Skocz do zawartości
IGNORED

Lampucera DAC


lete
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiednie trafo na allegro kosztuje 48zł, więc majątku nie wydasz.

Robiąc lampizację sugerowałbym pościągać sobie datasheety lamp,m których zamierzasz użyć, i punkty ich pracy ustawić prawidłowo, a nie "według zaleceń Łukasza Fikusa" który nieszczególnie zwraca na to uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%.

Mam obecnie na 'warsztacie' obie wersje: mini po tuningu (Os-Cony 220uF + 0.47uF tantale) i maxi nie ruszaną na 2 oddzielnych trafach.

Maxi gra dobrze - nawet bardzo dobrze, ale tylko do chwili kiedy posłucha się mini :)

Różnica nie jest może powalająca, ale jednak jest! Mini wydobywa więcej detali, a dźwięk jest bardziej wciągający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBywatel, czyli radzisz jednak kupić mini? Ja to SMD przeboleję, zależy mi na lepszej płytce, a tu co by nie mówić ścieżki krótsze, przy tylu MHz nie w kij dmuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jeszcze walczył z MAXI - chcę ją poddać podobnemu tuningowi, co mini.

W konfrontacji mini po tuningu vs maxi nie ruszana wygrywa ta pierwsza.

Nie dość, że brzmi lepiej, to kosztuje mniej (a po uwzględnieniu kosztów 2 dobrych trafek dla maxi - duuuużo mniej)!

Na dodatek jest bardziej poręczna - same plusy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBywatel, 6 Lip 2008, 11:28

 

>Zgadzam się w 100%.

>Mam obecnie na 'warsztacie' obie wersje: mini po tuningu (Os-Cony 220uF + 0.47uF tantale) i maxi nie

>ruszaną na 2 oddzielnych trafach.

>Maxi gra dobrze - nawet bardzo dobrze, ale tylko do chwili kiedy posłucha się mini :)

>Różnica nie jest może powalająca, ale jednak jest! Mini wydobywa więcej detali, a dźwięk jest

>bardziej wciągający.

 

Jak porównasz cokolwiek niestuningowane nawet z tym samym, ale dobrzre stuningowanym, to jaki ma być rezultat? Porównaj raczej obie płytki niestuningowane, wtedy Twoje porównanie będzie miarodajne, a tak, to... wiadomo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden problem z MAXI, o którym nikt nie pisał.

Każda partia obsadzona jest innymi kondkami. Wygląda to tak, jakby Chincyk wsadzał tam to, co akurat ma po ręką :)

Ja osobiście miałem już 4 płytki MAXI w 3 różnych konfiguracjach, a na ebayu widziałem jeszcze jedną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawcio, 6 Lip 2008, 11:35

 

>Mógłby ktoś pokrótce opisać różnice między NOS DAC Premium Petera i grzebniętą Lampucerą?

>pozdrawiam

 

NOS DAC to poprawność w każdym aspekcie, eliminacja typowych wad często spotykanych w nisko- i sredniobudżetowych cedekach. Lampucera to coś więcej niż tylko poprawność. Dźwięk jest fascynujący, mocny, nisko schodzący a przy tym szybki i czytelny bas, pięknie nasycona barwami średnica, bogate, czyste wysokie, i wysokiej próby przestrzeń - szeroka, głęboka, a przy tym bardzo dobrze uporządkowana, precyzyjna, instrumenty mają konkretną wielkość, kontur, krawędzie, odczuwalna jest akustyka pomieszczenia w którym dokonywano nagrań. Jestb też dużo "smaczków", ale podanych z kulturą i naturalnością, bez nachalnego, efekciarskiego włażenia na twarz.

W stosunku do lampucery dźwięk z NOS-DACa jest mniejszy, w ogóle wszystkiego jest mniej, zwłaszcza mikrodetali. IMHO po odsłuchu lampucery nie ma powrotu do NOS-DACa, no chyba że ktoś ma natarczywy, drący mordę system, wtedy NOS-DAC może go "ululać".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBywatel, 6 Lip 2008, 12:17

 

>Jest jeszcze jeden problem z MAXI, o którym nikt nie pisał.

>Każda partia obsadzona jest innymi kondkami. Wygląda to tak, jakby Chincyk wsadzał tam to, co akurat

>ma po ręką :)

>Ja osobiście miałem już 4 płytki MAXI w 3 różnych konfiguracjach, a na ebayu widziałem jeszcze

>jedną.

 

Dla mnie bez znaczenia, i tak te kondy lecą do wymiany. Zresztą ten sam problem dotyczy i mini, miałem już kilka wersji. Najbardziej widać to w zasilaczu, bo na płytce DACa są kondy SMD które wszystkie wyglądają tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem diody prostownicze, dostałem BYV26C, więc nie ma co ruszać. Lepiej chyba się nie da. Przed stabami kondy mają marginalne znaczenie, ale dałem Nippon-Chemicon LXZ. Za stabami Rubycon MBZ. Przy kościach Sanyo WX i Sanyo Oscon SP. Czekam na tantale żeby dołożyć.

Zmieniłem wartości elementów w oscylatorze receivera, i dokonałem innych drobnych zmian. Analogówki nie tknąłem, bo nie zamierzam jej używać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajac na oscony pobawilem sie w wymiane kondkow na same tentale 47uF i nie jest dobrze Panowie. Wedlug mnie to gra gorzej niz wersja nieruszana. Przede wszystkim mam wrazenie, ze dzwiek jest minimalnie zamulony i nie jest podany wprost przed nosem, a dochodzi jakby z dala. Zupelnie mi to nie pasuje. Mysle, ze to kwestia uzytych kondkow. Kupilem pierwsze lepsze na ebayu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Zgadzam się. Z tantalami można przedobrzyć. Miałem podobnie przy 100uF.

Nadają się najlepiej tylko jako bocznikujące. 0.47 Uf. Nie więcej.

ap

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bamarek, 7 Lip 2008, 21:22

 

 

>Czekajac na oscony pobawilem sie w wymiane kondkow na same tentale 47uF i nie jest dobrze Panowie.

>Wedlug mnie to gra gorzej niz wersja nieruszana. Przede wszystkim............................................................

----------------------------------------------------------------

 

martwi mnie Twoje milczenie bamarek.

stało się coś złego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artPaw, 5 Lip 2008, 01:51

 

>Wersja Max jest chyba, za przeproszeniem idealna . Tak jak sugerował Łf .Dla tych co nie potrafią

>lutowa

>ap

 

Łukasz sformułował też opinie, że jest to najtańszy dobry Dac - czy rzeczywiście?

 

PCB 200 zł, trafo 50-100 zł, ładna obudowa 350 zł, lampizacja w przypadku osób nie potrafiących lutować 600 zł. Co daje kwotę około 1200 zł, nie licząc kosztów modyfikacji płytki. Niby niewiele, ale w tej cenie można kupić udane-gotowe konstrukcje, naturalnie z tego samego źródła to jest z Chin. I jeżeli lampucera reprezentuje poziom nieco wyższy niż Zhaoulu 2.5, to już nie jest to "cheapest Dac". Bo jak już wspomniałem w nieco wyższej kwocie można dostać konstrukcje Lite DAC-60, 68, które podobno grają lepiej niż stary Benchmark, a niż Zhaoulu to napewno.

 

Mój wywód nie jest żadnym zarzutem, tylko wątpliwością, pytaniem - bowiem Lampucerą jestem poważnie zainteresowany, a jako elektroniczny laik nie jestem zainteresowany podejsciem typu "kupię, pogrzebię, może coś z tego wyjdzie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artPaw ->

wszystko ok :). Zmienilem tantale na kombinacje osconow 150uF i 220uF (bo nie bylo 7 jednakowych) do ktorych przywalilem tantale 0.47uF. Na C19 dalem 1000uF. Efekt jest taki, ze calosc gra nizej, a scena przesunela sie w tyl. Najwieksza i naprawde duza poprawa jest moim zdaniem w lokalizacji, natomiast ta scena nieco glebiej srednio mi pasuje. Mam nadzieje, ze jak to kilka dni pogra to moze ciut sie wszystko rozjasni. Wciaz jednak jestem pod wrazeniem jak dobrze radzial sobie niezmieniona wersja z kablami prosto z DACa.

 

Ogolnie jest juz tak dobrze, ze coraz bardziej mnie wszystko dookola wkurza. Tykajacy zegar na scianie, napelniajacy sie bojler, latajace samoloty, wlaczajace sie lodowka, a nawet moja panna krecaca sie zamiast siedziec cicho i sluchac. Media room to cos czego mi trzeba.

 

grzesik ->

kalkulacja jest bledna. 200 za plytke, trafo dostajesz z plytka, 5zl kabelki, 80zl nowe kondensatory, obudowa...ta moze byc bardzo rozna, ja zaplacilem jakies 40zl. Ja nie mam lampizacji, wyciagnalem jedynie sygnal z DACa i podpialem prosto do integry. Probowalem przez pre, ale gralo gorzej, wiec zadnej lampizacji juz probowal nie bede. Sygnal z DACa mam silniejszy niz z CD. Wynik jest doskonaly. Wiedza z elektroniki nie jest konieczna, czego jestem przykladem, wystarczy troche lutowac (delikatnie) i satysfakcja gwarantowana.

 

Lite moze w stawce zamieszac bo opinie na forach ma super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzesik, 11 Lip 2008, 08:21

 

>artPaw, 5 Lip 2008, 01:51

>

>>Wersja Max jest chyba, za przeproszeniem idealna . Tak jak sugerował Łf .Dla tych co nie potrafią

>>lutowa

>>ap

>

>Łukasz sformułował też opinie, że jest to najtańszy dobry Dac - czy rzeczywiście?

>

>PCB 200 zł, trafo 50-100 zł, ładna obudowa 350 zł, lampizacja w przypadku osób nie potrafiących

>lutować 600 zł. Co daje kwotę około 1200 zł, nie licząc kosztów modyfikacji płytki. Niby niewiele,

>ale w tej cenie można kupić udane-gotowe konstrukcje, naturalnie z tego samego źródła to jest z

>Chin. I jeżeli lampucera reprezentuje poziom nieco wyższy niż Zhaoulu 2.5, to już nie jest to

>"cheapest Dac". Bo jak już wspomniałem w nieco wyższej kwocie można dostać konstrukcje Lite DAC-60,

>68, które podobno grają lepiej niż stary Benchmark, a niż Zhaoulu to napewno.

>

>Mój wywód nie jest żadnym zarzutem, tylko wątpliwością, pytaniem - bowiem Lampucerą jestem poważnie

>zainteresowany, a jako elektroniczny laik nie jestem zainteresowany podejsciem typu "kupię,

>pogrzebię, może coś z tego wyjdzie".

 

IMHO "surowa" Lampucera max prezentuje poziom nieco lepszy niż Zhaolu. Natomiast lampucera stuningowana i zlampizowana bez wstydu może być konfrontowana z odtwarzaczami CD po 7 000-10 000zł. W tym kontekście nawet owe 1200zł które wyszacowałeś jest kwotą bajecznie niską.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wyśta się tego Zhaolu uczepili ;) Fajny klocuszek jest z niego i tyle, ale nie żaden pukt odniesienia ;) Zhaolu to poziom CD gdzieś od 3 do 4 kzł, ale Zhaolu także można tuningować w razie czego ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tu się czepia Zhaolu? Też uważam że fajny. A tuningowac nie można, tylko trzeba. jak mu się wymieni tą całą krzemową analogówkę na lampową, to może stać się punktem odniesienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>IMHO "surowa" Lampucera max prezentuje poziom nieco lepszy niż Zhaolu. Natomiast lampucera

>stuningowana i zlampizowana bez wstydu może być konfrontowana z odtwarzaczami CD po 7 000-10 000zł.

>W tym kontekście nawet owe 1200zł które wyszacowałeś jest kwotą bajecznie niską.

 

Wobec tego nie pozostaje mi nic tylko to sprawdzić. Zamówiłem dwie wersje lampucery i porównamy do CD za owe 7000 zł, co prawda z przed 14 lat, ale niektórzy twierdzą, iż dzisiaj kupujemy namiastkę tego co z przed lat za te same pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Panowie jak rozwiazaliscie sprawe zasilania lampucery , akumulator ? , trafo ? , jakie staby ? in wartosci w filtracji , pzdr Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, z plytka dostaniesz rowniez zasilanie wiec jesli chcesz uzywac lampucery jako zawnetrzny DAC, to powinno byc ok. Obejrzyj na stronie LF jak wsadzil calosc w odudowe i uzyl wlasnie standardowego zasilania. Ciezko mi powiedziec jaka bedzie roznica gdy wepniesz sie do zasilania Twojego CD, cudow sie jednak nie spodziewam no i zawsze to dodatkowa robota.

 

Ciekaw jestem czy ktos juz probowal z bateria 6V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.