Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomieszczenie ok 25m2 , zależy oczywiście od materiału bo na lepiej nagranych głośno jest już ok 10-11 . Gdzieś wyczytałem że tak ma być aby była lepsza kontrola głośności przy cichszym słuchaniu....

 

i jak problem rozwiązany? funkcja mode? czy uszy? ;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham na Vandersteen model2. Leciwe kolmny bo z lat 70' aczkolwiek chyba nigdy ich nie zmienię. Jest szansa że w tej cenie znajdziesz. Chociaż generalnie to trudno je kupić. Nowe są znacznie droższe ale jak dla mnie to i gorsze brzmieniowo. Generalnie to te kolumny sa zdecydowanie lepszą klasą niż sam Caspian. Porównywałem je przy kupnie z Kefami oraz Usherami i to nie było to. Caspian podobał mi się natomiast z Eposami ES (mają dziury basowe z tyłu- nie wiem czy Ci to odpowiada.) Też ciężko je kupić.

Ale oczywiście ważne jest też źródło, bo bez źródła to i Amazonki by nie było. :).... itp. Generalnie to lubię mojego Caspianka, chociaż dzieci mi urwały gałkę głośności.

Ps. Gdzie kupić gałkę głośności do Caspiana albo zamiennik???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kalmar ale kolumny mają być nowe do kwoty 5000 no można zawyżyć do góra 6 tyś. Wiem, że najlepiej to wzmak pod pachę i do salonu, ale chciałbym mniej więcej rozeznać się jaki kierunek obrać, żeby nie błądzić po salonach gdzie nie ma takich kolumn jakie by do tego klocka pasowały. Na razie biorę pod uwagę te Tannoy'e i coś z Kefa tyle, że z podłogówek.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopuszczasz zwiększenie budżetu do 6 tys. , szukaj Kef R500. Niedawno widziałem gdzieś w promocji za niewiele więcej. Weź pod uwagę Dynaudio Emit 30 i Elac Uni-Fi. Te ostatnie mogą stanowić ciekawe połączenie. Co prawda brzydkie jak kupa i bez maskownic nie da się na nie patrzeć ale .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kalmar ale kolumny mają być nowe do kwoty 5000 no można zawyżyć do góra 6 tyś. Wiem, że najlepiej to wzmak pod pachę i do salonu, ale chciałbym mniej więcej rozeznać się jaki kierunek obrać, żeby nie błądzić po salonach gdzie nie ma takich kolumn jakie by do tego klocka pasowały. Na razie biorę pod uwagę te Tannoy'e i coś z Kefa tyle, że z podłogówek.

 

Ja tez chciałem nowe, bo przecież kolumny to element mechniczny który się zużywa. Nawet jedne kupiłem na 4300zł i teraz mogę ich używać to słuchania radia i oglądania filmów.Nie kupowałem na pałe tylko słuchałem ich w salonie i byłem zachwycony nimi. Teraz już nie jestem, ale za to pięknie wyglądają w salonie. :) Musisz zrobić sobie bezpośredną konfrontacje i wtedy wybrać. Ja miałem farta i trafiłem w miejsce gdzie miałem spory wybór nowych oraz używanych. Z nowych słuchałem nawet dość drogich modeli i słychać było plastik. Ale nikt tego nie zrozumie jeśli nie zrobi bezpośredniej konfrontacji. Genralanie to się nie napalaj i nie spiesz się, bo będziesz w takiej sytuacji jak ja, że wydałem 4300 na nowe kolumny 4 lata temu, a mogę je teraz sprzedać za 1600zł-2500...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chciałem nowe, bo przecież kolumny to element mechniczny który się zużywa. Nawet jedne kupiłem na 4300zł i teraz mogę ich używać to słuchania radia i oglądania filmów.Nie kupowałem na pałe tylko słuchałem ich w salonie i byłem zachwycony nimi. Teraz już nie jestem, ale za to pięknie wyglądają w salonie. :) Musisz zrobić sobie bezpośredną konfrontacje i wtedy wybrać. Ja miałem farta i trafiłem w miejsce gdzie miałem spory wybór nowych oraz używanych. Z nowych słuchałem nawet dość drogich modeli i słychać było plastik. Ale nikt tego nie zrozumie jeśli nie zrobi bezpośredniej konfrontacji. Genralanie to się nie napalaj i nie spiesz się, bo będziesz w takiej sytuacji jak ja, że wydałem 4300 na nowe kolumny 4 lata temu, a mogę je teraz sprzedać za 1600zł-2500...

Generalnie wszyscy ( może z małymi wyjątkami) po jakimś czasie mają niedosyt

u mnie podobnie było i jest dalej co by tu jeszcze zmienić

 

co do sprzedazy sprzęt generalnie ( nie tylko audio) traci na wartości czasem zaraz po zakupie ;)

 

Miałem kiedys okazje posłuchać Roksana K3 z Tannoy Precision 6.1 z tym że to podstawki

brzmiały ciekawie ożywiły wzmaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/zdjecie/2568880f0f8be9e2

http://www.fotosik.pl/zdjecie/8c6f0eff40f927ee

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/c550b6276d840aa3

 

witam, powyzej zdjęcia kondów w integrze Caspian M1, czy są to Mundorfy czy cos innego (zdjęcie wyzej)?

Jestem czytelnikiem klubu exposura i niekotrzy dość powaznie modyfikują swoje exposury wzmaki i CD,

czy ktoś z was dokonywał jakiś modyfikacji roksanów? kondensatory, gniazdo zasilania, bezpieczniki topikowe na rodowane, niektórzy zalecaja tez wymiane gniazda zasilajacego na np cos z furutecha, jak i wymiane bezpiecznika w gniezdzie zasilającym, jak mi wiadomo caspian m1 posiada filtr sieciowy na gniezdzie zasilajacym, (powyżej zdjęcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, powielam pytanie z Klubu Roksan Kandy K2.

 

Co zmieni przesiadka z Caspian m1 na końcówkę K2? Gram obecnie Caspianem z Dynaudio Audience 62. Jest bardzo dobrze ale czasem mam wrażenie, że Caspian się nie wyrabia, brak mu mocy i szybkości. W bliskiej przyszłości chciałbym kupić większe Dynki i czy końcówka K2 mnie uszczęśliwi?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na to. Każda firma ma swoją szkołę brzmienia. Można Roksana lubić bądź nie, sam mam M2 i trochę za wolny jest. Musisz w innych firmach poszukać jak chcesz szybko. Gorzej jak chcesz zachować ciepłotę Roksana przy okazji i jego pozostały charakter... mi na podobny problem polecono Naima, Audiolaba oraz Exposure 3010S2. Nie wiem czy końcówkami Naim serii 200 można sterować innymi preampami niż Naim, pewnie tak, ale to specyficzny system, natomiast samą końcówkę można za ok 4kzl dostać. Albo starego xs-2 (nie mylić z aktualnym xs2), kreska w nazwie robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na to. Każda firma ma swoją szkołę brzmienia. Można Roksana lubić bądź nie, sam mam M2 i trochę za wolny jest. Musisz w innych firmach poszukać jak chcesz szybko. Gorzej jak chcesz zachować ciepłotę Roksana przy okazji i jego pozostały charakter... mi na podobny problem polecono Naima, Audiolaba oraz Exposure 3010S2. Nie wiem czy końcówkami Naim serii 200 można sterować innymi preampami niż Naim, pewnie tak, ale to specyficzny system, natomiast samą końcówkę można za ok 4kzl dostać. Albo starego xs-2 (nie mylić z aktualnym xs2), kreska w nazwie robi różnicę.

 

Roksana pokochałem (i nie tylko ja) od razu jak go podłączyłem do Audience 62 (kolumny były pierwsze). Jest to wzmacniacz który gra, gra i jest miodzio. Chciałbym zachować charakter brzmienia a tak naprawdę nie mam ochoty na zmianę wzmacniacza. Lecz sprzęt powędruje do pomieszczenia ok. 30m2 plus kuchnia, która jest trochę zwężona co da razem ponad 40m2. Stąd zaczynam poszukiwać nowych kolumn.

 

A ja caspisnem m1ng grałem długo na audience72se i jak dla mnie było bardzo dobrze. Bajki o bule na Basię i o zadyszce caspiana można właśnie między bajki włożyć.

 

Caspian m1 ng jest jakoś szczególnie inny od m1? Chyba nie pozostaje mi nic innego jak kupić kolumny i jak coś to później się martwić:)

 

 

Może ktoś podrzuci jakieś propozycje kolumn klasy Dynaudio Audience do Caspiana m1. Bez wyostrzonej góry i wyższego środka. Lubie ciepłe granie, żadnych ostrości itp.

 

Zapytam jeszcze. Ma ktoś lub słuchał KEF R700 z Caspianem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Szanowni Koledzy jestem zainteresowany, poważnie, zakupem zestawu:

 

wzmacniacz zintegrowany Roksan Caspian M1

odtwarzacz cd Roksan Caspian M1

 

Najlepiej kolor czarny, stan bardzo dobry, cena zadowalająca obie strony

 

Może Ktoś chce zbyć? Może Ktoś słyszał gdzie można zdobyć godne egzemplarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dobry wieczór,

 

Chciałem przywitać się w Fan Clubie Roksana. Na pokładzie Caspian M1 NG zakupiona od kolegi z klubu.

 

Buduję system do sypialni. Na razie "Caspijski" gra z monitorami Focal Aria zapożyczonymi z kina domowego z pokoju dziennego.

 

Jest dobrze, Caspian generalnie moje brzmienie, absolutnie nie męczące.

 

A teraz do sedna:

 

Przeczytałem wszystkie 162 strony porad, kłótni i rozmów na temat i nie na temat ;-)

 

Focale wrócą do salonu a ja muszę zdecydować jakie zestawy będą grały z Caspianem.

 

Moje typy na podstawie przebrnięcia przez to forum:

 

- Dynaudio Focus 160 i 260

 

- Epos 22i

 

- Harbeth SHL 5

 

- Usher Dancer II Mini One

 

- HGP Vola

 

Muzyka różna z przewagą lekkiego rocka, jazzu, mniej klasycznej, zero rapu, techno, itp.

 

Czy koledzy mogą podpowiedzieć które zestawy będą lepiej współpracowały z Caspijskim a które nie zagrają dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.