeba sobie darować i rozejrzeć się za nowym odtwarzaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zakupiłem niedawno Denona DRA-95VR (słabszy to dra-75VR), czym mam nadzieję mogę wpisac się do klubu ;-)

Pracuje u mnie wyłącznie jako wzmacniacz. (Miało byc inaczej - chciałem kupić wszystko nowe, ale stwierdziłem że albo zdecyduję sie za rok, albo zrobię po prostu mega błąd. Brak osłuchania i spora przerwa w słuchaniu wogóle).

Kupiłem go "po parametrach" (a te są rewelacyjne). Póki co nie zgadniecie co podłączyłem...

Co "było w domu"... - DVD Wiwa 128 + Altusy 75... - wiem profanacja.

Tutaj jednak wołam o pomoc, bo nie wiem jakie źródło kupić ( to podejrzewam największy ból tego zestawu).

Albo coś "na chwilę" za nieduże pieniądze, albo coś dobrego za większe (w spokoju doczeka wymiany całej reszty).

Co byście zaproponowali? (Jeżeli ktoś miał takowy, to pewnie łatwo powie co i jak).

Nie musimy tu zanudzac nikogo dywagacjami, ale jeżeli ktoś miałby radę, to niech tylko da znac - jakoś tam sobie podyskutujemy/popiszemy.

 

Co do wzmacnaicza w tym ampli... - nie bardzo wiem na ile to zasługa samego wzmacniacza (głowna podejrzewam jest taka, że nic nie psuje), ale powiedziałbym, że dźwięk jest czysty i szumów nie mogę się dosłuchac nawet z uchem przy kolumnach (Altusom kiedys wymieniałem membrany - na nieskazitelność tez nie mają szans). Wiadomo, Altusy nie "wyrabiają na zakrętach". Bardzo dobrze słucha sie np. Simply Red (ostry wokal, nie przeładowana struktura utworów i basik, z którym akurat Altusy chyba sobie radzą). W rocku oczywiście kaszana i póki co ulubionej muzy po prostu nie słucham. Ogólnie im ostrzejszy wokal, proste basy i mało instrumentów - tym lepiej...

 

Jakby ktos miał jakieś ciekawe spostrzeżenia związane z tym wzmakiem, to chętnie się z nimi zapoznam.

Fakt jest taki, że wstępuje w długi związek z audio HiFi a jak dobry bedzie to także zalezy od tego, co mi doradzicie ;-D

Edytowane przez Pap76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki przetwornik w nim siedzi i czym sie rozni od modelu dcd-1450... jak z laserami czy sa tanie i dostepne.

Przetworniki to: 2xPCM61P, laser to prawdopodobnie Sharp H8147AF

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dostępnością tego lasera jest różnie, tak na szybko znalazłem go w Impelu, nie ma go już natomiast w Humie i Cybor-techu, natomiast w Cybor-techu jest informacja, że oprócz zdjęcia zwory wymagana jest regulacja lasera zgodnie ze schematem serwisowym sprzętu - może to ktoś potwierdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 24.10.2011 - 10:22

Witam wszystkich i bardzo proszę o odpowiedz w poniższym temacie.

Posiadam odtwarzacz dcd 1015, który wykazuje problemy z odczytem niektórych płyt cd. Odtwarzacz jest w stanie bez żadnego problemu odczytać niektóre płyty od początku do końca, natomiast przy innych w pewnym momencie odczytu zaczyna się zacinać, cofa odczyt o kilka lub kilkanaście sekund w tył lub do przodu. Problemy się nasilają zwłaszcza przy ostatnich ścieżkach na płycie cd. Bardzo duże problemy odtwarzacz ma z odczytem gdy chcę po włożeniu cd włączyć np 8 z 10 utworów zapisanych na płycie. Praktycznie za każdym razem pojawiają się wtedy objawy, które opisałem powyżej. Myślałem, że sprawa jest oczywista i jest to wina lasera. Wymieniłem laser i w sumie nic się nie zmieniło. Proszę o informację czy jest sens się tym zajmować czy po prostu trzeba sobie darować i rozejrzeć się za nowym odtwarzaczem.

 

czy ktoś się zlituje i mi coś poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a model dcd-2560 jak gra....

 

Denon dcd-2560 ma laser sony kss-151 a wiec niedostępny, a jeżeli już się znajdzie to bardzo drogi.

 

Poniżej lista Denon'ów z pcm1702 i raczej dostępnymi laserami:

DENON DCD-655, 2xPCM1702-L, KSS-213C

DENON DCD-685, 2xPCM1702-L, KSS-213C

DENON DCD-755AR, 2xPCM1702-L, KSS-213C

DENON DCD-755II, 2xPCM1702, KSS-213C

DENON DCD-1650AR, 4xPCM1702, Sharp H8147AF

DENON DCD-1650AZ, 4xPCM1704, Sharp H8147AF

DENON DCD-2700, 4xPCM1702-J, KSS-240A

DENON DCD-3000, 4xPCM1702-J, KSS-240A

DENON DCD-S10, 4xPCM1702-J, KSS-240Aego

DENON DCD-S10mkII, 4xPCM1702-J, Sharp H8147AF

 

To na pewno nie wszystkie modele z pcm1702. O ocenę brzmień pytaj użytkowników, ja nie słyszałem żadnego.

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetworniki to: 2xPCM61P, laser to prawdopodobnie Sharp H8147AF

Tak laser to Sharp, i kosci PCM61P. Mimo to gra o niebo lepiej jak 755AR na PCM1702. A laser mozna normlanie kupic w sklepie internetowym za okolo 60zł.

Np:

http://www.impelshop.com/?item=1579

 

pytam sie bo szukam cd denona do kwoty 1000zl zeby bardzo dobrze zagral jak i laser byl dostepny zalezy mi na dobrych przetwornikach np:pcm 1702 ktory model mi polecacie

Dolozysz z 200zl i kupisz DCD-3000. Sam mam zamiar takiego nabyc.

 

A tu wnetrze 1550AR, tego co sprzedaje:

post-17230-0-33244600-1319812394_thumb.jpg

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.