Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

numik, a może ty doświetloną górą określasz lepszą rozdzielczość, co przekłada się na lepszą czytelność. Tymczasem doświetlenie góry na ogół rozumiemy jako większą jej obecność, również ilościową, kiedy wcześniej mieliśmy poczucie, że jest ona stłumiona. Kto wie, może to też źródło robi te doświetlenie, skoro masz cd Cambridge Audio.

Co do twojego pytania, ja bym się tym na razie za bardzo nie przejmował. Jeśli góry w przypadku zmiany zrobiłoby ci się za dużo, wtedy pokombinujesz ze źródłem albo okablowaniem.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kilka wersji Caspiana i chyba największy wrażenie zrobiła na mnie seria mk1.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caspian 1 mk2 z ap tempo 6 gral bardzo dobrze ale przy bardzo glosnym sluchaniu wylaczal sie i byl goracy jak A klasowy piec ale byl to pierwszy wzmak jaki pasowal mi charakterem do ap.

Ja sluchalem w 40m, jak masz 20 m to chyba go nie usmazysz.

 

Do scorpio to juz chyba jednak nie podejdzie pradowo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mk1 moze sie podobac, a jak ktos jeszcze laczy go z dynaudio to juz w ogole czapki z glow, budyn nad budynie;)

A ja pamiętam, jak robiłem pierwsze przymiarki do caspiana i sprzedawałeś mk1, to pisałeś, że jest super. :P

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu, nie sadze. Jak masz jakis "dowod" to daj. Co wiecej gadalem z 1 forumowiczem i mu odradzalem do dynek ale sie uparl. W koncu sprzedalem za 1700 pln co wtedy za ten wzmacniacz bylo bardzo fajna cena. Zawsze twierdzilem ze to czarujaco brzmiacy wzmacniacz ale kupno cyrusa 8vs2 za podobne pieniadze pokazalo ze mozna znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, napisałem to półżartem, korespondencji prywatnej sprzed pięciu lat nie mam, ale to był mniej więcej okres, gdy szukałem caspiana. A tu jest twoje archiwalne ogłoszenie: http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/wzmacniacze-stereo/roksan-caspian-mki-pilot-kar-os85754.html

No i jak piszesz "czarujaco brzmiacy wzmacniacz", a zarazem "Nie wiem jak mk1 moze sie podobac", to chyba coś tu nie teges. Bo właśnie czarująco brzmiące wzmacniacza dają się lubić i można je pokochać naprawdę na długo.

Nt. połączenia ciepła z ciepłem się zgadzam i dlatego mam AP, a nie dynki.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Nie wiem jak mk1 moze sie podobac, a jak ktos jeszcze laczy go z dynaudio to juz w ogole czapki z glow, budyn nad budynie;)

ja nie wiem jak może się podobać brzmienie Arcama, a są fani ;).

 

Coś się uparłeś na mki, ja znam już parę osób, które uważają mki za wzorzec grania, za którym tęsknią. Budyń? Może jednak Ty miałeś uszkodzony egzemplarz. Dla mnie mki to rewelacja nawet jeśli coś złego sobie o mnie pomyślisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok niech bedzie ale samego przekrecania wypowiedzi nie potrzeba bo nigdy nikomu niczego nie wciskalem a sam caspian ok nie jest taki zly ale uwazam ze jest wiele ciekawszych wzmacniaczy za podobna cene. Niemniej caspian to czarus.

 

Jeżeli odebrałeś mój post jako sugestię, że coś mi wciskałeś, to przepraszam, nic takiego nie miałem na myśli. Chodziło mi tylko o to, że wtedy miałeś jednak pozytywną ocenę caspiego, a ostatnimi czasy mocno krytyczną. Caspian to czaruś i właśnie dlatego ja nie wiem, jak może się NIE podobać. Zwolennicy tzw. prawdy w audio na pewno go odrzucą, ideałem nie jest, ale wcale nie jest łatwo znaleźć urządzenie, które daje tyle przyjemności ze słuchania muzyki. Mówisz, że jest wiele ciekawszych. Jak wiele, to podaj, powiedzmy, z siedem, co do których nie masz wątpliwości, oczywiście w podobnym zakresie cenowym.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

może i trochę czaruś, ważne że znakomity. "Prawda w audio". No jeśli mam się jarać, że Disturbed brzmi fatalnie...to coś nie moja szkoła. Teraz czuję nie tylko moc tej muzyki, ale jest fajny wgląd w riffy, nie ma 1 bolesnej ściany dźwięku, łatwiej w nawet mocnej muzyce znaleźć "fajną jakość samej muzyki" - no bomba.

 

Przerzuciłem już sporo gratów i Caspian jest na razie najlepszym, wyraźnie, a mki do drogich nie należy. Ok - ars sonum, też miód, ale cena! Umiem też docenic Dayensa Menuetto i wyższe Music Halle. Ale to negatywne pisanie o Caspianie, nawet mki wydaje mi się jakieś za ostre, bo wg mnie ciężko znaleźć przebitkę - zgadzam się ze Stachem19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus 8vs2 byl znacznie lepszy a chodzil w podobnej cenie. Vincent 226 chodzil w podobnej cenie, tez lepszy. Caspian M1 NG slychac przewage mocowa a tez czarus ale drozszy. Caspian mk1 nie ma mocy jak dla mnie. Byl niezly z audio academy ale z dynkami 42 czy 52se absolutnie polegl.Taki budyn ze tego nie dalo sie sluchac. Mi ten wzmacniacz nie podszedl pewno z tego powodu, nie lubi trudnych kolumn. Na jego obrone moge powiedziec tyle ze Vincent z tymi Dynkami tez mi nie podszedl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktos szuka czarujacego Caspiana z mega moca to Krell S300i.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem S300i ale miałem kav300 i, bezpośrednio po Caspianie. Początkowo wydawało mi się, a może nie wydawało tylko słychać było przewagę w pewnych aspektach krella. Dynamika, rozciągnięcie basu, głębia sceny. Jednak po czasie okazało się, że krell to maszynka do dźwięków a Caspian to muzyka i przyjemność obcowania z artystami. Jeżeli szukacie czegoś do muzyki, to Caspian detronizuje Krella kav 300i nie na milę ale lata świetlne. Dla miłośników dźwięków wszelkich jak np. wiertarka czy cóś równie muzykalnego to krell.

Tak przy okazji, to kupię Caspiana M1 NG lub M2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAV 300, a S300i to calkiem dwa inne światy.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus i Vincent to wiedziałem, że padną, ale dwa wyraźne tropy to raczej niewiele, a 226mk2 to ciężko za 2000 będzie kupić, a o takim ograniczeniu mówimy.

Ciekawe jest też, że jak się ktoś polubi z caspianem, to potem niełatwo się rozstać, mimo że właśnie teoretycznie jest wiele lepszych urządzeń, oczywiście w wyższej cenie. Jest co najmniej kilku użytkowników, którzy wracali do caspiana po różnych romansach z innymi wzmakami.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.