Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza sie ale jesli mozna lepiej za te same pieniadze? Caspian wiadomo

bardzo ciekawie i przyjemnie grajacym piecem jest ale na pytanie co

dalej po caspianie ludzie odpowiadaja krell ktory jest sporo drozszy i

vincent. Po prostu ciekawi mnie to i ciekaw jestem jak graja vincenty

zwlaszcza te z pre lampowym (a podobno nie graja wcale lampowo) dlatego pytam a po to jest wlasnie to forum i ten fanklub bo moze ktos dokonal

juz takiej konfrontacji Caspian vs. Vincent:-)

Edytowane przez raker84 PGN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam w miarę ciepło i ciemno grającego wzmacniacza. Trafiło na Caspiana M2. Ile warto dac za używanego? Chciałbym kupic czarny.

 

Ewentualnie Krella S300i, pytanie tylko czy ten Krell jest naprawde duzo lepszy od Caspiana M2 czy po prostu inny? Ma ktos bezpośrednie doswiadczenia? Co ciekawe, oba mozna kupic w podobnych pieniądzach... a przynajmniej podobne sa wyjściowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Jacm. Tyvjestes duzo bardziej zaawansowanym audiofilem niz ja. Poradz prosze czy warto wmieniac caspiana M1 na vincenta sv226 mk lub mkII? Ponoc vicki sa "lepsze"

Nie za wiele ci pomogę bo słuchałem tego już lata temu i wówczas Caspian wydał się ciekawszy w każdym razie uważam że takie zmiany to trochę kręcenie się wokół własnego ogona . Jak zmieniać to wszystko na półkę wyżej kolumny CD , wzmak wówczas jest wyraźnie lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

Kolega który ma ten wzmacniacz prosił mnie żebym zapytał na forum czy ktoś zetknął się z podobnym problemem.

Przy gaszeniu wzmacniacza z głośników słychać trzask. Byłem u niego i faktycznie. Zanim wzmacniacz zgasi obwody i słychać standardowe "pyk" wzmacniacza z kolumn wydobywa się krótki strzał.

Wcześniej tego nie miał.

Jakieś porady?

 

Reactor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich Klubowiczów,

 

Dzisiejszego dnia stałem się szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza Roksan Kandy K2 (zakupiony w UK). Gra w towarzystwie:

Cd Sony CDP-333ESD,

gramofon Sony PS-X50,

magnetofon Sony TC-K700ES,

magnetofon DAT Pioneer D-05,

Dac Aune X1S,

kolumny DIY góra Usher Audio T9950-20, dół Visaton AL130,

jest jeszcze sony ta-f690es ale już niedługo...

Po zmianie wzmacniacza na nowo odkrywam płyty i wszystkie smaczki, których do tej pory nie słyszałem.

 

Pozdrawiam

Maciej

Edytowane przez Maciej71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam zestaw Roksan Caspian CD + wzmacniacz MkI. Gra to pięknie - wciąż jestem zauroczony w tym brzmieniu.

Niestety mój CD Roksan Caspian MkI odmówił posłuszeństwa - ale ma prawo, parę lat ma :) Otóż: płytki oryginalne wczytywał bezproblemowo w ciągu dosłownie sekundy, nic się z nim nie działo podejrzanego. Pewnego dnia po włożeniu płyty nawet nie zakręcił i na wyświetlaczu widnieje tylko 0:00. I tak za każdym razem. Nie mogę przewinąć ścieżki itd. Z szufladą wszystko ok.

Koledzy, możecie Podać jakiś namiar na fachowca, który mi pomoże w naprawie tego sprzętu? Mogę dowieźć osobiście do Łodzi/Warszawy.

Może być również serwis Roksana, ale urządzenie jest dawno po gwarancji, więc pewnie będzie to znacznie droższa opcji niż dobry fachowiec.

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Koledzy mam zestaw Roksan Caspian CD + wzmacniacz MkI. Gra to pięknie - wciąż jestem zauroczony w tym brzmieniu.

Niestety mój CD Roksan Caspian MkI odmówił posłuszeństwa - ale ma prawo, parę lat ma :) Otóż: płytki oryginalne wczytywał bezproblemowo w ciągu dosłownie sekundy, nic się z nim nie działo podejrzanego. Pewnego dnia po włożeniu płyty nawet nie zakręcił i na wyświetlaczu widnieje tylko 0:00. I tak za każdym razem. Nie mogę przewinąć ścieżki itd. Z szufladą wszystko ok.

Koledzy, możecie Podać jakiś namiar na fachowca, który mi pomoże w naprawie tego sprzętu? Mogę dowieźć osobiście do Łodzi/Warszawy.

Może być również serwis Roksana, ale urządzenie jest dawno po gwarancji, więc pewnie będzie to znacznie droższa opcji niż dobry fachowiec.

 

Z góry dziękuję

Ja oddawałem kilka lat temu na przegląd do Polpak w Warszawie oni są przedstawicielem na Polskę i mają serwis .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie. Daje się tego słuchać całkiem przyjemnie ale na pewno nie jest to jakość CD. Aby było jasne, nie dotyczy to tylko aptX w Roksan. Podobna jakość jest w sprzętach TEAC czy Auralic. Roksan K3 z wbudowanym bluetooth bardzo dobrze się sprawdza przy słuchaniu radia. W tej roli jest OK.

 

Uzupełniając.

Poprzez aptX słychać wszystko , co jest w nagraniu ale całość umiejscowiona jest w jednym planie. Brak w nim przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam klubowiczów, mam na odsłuchach AMP K2 i mam pytanie odnośnie ustawienia głośności. Potencjometr musi być ustawiony prawie na godz. 12 aby zagrało dość głośno ( mam Totemy model 1 na 15cm Dynaudio). Czy to normalne w tych wzmacniaczach ?? Troche sie dziwie przy wzmacniaczu oferującym 200W przy 4ohm.... Druga sprawa że sie dość mocno grzeje.... Z góry dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów, mam na odsłuchach AMP K2 i mam pytanie odnośnie ustawienia głośności. Potencjometr musi być ustawiony prawie na godz. 12 aby zagrało dość głośno ( mam Totemy model 1 na 15cm Dynaudio). Czy to normalne w tych wzmacniaczach ?? Troche sie dziwie przy wzmacniaczu oferującym 200W przy 4ohm.... Druga sprawa że sie dość mocno grzeje.... Z góry dziekuje za pomoc :)

 

Nie możliwe miałem go z kef q500 4ohm i cieżko było przekroczyc godzine 10! Ma kopa ten piec

 

co do grzania nic takiego nie zauważyłem może coś żle spolone?

 

a jakie pomieszczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie ok 25m2 , zależy oczywiście od materiału bo na lepiej nagranych głośno jest już ok 10-11 . Gdzieś wyczytałem że tak ma być aby była lepsza kontrola głośności przy cichszym słuchaniu....

Na musicalu tez różnie raz godzina 9 a czasem 10-11 jakość nagrań też wiele daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów, mam na odsłuchach AMP K2 i mam pytanie odnośnie ustawienia głośności. Potencjometr musi być ustawiony prawie na godz. 12 aby zagrało dość głośno ( mam Totemy model 1 na 15cm Dynaudio).

 

Czy to normalne w tych wzmacniaczach ?? Troche sie dziwie przy wzmacniaczu oferującym 200W przy 4ohm.... Druga sprawa że sie dość mocno grzeje.... Z góry dziekuje za pomoc :)

 

Witam. A nie masz czasami ustawionego wzmacniacza w trybie mode ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.