Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy od kolumn miałem mkll i M2 ponad rok równocześnie w domu i ja bym nie dopłacił różnicy 3000 zł do tego drugiego tylko kupił już zupełnie inny wzmak . Mkll.przy M2 broni się dobrze wysiądzie dopiero przy bardziej prądożernych kolumnach .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczysz zartowac, caspian mk1 jest cienki, co innego m1ng.A z ta cena 10k pln to absurd, ja wiem, tak kiedys pisal Zentaur ale dzis na pewno by tego nie powiedzial.

 

Kolego napisalem: "podobno" a nie z pewnoscia. Caspiamy M1 M2 sa troszke lepsze od MK ale wg mnie roznica w brzmieniu nie jest warta tej roznicy cenowej. Mozliwe ze jesli ktos posiada kolumny z przedzialu cenowego zaczynajacego sie od 10tys pln w gore to mozna usluszec wieksza roznice. Wg mnie jesli chodzi ostosunel ceny do jakosci to MKII jest duzo sluszniekszymwyborem niz M1 M2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej prosił o porównanie Caspiana M 2 w roli Pre vs Hegel H200 oraz H300 .

Zrobiłem porównanie krzyżowe raz w roli pre był Caspian a Hegle robiły za końcówki i odwrotnie za pre robiły Hegle a Caspian za końcówkę .

Pre Hegli ma małe wzmocnienie trzeba rozkręcić do 60 % skali aby uzyskać to samo natężenie dzwięku co z Pre Caspiana na 25 % jest to celowy zabieg w obu firmach dla uzyskania prawidłowego dzwięku .

Podstawowa różnica w dzwięku to na klasyce i ostrzejszych brzmieniach przy dużej ilości instrumentów Caspian mocno zlewa instrumenty i to zarówno Pre jak i sama końcówka . Scena tak samo szeroka i głeboka lecz w Caspianie instrumenty są bardzo mocno na niej rozmyte w Heglu to jest dokładny punkt na scenie . Największa różnica jest na Basie i wysokich tonach oraz dynamice . W Heglu bas jest bardziej zróźnicowany i czytelny i róznica jest spora . Wysokie tony w Caspianie nie zachwycają są mało barwne w heglu nie jest ich więcej ale mają bardziej naturalne wybrzmienia . Jeśli chodzi o dynamikę to jest przepaść na klasyce i metalu Caspian nie daje rady oddać dynamiki nagrania brak muzykalności gra ospale . Srednica w Heglu wokale można uznać za naturalne w Caspianie za docieplone , mocno zwracam na ten aspekt w muzyce i gdy pojawia się suchość lub nienaturalność wzmak odpada w Heglu jest bajka w Caspianie też jest przyjemnie lecz jak wspomniałem podkolorowane .

Opisane wyżej cechy są wspólne zarówno dla pre Caspiana jak i końcówki przy czym lepiej radzi sobie sama końcówka mankamaenty są bardziej dobitne w pre .

Nie pamiętam w którym klubie ktoś prosił o takie porównanie więc wklejam w obu .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ceiekawy co miłośnicy zacnej szkoły brzmienia, jaką reprezentuje Caspian sądzą o wzmacniaczach tzw vintage. Głównie interesuje mnie wasza opinia o wzmacniaczach firmy Revox . Interesują mnie konkretnie 3 modele: a-50. a-78 mkII, b-750.O tym wzmacniaczach jest bardzo mało informacji w porównaniu do innych. Jestem też ciekaw opinii nt wzmacniaczy firmy Sanyo tj. ja220 oraz ja224. Akurat o tych wzmacniaczach jest cała góra informacji wychwalających je pod niebiosa. Głównie licze na opinię osób, które miały okazję słuchać tych wzmacniaczy i skonfrontowały odsłuch z Roksanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Czy ktos z klubowiczow wie i moglby napisac jaki przetwornik cyfrowo analogowy siedzi w CD Caspian M1? Z gory dzieki.

Edytowane przez morfeusz_

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala zagwozdka - kupilem uzywanego krajowego roksana (pierwszy wlasciciel kupil go 04.2012). Na stronie polpak jest napisane, ze fwarancja na roksany to 24 miesiace + 36 miesiecy po elektronicznej rejestracji. Owa rejestracje zrobilem dzisiaj. Pytanie z paragrafu - mam gwarancje czy nie? Zadnych obostrzen na www polpaku nie widze. Nie widze tez info ze mam rejestracji dokonac w ciagu x dni od zakupu

 

Fwarancja = gwarancja. Jak edytowac posty to niestety nie wiem ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala zagwozdka - kupilem uzywanego krajowego roksana (pierwszy wlasciciel kupil go 04.2012). Na stronie polpak jest napisane, ze fwarancja na roksany to 24 miesiace + 36 miesiecy po elektronicznej rejestracji. Owa rejestracje zrobilem dzisiaj. Pytanie z paragrafu - mam gwarancje czy nie? Zadnych obostrzen na www polpaku nie widze. Nie widze tez info ze mam rejestracji dokonac w ciagu x dni od zakupu

 

Fwarancja = gwarancja. Jak edytowac posty to niestety nie wiem ;(

 

Moim zdaniem i na chłopski rozum - nic nie zdziałasz i wcale nie należy tu winić dystrybutora czy producenta.

Krótka piłka: masz gwarancję 24 miesiące. Chcesz mieć dłuższą? Zarejestruj produkt elektronicznie. Ale wg mnie najpóźniej w czasie tych 24 miesięcy (o ile producent/dystrybutor nie nakładają to dodatkowych ram czasowych). Wstecznie raczej to nie działa. Skończyła się podstawowa gwarancja 24 miesiące a ktoś nie zarejestrował w tym czasie produktu? Brutalnie ujmując - to jego problem. Poza tym w razie czego egzekwowanie tych przedłużonych gwarancji może być średnio skuteczne... Rękojmia 24 miesiące (o ile nie kupujesz na fakturę, tylko jako osoba fizyczna) to twarde prawo, gdzie sprzedawca nie "podskoczy", o ile rzeczywiście występuje jakaś niezgodność towaru a nie jest to tylko kaprys/wymysł kupującego, jak to się często zdarza. Ale te przedłużone 5-cio letnie gwarancje traktowałbym z przymrużeniem oka.

 

Inaczej "Józki" odkupywałyby wadliwy sprzęt od pierwszego właściciela, rejestrowały na stronie i żądały naprawy. Czy to fair? Można sobie szybko odpowiedzieć, oczywiście bez żadnych aluzji w kierunku pytającego.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Ktoś wcześniej prosił o porównanie Caspiana M 2 w roli Pre vs Hegel H200 oraz H300 .

Zrobiłem porównanie krzyżowe raz w roli pre był Caspian a Hegle robiły za końcówki i odwrotnie za pre robiły Hegle a Caspian za końcówkę .

Pre Hegli ma małe wzmocnienie trzeba rozkręcić do 60 % skali aby uzyskać to samo natężenie dzwięku co z Pre Caspiana na 25 % jest to celowy zabieg w obu firmach dla uzyskania prawidłowego dzwięku .

Podstawowa różnica w dzwięku to na klasyce i ostrzejszych brzmieniach przy dużej ilości instrumentów Caspian mocno zlewa instrumenty i to zarówno Pre jak i sama końcówka . Scena tak samo szeroka i głeboka lecz w Caspianie instrumenty są bardzo mocno na niej rozmyte w Heglu to jest dokładny punkt na scenie . Największa różnica jest na Basie i wysokich tonach oraz dynamice . W Heglu bas jest bardziej zróźnicowany i czytelny i róznica jest spora . Wysokie tony w Caspianie nie zachwycają są mało barwne w heglu nie jest ich więcej ale mają bardziej naturalne wybrzmienia . Jeśli chodzi o dynamikę to jest przepaść na klasyce i metalu Caspian nie daje rady oddać dynamiki nagrania brak muzykalności gra ospale . Srednica w Heglu wokale można uznać za naturalne w Caspianie za docieplone , mocno zwracam na ten aspekt w muzyce i gdy pojawia się suchość lub nienaturalność wzmak odpada w Heglu jest bajka w Caspianie też jest przyjemnie lecz jak wspomniałem podkolorowane .

Opisane wyżej cechy są wspólne zarówno dla pre Caspiana jak i końcówki przy czym lepiej radzi sobie sama końcówka mankamaenty są bardziej dobitne w pre .

Nie pamiętam w którym klubie ktoś prosił o takie porównanie więc wklejam w obu .

 

To ja sugerowalem aby potestowac ;]

Sam uzylem caspiana jako pre z atc sia2-150. Z sia to wyszlo calkiem zgrabnie jako ze to cholerstwo jest transparentne starsznie. Taki caspian na sterydach.

Edytowane przez kennijczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie czy ktos w kilku zdaniach moglby mi opisac roznice w brzmieniu medzy integra caspiana mkI i mkII? Bylbym bardzo wdzieczny a nie chce mi sie wetrtowac 150 stron w klubie roksana. Posiadalem integre k2 i jej brzmienie bardzo mi sie podobalo a podobno caspian jest brzmieniowo ciekawszy i lepszy niz jego mlodszy brat k2 wiec postanowilem sprzedac k2 i polowac na caspiana mkII ktora jednak ciezko upolowac na rynku wtornym.

Czy jest duza roznica w brzmieniu? Mialoby to grac z audiolabem qdackiem i kolumnami pylon audio sapphire 25. Glosnikowe chord carnival silverscreen, IC cambridge audio arctic. Muzyka glownie rock. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem Kandiego to miało nie być wielkiej różnicy w stosunku do Caspiana. Ale okazało się inaczej. Powiem, że u mnie róznica między KandyII, a Caspianem była OLBRZYMIA. Może to kwestia kolum, bo K2 był prądowo za słaby oraz źródła. Jak dla mnie to Caspian to jest po prostu wyższa półka.

Na Kandym szarpnięcia strun gitary czy kontrabasu były jak pierdnięcia, nie było mikrodynamiki, scena była dużo mniejsza, nie wyodrębniałem też wielu różnych zjawisk. Natomiast barwa głosu raczej się nie zmieniła. Generalnie Kandy to bardzo dobry wzmacniacz, ale Caspian jest po prostu lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzieki za odpowiedz na moje pytanie. Wiem o tym ze jest dosc spora roznica miedzy k2 a caspianem i ze K2 wymieka w konfrontajci z caspianem ale mi chodzilo o roznice miedzy caspianem mkI i mkII bo poluje na jeden z tych dwoch wzmakow niestety caspian mi i m2 sa poza moim zadiegiem finansowym. A tak przy okazji jak ile lat moga liczyc kaspianymki oraz mkII? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz Caspian MK I oraz MK II róznią się bardzo niewiele basem , w MK II jest odrobinę lepiej kontrolowany . Nie jest to duża różnica przy mniej wymagających kolumnach jest to na granicy słyszalności . Reszta zakresów to to samo granie . Maiłem mk II który miał ponad 10 lat u mnie grał koło 5 to razem około 15 lat i nic mu nigdy nie dolegało wzmaki to nie kompakty nie mają części ruchomych więc te dobrze zbudowane są długowieczne MK II jest dobrze zbudowany , nie grzeje się nawet podczas długich odsłuchów na tym samym zestawie MK II grzał się okropnie i nawet potrafił się wyłączyć , w MK II nigdy takich rzeczy nie było . Niestety M 2 ma lepszy bas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz Caspian MK I oraz MK II róznią się bardzo niewiele basem , w MK II jest odrobinę lepiej kontrolowany . Nie jest to duża różnica przy mniej wymagających kolumnach jest to na granicy słyszalności . Reszta zakresów to to samo granie . Maiłem mk II który miał ponad 10 lat u mnie grał koło 5 to razem około 15 lat i nic mu nigdy nie dolegało wzmaki to nie kompakty nie mają części ruchomych więc te dobrze zbudowane są długowieczne MK II jest dobrze zbudowany , nie grzeje się nawet podczas długich odsłuchów na tym samym zestawie MK II grzał się okropnie i nawet potrafił się wyłączyć , w MK II nigdy takich rzeczy nie było . Niestety M 2 ma lepszy bas .

 

dziekuje bardzo za odpowiedz.

warto zaplacic 3500zl za zestaw caspian mkI integra + cd w takim stanie jak w linku? dla mnie to troche drogo, co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.