Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

RT-12 ma swojego pilota RR-T97.

 

Też się zdziwiłem że nie mogłem odtwarzać z pilota wzmacniacza.

 

Im bardziej te urządzonka Rotela są cyfrowe tym mniej je rozumiem :)

a z swojego pilota wszystko działa w RT-12 poprawnie , jak nie jest podłączony kablem trigger do wzmacniacza .

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Słuchałem jego następcy czyli 870BX, energetyczne (typowo rotelowe) granie, jednak z nutą ciepła. Lekko odmienne od jeszcze późniejszego 980BX.

 

Jednak 870 to inna konstrukcja (dual mono), i mimo niższej mocy wzmak może być ciekawy. Fajna cena, problemem może być tylko wiek (minimum 25 lat).

 

Dzięki smykus za wpis.

Niebawem będzie okazja posłuchać RA- 870.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

A ja mam do Was takie proste pytanie. Jak byście określili dźwięk podstawowych serii Rotela? Chodzi mi o 06SE i 12. Bliżej im do japońskiej czy angielskiej szkoły? Oczywiście oględnie rzecz biorąc. Koledzy - widzę - łączą ten sprzęt z Dynaudio DM. Czy to znaczy, że Rotel gra racej szczegółowym, jasnym dźwiękiem? Myślę o tych Rotelkach od dłuższego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam od niedawna Dynaudio dm2/7 i gra to z wzmakiem Yamaha AX 496. Kolumny zmieniłem z Paradigmów 3 v.1. Teraz ten zestaw gra z większą ilością detali ale właśnie brakuje mi silniejszego akcentu na dźwięki typu perkusja czy talerze. Nie ma tego miąska. Widzę tu problem w tej Yamasze, która chyba nie daje rady choć na papierze to wydajny klocek. Dlatego z delikatna skłaniam się ku wymianie powyższej na Rotela RA971, który jest przeciwieństwem tej Yamahy, chyba cierpiącej moim zdaniem na brak ikry w dynamice. Nigdy Rotela nie słuchałem, ale powinno być dużo lepiej. Muza to jazz, rock i tzw. nowe brzmienia elektroniczne. Wiem , że można strzelać do wyższych modeli, ale chcę operację przejść bez finansowej czkawki więc skupmy się na tym Rotelu. Co sądzicie, warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - widzę - łączą ten sprzęt z Dynaudio DM. Czy to znaczy, że Rotel gra racej szczegółowym, jasnym dźwiękiem? Myślę o tych Rotelkach od dłuższego czasu

Rotel gra jak .....Rotel. Dźwięk jest bardzo dynamiczny jednakże nie przeszkadza to w eksponowaniu wszystkich pasm ( choć przeważa zazwyczaj wyższa średnica). Wysokie tony są dośc szczegółowe ale na pewno nie są nachalne Połączenie ich z łagodnymi tweeterami z Dynaudio daje dość ciekawą i wzajemnie uzupełniającą się mieszanką naturalnego i przyjemnego dla ucha przekazu. Po prostu wzajemnie znoszą swoje wady. 06SE jest przykładem dźwięku uniwersalnego.

 

Należy jednak pamiętać że przez kilkanaście lat dźwięk z Roteli zmieniał się, zależny był też od danego modelu i nie każdemu taki dźwięk może się spodobać. Jeśli to możliwe przed zakupem fajnie byłoby posłuchać.

 

Jednakże przejście z Yamahy na Rotela przeważnie powinna spodobać się. Znika kompresja dynamiki i ogólne przytłumienie górnego pasma, pojawia się energetyzujące brzmienie, które najlepiej trzeba zestawić z tekstylnymi kopułkami.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fajny opis. Pewnie, że trzeba będzie tego posłuchać. Dynaudio DM 2/7 mam i właśnie myślałem, żeby je może sprzedać. Może jednak jeszcze trzeba z tym poczekać.

Piszesz, że Rotel najlepiej się czuje z jedwabnymi kopułkami. Dlaczego wobec tego najczęściej łączy się go z BB&W? Czy tylko dlatego, że właścicielem obu marek jest ta sama grupa kapitałowa?

A tak w ogóle, gdyby ktoś z Warszawy chciał zaprezentować takie lub podobne zestawienie byłoby super. Za tydzień w week end będę w stolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko dlatego, że właścicielem obu marek jest ta sama grupa kapitałowa?

Z pewnością tak. Wyjątkiem na plus może być połączenie Rotela i B&W z ich najwyższych modeli. Wówczas jakość dźwięku ( przy dobraniu odpowiedniego repertuaru) będzie w klasie referencyjnej. Niestety większość z nas nie stać na najdroższe modele dlatego niższa półka nie każdego zachwyci. Jest dynamicznie, efektywnie i po pewnym czasie męczy.

 

Przynajmniej ze mną tak było. Słuchałem różnych wzmacniaczy Rotela z serii 06 i 15 z B&W CM5, podłączałem je też do dość drogiego wzmacniacza lampowego i nie spodobało mi się. Na początku był zachwyt, ale potem liczyłem już minutki. Ale są i fani takiego połączenia.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jak tak piszesz, to napisz jak w tym połączeniu (Rotel/Dynaudio) oceniasz dźwięczność. No wiesz, ta jedwabna kopułka. Być może u mnie wina leży po stronie źle dopasowanej elektroniki i okablowania. A może po prostu mam większe oczekiwania w tym względzie. Niemniej jednak dźwięk Dynaudio odbieram za zbyt matowy. Często mi brakuje tego blasku dzwoneczków i tym podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jest dynamicznie, efektywnie i po pewnym czasie męczy.

 

Ja po ok. 2 letniej przerwie i wyprzedaży poprzedniego systemu stojącego jednak półkę wyżej (grał raczej po ciepłej stronie dźwięku) na start albo reset wybrałem świadomie taki najprostszy zestaw serii 06 + B&W 686 mając ograniczone fundusze oraz ochotę na dynamiczniejszy i szybszy dźwięk... Połączenie może i dedykowane (hmm przez marketingowców?), ale jednak na dłuższą metę zaczęło mi brakować przyjemności słuchania. Po roku z zestawu wyleciał odtwarzacz 06 - zamieniony na innej firmy i to był krok w dobrą stronę! Choć RCD 06 zbierał zawsze dobre noty, ale wydaje mi się że lepiej go zgrywać z innymi wzmacniaczami - słuchałem kiedyś ze wzmacniaczem MF Electra + monitory Esy i było znakomicie. Natomiast w duecie z moim RA 04 dźwięk raczej trzymał się kolumn nie grzesząc przestrzennością, choć pod tym względem 686 też zachowują pewną powściągliwość, było też mało wciągająco. Teraz z innym CD jest znacznie lepiej, choć czasem brakuje mi tego mocnego, krótkiego basu jaki dawał RCD. Ale wzmacniacz sobie chwalę, bo pamiętałem tą szkołę dźwięku - kiedyś krótko miałem RA 06 potem odsłuchiwałem też znakomity 1070.

Pozdro

Edytowane przez gorniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie RA-1520 i Dynaudio Audience 50 i niedoboru w " dzwoneczkach i tym podobnych" nie stwierdzam. Tym bardziej nie ma mowy o matowym przekazie. Wystarczy wrzucić płytkę Sade czy Dire Straits.

Od razu nasunęło mi się porównanie do Yamahy, i dopiero tam było matowo.

Połączeniu Rotela i Dynaudio czegoś takiego u mnie nie ma. Jeśli nagranie będzie źle zgrane to i takie zestawienie potrafi ostro dać po uszach. Więc jedwabiu bym nie demonizował.

 

I czy okablowanie ma takie znaczenie?

W przypadku Rotela wydaje mi się, że niewielkie.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak dźwięk Dynaudio odbieram za zbyt matowy.

napisz jakie posiadasz zestawienie na chwilę obecną ,tak będzie nam łatwiej tobie pomóc ,kolega sittek dobrze Ci opisuje wrażenia tego zestawu ,nie rozumie dlaczego kolego POMPONIUSZ uważasz ze będzie miał niedosyt wysokich tonów w Dynaudio, to fajne i dobrze pasujące kolumny do Rotela ,czyżbyś do tej pory słuchał tubowych i polskich tweeterów

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tuby, to dobrze trafiłeś. Gratuluję intuicji. Popartej pewnie doświadczeniem. Na Dynki przesiadłem się z kolumn Triangle'a.

A gram obecnie na Creeku Evo2. Do tego kable Supry. Niby jest przyjemnie, delikatność wysokich też mi odpowiada, ale za mało wg mnie słyszę. No i coś tu muszę zmienić. Myślałem o kolumnach, ale wiem, że to fajne kolumny, tak więc zaczynam kombinować inaczej. Tymbardziej, że na Creeku już trochę gram.

I tak to leciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gram obecnie na Creeku Evo2.

Ja powiem szczerze ze bym zostawił sobie tego Creeku Evo2 ,nic nie zyskasz wymieniając go na rotela serii 06 ,raczej bym głównie naciskał na wymianę kolumn coś z B&W 704 , lub Epos M22 .Jeśli masz taką możliwość gdzieś odsłuchać coś z B&W ,ale z wyższych modeli lub Epos to proponuję wzmak pod pachę i posłuchać myślę ze takie zestawienie powinno tobie odpowiadać

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się też wydaje, że Creek jest Ok. Szczególnie wzmacniacz oferuje dużą przyjemność. Dlatego póki co biegam po różnych klubach w poszukiwaniu opinii na temat kolmn i sprzętu. A strategię mam taką, żeby jeszcze posłuchać czegoś z metalową kopułką. Myślałem właśnie o Eposach, ewentualnie Audio Academy. Niestety, ale na tylko tyle mnie stać. Najpierw wybiorę się na Audio Show, żeby się zorientować z grubsza o co mi tak naprawdę chodzi, potem odsłuch powyższych kolumn. A jeżeli to dalej nie będzie to, wtedy już nie będzie wyjścia, jak tylko zmienić sprzęt.

W każdym razie wielkie dzięki za rady. Fajny klub fajnych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Ja chciałbym sie spytać/dowiedzieć , który wzmacniacz rotel byłby najlepszy do głośników paradigm studio 20v5 ?

RA-980BX

RA- 971 MK II

A jeżeli żaden z nich to czy może ktoś pomóc/doradzić jaki z rotelów (do 1000-1100zł używany) , (czy może lepiej zakupić jakiś starszy ale mocniejszy np. yamaha ax-900, sony ta-f606es ?) byłby najlepszy do tych głośników i do pomieszczenia 15m kw i do muzyki typu:

http://www.youtube.com/watch?v=TvrAhc19YXI

http://www.youtube.com/watch?v=kxrcU7P6ems

http://www.youtube.com/watch?v=DrqmMlBGmX4

Bo szukam wzmacniacza względnie niedrogiego, który by se przyzwoicie poradził z tymi głośnikami? A jednocześnie niezbyt starego, aby służył jak naj dłużej.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba nie mają sterowania.

Dla leniwych RA-985BX

Jednak ciekawszymi modelami dla tego Paradigma będą te z serii 98x.

Z RA-971 czy RA-972 może być za dużo na górze

 

Yamaha czy Sony?

To inna szkoła dźwięku choć ze Studio może być też ciekawie.

 

Najważniejsze trafić na niegrzebany model.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba nie mają sterowania.

Dla leniwych RA-985BX

Jednak ciekawszymi modelami dla tego Paradigma będą te z serii 98x.

Z RA-971 czy RA-972 może być za dużo na górze

 

Jako były posiadacz RA-971 potwierdzą tą opinie. To sadomasochistyczny wzmacniacz Rotel'a jeśli chodzi o górne pasmo.

Edytowane przez iANALOG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co było następcą RA-960?

RA-960BX był wzmacniaczem 60 watowym wypuszczonym w 1992 roku.

Bezpośrednim następcą po nim był RA-970BX wydany w 1994 roku, a potem:

2. RA-971 w 1997 roku

3. RA-972 w 2001 roku

 

wszystkie były 60 watowe

Edytowane przez sittek

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o końcówkach z serii 10xx zaczynam od czasu do czasu zaglądać na różne aukcje i zauważyłem ze nie tylko trzymają cenę ,ale

ich ceny odsprzedaży rosną ,co o tym sądzicie ,dla przykładu jedna z aukcji

http://www.ebay.pl/i...=item337c7d246c

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym Audio Video ukazał się artykuł o nowym zestawie Rotela z serii 12 którego autorem jest Marek Lacki.

Muszę szczerze przyznać, że jestem pod wrażeniem solidności, szczerości i prawdy tam zawartej.

 

Według mnie zestaw ten został oceniony obiektywnie. Za zalety został pochwalony a tam gdzie są niedociągnięcia został zganiony. Naprawdę dawno nie czytałem tak dobrego opisu. Nic nie było naciągane, zero lania wody czy kwiecistego języka audiologa; naprawdę same konkrety.

 

Zainteresowanym naprawdę polecam.

 

Nie doczytałem jeszcze całego wydania ale wstępniak też mi się podobał. ..........

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.