Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numik

(Konto usunięte)

Coyotee i Numik, doszły już Caspiany? Jak wrażenia?

przyjechały Xaviany NEOX2, jak na razie bajka i bez uwag. Na zasilaniu Vincent High-End Power Cable, IC to Qed Reference, głośnikowe Odyssey 2, a cd na razie gołe bez DAC CA d-500 se v2.

 

Jeśli tak będzie dalej, to tylk IC zmienić na półkę wyżej, DAC niedługo przyjeżdża Regi z UK, potem może Schiit lub Black Dragon i kiedyś Caspiana na wyższy model zmienić i po prostu słuchać.

 

Ps. Znam Kandy. Kandy a Caspian? nawet mki? Caspian! Kandy przy Caspianie to taki lekkociepły mułek, choć muzykalny. Caspian to inne granie, wg mnie faktycznie półka wyżej - tempo, dynamika przy zachowaniu muzykalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet h100 nie jest 50% lepszym caspianem.

Oczywiście. To była wypowiedź w kontekście różnicy cenowej między h70 a caspianem mk1.

A h100 to może nawet w 0% nie jest lepszym caspianem. Z tym że w dużym uogólnieniu to jak różnice między szkołą w słuchawkach firm Beyerdynamic i Sennheiser.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

ja kolumny już mam, pozostaje poprawić IC z Qed Reference na Signature, Albedo Mobolith, Tara Labs Prime, VDH, Furutech, Tellurium Q Black albo Acrolink. To moja lista.

 

Z przyzwoitego CD gra tak dobrze, że mogę dać sobie spokój z DAC + transport. Kupię jakiegoś używanego DAC z usb do muzy B z kompa + lepszy używany CD, Creek Evo lub Roksan Caspian. Co do Ushera mam pewne obawy. Obecnie mam CA d-500 se v.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zmiany kolumn na Audio Physic i o ile jest w klubie kilku użytkowników to nie wiem czy ktoś słuchał modelu Scorpio II na Caspianie M1NG albo M2. To 3,5 drożna konstrukcja z 7 przetwornikami i nie wiem czy Caspian nie okaże się za słaby.

Jak zdecydujesz się na M2 znajomy sprzedaje swój czarny egzemplarz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj posłuchać na Waliców. Z tym że oni ponieważ przestają być dystrybutorem AP, to mogą nie być już takimi entuzjastami. ;)

Zapytaj też może w klubie AP, jak jest z wymaganiami prądowymi u Scorpio. Łatwo może nie być.

A jak nie, to świat na Audio Physic się nie kończy. Mi się podoba, że numik wszedł w Xaviany. Zawsze jakaś inna ścieżka.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jaki :), czytać umiem, jak zagrał ;)

Numik ,Koledzy,w klubie Xaviana opisałem parę szczegółów ogólnych i nie tylko

 

może coś sie przyda.....

 

co prawda nie miałem Roksana w testowaniu ale może ....

 

http://www.audiostereo.pl/klub-xaviana_61804.html/page__st__390#entry3888442

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

ludzie, którzy piszą, że Caspian to lepszy Kandy chyba nie słyszeli 1 z nich :)

 

To 2 całkiem różne wzmaki, Caspian tak mi pięknie doświetlił górę, że nie wierzę, jest szybki i dość rozdzielczy, dynamiczny.

 

 

Także jeśli ktoś zapyta Caspian/Kandy - obiektywnie 100% Caspian, nawet mki, subiektywnie - a to wiadomo jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numik, ale ty chyba Kandy miałeś ze trzy lata temu. A co stoi na przeszkodzie określeniu caspiana jako lepszego kandy? Ogólnie to ta sama szkoła grania, obydwa roksany stawiają mocno na muzykalność, balans tonalny podobny itd.

Z innej beczki.

Chyba jeszcze nikt nie wspominał, że Roksan wypuścił dac K3. Ale chyba coś im nie wyszło, bo mało który brytyjski produkt dostaje w What Hifi tylko trzy gwiazdki. Szkoda, no ale może to tylko chandra recenzenta. ;)

 

roksan-k3dac.jpg?itok=P4ES1ODd

 

Link do recki: http://www.whathifi.com/roksan/k3-dac/review

Słuchał może ktoś tego?

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

miałem kiedyś K2, słuchałem K3 i K3, wg mnie, szczególnie w jego cenie....to straszna wpadka, straszna, K2 wg mnie dużo lepsze.

 

No jeśli traktować to, że szkołą jest sama "muzykalność" to można i tak...., ale już balans tonalny, rozdzielczość, bas, dynamika...to inna liga :) tak jak MF Electra i MF m6si, czy Baltlab E2 i E3, jakiś wspólny pierwiastek jest, ale nazywanie ich "podobnymi"...no mi się jakoś kłóci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie będę kruszył kopii, tym bardziej że K2 znam tylko z odsłuchu. Mówisz, balans tonalny inny? Możesz to trochę przybliżyć? Najbardziej w twoim odbiorze zaskakuje opinia o doświetlonej górze, bo większość postrzega ją jako wycofaną, im starsza wersja, tym bardziej.

Z drugiej strony na stronach klubu można znaleźć i tych, którzy słuchali Kandy i Caspiana, i decydowali się na Kandy, uznając, że bardziej im pasuje.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie będę kruszył kopii, tym bardziej że K2 znam tylko z odsłuchu. Mówisz, balans tonalny inny? Możesz to trochę przybliżyć? Najbardziej w twoim odbiorze zaskakuje opinia o doświetlonej górze, bo większość postrzega ją jako wycofaną, im starsza wersja, tym bardziej.

Z drugiej strony na stronach klubu można znaleźć i tych, którzy słuchali Kandy i Caspiana, i decydowali się na Kandy, uznając, że bardziej im pasuje.

 

Także miałem Caspian M2 i co jak co ale nigdy bym nie stwierdził iż ma doswietloną górę wręcz przeciwnie jak dla mnie ma wycofaną jej najwyższe zakresy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość numik

(Konto usunięte)

może nie jestem mistrzem opisów

 

może mkI tak ma, góry jest bardzo dużo i słyszę szczegóły, których nigdy nie słyszałem. Podobnie miał kolega Biniek, też z MKI.

 

Kandy przy Caspianie jest wolniejszy, cieplejszy, mniej dynamiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

dół wg mnie też.

 

Jak mówię, może źle to opisałem, ale słuchałem już wielu wzmacniaczy i takiej rozdzielczości, tempa, dynamiki, selektywności ale podanej muzykalnie nie znałem.

 

Pamiętajmy, że stare mkI a obecny m2 mogą się różnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.