Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numik

(Konto usunięte)

witajcie, kupiłem za 2.000 ślicznego Caspiana na ebay uk.

 

Teraz wybór kolumn - słucham sporo rocka i chcę by połączenie było dość świeże, w miarę otwarte, na ile się rozdzielcze i selektywne - uniwersalne.

 

Rozważam Polk Audio RTI A7, Paradigm 7 v.7, Focal Chorus 826 / Aria 926, Davis Acoustics Stentaure? Dali Zensor 7 chyba za słabe - coś jeszcze byśie polecili do porównań? Wiadomo - wybór będzie mój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jaką wersję kupiłeś? Ja od 3-4 miesięcy szukania dziś również upolowałem czarne M1NG na ebay za 635 GBP już z przesyłką do Polski. Sprzedający nic nie wspominał że to NG więc pewnie sam nie wiedział, że to co innego niż zwykłe M1. Wystawił za 700 ale sprzedał za 575.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Dobra cena jak za caspiana. Niech kolega napisze jaka to wersja.

http://www.ebay.pl/itm/152148794848?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

No właśnie, jaką wersję kupiłeś? Ja od 3-4 miesięcy szukania dziś również upolowałem czarne M1NG na ebay za 635 GBP już z przesyłką do Polski. Sprzedający nic nie wspominał że to NG więc pewnie sam nie wiedział, że to co innego niż zwykłe M1. Wystawił za 700 ale sprzedał za 575.

ja zwykłą "mk1" nabyłem, potem tylko iść wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że brexit wam sprzyja. ;-) Gratuluję zakupu. Numik, a ty dałeś link dokładnie do swojego wzmacniacza? Jeśli tak, to jestem mocno zaskoczony. Mam nadzieję, że znasz różnicę między mk1 a M1. W każdym razie zaskoczenie bierze się z tego, że zachwycasz sie heglem a kupujesz coś kompletnie innego brzmieniowo bo taka jest szczególnie pierwsza wersja caspiana.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

chciałem mieć Caspiana, kupiłem, co Wam nie pasuje?

Chcę mając Caspiana (barwa) wyciągnąć w miarę świeże połączenie - jak najbardziej możliwie świeże. Odpowiednim żródłem i kolumnami myślę, że coś wycisnę.

 

Zachwyt nad jakimś brzmieniem nie oznacza, że się każdy z nas na nie decyduje. Heglem się zachwyciłem, ale nie stac mnie na niego i odpowiednie źródło do niego. To raz. Jednak barwa też ważna.

 

Dwa - miałem przygodę z Caspianem na liście życzeń, nie inwestuję jednak 4 tysięcy na początek takiej próby.

 

Trzy - szczerze? Trochę to audio jest przereklamowane i czasem mnie męczy to gonienie króliczka ciągłe. Słyszałem naprawdę drogie sety, jeżdziłem w tym roku, słuchałem i czasem...bolało. Pomyślałem sobie, że spróbuję z czymś zwyczajnie...prostszym.

 

Cztery - Bardzo ciężko zdobyć używkę Caspiana, nie będę czekał kolejne 3 miesiące spędzając kupę czasu dziennie poszukująć TEGO ogłoszenia ;). Pojawiło się, wszedłem w to, szybka deyzja, poznam u siebie, sam ocenię.

 

Docelowo i tak myślę o lampie Cayina, ale potrzeba czasu na taką decyzję. Wiele nie stracę, a chcę już posłuchać muzyki a nie ciągle kombinować jaki zestaw kupić. Zamierzam postawić na dobre kolumny i DACa, z piecem się zobaczy.

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mi wszystko pasuje. Kupujesz, co chcesz, luz, ale jednak wydawało się, że wcześniej pisałeś, że Roksan ci nie leży. Kandy czy caspian, szkoła ta sama.

W kwestii towarzyszy caspiana, poczytaj w klubie. Każdy ma inne ucho, czego innego słucha. Wybór caspiana to decyzja co do charakteru całego systemu. Ze źródłem sprawa jest prosta, ma być po prostu równe i precyzyjne, sprawdzone jest połączenie z m-dakiem, ale i inne da radę, sam trochę przerabiałeś tego. Co do kolumn, to osobiście miałem styczność tylko z paradigmem, ale podstawkowym, i nadal mi wstyd. :/ Focale to może być dobry trop. W innym dziale pytałeś o kolumny i ktoś podaje Chario, ale to wg mnie pomyłka, masło maślane. Tu też potrzebne dość szybkie kolumny. Najpierw posłuchaj caspiana na tym, co masz teraz, wtedy pomysły same przyjdą. No i nie podałeś nawet budżetu, który masz na źródło, kolumny...

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje ze kupujesz stare truchlo mk1. Jak juz sie bawic w caspiany warto wejsc w m1 ng. Nie stac Cie to wez cos innego bo mk1 jest zwyczajnie slaby.

Kolego czy caspian mkI jest aż tak mocno gorszy, słabszy od mkII żeby nazywać go po prostu słabym? Z tego co czytałem bonigdy nie miałem okazji słuchać żadnego z caspianów to mkII ma lepszą kontrolę basu niż MkI. Jeśli chodzi o m1 i m2 to podobno różnica w brzmieniu między nimi a mkI czy mkII nie jest warta tak dużej różnicy w cenie i można ją usłyszeć przy kolumnach pow. 10 tys dopiero. Tak czytałem mogę się mylić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

M1ng jest duzo lepszy od m1, roznica jest naprawde spora.

w cenie też. ale nazywanie mkI truchłem jest trochę ekstremalne. Czytałem wiele opinii użytkowników, słyszeli różnice między mkI a mkII tylko w bezpośrednim porównaniu i to niewielkie. Słuchając oddzielnie nie potrafili ich rozróżnić.

 

m1ng to już inna liga i jeśli mki się spisze wg moich standardów jako "najniższy" ktoś następny będzie miał okazje to sprawdzić, a ja pójdę wyżej. Ty od razu kupujesz zawsze najwyższe i najlepsze modele? Jeśli nie - to ma mi przeszkadzać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Witam i proszę o poradę :)

Nabyłem Roksan K2 (nówka sztuka), ale ma dziwną przypadłość... jak głośność jest na godzinie ok. 7-8 to często dzieje się tak że pilotem nie da się np. zrobić ciszej, nie reaguje przycisk vol-. Da się zrobić za go głośniej, a potem zjechać w dół.

Czasami zdarza się odwrotnie, nie da się zrobić głośniej, ale da się zrobić cisziej, po czym od razu zaczyna działać przycisk vol+.

 

Czy to normalne? Wku... mnie to strasznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem K2 i moge tylko powoedziec ze tam potencjometr glosnosci nie dzialal idealnie precyzyjnie. Ciezko bylo precyzyjnie ustawic glośność szczegóilnie przy cichym graniu. Pomaga przycisk mode ktory ścisza o 20 db i można troche wygodniej kręcić ale mistrzostwo to to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dziś jestem pierwszy dzień po urlopie i już po pierwszych odsłuchach. BTW Caspian akurat trafił się w czasie wakacji i już czekał w paczkomacie od kilku dni. Swoją drogą polecam DHL bo dostarczył paczkę w idealnym stanie z UK do PL w 19 godzin choć tanio nie było.

 

Jest bardzo dobrze, tak jak chciałem i na co długo czekałem. Nie chcę jeszcze za dużo pisać bo muszą go posłuchać dłużej a możliwe, że będzie jeszcze lepiej bo tymczasowo musiałem zastąpić oryginalny kabel sieciowy, kablem drukarkowym:)

 

Ktoś może zasila swojego M1 lepszym przewodem od oryginalnego? Co możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli zasilających to mam nikłe doświadczenie. Numik, tobie polecę zapytać o Tarę, szybki, przejrzysty. Akurat gość ma z Warszawy: http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/27/228520.php taki, z jakiego korzystam. Jak nie, to pytaj na Waliców. Wypożyczają bez problemu. Warto pamiętać też o Chord Chameleon, ewentualnie jakiś Albedo.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem zestaw K3 (wzmacniacz + odtwarzacz) i, niestety, okazało się, że wzmacniacz miał wadę konstrukcyjną.Czy jakaś mała partia czy wszystkie nie wiem.

Dystrybutor czyli Polpak okazal sie całkowitą porażką, producent również.

Nie chce mi się opisywać całej historii, ale jeśli chodzi o mnie to ani z Polpakiem, ani z Roksanem wiecej nie chcę mieć do czynienia.

Po swoich doświadczeniach wzmacniacz K3 mogę tylko odradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem zestaw K3 (wzmacniacz + odtwarzacz) i, niestety, okazało się, że wzmacniacz miał wadę konstrukcyjną.Czy jakaś mała partia czy wszystkie nie wiem.

Dystrybutor czyli Polpak okazal sie całkowitą porażką, producent również.

Nie chce mi się opisywać całej historii, ale jeśli chodzi o mnie to ani z Polpakiem, ani z Roksanem wiecej nie chcę mieć do czynienia.

Po swoich doświadczeniach wzmacniacz K3 mogę tylko odradzić.

K3 słuchałem jedno co mnie denerwowało to potencjometr głosu ciężko było dokładnie go ustawić tak jak by się chciało....

 

Może warto byłoby napisac co było powodem Twoich problemów z K 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich, ale powtórzę się jeszcze raz.

 

Czy jest w stanie ktoś z Was, użytkowników Roksanów opisać różnice w brzmieniu pomiędzy K2 , a K3. Czy jest sens zakupu K3?

Prosiłbym o konkretne odpowiedzi, od osób osłuchanych z w/w wzmacniaczami.

 

Dzięki :-)

Edytowane przez Jakub_59318
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bądźcie cierpliwi, jest sezon urlopowy, a wasze pytania są dość trudne, bo mało kto w tym samym czasie słuchał te klocki. Ja K3 w ogóle nie słuchałem. Proponuję poszukać może więcej na brytyjskich forach.

 

Herbee, twój dylemat jest jeszcze bardziej zawiły. Mam teraz caspiana m1ng i hegla h100. To dwie różne szkoły grania i ważne jest, z czym to ma grać. Nie sądzę, żeby h70 był o 50% lepszym caspianem w KAŻDYM systemie.

Może opisz, czego oczekujesz po zmianie, czy masz w planach wymianę jeszcze czegoś, np. kolumn.

No i kwestia wieku. Tu oczywiście caspian mk1 będzie najsłabszym wyjściem, ale z drugiej strony to porządny klocek.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem K3 spokojny, cieplej i z mocą grający wzmacniacz

(nie miałem okazji posłuchać K2)

jak ktoś lubi bardziej muzykalne strony a zarazem moc polecam

jedynym mankamentem to potencjometr trudniejsza sztuka ustawienia głośności

brak usb ,pilot fajnie zrobiony lepszy od mojego MF ,wyłącznik główny pod spodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.