Skocz do zawartości
IGNORED

---> Audiolab 8000A


nikx

Rekomendowane odpowiedzi

W S był Alps /chyba 50/ ,natomiast w A zamontowano Noble / 30/,praktycznie nie do kupienia.

Wada w postaci delikatnego trzasku przy minimum głośności występuje praktycznie we wszystkich A / po latach /.

Alpsy z reguły zaczynają jeszcze szybciej trzeszczeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzęki, jak widzę taki jego urok ... jeszcze popróbuję ... choć zwykle słucham na niższych głośnościach i ten trzask (zwłaszcza po uruchomieniu wzmacniacza) mnie trochę irytuje ... wiecie o co mi chodzi ;) A tak po kilku tyodniach słuchani konkluduję, ze jeżeli chodzi o dźwięk to przetrwał upływ czasu i paru obecnych producentów mogłoby go posłuchać :)

Mam jeszcze Nima trójkę i na swój sposób dobrze się uzupełniają ...

 

Jeszcze raz dzięki ... jakbyście mieli jakieś pomysły jak ten potencjometr doprowadzić do właściwego stanu to byłbym zobowiazany ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomniałem jeszcze o jednej sprawie ... czas osiągnięcia gotowości do pracy po włączeniu jest różny - raz krócej raz trochę dłużej - z czego to wynika ... po raz pierwszy takie coś mi się przytrafia ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Czy Audiolab 8000A jest bardzo wymagajacy dla calego toru?

Audiolab 8000A / NAD540 - czy takie polaczenie ma sens?(do jazzu i czy w ogóle)

Aktualnie jest polaczenie NAD314 / NAD540 / B&W 602s2

Jakiego typu zmiany moze wniesc Audiolab, zastepujac w torze obecnego NADa314?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A witam panowie :) I ja stałem sie szczęśliwym posiadaczem audiolaba 8000A (bez dinow). czyli jakiś bardziej świerzy model. I mam odnośnie niego kilka pytań a mianowicie:

 

- czy wam tez zdaza sie ze jak sie da sie na glosniej okolo 3/4 mocy to przekazniczek sobie strzeli ale sie niewylaczy?

- czy ten preamp gramofonowy musi bez przerwy dzialać czy da sie go jakoś wylaczyc gdy sie nieuzywa ( bo on sie piekielnie grzeje czy to moze nie dziala zbyt niekozystnie na caly wzmak w moim przypadku sprzet dziala po okolo 8 godzin dziennie.

- no i co mnie zaskoczylo jak go kupilem po kilku dniach zaczolem slyszec szumy i trzaski okazalo sie ze mial kila zimnych lutow czy to normalne doda ze to juz kilka angielskich wzmakow ktore mialem chorowalo na te przypadlość. czy to tylko moje garbate szczescie??

 

a odnoćnie tuningu Franku czy mozesz powiedzieć jaki byl by koszt kompletnego tuningu tej ze integry i czy dam rade sam. troszke lutuje ale jesli chodzi o modyfikacjie to bylo by to moje 1 przedwsiewziecie. no i jeszcze jedno jakie kolumienki sie znim spisuja moga byc male podlogowe albo jakies podstawkowce.

 

pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

No dobra odgrzewamy kotleta :)

Mam 8000S UK z ładnymi metalowymi złotymi gniazdami głośnikowymi oraz niedawno kupionego 8000A MKIII Black z końca produkcji serii A i powiem wam, że mam dylemat który gra lepiej. Obydwa 100% oryginał nie grzebane a wydaje mi się jakby A grał lepie, pełniej, szerzej bardziej muzykalnie :)

No i siedzę i myślę którego sprzedać a którego zostawić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za A nie dostaniesz wiecej jak 700-800 zl. szkoda go oddawac za takie grosze, to jest naprawde fajny kawal pieca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu schemacik, gdyby ktoś chciał zobaczyć co w środku:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pozbyłem się 8000S bo ewidentnie ten A gra lepiej. Ale teraz mam jeszcze większy dylemat...bo kupiłem Exposure XXV i bezpośrednio je porównuje i oba grają zacne...zupełnie inne szkoły brzmienia ale obie bardzo przyjemne. Niewiarygodne jak ten A radzi sobie ze wzmacniaczem który w sklepie kosztował 6200zł :) Niby inna klasa a radocha z słuchania bardzo zbliżona :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam, odgrzebie ten temat, bo szukam wzmacniacza do 4-ohmowych kolumn Elac ELT10 o mocy 100/120W (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) takich jak te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Mozecie powiedziec Panowie, czy ten Audiolab 8000a nie bedzie za slaby do naglosnienia 25m2 z tymi kolumnami? zaznacze, ze nie robie imprez i nie slucham muzyki bardzo glosno ale chcialbym nie tylko uslyszec dzwiek ale tez i poczuc wibracje dzwiekow. Do tej pory myslalem o NADzie 3020 lub C320, Arcamie Alpha 6, CA A500, Rotelu RA-840BX3/4 czy RA-935BX i o Marantzu PM-66SE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem, ze z kolumnami Elac ELT10 Audiolab 8000 zagra za ostro i nie da sie sluchac. Dlatego chcialem zapytac, czy Dali 505 lub Eltax Liberty 5+ beda dobrze graly z Audiolabem 8000a/s czy rowniez moe byc zbyt ostro? Niestety moj budzet na kolumny jest ograniczony do 600zl a to tylko polowa z tego, co trzeba dac za uzywane AA Phoebe, z ktorymi on ponoc dobrze gra. Bede wdzieczny za podpowiedz i sugestie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za dotychczasowe odpowiedzi!

 

Moze ktos mi z Was wyjasnic, czy 8000"S" jest troche cieplejszym wzmacniaczem niz 8000"A", ktory przewaznie cieszy sie lpsza opinia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba modele miałem u siebie w domu i użytkowałem jednocześnie.Do rzeczy : zacznę od końca - mój wybór padł zdecydowanie na model A. Trzeba pamiętać że były produkowane 3 wersje Audiolaba 8000A - miałem mkII i ostatnią mkIII.

Aby je rozróżnić należy zerknąć na numer seryjny lub ...do środka.Moje obserwacje tycza się wersji mkIII - najdłużej ją miałem i pomimo upływu wielu lat nadal miło wspominam ten dźwięk.Wzmacniacz grał to z Micromegą Stage 6 oraz ProAcami Studio 100. natomiast Audiolaba 8000S kupiłem nieco z ciekawości no i nie ukrywam że z wygody - posiada pilota.

Niestety wersja S dźwiękowo przegrywa z wersją 8000A. W dużym uproszczeniu - 8000S gra potężnym basem ,jest dość monotonny i mało zróżnicowany , tutaj 8000A ma ogromna przewagę. Bas z S-ki jest przerysowany,maskuje informacje z dołu pasma , przez co zachwiana jest równowaga całego pasma - średnica tez nie zachwyca, jest mniej otwarta niż 8000A oraz rozdzielcza , do samej góry pasma nie miałem zastrzeżeń ale tez niczym nie zachwyca.Ogólnie wzmacniacz słaby - dość nudny brzmieniowo i monotonny.Mocno mnie rozczarował , krótko potem miałem Exposura XX - to dosłownie zmiażdżył S-kę.Ciekawie natomiast wypadło porównanie Exposura z 8000A , ale to inna historia.

Reasumując z zalet 8000S to ..tylko pilot .Co ciekawe konstrukcyjnie dość podobny do wersji A z tym ,że sekcja preampu jest znacznie inna i chyba tu tkwi błąd.Ideałem byłaby wersja 8000AS - łącząca brzmienie A z pilotem z wersji S.

Wystarczy poczytać fora UK .Poza tym ceny jakie osiąga poczciwy 8000A często przekraczają cene S-ki pomimo pilota.

Bardzo istotna cecha jest jeszcze sekcja preampu gramofonowego - w wersji A jest to poezja , dzisiaj taki pre kosztuje sporo. Kolega który lata temu kupił ode mnie 8000A dzisiaj używa go jakie pre do gramofonu (wzmacniacz ma pre out).

Wersja 8000S nie posiada preampu MM/MC.

Jeżeli masz okazje kupić w ładnym stanie 8000A ,wersję mkII lub mkIII (literka E lub F w numerze seryjnym) to bardzo polecam , daje sporo radości ze słuchania i co ważne "nie kłamie" jak inne audiofilskie wzmacniacze, pokazuje to co jest na płytach we właściwych proporcjach.

Trzeba poświęcić nieco uwagi przy doborze głośników - nie mogą to być zbyt analityczne kolumny.Jeśli chodzi o CD to świetnie współpracował z Micromegą Stage 6 oraz Naim CD3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sputt: Dziekuje Ci serdecznie za wyczerpujace opisy roznicy tych wzmacniaczy, bo wydaje mi sie, ze ciezko znalesc cos lepszego w tym przedziale cenowym! Powiedz prosze, jakie kolumny podlogowe z nizszych przedzialow cenowych moglbys polecic do Audiolaba? czy np. niemiecki Visonik E-702/E-802 lub I.Q Level3 cos Ci mowia? albo JBL Ti-600 (choc tu nie wiem czy nie bedie zbyt ostro) lub AE Evo3/Neo3 lub AE109 (AE graja dobrze z NADami) nadawalyby sie, czy tez powinienem szukac raczej czegos innego? Slyszalem, ze B&W lub MS-y bylyby dobre, ale chwilowo sa troche za drogie dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Na 4 ohmach jest spokojnie 2x więcej.

Adiolab 8000A ma taką sama końcówkę i takie samo trafo co 8000S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.