Skocz do zawartości
IGNORED

Tuning Manty V5


cudak10

Rekomendowane odpowiedzi

A czy kolega conri słuchał kiedys takiego repertuaru jak rock czy metal na lampie. Bo tak się składa, że to moje ulubione gatunki muzyczne i osobiscie uważam, że lampa jest do tego idealana. Niestety ale trzeba też miec do tego odpowiednie kolumny wysokoefektywne, cos powyżej 90 dB, żeby słabowite 20 W lamp łatwo mogło to wysterować, wtedy robi sie naprawdę przyjemnie. Większość płyt tego typu, zwłaszcza tych starszych jest nagrana fatalnie. Dzięki lampie materiał ten staje się przyjemniejszy w odbiorze, bardziej muzykalny. Co do pytania czy Manta sobie z tym radzi, no cóż skoro to moje ulubione gatunki, to po co miał bym tak zachwalac ten piecyk za śmieszne pieniądze, że niby czego na niej słucham, może disco polo?

 

P.S. Jestem ciekaw do jakich gatunków muzycznych według kolegi nadaje się lampa? Klasyka, Jazz może Pop, bo do Rocka i Metalu to już wiemy, że nie. A i skąd pytanie, bo na forum raczej nic na ten temat, że Manty nie radza sobie z jakim kolwiek repertuarem nie było. I jeszcze o jakiej cenie rozmawiamy, bo cena samej V5 jest śmieszna, a pułka cenowa do jakiej była ustawiana to ponad 5000 pln. Tak więc co w cenie 5 kafli jeszcze nie gra i nie radzi sobie z tak trudnym repertuarem według kolegi. Tak na marginesie Klasyka jest duzo trudniejszym materiałem do odtworzenia. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem radzieckie NOS-y 6N3P-EW i 6P1P-EW i potncjometr Alpsa (niebieski). Zobaczymy jakie zmiany to wprowadzi i czy w ogóle da się tego alpsa tam zamontować. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechb

 

Nie wiem czy Kol Lechb wczytal sie w moje posty. Pytalem o wydolnosc lampy pod katem rocka po relacjach domowego juniora ktory wychowany byl na tranzystorach, a ktory wygrzewa nowy zakup.Wejscie w posiadanie V5 bylo zdalnie sterowanym zakupem , i pytanie stawiane bylo na podstawie oceny pierwszego odsluchiwacza. Ale skoro estradowe wzmacniacze typu Marshall czy inne lampowe przetwarzaja skomplikowane szrpania strunami , wiec i tu moze by o.K.Ale zapytac nie zaszkodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>conri

>Choc dla mnie odtwarzanie rocka ,matalu i podobnej *mlodej*muzyki na lampie to pomylka. stawiam jednak to pytanie/../

Co za brednie! Ale prawdą jest też, że V5 z racji oszczędnościowego podejścia do tematu na starcie moze miec niezłe kłopoty.

 

lechb

>Jestem ciekaw do jakich gatunków muzycznych według kolegi nadaje się lampa?

Dobra lampa ma wysoką dynamikę i jest bardzo szybka. Conri w życiu czegoś takiego (przyzwoitego) nie słuchał, więc oczywistym jest ze pisze bzdury. Szkoda tylko że przy okazji wprowadza innych w bład, to bardzo nieładnie!

>Klasyka, Jazz może Pop, bo do Rocka i Metalu to już wiemy, że nie.

Nie zgodzę się ani na jotę, patrz powyżej. Co do metalu to jak najbardziej, ponieważ bardzo rzadko ten typ muzyki posiada jakąkolwiek dynamikę.

>I jeszcze o jakiej cenie rozmawiamy, bo cena samej V5 jest śmieszna,

Dokładnie, tym lepiej wiedzieć ze daje sobie radę, życzę dużo frajdy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gagacek

No to jak w koncu

>conri

>Choc dla mnie odtwarzanie rocka ,matalu i podobnej *mlodej*muzyki na lampie to pomylka. stawiam jednak to pytanie/../

Co za brednie! Ale prawdą jest też, że V5 z racji oszczędnościowego podejścia do tematu na starcie moze miec niezłe kłopoty.

 

Bo z jedej strony zaprzeczenie z drugiej -zgoda?

Do rocka czy do d..y.Badz konsekwentny.

Pomijamy dywagacje cenowo-przedzialowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadaje sie i to swietnie, mówie to z cała powaga, ale to oczywiscie subiektywne odczucia, bo trzeba lubic brzmienie lamp. Dla kogos kto preferuje tranzystrory to oczywiscie wytłumaczenie mu, że lampa się swietnie sprawdza w tego typu muzyce to jak walka z wiatrakami. Dodam tylko ze do niedawna sam byłem zwolennikiem tranów, ale tych drogich, jednakże ta Manta całkowicie zmieniła moje podejście do tematu audio. Śmieszna cena, a konkurencji zarówno wśród tranzystorów jak i lamp trzeba by szukac za 10-cio krotnośc tej ceny i to jest najwiekszy fenomen audio tego roku moim skromnym zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conri,

Głupio stawiasz pytania.

Manta zawdzięcza swoja cenę oszczędności w materiałach. Nie przeskoczy sie tu takich rzeczy jak trafa wyjsciowe które jak widzę są wykonane ultra oszczędnie, parametry zdrowo naciągnięte a mimo to jak czytam potrafi grać. Reszte można (i trzeba, dla frajdy słuchania) poprawić. To chyba wystarczy za ocenę. Odrobina wyobraźni wystarczy aby zdać sobie sprawę jak potrafi grać wzmacniacz bez wąskich gardeł. Mój komentarz był z pozycji wzmacniaczy dużo droższych niż Manta.

Myślenie nie boli.

 

>Do rocka czy do d..y.Badz konsekwentny.

Znowu głupi komentarz. Z efektywniejszymi kolumnami mimo mniejszej mocy niż deklarowana poradzi sobie doskonale. Sygnalizowane przez lechb 20W z dobrego wzmacniacza lampowego przy niezbyt efektywnych kolumnach spokojnie wywoła opad szczęki na podłogę na słuchaczu, przy muzyce rockowej oczywiście. Wbrew pozorom największą dynamikę ma muzyka poważna, niestety najczęściej jest nadwyrężana przez hmm... "audiofili" przejaskrawianą dynamiką nie spotykana w naturze, tak to już jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zestaw Manty jest agresymny ( jazgotliwy ) na średnicy ? Duzy wpływ na to mają głosniki , ale nie tylko . Dzisiaj zrobiłem pomiar charakterystyki przenoszenia tych monitorów . I nawet nie trzeba ich słuchac tylko popatrzec na wykres aby stwierdzic jak grają . Od 700Hz do 1kHz zaczynaja sie górki - 4dB , to juz bardzo słychac jako wyeksponowanie górnej srednicy ale pik przy 1,3kHz to juz 7dB powyżej poziomu niższej średnicy . No i piękne zrównoważenie przełomu wyższej srednicy i góry pasma - to daje duzo powietrza , detali i piekną przestrzeń .

W sumie - efekciarstwo aby zachwycić przy zakupie ale przy dłuższym odsłuchu to wyłazi boleśnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturp-> wszystko idzie poprawić, a gorsze charakterystyki widziałem w kolumnach za 4kz, z drugiej strony to chyba pocieszające,że to głośniki mają spore wady a nie wzmacniacz, bo je dużo łatwiej poprawić moim zdaniem wymieniając w ostateczności głośniki, bo skrzynki są dość ładne i solidne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturp, 25 Lip 2008, 17:42

 

>Dlaczego zestaw Manty jest agresymny ( jazgotliwy ) na średnicy ? Duzy wpływ na to mają głosniki ,

>ale nie tylko . Dzisiaj zrobiłem pomiar charakterystyki przenoszenia tych monitorów . I nawet nie

>trzeba ich słuchac tylko popatrzec na wykres aby stwierdzic jak grają . Od 700Hz do 1kHz zaczynaja

>sie górki - 4dB , to juz bardzo słychac jako wyeksponowanie górnej srednicy ale pik przy 1,3kHz to

>juz 7dB powyżej poziomu niższej średnicy . No i piękne zrównoważenie przełomu wyższej srednicy i

>góry pasma - to daje duzo powietrza , detali i piekną przestrzeń .

>W sumie - efekciarstwo aby zachwycić przy zakupie ale przy dłuższym odsłuchu to wyłazi boleśnie .

 

 

czy jest szansa na pliki do SW harakterystyki głosników by zrobic nową zwrotke

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieram sie do robienia zwrotnicy więc ,,za czas jakiś " zamieszcze zwrotnice i jej pomiary . Trzeba sie jednak liczyc z tym ,że te gośniki nie zagraja juz tak ,, fascynująco " na krótka metę . Będa natomiast bardziej naturalne . Mam nadzieję ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele sie z tego nie da zrobić poniewaz woofer ma fatalną charakterystykę . Zwrotnica jest prosta -dół 2 rząd a góra 3 . Gra teraz cieplej i pełniej . Instrumenty wreszcie maja masę i realna wielkość a wokale nie sa jasne i zbyt lekkie . Cohen wreszcie ma męski głos a nie chore zatoki. Nie udało mi się zlikwidowac tych nierówności od 700Hz do 1,3kHz ale zmniejszyłem je o połowę .

Zostawiłem tez nieco wyeksponowana góre - będzie troche efekciarstwa ;p .Basu jest teraz więcej i dobrej jakości - trzeba tylko wytłumić obudowe matami bitumicznymi i wełną bo słychac jak pudło gra . Scianki maja tylko 1,4 cm.

Wartośc oryginalnych cewek to 0,6mH ( rezystancja 0,6 oma ! )oraz 0,29mH . Tor woofera zmieniłem całkowicie w tweetera tylko uzupełniłem o rezystor na wyjściu .

Ale uwaga ! Jeżeli ktoś chciałby wymienic bipolary na polipropylenty to musi zastosowac inne wartości niz widnieja na kondensatorach ! Bipolary , z regóły , maja wyższa pojemnośc niz podane na koszulkach . W tym wypadku jest tak samo - 3,3, to 3,7 / 4,7 to 5,2a 8,2 to 9,1.

Załaczam schemat i pomiar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3970-100009013 1217013423_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lechb

>Śmieszna cena, a konkurencji zarówno wśród tranzystorów jak i lamp

>trzeba by szukac za 10-cio krotnośc tej ceny

 

Ile to już razy na forum padały takie zdania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola, 22 Lip 2008, 11:13

 

>>Habakuka

>>Ola- trudno żeby dobrze grała ci Manta z Nicolo, skoro kolumna ta jest na głośniku Ushera

>

>Zagralo to o wiele lepiej niz na dedykowanym zestawie glosnikowym.

>Nikolo sa bardziej efektywne wiec trzeba bylo odkrecic galke glosnosci mniej

>aby bylo glosniej.

>

>Powtorze jeszcze raz. W tej cenie to rewelacja.

>Za nowy zestaw ktory moze to przebic trzeba zaplacic wielokrotnie wiecej.

 

Ostatni akapit. To są Twoje słowa Olu, chyba że znowu zmieniasz zdanie. Co do Twoich Nikolo to mają efektywność 88 dB, czyli prawdopodobnie taką sama jak monitory Manty, jedynie mocy więcej. I chyba się nie pomyliłem co do opisu brzmienia Twojego zestawu :).

Może to Cię uraziło ale nie odgryzaj się na innych za własne błędy, to Ty sama dokonałaś wyboru co kupić, ale uparcie w tym potem tkwic i szczycić się tym Hi-Endem to juz przesada. Gdybyś była obiektywna nie powtarzałabyś opini jak małpka za innymi (czyt. arturp) znanymi Ci forumowiczami, ale postarałabys się o własne odczucia, a w Twoim przypadku o jazgotliwości i graniu górą raczej nie możesz się wypowiadać przy tak grającym systemie jaki posiadasz. Tak na marginesie arturp napisał:

 

arturp, 18 Lip 2008, 19:50

 

>Kupiłem za 500 PLN to sie pobawie .

>Słuchac sie tego nie da ale kupiłem z zamiarem totalnej modyfikacji . Ogólnie charakter brzmienia

>zdominowany przez góre i jazgotliwa srednicę . Nizszej srednicy brak a bas czasem sie pojawia jako

>buczenie i wycia ;/

 

A Ola za nim:

 

Ola, 22 Lip 2008, 00:38

 

>U mnie ta Manta V5 była ale już sobie poszła.

>Była odsłuchiwana w różnych konfiguracjach.

>Sam wzmacniacz podłączony do głośników Nicolo grał całkiem fajnie.

>Do momentu zmiany repertuaru. Timbaland niestety wypadł fatalnie.

>Górki ok ale reszta pasma bez kontroli.

>

>Co do oceny to zgadzam się z ArturP.

>Jazgotliwa średnica bez solidnej bazy.

>Dół pasma puszczony samopas.

>

>Ale na pewno warta polecenia początkującym audiofilom

>ze względu na bardzo atrakcyjną cenę.

 

I jeszcze raz ostatni akapit z pierwszego z cytowanych postów:

 

>Za nowy zestaw ktory moze to przebic trzeba zaplacic wielokrotnie wiecej.

 

Ola sama sobie przeczysz, arturp pisze, że się tego nie da słuchać, Ty powtarzasz za nim, apotem stwierdzasz, że początkującym audiofilom polecasz, i że za nowy zestaw lepszy trzeba zapłacić dużo więcej. Polecasz początkującym, choć to takie z opisu jazgotliwe i nie nadajace się do słuchania? No coś Ty chcesz ludziom słuch popsuć?

 

P.S. Nie wiem dlaczego arturp za wszelką cenę chce zjechać ten zestaw, może ma kolega w tym jakiś interes, nie mniej jednak twierdzenia o czarowaniu są żałosne. Każda uznana firma audiofilska ma swój sposób na dźwięk i jest to właśnie czarowanie słuchacza, ale w klockach po kilka czy kilkanaście tyś, albo i lepiej to już spoko, można ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic o tej mancie V5.Ale chyba trafa wyjsciowe to podstawa dobrego brzmienia lampowca.A w chinskiej mancie sa jakies nie bardzo.Tunningi swoja droga ale z gówna pasztetu sie nie zrobi.Bedzie grało coraz lepiej i to zadowoli kupujacego ( niska cena zakupu ).Ale chyba jakiegos przełomu nie bedzie.Znam te rózne podniety tunningowe z autopsji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lechb,

czego ty sie czepiasz ? Podoba ci się , to co cię obchodzi to ,że mnie sie nie podoba . To jest zakładka DIY - tu się buduje , projektuje , modyfikuje i wymienia opinie na temat efektów . Dla mnie gra bardzo słabo i chce go przerobic na lepszy .Dzisiaj spędziłem z nim i lutownicą kilka godzin , wlutowałem oryginalne elektrolity w sekcji preampu i wzmacniacza a także rezystory Allan Bradley na wejściu i jest lepiej .

A interes w pisaniu o tym urządzeniu źle mam taki sam jak ty w pisaniu o nim dobrze . Ale ja nie prowokuje Cie pytaniami w stylu - >>Moze ty reprezentujesz dystrybutora skoro tak chwalisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój interes jest taki, że znalazłem coś bardzo dobrego i chcę się tym podzielić z resztą forumowiczów. Słuchałem, porównywałem i oceniam Mantę jako odkrycie audio tego roku. Wpisy Twoje, czy Oli, jak i innych Wam podobnych opiniotwórczych słuchaczy, są po prostu krzywdzące nie dla V5, ale dla ludzi, którzy mogli by, cieszyć się dobrym brzmieniem nie wydajac na sprzęt rocznych pensji, ale dzięki Wam mogą się zawachać przed zakupem. Moich powiązań z audio nie ukrywam i dotycza one bliskiej znajomosci z jednym z salonów. Także opinie o mojej stonniczości możesz sobie odpuścić, bo w takiej sytuacji ganił bym tego złoma i naciągał ludzi na firmowe klocki. Twoich natomiast nie znam?

Co do poprawy brzmienia to owszem pewnie można jak ze wszystkim i mój sposób na to, to wymiana lamp na radzieckie NOS-y i wyeliminowanie wąskich gardeł jakimi niewątpliwie są terminale WE/WY w tym wzmacniaczu, co jest już zamówione i czkam na przesyłkę. Nie wierzę natomiast w magiczne podzespoły, które według mnie niewiele wnosza do brzmienia, choć nie twierdzę też, że nie wnoszą nic. Jednakże podmiana poszczególnych elementów na firmowe, bez całkowitej przebudowy nie przyniesie zbyt dużych efektów, a może nawet więcej popsuć o czym juz wcześniej wspominałem. Jeżeli podzespoły trzymaja określone parametry to co da sama ich podmiana na "lepsze", no może jedynie będziesz miał satysfakcję z wykonanej pracy. Schematu nie poprawisz, długości scieżek nie zmienisz, nie mniej jednak w żadnym stopniu nie bronię Ci grzebać w Twoim własnym sprzęcie tym bardziej, że to zakładka DIY, co raczyłeś zaznaczyć. Ale weź też pod uwagę, że cała dyskusja na temat tego sprzętu przeniosła się właśnie do tego wątku.

 

P.S. Gdybys napisał, że wzmacniacz gra dobrze, ale może uda Ci się z niego wycisnąć jeszcze więcej przy odpowiednich zabiegach, to bym się z Tobą zgodził, ale stwierdzenie, że to nie gra to już przesada i jednocześnie obraza innych i mojego słuchu, który to jest zachwycony brzmieniem tej zabawki. Ale masz Pan do czego porównywać i z czym testować i jak się okazuje kolega laryngolog-arturp przedstawił nam wyniki badań naszego słuchu i okazało się, że jesteśmy wszyscy głusi. Pozdrawiam zatem słyszących inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również należę do tych którzy są zadowoleni z V5. Dzisiaj wymieniłem lampy 6N3P na radzieckie. Poprawił się przede wszystkim bas z którego słyną radzieckie lampy. Wymieniłem wszystkie kondensatory we wzmacniaczu 100uf dałem Rubycony, 470uf FC, 22uf Yageo(innych nie mogłem kupić) 220nf na 100nf Vime i tu mnie zaskoczyła wymiana ponieważ poprawiła się przestrzeń dzwięku, wysokie są przepiękne ale wzmak stracił na basie, jest go mniej:(. Wymieniłem w jednej kolumnie kondziołki na Jensen Audio i kabelki na Cabletech (Może dzisiaj wymienię w drugiej to napiszę o wrażeniach)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudak10,

100nF to troche mało , dlatego producent wstawił 200nF . Ja włozyłem tam 300 i basu jest więcej. Mona wstawic nawet 1uF . Poeksperymentuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturp- a nie wydaję Ci się ,że wymiana tych kondensatorów na 10 krotnie większej wartości może bardzo zmulić Mantę?, a Chińczycy pewne dali 0,2 bo akurat takie mieli w wiaderku, a ja zastanawiam się czy nie dać właśnie 0,1 jak na schemacie tylko jakieś z najwyższej pólki...

jakiej firmy rezystory tam wstawić i gdzie je kupić w necie ,macie jakiś link gdzie kupię wszystkie?

czy już ktoś sprawdził , czy Alps tam wejdzie, jak nie to co w zamian?

wymieniłem okablowanie na kimbera 4TC i wstawiłem te same wartości jantzena i basu jest więcej i lepszej jakości (trochę jednak nieraz buczy...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Habakuka , oczywiście może zamulić ale warto sprawdzić . Kondensatory do lamp są np. w Akkusie ale drogie . Dobre kondy to Jantzeny Z-Superior i Z-Silver do kupienia w Polinku .

Tylko ciągle pytanie o wartość tej inwestycji . Tam jest 6 tych małych kondów więc zakup 0,22uF Jantzen z-Silver wyniesie jakieś 250 PLN .Do tego warto wymienic elektrolity po kilkanascie PLN sztuka i zaraz modyfikacja przekroczy koszt zestawu . No a jak drogie kondensatory to i transformatory wyjściowe od Ogonowskiego trzeba zamówic - tez min. 200 itd .

Ja juz nie inwestuje w elektronikę . Teraz szukam lamp na wymianę - to powinno dac lepszy rezultat niż wymiana elementów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o kondensatorach Bennic??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Są w normalnych cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudak-ja właśnie takie kupiłem na próbę ,mam też jantzeny, ale z wymianą czekam aż będę miał wszystkie części, szukam jeszcze bardzo dobrych rezystorów, ale nic nie mogę znaleźć, bo albo za duże , albo tylko kilka wartości w jednym miejscu, nie wiem gdzie kupić....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej pisał że nie da się wyciągnąć płytki bez odkręcania transformatorów, jest na to sposób wystarczy wykręcić tulejki dystansowe od PCB (4 srubki imbusowe przy lampach) wystarczy odkręcić tylko 2 z jednej strony. Żeby skręcić wystarczy te tulejki lekko załapać na 2-3 zwoje i lekko przekrzywić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się przywitać bo pomimo, że czytam forum od ponad 6 miesięcy to jeszcze się nie udzielałem i nie pisałem.

Po przeczytaniu wątku o mancie V5 zdecydowałem się to ustrojstwo kupić, udało się w Realu w Gdańsku na Osowie w mega wyprzedażowej cenie 200 zł, pani gdy go pakowałem powiedziała że nie dział bo ma uszkodzoną jedną żarówkę ;) i tak wziałem. W domu wielkie zdziwienie że jednak działa i to w taki sposób że na dzień dobry brat się zastanawiał czy nie gra to lepielj od HK 3380 i JBL E90 z 20 razy większe pieniądze.

Terz przyszła kolej na modyfikacje:

- wygrzewają się właśnie lampy 6N1P-EW NOS i 6H3P-E NOS ( czy trzeba teraz ustawiać na nowo bias ? )

- w drodze jest niebieski alps i wtedy zmienię wtyki RCA potka i przewody wejściowe do płytki drukowanej - warto stosować ekranowany przewód jaki byćie poradzili?,

- cały czas nie wiem jak porpawić brzmienie monitoróków, na razie zatkałem br bo muszą stać blisko sciany i bas nabrał kontroli, ustawiłem je także na bardzo solidnych 30 kg standach z kolcami, chciałbym w środku podmienić elemty zwrotnicy i przewody oraz wykleić wnętrze matą bitumiczną

Czy może odpuścić sobie te zmiany i od razu zaiwestować w lepsze kolumny?

 

Jakie modyfikacje jeszcze polecacie? Myślałem że w tym wątku będzie o tym więcej jakieś opisy jak to było swego czasu o modyfikacji np. monitorów do pianocrafta.

 

Aha zauważyłem ostatnio że jeden kanał gra głośniej. Czy to wina potencjometra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biasu nie musisz regulować, to sa odpowiedniki tych chińskich lamp co siedza w orginale. Co do różnicy głośnosci to trudno powiedzieć. Pytanie czy ten kanał gra ciszej cały czas, czy tylko przy cichym słuchaniu? Monitorki graja naprawdę nie źle, w lepsze paczki zawsze warto zainwestować, ale pytanie ile chcesz na to przeznaczyć, bo może sie okazac, że za kwotę jaką dysponujesz nic lepszego nie dostaniesz. Jesli już to warto kupić kolumny wysokoefektywne tak z min. 90-92 dB, które to najlepiej sprawdzaja sie z lampowcami. Pozdrawiam i witam w klubie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.