Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Witam zapisuję się do klubu z Roksanem K2. Kupiłem go w czoraj i nie wiem do czego służy na pilocie funkcja mode? Po włączeniu dźwięk się scisza o 20db. czy to tak ma być? Setup nie działa tz jest zaznaczony w grubsze nawiasy niż pozostałe komendy, do czego on służy. Aha zapomniałem dodać że pilot to RMX-108

 

Pytanie czy wasze wzmacniacze też grają tak nijak? K2 gra z B&W 601 w 25m2 i nie ma basu,góra nijaka, srednica taka se. Po odsłuchu K3 myślałem że to będzie to. Ale chyba był to błąd trzeba było kupić Cambridge Audio 840a albo jakiegoś Japończyka. Z natężeniem też trzeba gałe kręcić na godz 12 by ruszyć membrany w 601. W domu u siebie w Niemczech mam MA RX-8 może z nimi będzie lepiej chociaż wątpię. Proszę o odpowiedź czy ten wzmacniacz tak gra???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zapisuję się do klubu z Roksanem K2. Kupiłem go w czoraj i nie wiem do czego służy na pilocie funkcja mode? Po włączeniu dźwięk się scisza o 20db. czy to tak ma być? Setup nie działa tz jest zaznaczony w grubsze nawiasy niż pozostałe komendy, do czego on służy. Aha zapomniałem dodać że pilot to RMX-108

 

Pytanie czy wasze wzmacniacze też grają tak nijak? K2 gra z B&W 601 w 25m2 i nie ma basu,góra nijaka, srednica taka se. Po odsłuchu K3 myślałem że to będzie to. Ale chyba był to błąd trzeba było kupić Cambridge Audio 840a albo jakiegoś Japończyka. Z natężeniem też trzeba gałe kręcić na godz 12 by ruszyć membrany w 601. W domu u siebie w Niemczech mam MA RX-8 może z nimi będzie lepiej chociaż wątpię. Proszę o odpowiedź czy ten wzmacniacz tak gra???

 

Cześć. Funkcja mode służy do wyciszenia. Wtedy możesz precyzyjniej ustawić głośność jak słuchasz wieczorem. Jeśli chodzi o brzmienie i natężenie dźwięku to u mnie z paradigm monitor 9v7 juz na godzinie 9 jest głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie i mam pytanie. Ile tak faktycznie wart jest ten Caspian i jaki przypada rok produkcji ? : http://allegro.pl/roksan-caspian-mk2-i6868512483.html

 

Warto się nim zainteresować?

 

Kupiłem takiego rok temu za 2k. Bezapelacyjnie wart takich pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów

Przymierzam się do zakupu wzmacniacza Roksan który ma grać z Dali ikon6 czy możecie napisać o swoich doświadczeniach?

Pozdrawiam

Witam jestem szczęśliwym użytkownikiem K3 która gra z Audio GD NFB 28 i Pylonami Diamond 28. Jak dla mnie full max tego czego oczekuję , zresztą każdy kto posłucha nie chcę mi potem domu opuścić :). Mała uwaga K3 gra jako końcówka mocy.

Jako integra grała tak jak nazwa sugeruje czyli słodko i przy ostrzejsze muzyce brakowało pazura. To jednak bardzo fajny wzmacniacz ze sporą nadwyżka prądu co akurat pasuje Diamondom.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i mam pytanie. Ile tak faktycznie wart jest ten Caspian i jaki przypada rok produkcji ? : http://allegro.pl/roksan-caspian-mk2-i6868512483.html

 

Warto się nim zainteresować?

 

warto ale cena troche zbyt wysoka, za 2500 to ja kupowalem caspiana m1 prawie 2 lata temu, m1 podobno to samo co mkII ale jednak ponad 5 lat młodszy jak nie z 10 :D i wyglada juz bardziej nowoczesnie i stan idelany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość numik

(Konto usunięte)

witam ponownie :)

tak jak mki nie był w stanie rozpędzić nowych Xavianów choć potencjał dźwiękowy tam słyszałem, tak końcówka m-1 z allegro z Black Dragonem jako pre rządzi nimi jak mocarz i daje świetny dźwięk. Zaskakująco szybki i dynamiczny.

 

Ciężko przebić się przez 8-letni wątek - jakie 2-3 interkonekty warto wypożyczyć? Coś z otwartą, ale kontrolowaną górą i dobrym wypełnieniem, ale z uderzeniem basu raczej z tych krótszych, w ryzach - nic ciepłego, spowalniającego i rozciągającego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomóżcie :-)

Mogę zakupić wzmak Roksan BLAK w dobrej cenie .

Trochę ostatnio słucham rocka i dużo osób mi go odradza ,że niby muł i przesłodzony ...

Polecają Musical Fidelity M6si lub leeme Tucana ...czy Roksan faktycznie nie nadaje się do tego gatunku muzyki ?

Nie przeczę ,że podoba mi się jego wygląd i to ,że posiada przetwornik na pokładzie ...ponoć dobry ...nie zgorszy niż Hegla .

Proszę o pomoc zwłaszcza osobę która słuchała tego wzmacniacza .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie Black co prawda nie mój a kolegi co mieszka w uk, Black to swoboda i potęga brzmienia słuchając go mamy wrażenie że mamy do czynienia z konstrukcją dual mono. Słucham różnej muzy w tym i rocka który potrafi zabrzmieć świetnie na tym fachu, po USB to klasa przetwornika podobnego pod względem jakości do tego co siedzi w heglu h80, osobiście gram na dayens ampino custom. Jakbym miał fundusze to Black by na pewno u mnie wylądował, poza tym wygląda świetnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kaaapa i dzięki za odpowiedź .

Miotam się od kilku m-cy z wyborem wzmaka m.in brałem pod uwagę Dayens Extazy III ( dalej mnie ciekawi jaką klasę reprezentuje) , oprócz tego MF m6si i lampę Rogue Audio Cronos Magnum ...ale..

przyznam szczerze że jakaś sił ciągnie mnie do Roksan Blak ..pewnie też funkcjonalność i wygląd .

 

Ktoś jeszcze słuchał Roksan Blak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kaaapa i dzięki za odpowiedź .

Miotam się od kilku m-cy z wyborem wzmaka m.in brałem pod uwagę Dayens Extazy III ( dalej mnie ciekawi jaką klasę reprezentuje) , oprócz tego MF m6si i lampę Rogue Audio Cronos Magnum ...ale..

przyznam szczerze że jakaś sił ciągnie mnie do Roksan Blak ..pewnie też funkcjonalność i wygląd .

 

Ktoś jeszcze słuchał Roksan Blak ?

Z w/w MF 6si mialem okazje chwile posłuchać funkcjonalność i wygląd ...spełnia te warunki moc i dźwięk też ( jak dla mnie)

 

Jak Blak-a byś miał okazje posłuchać opisz wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Dzień dobry :))

 

Witaj. Mam pytanie po zakupie końcówki odczułeś różnice w brzmieniu w porównaniu do m2 na + ??? Pytam bo jestem ciekaw brzmienia??? Co się polepszyło??? Planuję też zakup ale k3. Ogólnie fajnie się razem reprezentują ale wyciągnij je z tej szafki przecież one się tam zagotuja!!! Mój k2 się grzeje więc stoi na górze komody by miał cyrkulację z każdej strony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc po zakupie końcówki nie spodziewałem sie fajerwerków , myślałem że różnica bedzie niewielka gdy integra bedzie pracować jako pre. A tu niespodzianka , duża poprawa na basie , który teraz jest dużo bardziej zróżnisowany , średnica też stała sie bardziej namacalna. Jak narazie nie mam okazji przetestować zestawu w BI-AMPIE ( moje Xaviany Gran Collona mają pojedyńcze zaciski) czeka na ATC SCM 40 ( MK I ) których mam nadzieje bede posiadaczem we wrześniu bądz pażdzierniku. Byłem na odsłuchu z samą integrą i o dziwo nawet przyzwoicie napedzała ATC :))

 

Temperaturka w normie przy graniu na 10 , póżnie (11-12) zaczynaja działać chłodzenie.... Troche miejsca tam jest na przewiew , więc bez obaw :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klubie Roksana nieco sennie ale zwalę to na pogodę.

 

Może te informacje przydadzą się dla kogoś kto buduje swój system.

 

Mój Caspian M1 NG dobrze zgrał się z Dynaudio Focus 160 (zestaw gra w sypialni 18m2 odsłuchy raczej nie za głośne). Dynki zostawiły w polu inne Dynki - Focusy 260 i Xawiany xn 250.

 

Zostają też u mnie kabelki Chord Odyssey 2 na których zestaw gra najpełniej z wystarczającym jak na monitory i moje pomieszczenie basem. Odyssey zauważalnie do Qued Ruby, Qued XT 40 i DYI OFC 4mm2 uwypuklił i wzbogacił pasmo basowe nie odbierając średnicy ora w małym stopniu otworzył górę pasma. Ogólnie zestaw bardzo muzykalny i przyjemny w odbiorze. Muza głównie spokojny Rock typu Dire Straits ale w mocniejszych kawałkach nie brakuje szybkości i energii.

 

W sumie jestem bardzo zadowolny z Caspiana M1NG no i wizualnie też mi się bardzo podoba w związku z tym chcę kupić odtwarzacz CD Caspian M1 czarny.

 

Może ktoś z szanownych Kolegów chce sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

-no jestem nowym fanem "ROKSANA".Kupiłem ROKSAN KANDY KA-1 MKIII (LIII) około dwa miechy temu(w stanie nie uzywanym za1900 z angli).Po wygrzaniu i odsłuchu - odczucia pozytywne,ale mieszane-jakoś mało przestrzeni,troche piskliwie,bas mocny,ale jakiś taki nie za dokładny no i trochę szaro.Po odkręceniu pokrywy znowu mieszane uczucia.Wykonanie solidne na jednej porządnej płycie drukowanej dobre lutowanie,porządny transformator.Ale kondensatory kiepskiej firmy(z wyjątkiem czterech sztuk ) i rezystory w końcówce mocy tez do du.... . Więc wymieniłem wiekszość części na płycie na audiofilskie-kondensatory,diody i rezystory końcowe (czyli wsadziłem dodatkowo około 250 zeta).-No w efekcie zagrał nie ten sam wzmacniacz.Otworzyła się mozna powiedzieć "MAGIA" dzwieku.Przestrzeń,lekkość,niesamowity dokładny zruznicowany głęboki mcny bas,średnica i miękkie, detalicznie wybrzmiewające wysokie.- W sumie juz nie potrzebuję zadnego innego wzmacniacza.W tym" ROKSANIE" mam wszystko,jest idealny.Wydaje mi sie,ze konstrukcja fabryczna ma ogromny potencjał,ale niektóre cześci trzeba bezwzględnie wymienic. Mam wrazenie,ze po ich wymianie gra jak jak wzmaki z wyzszej pułki i spokojnie im dorównuje.Posiadam bardzo wymagające pradowo kolumny CANTON VENTO 890 DC,ale ROKSAN robi z nimi co chce (z tym,ze przed wymianą cześci wzmacniacza nie brzmiały dobrze). Pokój 20m.2 .Dzwięk przy maksymalnej głośności jest czysty i nie zniekształcony.(przy głosnosci minimalnej,tez słychać wszystko dokładnie z proporcją tonalną i duzą przestrzenią). -No pokrótce starałem sie opisac w miarę wszystko, tak na szybko.Pozdrawiam Szanownych Forumowiczów. PS.(musze jezscze powiedzieć, ze części wymieniałem na intuicję, poniewaz za diabła nie mogę odszukac schematu ROKSANA. mysle ze gdybym miał schemat-to niektóre kondensatory bym jeszcze lepiej dobrał-chociaz efekt i tak jest super).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Witam jaki serwis polecacie???? Prawdopodobnie problem z końcówką mocy we wzmacniaczu Kandy k2 Słychać purtanie i głośniki coraz bardziej się wychylają po chwili się wyłącza?? Ktoś coś? ??

Edytowane przez Stivi89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Słuchałeś takiego zestawienia ???

 

Tego i wielu innych, miałem go dwa lata. Z bowersami też licho. Ten wzmak ma super barwę (najlepsza jaka słyszałem w tej cenie) ale mocy brak. To się na basie i wysterowaniu odbij, ale to i tak czołówka w tej cenie bez dwóch zdań.

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z mocy caspiana jestem zadowolony, więcej nie potrzebuje. Pytanie z innej beczki, jakie daczki macie szanowni koledzy, które dobrze zgrywają się z naszymi caspianami? Szukam dobrego kompana i zastanawiam się jakie robiliście porównania. Czy black dragon to nie będzie już za ciepło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego słuchasz? Jak jazz, blues soft rock to wzmak sprawdza się fantastycznie, ale classic rock, metal czy bardziej złożone granie i zbyt się wszystko zlewa. Bas też cierpi. Oczywiście zależy do czego też porównasz.

 

Dac raczej po analitycznej (z naciskiem na szczegóły a nie np wypełnienie) stronie bym dobieral, ale to też kwestia gustu oczywiście. Dobrym wyborem może być coś z hord...

 

PS jakie masz kolumny?

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z mocy caspiana jestem zadowolony, więcej nie potrzebuje. Pytanie z innej beczki, jakie daczki macie szanowni koledzy, które dobrze zgrywają się z naszymi caspianami? Szukam dobrego kompana i zastanawiam się jakie robiliście porównania. Czy black dragon to nie będzie już za ciepło?

Pytanie było co prawda o Caspiana. Mam Candy K3 i jako końcówka mocy bardzo dobrze zgrywa się z Audio GD NFB 28.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z mocy caspiana jestem zadowolony, więcej nie potrzebuje. Pytanie z innej beczki, jakie daczki macie szanowni koledzy, które dobrze zgrywają się z naszymi caspianami? Szukam dobrego kompana i zastanawiam się jakie robiliście porównania. Czy black dragon to nie będzie już za ciepło?

 

Ja mam do Caspiana podłączonego lapmowego daca z tej fimy. Przy czym to jest wysoka półka. http://www.vac-amps.com/ Nie mam ochoty nic zmieniac, bo jest wspaniale.

Słuchałem jeszcze kiedyś jakiegoś chińskiego na kościach sabre tj Audiolab MDaC Plus i było w miarę muzykalnie.

 

Jesli jesteś zainteresowany to mam jeszcze daca Qed digit. To mogę go w wolnej chwili podłączyć tylko nie wiem czy jesteś zainteresowany.

Edytowane przez kalmar666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.